Jump to content



Πρόθεση ψήφου


cherryman

Recommended Posts

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Samael

Xθες ειδα μια 'στημενη' συνεντευξη του Καραμανλη στο ΑΝΤ1και προχθες μια απο τα ιδια στο ΝΕΤ του Παπανδρεου.

Συμπερασμα?Αν και εφοσον γινει debate(δεν ξερω ποια ειναι η ελληνικη ορολογια...!) ο

Φιλε μου το debate ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΉ ΛΕΞΗ Μια απο τις τις χιλιάδες που εχουν πάρει οι ξένοι.Προέρχεται απο το " διβάσιον " το οποίο σημαίνει τις δυο βάσεις στις οποίες πάνω στεκόταν οι ομιλητές γαι να εκθέσουν τα επιχειρήματα τους απέναντι στον συνομιλητή τους

Did you KNOW ( NΟΩ=ΓΝΩΡΊΖΩ) that?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO [Χθες, στις και 13:45]

Το υπουργείο Εσωτερικών

Kαι 'γώ γιατί έχω την αίσθηση ότι τα εκδίδουν οι νομαρχίες;

Εσείς - όσοι τουλάχιστον προλάβατε και πήρατε- από την

νομαρχία δεν τα είχατε πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellboy [Χθες, στις και 15:16]

Kαι 'γώ γιατί έχω την αίσθηση ότι τα εκδίδουν οι νομαρχίες;

Εσείς - όσοι τουλάχιστον προλάβατε και πήρατε- από την

νομαρχία δεν τα είχατε πάρει;

Εγώ απ' ότι θυμάμαι, την αίτηση την είχα κάνει στο Δημαρχείο και από κει το είχα πάρει κι όλας στα χέρια μου. Τώρα το Δημαρχείο από που τα έπερνε, δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις και 10:44]

Εγώ απ' ότι θυμάμαι, την αίτηση την είχα κάνει στο Δημαρχείο και από κει το είχα πάρει κι όλας στα χέρια μου. Τώρα το Δημαρχείο από που τα έπερνε, δεν είμαι σίγουρος.

H αίτηση γινόταν στο δημαρχείο αλλά το βιβλιάριο

συνήθως το έπερνες από την νομαρχία, που ήταν

δική της αρμοδιότητα - τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ.

Τα γράφω αυτά γιατί στον νομό Πιερίας - που υποτίθεται

έγιναν τέρατα - ο νομάρχης ήταν της ΝΔ άρα υπεύθυνος

για ότι έγινε - που δεν έγινε τίποτα.

Από την άλλη αν είχατε διαβάσει τουλάχιστον την Χώρα του Τράγκα

θα μιλούσατε για Ρωσοπόντιους και όχι για Αλβανούς- κανείς δεν

είχε πει για Αλβανούς, ούτε καν η ΝΔ και ο προσκείμενος σε αυτήν τύπος.

Τώρα όσον αφορά τον Μάκη , τον πιστεύει κανείς ότι και να πει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellboy [Σήμερα, στις και 11:23]

H αίτηση γινόταν στο δημαρχείο αλλά το βιβλιάριο

συνήθως το έπερνες από την νομαρχία, που ήταν

δική της αρμοδιότητα - τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ.

Τα γράφω αυτά γιατί στον νομό Πιερίας - που υποτίθεται

έγιναν τέρατα - ο νομάρχης ήταν της ΝΔ άρα υπεύθυνος

για ότι έγινε - που δεν έγινε τίποτα.

Από την άλλη αν είχατε διαβάσει τουλάχιστον την Χώρα του Τράγκα

θα μιλούσατε για Ρωσοπόντιους και όχι για Αλβανούς- κανείς δεν

είχε πει για Αλβανούς, ούτε καν η ΝΔ και ο προσκείμενος σε αυτήν τύπος.

Τώρα όσον αφορά τον Μάκη , τον πιστεύει κανείς ότι και να πει;

Τον Μάκη δυστυχώς τον πιστεύουν αρκετοί, όχι ότι πολλές φορές δεν λέει αληθινά γεγονότα, αλλά κάνει σαν να ανακάλυψε την Αμερική. Ο κόσμος το χει τούμπανο κι ο Μάκης κρυφό καμάρι.

Το πρόβλημα δεν είναι αν είναι Αλβανοί ή Ρωσοπόντιοι ή οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα μισό για να πάρει κάποιος βιβλιάριο (ή τέλος πάντων για να μπορέσει να ψηφίσει), πρέπει να έχει ελληνική υπηκόοτητα. Ποιος είναι ο αρμόδιος φορέας που μπορεί να πολιτογραφήσει Έλληναν έναν Αλβανό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO [Χθες, στις και 20:46]

Ωπα μισό για να πάρει κάποιος βιβλιάριο (ή τέλος πάντων για να μπορέσει να ψηφίσει), πρέπει να έχει ελληνική υπηκόοτητα. Ποιος είναι ο αρμόδιος φορέας που μπορεί να πολιτογραφήσει Έλληναν έναν Αλβανό;;;;;

Εδώ έχουν ψηφίσει δέντρα, ο αλβανός δεν θα ψηφίσει; Ή οποιοσδήποτε αλλοδαπός.\

Τα δέντρα βέβαια ήταν εντός ελληνικών συνόρων μάλλον, γι' αυτό και δικαιολογείται.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρηση:

Κοντογιανοπουλος υπουργος παιδειας στην κυβερνηση Μητσο.--->ΠΑΣΟΚ

Μανος υπουργος οικονομιας στην κυβερνηση Μητσο.--->ΠΑΣΟΚ

Ανδριανοπουλος υπουργος εργασιας(νομιζω) στην κυβερνηση Μητσο---->ΠΑΣΟΚ

Πιθανον Σαμαρας υπουργος εξωτερικων στην κυβερνηση Μητσο.--->ΠΑΣΟΚ.

ρε μπας και ο Μητσοτος κατεβαινει με το ΠΑΣΟΚ και γιαυτο δεν εβαλε με την ΝΔ :).

Νομιζω πια οτι η κατασταση ειναι η γελια η δεν ειναι πια αυτο που νομιζουμε οτι ειναι.

Απλα σε λιγο θα εμφανιζεται καποιος ,θα λεει αυτη ειναι η ομαδα συνεργατων μου θελουμε να αναλαβουμε το mangment της Ελλαδας.Απλα ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΑ χωρις ιδεολογιες και αλλα περιττα(δικη τους αποψη οχι δικη μου).

Να μου το θυμηθητε οτι στις επομενες εκλογες προεδρος της ΝΔ θα ειναι ο Παπανδρεου.

Αρε με βλεπω να το ριχνω σε κανα ΧΕΡΑΤΟ (Καρατζαφερη) να μπει σαυτο το οικημα που λεγεται κοινοβουλιο με καμια 10αρια βουλευτες και να το κανει Μπου....λο.:)

Link to comment
Share on other sites

Και Παπαθεμελής στη ΝΔ.

Όσο και να θέλουν να δείξουν κάτι διαφορετικό ο ένας από τον άλλον, δεν μπορούν.

Ο Συνασπισμός από την άλλη. Ανδρουλάκης, Δαμανάκη. ο Βούγιας πιο παλιά. Απλά γίνεται ξεκάθαρο ποιοι στηρίζουν ποιες πολιτικές. Πάντα το ξέραμε.

Εχτές σε παράθυρο Πρωτόπαπας και Πολύδωρας.

Ο Πρωτόπαπας μίλαγε σαν να του έχουν βάλει κασέτα. Είμαστε ανοιχτοί σε όλα. Με ιδέες πάμε μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από barracuda

Αρε με βλεπω να το ριχνω σε κανα ΧΕΡΑΤΟ (Καρατζαφερη) να μπει σαυτο το οικημα που λεγεται κοινοβουλιο με καμια 10αρια βουλευτες και να το κανει Μπου....λο.:)

Kαι εγω μαζι σου φιλε μου!

Για μενα ειναι ο μονος που κανει την διαφορα....

Μεχρι αποδειξεως του αντιθετου βεβαια.... :whistling

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζετε αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα, οι ξένοι. Ίσα ίσα που την συμφέρει την κυβέρνηση. Τους εκμεταλλεύεται τόσα χρόνια και κερδίζει από αυτούς. Δεν βλέπω το γιατί κάποιος που προέρχεται από την δεξιά θα θελήσει να το αλλάξει. Οι εθνικιστικές μπούρδες είναι για να τυφλώνουν κάποιους. Και στην βουλή να μπει, αντιπολίτευση 0.

Δεξιά πολιτική το ΠΑΣΟΚ.

Δεξιά πολιτική η δεξιά.

Ο ΧΕΡΑΤΟΣ θα λείπει από την μάσα;

Link to comment
Share on other sites

Eγω θελω και το ΚΚΕ στη βουλη με καμια 15αρια αλλα.....Αυτη η Παπαρηγα ρε παιδι μου.

Τι θα γινει με αυτο το ΚΚΕ αν καποιος δεν φθασει σε ηλικια αποδημησεως δεν φευγει?

Τελικα αλλοι εχουν ισοβιους προεδρους και αλλοι ισοβιους γ.γραμματεις,ουτε πατριαρχες να ηταν.Εκλογες αναδειξης ηγεσιας εχει το ΚΚ?Γιατι οπως και να το κανουμε οσο σοσιαλιστης η κομμουνιστης και να εισαι η Παπαρηγα καθε αλλο απο κατι προοδευτικο-επαναστατικο δεν σου βγαζει.Και μην αρχισετε για ιδεολογικες βασεις και τετοιες παπα..ιες.Γιατι να σας το πω πιο απλα αν δεν υπηρχε ενας Λενιν και ενας Τροτσκι ακομα τους Ρωμανοφ θα ειχαν στην Ρωσια.

ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΡΧΗΓΟΙ-ΗΓΕΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΑΝΕΙΑ ,ΣΤΗΝ .....ΙΣΤΟΡΙΑ.

Λυπαμαι αλλα ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.