Jump to content



Pay what you want bundles


tragikos

Recommended Posts

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι η EA θα σπάσει παράδοση τόσων HiBs. Όσο καλό και αν είναι το bundle, για άλλη μια φορά η EA καταφέρνει να ξενερώνει τον κόσμο.

Να δεις που τελευταία μέρα θα πουν "παίρνει παράταση μιας εβδομάδας, πάρτε και τα έξτρα παιχνίδια"

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ηταν αρβυλα τελικα οι εξτρα προσθηκες;

και χωρις αυτες παντως δεν παυει να ηταν ενα εξαιρετικο bundle

Διάβασα 2 ενδεχόμενα:

α. ενδέχεται να προστεθούν όταν λήγει και το weekly sale (σε ~6 ώρες) -προσωπικά μου φαίνεται λίγο απίθανο

β. αποφάσισαν να αυξήσουν τις εκπτώσεις στο νέο Origin Store και αφαίρεσαν τις προσθήκες τις 2ης εβδομάδας

Το β μου φαίνεται πιο πιθανό, γιατί μάλλον δεν είχαν φανταστεί πόση επιτυχία θα είχε το πακέτο, οπότε βρήκαν ευκαιρία να εξαργυρώσουν τη δημοφιλία τους τώρα που είναι ακόμη στην επικαιρότητα. Λένε ότι αρκετές εκπτώσεις κινούνται στο 70%, αλλά δεν ψωνίζω από Origin, οπότε δεν ξέρω.

Δυστυχώς, όπως έλεγα στο διπλανό θέμα, δεν έχουμε ποτέ καμία εγγύηση για τις προσθήκες τις 2ης εβδομάδας, απλά ισχυρές ενδείξεις όταν τα παιχνίδια προστίθενται στο ίδιο πακέτο στη βάση του Steam. Θα μπορούσαν ακόμη και να τα προσθέσουν στο τέλος της 2ης εβδομάδας ως ευχαριστήριο δώρο... Θα δείξει.

Edit: BONUS GAMES ADDED

Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising - Steam/Origin

Populous - Origin

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται σε λίγες ώρες το humble weekly sale θα είναι από την Paradox Interactive. Δεν επέμεινα να βρω ποια θα είναι τα βασικά παιχνίδια, αλλά θα έχει και το Paradox Big Kahuna Bundle · SubID: 31108 · Steam Database για $125. Προφανώς σ' αυτό δεν περιλαμβάνεται το Europa Universalis IV.

The Humble Paradox Bundle Has Begun!

You’ve been demanding it for months, but we were too modest to make it happen… until now! The Humble Paradox Bundle will go live today, 8 p.m. CEST (11 a.m. PDT), and you can make a donation to your choice of worthy charities while picking up a bundle of Paradox favorites!

Of course, some of our fans aren’t very humble at all, and they’ll want to make a bigger donation. Which is why, if you donate more than $125, you get The Big Kahuna package… a copy of EVERY SINGLE PARADOX GAME on Steam (not including Europa Universalis IV or DLC packages)!

Link to comment
Share on other sites

Εκπλήσσομαι λίγο που έβαλαν για BTA το Magicka (πρέπει να το έχει και η κουτσή Μαρία) και το Crusader Kings II (δεν ξέρω πόσοι θα πληρώσουν $5 γι αυτό).

Τα υπόλοιπα νομίζω ότι αξίζουν μια ματιά πάντως...

Europa Universalis III Complete

War of the Roses: Kingmaker

Warlock: Master of the Arcane

Leviathan: Warships

Dungeonland

The Showdown Effect

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για τα απανωτά μηνύματα, αλλά έπεσα πάνω στο Groupees Capsule Computers Ιndie Βundle:

Δεν είναι αυστηρά Pay What You Want, αλλά είναι μίνιμουμ $1, οπότε...

$1

Super Sanctum TD (Steam)

Cognition Episode 1 (Desura, DRM free)

Three Dead Zed (Desura, Greenlight)

Transcripted (Steam)

$5

Spacechem (Steam, DRM free)

Swords & Soldiers HD (Steam)

Pressure (Steam)

Lost Marbles (Desura, Greenlight, DRM free)

1st bonus: Turba (Steam)

Link to comment
Share on other sites

Εκπλήσσομαι λίγο που έβαλαν για BTA το Magicka (πρέπει να το έχει και η κουτσή Μαρία) και το Crusader Kings II (δεν ξέρω πόσοι θα πληρώσουν $5 γι αυτό).

Τα υπόλοιπα νομίζω ότι αξίζουν μια ματιά πάντως...

Europa Universalis III Complete

War of the Roses: Kingmaker

Warlock: Master of the Arcane

Leviathan: Warships

Dungeonland

The Showdown Effect

Το πήρα, πιο πολύ για το leviathan warships, ελπίζω να αξίζει το συγκεκριμένο(το trailer όλα τα λεφτά με τον jazz boatman). Φάνηκε να έχει πλάκα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έπαρινα για το FTL μόνο που είναι BTA, οπότε συγκρατήθηκα. Για το Brütal Legend έχω ακούσει καλά λόγια, και σκέφτηκα να το έπαιρνα $1 για τα μπόνους, αλλά είδα ότι λένε για πρώτη φορά:

https://www.humblebundle.com/

More games coming soon!

Pay more than the average of $x.xx

to unlock them when they arrive!

Λες να αλλάζει το μοτίβο;

Link to comment
Share on other sites

Λες να αλλάζει το μοτίβο;

Είμαι σίγουρος ότι φταίει η EA για αυτό. Δεν είναι τυχαίο που άλλαξαν τα παιχνίδια που θα έβαζαν την επόμενη εβδομάδα σαν BTA στο Origin Bundle και τώρα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα αν αγόραζες την πρώτη εβδομάδα με κάτω από το BTA το πακέτο, τότε την δεύτερη εβδομάδα που έβαζαν επιπλέον BTA παιχνίδια τα έπαιρνες και αυτά. Πλέον δεν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ναι. Απλά με ενοχλεί η ιδέα και μόνο ότι μπορεί να γκρίνιαξε η EA στο Origin Bundle (δεν είναι τυχαίο που άλλαξε τα παιχνίδια που θα πρόσθετε) και γι' αυτό να το άλλαξαν. Όπως είχε γκρινιάξει η Valve παλιότερα που έδιναν κλειδιά Steam ακόμα και για αγορές του ενός λεπτού (έτσι και μπήκε το όριο του 1$)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.