Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

Φιλέ το έβαλα να τα κάνει όλα αυτόματα και έμεινα με το στόμα ανοιχτό από την δουλεία που κάνει, σε ενημερώνει για τα πάντα και φαίνεται απολύτως "στιβαρό" και αξιόπιστο.

Μπράβο για την δουλειά που έχεις κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το χρησιμοποίησα κι εγώ (6 εκδοση) για να βγάλω τους 11.8. Το έβαλα στο αυτόματο από την αρχή και μετα το restart πάλι στο αυτόματο για το extreme next gen mode. Όλα γίνανε με απόλυτη επιτυχία και πέρασα και τους 11.10 preview.

Καταπληκτική η δουλειά σου, μπράβο!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν το εχω χρησιμοποιησει ακομα να ρωτησω πως θα κανω απεγκατασταση τους drivers; Ειναι απλο;

Πολύ απλό με το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Πατάς το "Α" (Automatic) και τα κάνει όλα μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη χρήση του προγράμματος δεν έχω πλέον πρόσβαση στο λειτουργικό (win7 x64 ult), κολλάει στο σημείο που πανε να εμφανιστούν τα γραφικά....ούτε σε ασφαλή λειτουργία μπορώ να μπω στα win...

απενεργοποίησα την αυτόματη επανεκκίνηση κατά τα σφάλματα συστήματος και κατέγραψα το ακόλουθο σφάλμα:

STOP: 0X0000007B (0XFFFFF880009A9928, 0XFFFFFFFFC0000034, 0X0000000000000000, 0X0000000000000000)

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορισε το προγραμμα για σφαλματα στο αρχικο μενου αλλα και στα Boot Device κατα την εκτελεση του?

Στειλε μου με ενα email τα vbls αρχεια (συμβουλεψου το ποστ της παρουσιασης του προγραμματος για να δεις πως θα τα βρεις).

Το σφαλμα 0x0000007B αναφερεται σε INACCESSABLE_BOOT_DEVICE αλλα στα Windows 7 ειναι παρα πολλες οι περιπτωσεις, διαφορες των γραφικων.

Δες εδω.. [ame=http://www.google.gr/search?client=opera&rls=en&q=even&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=el&client=opera&rls=en&channel=suggest&sa=X&ei=-oeITqisCYXLhAfs1IHaDA&ved=0CBUQBSgA&q=win7+STOP%3A+0X0000007B&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=4452a70d064b8224&biw=1406&bih=748]even - Αναζήτηση Google[/ame]

Τι mobo εχεις?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

έδειξε διάφορα σφάλματα, αλλά δεν τα αναγνώρισα ενόσω έτρεχε...παρόλαυτά όταν τελείωσε ανέφερε επιτυχή ολοκλήρωση των εργασιών, γι αυτό δεν το έψαξα παραπάνω...

έκανα επανεκκίνηση ώστε μετά να εγκαταστήσω τον νέο οδηγό, αλλά δεν έχω καθόλου πρόσβαση...

δεν έχω καμία πρόσβαση στο λειτουργικό, επαναλαμβάνω...

Link to comment
Share on other sites

Οταν και εφ οσον βρει σφαλματα, σου τα δειχνει και σε ρωταει τι να κανει.

Εαν δεν προσεξεις τι σε ρωταει σε εκεινο το σημειο (εαν συμβει) τοτε ενδεχομενως να υπαρξει προβλημα, το μεγεθος του οποιου το αναφερει το προγραμμα και ειναι διαφορετικο καθε φορα. Ο μονος τροπος να δω για σενα αυτο που δεν ειδες ειναι να μου στειλεις τα αρχεια.

Ολο το "ζουμι" ειναι οι πληροφοριες που δινει το προγραμμα στα λαθη που βρισκει, πρεπει τουλαχιστον να τις διαβαζουμε.

Για να μπεις, προσπαθησε να τρεξεις την παραμετρο 'Last Known Good Configuration' με F8.

Αλλη λυση ειναι repair απο το CD των Windows.

Επιμενω στην ερωτηση, ποια μητρικη εχεις?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

To Last known good configuration δεν έχει αποτέλεσμα...κρασάρει πάλι όταν πάει να φορτώσει το λειτουργικό...

Δεν έχω εδώ που βρίσκομαι διαθέσιμο το cd των Win, αλλά είμαι στη διαδικασία να το φροντίσω αυτό διαφορετικά :)

Η μητρική μου είναι η

ASRock > Products > A780GXE/128M

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι εχεις AMD και μαλιστα με Asrock, αλλα ηθελα να βεβαιωθω...

Φροντισε οταν το φτιαξεις να φορτωσεις τους οδηγους δισκου απο τους οδηγους της μητρικης και οχι απο τους οδηγους που δινονται απο την AMD μεσα στους Catalyst.

Εκει ειναι το προβλημα σου, στους δισκους.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Οταν και εφ οσον βρει σφαλματα, σου τα δειχνει και σε ρωταει τι να κανει.

Εαν δεν προσεξεις τι σε ρωταει σε εκεινο το σημειο (εαν συμβει) τοτε ενδεχομενως να υπαρξει προβλημα, το μεγεθος του οποιου το αναφερει το προγραμμα και ειναι διαφορετικο καθε φορα. Ο μονος τροπος να δω για σενα αυτο που δεν ειδες ειναι να μου στειλεις τα αρχεια.

Ολο το "ζουμι" ειναι οι πληροφοριες που δινει το προγραμμα στα λαθη που βρισκει, πρεπει τουλαχιστον να τις διαβαζουμε.

Για να μπεις, προσπαθησε να τρεξεις την παραμετρο 'Last Known Good Configuration' με F8.

Αλλη λυση ειναι repair απο το CD των Windows.

Επιμενω στην ερωτηση, ποια μητρικη εχεις?

Σε ποιά έκδοση σε ρωτάει??

Πριν βάλω τους 11.10 preview είπα να τους βγάλω με την 5.2.4 έκδοση και στο επόμενο reboot, έφαγα ένα ακαριαίο bsod+reset, και δεν είδα καν τον κωδικό λάθους (ευτυχώς στο μεθεπόμενο μπήκε κανονικά στα windows).

Και τώρα αλλά και όλες τις φορές στο παρελθόν, πάρα πολλά "λάθη" βρίσκει με την έννοια ότι δεν βρίσκει αρχεία ή καταχωρήσεις που περίμενε μάλλον να βρεί, αλλά συνεχίζει κανονικά και χωρίς να με ρωτήσει.

Σήμερα για άσχετο λόγο είπα να κάνω και ένα έλεγχο τα αρχεία του συστήματος, και βρήκα επίσης αυτό, μετά το remove με τον 5.2.4

2011-10-02 18:17:09, Info CSI 000002fe [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:82{41}]"\??\C:\Windows\System32\driverstore\el-GR"\[l:32{16}]"atiilhag.inf_loc" from store

2011-10-02 18:17:09, Info CSI 000002ff [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:74{37}]"\??\C:\Windows\System32\drivers\el-GR"\[l:32{16}]"atikmdag.sys.mui" from store

επειδή σχετικά τακτικά τσεκάρω τα αρχεία του συστήματος, τα μόνα που είχαν μεσολαβήσει ήταν το uninstall των 11.8 με τον uninstaller και εν συνεχεία το install των 11.10 preview.

το Full_list.log στην περίπτωσή μου είναι αυτό, αλλά με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα τα μηνύματα λάθους που έτρεχαν ότι δεν βρήκε.. κλπ κλπ, οπότε ίσως να μην είναι και το "full" - παρόλο που επέλεξα full - , το μόνο που βρήκα και μου έκανε και εντύπωση βέβαια.. είναι ότι ψαχούλευε στον φάκελο του driver sweeper???? (αν θυμάμαι καλά, ο uninstaller ψάχνει μόνο εκεί που πρέπει..? ή δεν ισχύει αυτό?

υ.γ.> για ΑΛΛΗ ΜΙΑ φορά, ενώ έχω ενεργοποιήσει από ΠΡΙΝ τον λογαριασμό του admin, (net user administrator /active:yes...) και εκτελώ τον uninstaller από το λογαριασμό ΑΥΤΟ.., θέλει να τον "ενεργοποιήσω" με S, αγνοώντας ότι είναι ΗΔΗ.. και τελειώνοντας τον απενεργοποιεί

Full_list.zip

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι εχεις AMD και μαλιστα με Asrock, αλλα ηθελα να βεβαιωθω...

Φροντισε οταν το φτιαξεις να φορτωσεις τους οδηγους δισκου απο τους οδηγους της μητρικης και οχι απο τους οδηγους που δινονται απο την AMD μεσα στους Catalyst.

Εκει ειναι το προβλημα σου, στους δισκους.

Δυστυχώς η επιδιόρθωση από δισκάκι win7x64 δεν λύνει το πρόβλημα...

Παλαιότερα δεν μου είχε ξανατύχει κανένα πρόβλημα κατά την αναβάθμιση, ούτε είχα πρόβλημα με τους δίσκους...τώρα για κάποιο λόγο δεν βρίσκει την συσκευή του δίσκου το λειτουργικό;

...τί να κάνω τώρα, επανεγκατάσταση λειτουργικού; ρε γαμώτο τί μού 'ρθε να αναβαθμίσω τους οδηγούς; τόσο καιρό καλά δεν ήμουν με τους 11.7;

Σκατά...κι είχα να γράψω σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση σε ρωτάει??

Πριν βάλω τους 11.10 preview είπα να τους βγάλω με την 5.2.4 έκδοση και στο επόμενο reboot, έφαγα ένα ακαριαίο bsod+reset, και δεν είδα καν τον κωδικό λάθους (ευτυχώς στο μεθεπόμενο μπήκε κανονικά στα windows).

Και τώρα αλλά και όλες τις φορές στο παρελθόν, πάρα πολλά "λάθη" βρίσκει με την έννοια ότι δεν βρίσκει αρχεία ή καταχωρήσεις που περίμενε μάλλον να βρεί, αλλά συνεχίζει κανονικά και χωρίς να με ρωτήσει.

Σήμερα για άσχετο λόγο είπα να κάνω και ένα έλεγχο τα αρχεία του συστήματος, και βρήκα επίσης αυτό, μετά το remove με τον 5.2.4

2011-10-02 18:17:09, Info CSI 000002fe [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:82{41}]"\??\C:\Windows\System32\driverstore\el-GR"\[l:32{16}]"atiilhag.inf_loc" from store

2011-10-02 18:17:09, Info CSI 000002ff [sR] Repairing corrupted file [ml:520{260},l:74{37}]"\??\C:\Windows\System32\drivers\el-GR"\[l:32{16}]"atikmdag.sys.mui" from store

επειδή σχετικά τακτικά τσεκάρω τα αρχεία του συστήματος, τα μόνα που είχαν μεσολαβήσει ήταν το uninstall των 11.8 με τον uninstaller και εν συνεχεία το install των 11.10 preview.

το Full_list.log στην περίπτωσή μου είναι αυτό, αλλά με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα τα μηνύματα λάθους που έτρεχαν ότι δεν βρήκε.. κλπ κλπ, οπότε ίσως να μην είναι και το "full" - παρόλο που επέλεξα full - , το μόνο που βρήκα και μου έκανε και εντύπωση βέβαια.. είναι ότι ψαχούλευε στον φάκελο του driver sweeper???? (αν θυμάμαι καλά, ο uninstaller ψάχνει μόνο εκεί που πρέπει..? ή δεν ισχύει αυτό?

υ.γ.> για ΑΛΛΗ ΜΙΑ φορά, ενώ έχω ενεργοποιήσει από ΠΡΙΝ τον λογαριασμό του admin, (net user administrator /active:yes...) και εκτελώ τον uninstaller από το λογαριασμό ΑΥΤΟ.., θέλει να τον "ενεργοποιήσω" με S, αγνοώντας ότι είναι ΗΔΗ.. και τελειώνοντας τον απενεργοποιεί

Κατ' αρχην εχουμε νεα εκδοση, την 6.0.0, σ αυτην τα log files ειναι πιο πληρη και η διαδικασια διαφορετικη.

Διαβασε σχετικα στο ποστ που σου δινω.

Σ αυτα που αναφερεις τωρα...

Αρχιζω αναποδα, το Full_list.log που δινεις δεν δειχνει πουθενα κανενο αρχειο εγκατεστημενο υπαρχουσας εκδοσης που εχει απομεινει. Ειναι γεματο απο αρχεια backup του driver sweeper και αρχεια φακελων προς εγκατασταση.

Μια προσεκτικη ματια στα folders πανω απο το listing θα σε κατατοπισει για τα πεδια τους.

Τα αρχεια που δινεις ως corrupted εγιναν repair απο ποιο store? Απο παλαιοτερη εκδοση σιγουρα γιατι αλλιως δεν θα υπηρχαν σε καποιο store (υποψιαζομαι του driver sweeper). ???

Αφορουν μονο πληροφοριακα στοιχεια γλωσσας στον Ελληνικο CCC, δεν αφαιρουνται σε κανενα αλλο uninstallation mode παρα μονο στο Next Gen και βεβαια δεν εχουν καμια σχεση με την λειτουργικη δομη του driver, οποτε γιατι το Repairing?

Ο Uninstaller δεν "ψαχουλευει" σε κανενα αλλο φακελο εκτος απο εκει που του εχω πει 'εγω'.

Νομιζω οτι μπερδευεις κατι (αν κρινω απο τα γραφομενα σου, θελω την βοηθεια σου σ αυτο ωστε να μην κανω λαθος), το full_list.log που βρισκεται στο μενου των log files του 5.2.4 (επιλογη F) ΔΕΝ αφορα το log file του Next Generation, ουτε το log file του full mode menu (το οποιο μετα την σχεδιαση του Next Gen δεν το εχω επεκτεινει, αρα ειναι υποδεεστερο και σπανιως χρησιμοποιηται.) Διαβαζει ολα τα αρχεια σχετικα με ΑΤΙ στον 'C', (το info του αναφερει κατα την εκτελεση του 'Checking ATI files in the Windows volume path' και ειναι ορατο ωστε να διαβαστει) μονο για πληροφοριακους λογους τους οποιους μπορει να συμβουλευτει ο χρηστης ειτε για να δει αν και που εχει μεινει καποιο αρχειο σε folder που να αφορα 'ασβηστο' αρχειο η παραλειψη, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.

Δεν γραφεις πιο mode χρησιμοποιηεις, οποτε δεν μπορω να ξερω αν δουλευεις με το νεο Next Gen που ειναι το πιο πληρες ολων η με καποιο υποδεεστερο του, αρα δεν μπορω να σου πω κατι παραπανω.

Προτεινω ακομα κι αν το δουλευεις με την manual μεδοδο να τρεχεις το Next Gen μολις φτασει στο σχετικο μενουδακι.

Bsod+reset....γιατι και απο που?

Αν υποθεσουμε οτι για καποιον λογο χασουμε το Device Description απο το κλειδι 0000 του currentcontrolset (ειναι το μονο που μπορουμε να χασουμε διοτι η Microsoft δεν τον φορτωνει στην επαναφορα του Standard VGA Graphics Adapter driver), δεν θα εχουμε μπλε οθονες και παρομοια φαινομενα. Στην εκδοση 6.0.0 αναπληρωνεται αυτοματα αυτη η καταχωρηση εαν το verifying διαβασει απωλεια της.

Δεν υπαρχει περιπτωση απο την αφαιρεση των παραμετρων και των αρχειων του catalyst να δεις μπλε οθονη.

------

Ειναι τελικα τοσο δυσκολο το προγραμμα ωστε να υπαρχουν ασαφειες στην κατανοηση της χρησης του η της λειτουργιας του?

Οσοι αρεσκονται στον τροπο που λειτουργει το driver sweeper θα δουν στη εκδοση 6.0.0 πληροφοριακα logs που ειναι πιο πλουσια στην πληροφοριση.

Επισης θα ξαναπω οτι το driver sweeper διαβαζει "επικεφαλιδες" αρχειων χωρις να ξεχωριζει αν βρισκονται σε σημεια που πρεπει να διαγραφουν η οχι, τα διαγραφει ουτως η αλλως χωρις να ρωταει.

Οι περισσοτεροι που με ρωτουν εχει αποδειχτει οτι εχουν "καταστρεψει" το συστημα τους με αυτο η με καποιο αλλο παρομοιο τυπου sweeper προγραμμα.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η επιδιόρθωση από δισκάκι win7x64 δεν λύνει το πρόβλημα...

Παλαιότερα δεν μου είχε ξανατύχει κανένα πρόβλημα κατά την αναβάθμιση, ούτε είχα πρόβλημα με τους δίσκους...τώρα για κάποιο λόγο δεν βρίσκει την συσκευή του δίσκου το λειτουργικό;

...τί να κάνω τώρα, επανεγκατάσταση λειτουργικού; ρε γαμώτο τί μού 'ρθε να αναβαθμίσω τους οδηγούς; τόσο καιρό καλά δεν ήμουν με τους 11.7;

Σκατά...κι είχα να γράψω σήμερα...

Φιλε μου σου εδωσα ενα link να ψαξεις στις αναφορες για το σφαλμα σου.

Πουθενα δεν αναφερεται σε Vga Boot Device, αναφερεται σε sata προβληματα και απωλεια η βλαβη του οδηγου του. Ο Uninstaller μου, δεν μπορει να πειραξει τετοια πραγματα.

Με το δισκακι των Windows κανεις κανονικα repair το boot device οτι και να εχει παθει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην εχουμε νεα εκδοση, την 6.0.0, σ αυτην τα log files ειναι πιο πληρη και η διαδικασια διαφορετικη.

Διαβασε σχετικα στο ποστ που σου δινω.

Σ αυτα που αναφερεις τωρα...

Αρχιζω αναποδα, το Full_list.log που δινεις δεν δειχνει πουθενα κανενο αρχειο εγκατεστημενο υπαρχουσας εκδοσης που εχει απομεινει. Ειναι γεματο απο αρχεια backup του driver sweeper και αρχεια φακελων προς εγκατασταση.

Μια προσεκτικη ματια στα folders πανω απο το listing θα σε κατατοπισει για τα πεδια τους.

Τα αρχεια που δινεις ως corrupted εγιναν repair απο ποιο store? Απο παλαιοτερη εκδοση σιγουρα γιατι αλλιως δεν θα υπηρχαν σε καποιο store (υποψιαζομαι του driver sweeper). ???

Αφορουν μονο πληροφοριακα στοιχεια γλωσσας στον Ελληνικο CCC, δεν αφαιρουνται σε κανενα αλλο uninstallation mode παρα μονο στο Next Gen και βεβαια δεν εχουν καμια σχεση με την λειτουργικη δομη του driver, οποτε γιατι το Repairing?

Ο Uninstaller δεν "ψαχουλευει" σε κανενα αλλο φακελο εκτος απο εκει που του εχω πει 'εγω'.

Νομιζω οτι μπερδευεις κατι (αν κρινω απο τα γραφομενα σου, θελω την βοηθεια σου σ αυτο ωστε να μην κανω λαθος), το full_list.log που βρισκεται στο μενου των log files του 5.2.4 (επιλογη F) ΔΕΝ αφορα το log file του Next Generation, ουτε το log file του full mode menu (το οποιο μετα την σχεδιαση του Next Gen δεν το εχω επεκτεινει, αρα ειναι υποδεεστερο και σπανιως χρησιμοποιηται.) Διαβαζει ολα τα αρχεια σχετικα με ΑΤΙ στον 'C', (το info του αναφερει κατα την εκτελεση του 'Checking ATI files in the Windows volume path' και ειναι ορατο ωστε να διαβαστει) μονο για πληροφοριακους λογους τους οποιους μπορει να συμβουλευτει ο χρηστης ειτε για να δει αν και που εχει μεινει καποιο αρχειο σε folder που να αφορα 'ασβηστο' αρχειο η παραλειψη, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο.

Δεν γραφεις πιο mode χρησιμοποιηεις, οποτε δεν μπορω να ξερω αν δουλευεις με το νεο Next Gen που ειναι το πιο πληρες ολων η με καποιο υποδεεστερο του, αρα δεν μπορω να σου πω κατι παραπανω.

Προτεινω ακομα κι αν το δουλευεις με την manual μεδοδο να τρεχεις το Next Gen μολις φτασει στο σχετικο μενουδακι.

Bsod+reset....γιατι και απο που?

Αν υποθεσουμε οτι για καποιον λογο χασουμε το Device Description απο το κλειδι 0000 του currentcontrolset (ειναι το μονο που μπορουμε να χασουμε διοτι η Microsoft δεν τον φορτωνει στην επαναφορα του Standard VGA Graphics Adapter driver), δεν θα εχουμε μπλε οθονες και παρομοια φαινομενα. Στην εκδοση 6.0.0 αναπληρωνεται αυτοματα αυτη η καταχωρηση εαν το verifying διαβασει απωλεια της.

Δεν υπαρχει περιπτωση απο την αφαιρεση των παραμετρων και των αρχειων του catalyst να δεις μπλε οθονη.

------

Ειναι τελικα τοσο δυσκολο το προγραμμα ωστε να υπαρχουν ασαφειες στην κατανοηση της χρησης του η της λειτουργιας του?

Οσοι αρεσκονται στον τροπο που λειτουργει το driver sweeper θα δουν στη εκδοση 6.0.0 πληροφοριακα logs που ειναι πιο πλουσια στην πληροφοριση.

Επισης θα ξαναπω οτι το driver sweeper διαβαζει "επικεφαλιδες" αρχειων χωρις να ξεχωριζει αν βρισκονται σε σημεια που πρεπει να διαγραφουν η οχι, τα διαγραφει ουτως η αλλως χωρις να ρωταει.

Οι περισσοτεροι που με ρωτουν εχει αποδειχτει οτι εχουν "καταστρεψει" το συστημα τους με αυτο η με καποιο αλλο παρομοιο τυπου sweeper προγραμμα.

για αυτό έβαλα μια επιφύλαξη γιατί διαβάζοντάς το δεν είδα τις διαγραφές που κάνει όταν λειτουργεί.

Κακώς υποψιάζεσαι, γιατί έγινε το check, μέσω : sfc /scannow, το repair έγινε αυτόματα από τα windows από το WinSxS

Next Gen χρησιμοποίησα, και αν και όπως λες μπορεί να μην είναι χρήσιμα, τα ίδια τα windows τα θεώρησαν αρκετά μάλλον, για να τα επαναφέρουν με το sfc /scannow.

Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί να ψάχνει και στο backup του driver sweeper (που όπως θα είδες το τελευταίο clean ήταν από τις 22/8)

Δεκτόν, γιατί κάτι τέτοιο δείχνει και το περιεχόμενο του αρχείου που μου έβγαλε, ποιο είναι όμως το full log του uninstaller που θα σε βοηθούσε στο troubleshooting (για την 5.2.4 αναφέρομαι, μιας και στο παρελθόν μου είχες ζητήσει κάποιο log από αυτή την έκδοση)

Και όμως, και δεν είναι η πρώτη φορά που την έβγαλε, (άλλη μια φορά αρκετό καιρό πριν, ίσως να ήταν και παλαιότερη έκδοση uninstaller, δεν θυμάμαι ποια), το μόνο που έκανα ήταν το Next Gen uninstall, έκανα και το reboot που ήθελε κάποια στιγμή, ΠΡΙΝ ολοκληρωθεί η αφαίρεση (νομίζω πριν το καθάρισμα των καταλοίπων στη registry), συνέχισε το uninstall, και στην επανεκκίνηση για να βάλω πλέον τους 11.10, έσκασε η μπλε οθόνη

Δεν είπε κανείς ότι είναι δύσκολο, τουλάχιστον όχι εγώ, αλλά παρά τον τεράστιο κόπο που έχεις καταβάλει και σε ευχαριστούμε για αυτό, άνθρωπος είσαι, ΟΧΙ Θεός, και ό,τι πρόγραμμα φτιάχνεται από Άνθρωπο ΕΧΕΙ BUGS.. , οπότε μην θεωρείς ότι πάντα το πρόγραμμα είναι αλάνθαστο, και κάποια άλλη βλακεία κάναμε εμείς οι Χρήστες ντε και καλά.

υ.γ. όταν με το καλό βγούν οι νεότεροι Catalyst για το BF3, τότε με τον unistaller πάλι θα τους βγάλω (τον 6.0.0, ή όποια άλλη έκδοση έχεις βγάλει) και πάντα με log (ελπίζω το σωστό αυτή τη φορά), ώστε να έχεις μια καλύτερη εικόνα στο όποιο "malfunction"...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η επιδιόρθωση από δισκάκι win7x64 δεν λύνει το πρόβλημα...

Παλαιότερα δεν μου είχε ξανατύχει κανένα πρόβλημα κατά την αναβάθμιση, ούτε είχα πρόβλημα με τους δίσκους...τώρα για κάποιο λόγο δεν βρίσκει την συσκευή του δίσκου το λειτουργικό;

...τί να κάνω τώρα, επανεγκατάσταση λειτουργικού; ρε γαμώτο τί μού 'ρθε να αναβαθμίσω τους οδηγούς; τόσο καιρό καλά δεν ήμουν με τους 11.7;

Σκατά...κι είχα να γράψω σήμερα...

για δες λιγο αυτο με εχει βοηθησει πολλες φορες

How to Fix Windows 7 When It Fails to Boot

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=172]papatsonis[/MENTION]

Πιθανον και να μπορουσα να δεχτω οτιδηποτε τρελλο συμβαινει σε καποιο συστημα, ΑΛΛΑ σε καμια περιπτωση υπαιτιοτητα για μπλε οθονες και ο λογος ειναι γιατι στα σημεια που επεμβαινει το προγραμμα τα Windows δεν μπορουν να κρασαρουν.

Το WinSxS, οπως ειδες δεν το πειραζω και εχω τον λογο μου.

Στη προκειμενη περιπτωση (την δικη σου) το repair εγινε μεσω του DriverStore\FileRepository, το οποιο επισης δεν πειραζω μεχρι την εκδοση 11.12 του Catalyst,, και σ αυτο υπαρχει λογος. Η επομενη εκδοση που θα την βγαλω πριν τους 11.12 θα σβηνει κι αυτα.

Με "βαλατε στην πριζα", στην αλλη εκδοση το log file να καταγραφει οτι 'πεταει και οτι κολυμπαει' απο την καταργηση παραμετρων του συστηματος, πολυ δουλεια αλλα νομιζω οτι θα βοηθησει στην καταννοηση....

Μακαρι να μπορουσα να "δω" το συστημα του καθενος σας απο κοντα, θα ""διδασκομουν"" παρα πολλα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

για δες λιγο αυτο με εχει βοηθησει πολλες φορες

How to Fix Windows 7 When It Fails to Boot

Ευχαριστώ φίλε μου...δυστυχώς όμως καμία από τις διαφορετικές προτάσεις δεν έφερε τη λύση...οπότε πάω για format και επανεγκατάσταση...δεν βλέπω πώς αλλιώς...

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] θα μπορούσες να εξηγήσεις λίγο το μήνυμά σου, να μαθαίνουμε κι εμείς;

Ημουν σιγουρος οτι εχεις AMD και μαλιστα με Asrock, αλλα ηθελα να βεβαιωθω...

Φροντισε οταν το φτιαξεις να φορτωσεις τους οδηγους δισκου απο τους οδηγους της μητρικης και οχι απο τους οδηγους που δινονται απο την AMD μεσα στους Catalyst.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.