Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ίδια ερώτηση-post επειδή απεχθάνομαι να με αγνοούν σκόπιμα.

Thread banned και ο l2phile. Άλλο το "μεταναστευτικό πρόβλημα στην Αθήνα", κι άλλο το περσινό βιντεάκι για ένα γεγονός που δεν υπάρχει πουθενά στο ίντερνετ πέραν από κάτι φασιστοειδή forums.

Συνεχίστε έτσι, δείξτε μας και την απόδοση δικαιοσύνης στην Σομαλία που κόβουνε το χέρι του κλέφτη, μπας και μας ψήσετε ότι οι "άλλοι" είναι ζώα...

threadban για το video στο #1471? ή δημοσίευσε κι άλλο που διαγράφτηκε?

Link to comment
Share on other sites

Για το ποστ που λες. Δεν σε αγνόησα σκόπιμα, είχα το θέμα ανοικτό στο tab αρκετή ώρα και δεν είδα το post σου όταν απάντησα στον hayabusa.

Ζητώ συγγνώμη τότε. Πήρα λανθασμένη εντύπωση.

Δίκιο έχεις, το βιντεάκι είναι όντως περσινό. Όμως βρήκα αυτό από τον google. Δεν κάνει για αξιόπιστη πηγή ή το thelocal.se είναι trollosite? (ρωτάω. δεν ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό φαίνεται να έγινε τον Δεκέμβριο του 2011, κάνανε τις δίκες, μοιράσανε τις ποινές και το θέμα έληξε εκεί. Οι Σουηδοί δώσανε τόσο έκταση στο περιστατικό, όση δώσανε πιθανότατα και στον τελευταίο ομαδικό βιασμό που κάνανε Σουηδοί μετά από πάρτυ σε Σουηδέζα: όχι υπερβολική.

Φυσικά αυτό δεν σταματάει άτομα που η εθνικότητα των δραστών κάνει την είδηση βούτυρο στο ψωμί τους, να το εμφανίσουν ως breaking news τον Ιούλιο του 2013.

Ούτε ο πρώτος ομαδικός βιασμός είναι, ούτε ο τελευταίος, έχουνε γίνει κι άλλοι, από Ιταλούς, από Γερμανούς, από Άγγλους και πιθανότατα κι από Έλληνες σε μεθυσμένη Σουηδέζα τουρίστρια σε κάποια παραλία της Μυκόνου.

Αυτή την συναισθηματική προπαγάνδα των φασιστομπλόγκς που ανακαλύψανε το αποτρόπαιο έγκλημα των μουσουλμάνων βιαστών πριν από 2 χρόνια είναι που δεν πρόκειται να επιτρέψω μέσα σε θέμα για το μεταναστευτικό πρόβλημα της Αθήνας.

Το θέμα λήγει εδώ, όποιος γουστάρει να συζητήσει για το μεταναστευτικό πρόβλημα της Σουηδίας, ή για το πόσο χειρότερο είναι να σε βιάζουν μουσουλμάνοι από το να σε βιάζουν greek kamakia, να βρει άλλο χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό το τηρούμε ίσες αποστάσεις εμείς οι εξ αποστάσεως ρίχνοντας αυθαίρετα τους πάντες στο ίδιο τσουβάλι. Μόνο που δεν αντέχει ούτε στο απλό επιχείρημα της μπούργκας.

Είναι η μπούργκα εθνική στολή ή λειτουργικό ένδυμα;

Αν είναι λειτουργικό, ποία είναι η λειτουργία του;

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό φαίνεται να έγινε τον Δεκέμβριο του 2011, κάνανε τις δίκες, μοιράσανε τις ποινές και το θέμα έληξε εκεί. Οι Σουηδοί δώσανε τόσο έκταση στο περιστατικό, όση δώσανε πιθανότατα και στον τελευταίο ομαδικό βιασμό που κάνανε Σουηδοί μετά από πάρτυ σε Σουηδέζα: όχι υπερβολική.

Φυσικά αυτό δεν σταματάει άτομα που η εθνικότητα των δραστών κάνει την είδηση βούτυρο στο ψωμί τους, να το εμφανίσουν ως breaking news τον Ιούλιο του 2013.

Ούτε ο πρώτος ομαδικός βιασμός είναι, ούτε ο τελευταίος, έχουνε γίνει κι άλλοι, από Ιταλούς, από Γερμανούς, από Άγγλους και πιθανότατα κι από Έλληνες σε μεθυσμένη Σουηδέζα τουρίστρια σε κάποια παραλία της Μυκόνου.

Αυτή την συναισθηματική προπαγάνδα των φασιστομπλόγκς που ανακαλύψανε το αποτρόπαιο έγκλημα των μουσουλμάνων βιαστών πριν από 2 χρόνια είναι που δεν πρόκειται να επιτρέψω μέσα σε θέμα για το μεταναστευτικό πρόβλημα της Αθήνας.

Το θέμα λήγει εδώ, όποιος γουστάρει να συζητήσει για το μεταναστευτικό πρόβλημα της Σουηδίας, ή για το πόσο χειρότερο είναι να σε βιάζουν μουσουλμάνοι από το να σε βιάζουν greek kamakia, να βρει άλλο χώρο.

Εσύ το βλέπεις έτσι. Εγώ προσωπικά βλέπω 12 ρεμάλια να παραπλανούν και να βιάζουν μετά μανίας μια νεαρή γυναίκα. Το ανησυχητικό όμως κατ'εμέ είναι αλλού. Σε αντίστοιχο περιστατικό στην Ελλάδα, το σύστημα δικαιοσύνης πως ακριβώς θα αντιδρούσε? Θέλω να ελπίζω πως ναι παρότι έχω τις αμφιβολίες μου. Κάπου εδώ είναι πιστεύω το σημείο που συνδέει το περιστατικό με το "μεταναστευτικό ζήτημα στην Αθήνα".

*** Σχετικά με τον l2phile δεν θεωρώ ότι βρήκε ένα βιντεάκι και η πρώτη του σκέψη ήταν "α, τι ωραίο που είναι. ας το δημοσιεύσουμε για να προπαγανδίσουμε". Στοιχηματίζω ότι, όπως κι εγώ/άλλοι, έτσι κι αυτός δεν έδωσε σημασία στην ημερομηνία

*** Γράφω αυτές τις λέξεις ριψοκινδυνεύοντας να πάρω like από φασιστόμουτρα του forum που η μόνη τους πρόθεση είναι να πουν "πες τα ρε. πάρτα chosen έκανες λάθος aka είμαστε οι σωστοί/απόλυτοι/μαμιάδες αίμα τιμή χρυσά αυγά :hehe:

και για να μην ξεχνιόμαστε

μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι

Link to comment
Share on other sites

*** Σχετικά με τον l2phile δεν θεωρώ ότι βρήκε ένα βιντεάκι και η πρώτη του σκέψη ήταν "α, τι ωραίο που είναι. ας το δημοσιεύσουμε για να προπαγανδίσουμε". Στοιχηματίζω ότι, όπως κι εγώ/άλλοι, έτσι κι αυτός δεν έδωσε σημασία στην ημερομηνία

Δε με απασχολεί και δε με ενδιαφέρει. Μπορείς να ψάξεις πολύ βαθιά για να βρεις τους λόγους που ποστάρησε την "είδηση" του βιασμού μια Σουηδέζας από Αφγανούς πρόπερσυ, αλλά ούτε θα κοροϊδευόμαστε, ούτε θα κάνουμε στην π00τάνα π00τανιές. Η προπαγάνδα δεν είναι ανεκτή, και ειδικά η φασιστική και η ρατσιστική.

Θα μου πεις "τον καίει το θέμα του βιασμού, νοιάστηκε για την κοπέλα και το τι πέρασε", πίτσες μπλε. Την περασμένη βδομάδα μια Σουηδέζα τουρίστρια βιάστηκε ομαδικά στην Ρόδο, αλλά μόκο, σιγά μην αρχίσουμε τα "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", μην τύχει και βγουν Έλληνες οι βιαστές και γίνουμε ρεζίλι. Αν είναι να αρχίσουμε να ποστάρουμε ό,τι εγκλήματα μουσουλμάνων βρούμε στον κόσμο υπό την αιγίδα του "μεταναστευτικού προβλήματος στην Αθήνα", να κολλήσουμε την Χρυσί Αυγί στο logo, να βάλουμε να παίζει και το εμβατήριο των SS και δέσαμε.

Φιλτράρισμα ειδήσεων για δημιουργεία εντυπώσεων του στυλ "κοιτάξτε πόσα εγκλήματα διαπράττουν οι μη-Έλληνες", καλώς ή κακώς αφήσαμε πολύ καιρό τον άλλο τον φασιστάκο να το κάνει ανενόχλητα, αλλά όχι πια. Υπάρχουν μπόλικοι χώροι, όποιος ενδιαφέρεται να πάει να βγάλει τα κομπλεξάκια του.

Όποιος περιμένει ότι θα ανεκτούμε τον ρατσισμό γιατί έχει όντως αυξηθεί η εγκληματικότητα, είναι γελασμένος.

Και για τελευταία φορά: είμαστε χιλιόμετρα εκτός θέματος, αν θες να συνεχίσουμε τον διάλογο, σε ΡΜ. Αν το συνεχίσεις εδώ, θα καταλήξει αναπάντητο στην μαύρη τρύπα και στεναχωριέμαι ότι χαραμίζεται ένας καλός διάλογος.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη βδομάδα μια Σουηδέζα τουρίστρια βιάστηκε ομαδικά στην Ρόδο, αλλά μόκο, σιγά μην αρχίσουμε τα "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", μην τύχει και βγουν Έλληνες οι βιαστές και γίνουμε ρεζίλι.

Εδώ είναι το μόνο κομμάτι που δεν συμφωνώ απόλυτα. Αν δεν υπάρχει ενημέρωση, θα πρέπει εγώ να μυρίσω τα νύχια μου και να κάνω τον μενταλιστ για να μάθω αν υπήρχε περιστατικό στο φαληράκι, και δεν ήταν όργιο αλλά βιασμός? Προτιμώ το "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ" style παρά να μου ασκήσουν τη κριτική ότι κάθομαι στο καναπέ και δεν σηκώνομαι να πάω να δω τι έγινε σε ένα νησί.

ΥΓ. Κατάλαβα πως το ύφος στο δεύτερο κομμάτι είναι διαφορετικό/ειρωνικό

ΥΓ2. over and out :)

ΥΓ3. θέμα για καινούριο topic: γιατί οι έλληνες έχουν την τάση να προστατεύουν αδίκως ομοεθνείς τους εις βάρος άλλων ανθρώπων?

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη βδομάδα μια Σουηδέζα τουρίστρια βιάστηκε ομαδικά στην Ρόδο, αλλά μόκο, σιγά μην αρχίσουμε τα "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", μην τύχει και βγουν Έλληνες οι βιαστές και γίνουμε ρεζίλι.
Φιλτράρισμα ειδήσεων για δημιουργεία εντυπώσεων του στυλ "κοιτάξτε πόσα εγκλήματα διαπράττουν οι μη-Έλληνες"

Μιας και μας αρέσουν τα φίλτρα σε αυτά που διαβάζουμε, ρίξε μια ματιά στο Google με τους όρους "βιομηχανία βιασμών". Δε λέω ότι η κοπέλα δε βιάστηκε, απλά είναι εξίσου πιθανό να μη βιάστηκε.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Καλλιθεα ωρα περιπου 17.00.

Διασχιζω ποδαρατος την Δαβακη και με το που φτανω στα φαναρια της Θησεως βλεπω απο απεναντι εναν τυπο(1) με βαμμενο μαλλακι πλατινα,παντελονακι αερινο και μπλουζιτσα αμανικη κολλητη.Η τσαντα,οπως πηρα μια παρομοια τις προαλλες δωρο στην κοπελια,δεν ελειπε απο τον ωμο του..

Περναμε ο καθενας απεναντι ταυτοχρονα,αφου αναψε πρασινο,και συναντιομαστε..Με κοιταει απο την κορυφη μεχρι τα νυχια ποζαροντας μου το τσιγαρακι,που εκανε και τελειωσε κοιταζονας με καταματα ολος νοημα.

Νευριασα αλλα δεν αντεδρασα.Αλλος θα μπορουσε να τον δειρει,να τον βρισει,να μην δωσει σημασια η να τον κοζαρει και αυτος για να ενδωσει ξερω γω...

(Θα μου πεις -Ρε φιλε τι τον κοιτας και εσυ?

-Ο καθενας θα τον κοιταζε απανταω εγω:bigsmile:)

Ωρα 17.20 περιπου,αφου εχω επιστρεψει απο το ιδιο σημειο παλι,πετυχαινω τον ιδιο τυπο καμια 200αρια μετρα πιο κατω μαζι με εναν κουρδο?πακιστανο?αφγανο?μπαγκλαντεσιανο?(2),που κρατουσε ενα πινακα με σκουλαρικια να συζητανε παρεα.Δεν αλλαζω εννοειται πεζοδρομιο αλλα εχω σκοπο να περασω απο μπροστα τους πηγαινοντας στον προορισμο μου..

Περναω απο μπροστα τους σε αποσταση 2-3 μετρων...

Τυπος (1)

-Αχχ δεν ειναι ωραιο σκουλαρικι αυτο(εχω στο φρυδι και στο αυτι δν ξερω ποιο εννοουσε),ελα απο εδω να δεις κανενα που ...(δεν ακουσα παρακατω τι ηθελε να προτεινει,γιατι ηδη το μυαλο μου επεξεργαζοταν την αντιδραση μου.*Η φωνη του ηθελε να ακουγεται γυναικεια)

Δεν προλαβαινω να πω τιποτα καθως ειχα ηδη σταματησει κοιταζοντας τον επιμονα απο 2-3 μετρα και πεταγεται ο αλλος τυπος λεγονας σπαστα

(2)-Μην τον ακους ωραιος εισαι ...

Την αντιδραση μου εν τελει δεν θα την μοιραστω μαζι σας.Απλα θα ηθελα καποιοι απο εδω μεσα να μου πουνε τις δικες τους αντιδρασεις αν ερχονταν στη δικη μου θεση.

Υπ οψην οτι ενιωσα αβολα καθως περα απο το οτι ο (1) μιλουσε δυνατα εως φωναχτα,ειχε και αρκετο κοσμο εκει.

Και επιπλεον.

Αν εφευγα σαν κυριος και εκανα οτι δεν τους ακουσα,θα ημουν τι?Φλ@ρος?

Αν τους εβριζα,θα ημουν τι?Αξεστος,απαιδευτος?

Αν τους εδερνα,θα ημουν τι?

Για εδω εχω απαντηση.Μαλλον θα ημουν ρατσιστης και προς τον ελληνα θυληπρεπη αλλα και προς τον ξενο μεταναστη,ε?Πιο πολυ τι θα ημουν ομως και ως προς ποιον παρολαυτα?

Φασιστας θα ημουν αμα τραμπουκιζα και εδερνα μονο τον (1)?

Τον (2),που με ειμαι και ωραιο?Και ρατσιστης?

Το παραπανω σας το παραθετω,γιατι σιγουρα,αν οχι ολοι,οι περισσοτεροι εχουν ερθει σε τετοια φαση και παραπανω απο μια φορα και θα ηθελα να δω τι θα εκριναν ως σωστο οι ιδιοι.Επισης το παραθετω,για να δειξω ποσο ευκολο ειναι να σου βαλουν μια ταμπελα στην σημερινη εποχη αναλογως με μια στιγμιαια αντιδραση μετα απο προκληση.

Παρολαυτα ξαναλεω οτι θα θελα να ακουσω τις γνωμες σας,γιατι μεχρι αυτη την ωρα που γραφω,ειμαι προβληματισμενος με ολα τα κλαδια που ξεπεταχτηκαν απο την παραπανω εμπειρια μου.

Καποιοι ισως βγαλουν και καποια συμπερασματα,βλεποντας το απο αλλη οπτικη (θετικα/αρνητικα)και δεν χρειαστει να απαντησουν.

Αν δεν βρισκεται στην σωστη ενοτητα παρακαλω καποιος mod να το μεταφερει.

Έγινε επεξεργασία από tavlamari
Link to comment
Share on other sites

Καλλιθεα ωρα περιπου 17.00.

Διασχιζω ποδαρατος την Δαβακη και με το που φτανω στα φαναρια της Θησεως βλεπω απο απεναντι εναν τυπο(1) με βαμμενο μαλλακι πλατινα,παντελονακι αερινο και μπλουζιτσα αμανικη κολλητη.Η τσαντα,οπως πηρα μια παρομοια τις προαλλες δωρο στην κοπελια,δεν ελειπε απο τον ωμο του..

Περναμε ο καθενας απεναντι ταυτοχρονα,αφου αναψε πρασινο,και συναντιομαστε..Με κοιταει απο την κορυφη μεχρι τα νυχια ποζαροντας μου το τσιγαρακι,που εκανε και τελειωσε κοιταζονας με καταματα ολος νοημα.

Νευριασα αλλα δεν αντεδρασα.Αλλος θα μπορουσε να τον δειρει,να τον βρισει,να μην δωσει σημασια η να τον κοζαρει και αυτος για να ενδωσει ξερω γω...

(Θα μου πεις -Ρε φιλε τι τον κοιτας και εσυ?

-Ο καθενας θα τον κοιταζε απανταω εγω:bigsmile:)

Ωρα 17.20 περιπου,αφου εχω επιστρεψει απο το ιδιο σημειο παλι,πετυχαινω τον ιδιο τυπο καμια 200αρια μετρα πιο κατω μαζι με εναν κουρδο?πακιστανο?αφγανο?μπαγκλαντεσιανο?(2),που κρατουσε ενα πινακα με σκουλαρικια να συζητανε παρεα.Δεν αλλαζω εννοειται πεζοδρομιο αλλα εχω σκοπο να περασω απο μπροστα τους πηγαινοντας στον προορισμο μου..

Περναω απο μπροστα τους σε αποσταση 2-3 μετρων...

Τυπος (1)

-Αχχ δεν ειναι ωραιο σκουλαρικι αυτο(εχω στο φρυδι και στο αυτι δν ξερω ποιο εννοουσε),ελα απο εδω να δεις κανενα που ...(δεν ακουσα παρακατω τι ηθελε να προτεινει,γιατι ηδη το μυαλο μου επεξεργαζοταν την αντιδραση μου.*Η φωνη του ηθελε να ακουγεται γυναικεια)

Δεν προλαβαινω να πω τιποτα καθως ειχα ηδη σταματησει κοιταζοντας τον επιμονα απο 2-3 μετρα και πεταγεται ο αλλος τυπος λεγονας σπαστα

(2)-Μην τον ακους ωραιος εισαι ...

Την αντιδραση μου εν τελει δεν θα την μοιραστω μαζι σας.Απλα θα ηθελα καποιοι απο εδω μεσα να μου πουνε τις δικες τους αντιδρασεις αν ερχονταν στη δικη μου θεση.

Υπ οψην οτι ενιωσα αβολα καθως περα απο το οτι ο (1) μιλουσε δυνατα εως φωναχτα,ειχε και αρκετο κοσμο εκει.

Και επιπλεον.

Αν εφευγα σαν κυριος και εκανα οτι δεν τους ακουσα,θα ημουν τι?Φλ@ρος?

Αν τους εβριζα,θα ημουν τι?Αξεστος,απαιδευτος?

Αν τους εδερνα,θα ημουν τι?

Για εδω εχω απαντηση.Μαλλον θα ημουν ρατσιστης και προς τον ελληνα θυληπρεπη αλλα και προς τον ξενο μεταναστη,ε?Πιο πολυ τι θα ημουν ομως και ως προς ποιον παρολαυτα?

Φασιστας θα ημουν αμα τραμπουκιζα και εδερνα μονο τον (1)?

Τον (2),που με ειμαι και ωραιο?Και ρατσιστης?

Το παραπανω σας το παραθετω,γιατι σιγουρα,αν οχι ολοι,οι περισσοτεροι εχουν ερθει σε τετοια φαση και παραπανω απο μια φορα και θα ηθελα να δω τι θα εκριναν ως σωστο οι ιδιοι.Επισης το παραθετω,για να δειξω ποσο ευκολο ειναι να σου βαλουν μια ταμπελα στην σημερινη εποχη αναλογως με μια στιγμιαια αντιδραση μετα απο προκληση.

Παρολαυτα ξαναλεω οτι θα θελα να ακουσω τις γνωμες σας,γιατι μεχρι αυτη την ωρα που γραφω,ειμαι προβληματισμενος με ολα τα κλαδια που ξεπεταχτηκαν απο την παραπανω εμπειρια μου.

Καποιοι ισως βγαλουν και καποια συμπερασματα,βλεποντας το απο αλλη οπτικη (θετικα/αρνητικα)και δεν χρειαστει να απαντησουν.

Αν δεν βρισκεται στην σωστη ενοτητα παρακαλω καποιος mod να το μεταφερει.

Καλημερούδια

Στο πρώτο κομματι του ποστ σου υποθέτω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά άν απέναντί σου είχες μια γυναίκα. Απλά μερικοί ενίοτε, είναι επιθετικότεροι στο καμάκι.

Στο δευτερο κομμάτι που ξανασυναντήθηκες, δείχνεις πως η ύπαρξη των σκουλαρικιών σε έκανε να νιώσεις άβολα (σαν να σε πέρασαν για κάτι άλλο που δεν είσαι), κάτι που μάλλον προδίδει πως δεν είχες μέχρι τώρα πλήρη εικόνα του εύρους των αντιδράσεων, που έχει η εικόνα που παρουσιάζεις στους άλλους.

Εγώ για παράδειγμα αυθόρμητα σκέφτηκα αυτό:

και θα αδιαφορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη βδομάδα μια Σουηδέζα τουρίστρια βιάστηκε ομαδικά στην Ρόδο, αλλά μόκο, σιγά μην αρχίσουμε τα "ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ", μην τύχει και βγουν Έλληνες οι βιαστές και γίνουμε ρεζίλι.
Ψάχνω και εγώ να πληροφορηθώ για τον ομαδικό βιασμό τουρίστριας στη Ρόδο και διαβάζω παντού "τρεις άγνωστοι δράστες".

Εντάξει, Έλληνες θα είναι σίγουρα!!

Έλα όμως που δε βγήκαν Έλληνες...

Συνελήφθη Αλβανός για βιασμό Σουηδέζας τουρίστριας - Parapona-Rodou

Το πρόβλημα εδώ που δε θέλεις να καταλάβεις Πέτρο, είναι η νοοτροπία. Άλλο να βιάσει ο οποιοσδήποτε μια κοπέλα για τους 1002 λόγους, οι οποίοι όμως δε χαρακτηρίζουν τη ράτσα και άλλο να γίνει από όχλο για θρησκευτικούς λόγους, κάτι που όχι μόνο δεν αποδέχονται ως λάθος, αλλά θα το κάνουν ξανά, γιατί πρέπει να την τιμωρήσουν για αυτό που είναι.

Τη γυναίκα μου την είχαν ακολουθήσει αρκετές φορές στα Πετράλωνα. ΟΛΟΙ τους ήταν μελαψοί. Τυχαίο; ΟΧΙ. Ξέρεις γιατί; Γιατί ο Έλληνας, όχι λόγω ράτσας, αλλά λόγω του ότι ζει εδώ μόνιμα, έχει φίλες, γκόμενες, λεφτά για π00τάνες. Ο αλλοδαπός όχι. Ήρθε μόνος, ζει με δυσκολία, αλλά οι βιολογικές του ανάγκες δεν αλλάζουν. Πρέπει να πηδήξει και αφού δε βγαίνει να τα δώσει σε μπ0ρδέλο, θα βιάσει. Σιγά μην τον βρούνε κιόλας. Ξέρεις πόσα περιστατικά αναγνώρισης βιαστών καταλήγουν σε αδιέξοδο γιατί στις κοπέλες μοιάζουν όλοι ίδιοι και δε μπορούν να διαλέξουν;

Το ξαναλέω για όποιον δεν καταλαβαίνει: Δεν είμαι ρατσιστής, αλλά οι αλλοδαποί σε κάθε χώρα, λόγω του τρόπου που βρίσκονται εκεί (συνήθως παράνομα), οδηγούνται σε πράξεις ανάλογες. Αυτό αποδεικνύεται κιόλας από τα επίσημα στατιστικά της Αστυνομίας που σου έχω δείξει στο παρελθόν. Δε με ενδιαφέρει ποιός φταίει, δε με ενδιαφέρει ποιός πρέπει να πληρώσει, με ενδιαφέρει μόνο να προστατέψω την οικογένειά μου, με κάθε μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ να πληροφορηθώ για τον ομαδικό βιασμό τουρίστριας στη Ρόδο και διαβάζω παντού "τρεις άγνωστοι δράστες".

Εντάξει, Έλληνες θα είναι σίγουρα!!

Βρε δε με νοιάζει τι εθνικότητας είναι οι βιαστές, το έγκλημα από μόνο του με νοιάζει. Γι'αυτό δεν ανέχομαι αυτούς που ανάγουν το έγκλημα σε χαρακτηριστικό φυλής. Είναι η βάση του ρατσισμού και ο ρατσισμός είναι κάτι που δεν είναι ανεκτός, τουλάχιστον εδώ.

Έξω ψηφίστε ό,τι γουστάρετε, όπως έχω ξαναπεί: να βγάλουμε την Χρυσί Αυγί πρώτο κόμμα, να ξαναζήσουμε στιγμες της Γερμανίας του '30 μπας κι έρθει κανένας να μας κάνει reboot για να ξαναζήσουμε και στιγμές Γερμανίας του '45...

Έλα όμως που δε βγήκαν Έλληνες...

Συνελήφθη Αλβανός για βιασμό Σουηδέζας τουρίστριας - Parapona-Rodou

Το πρόβλημα εδώ που δε θέλεις να καταλάβεις Πέτρο, είναι η νοοτροπία. Άλλο να βιάσει ο οποιοσδήποτε μια κοπέλα για τους 1002 λόγους, οι οποίοι όμως δε χαρακτηρίζουν τη ράτσα και άλλο να γίνει από όχλο για θρησκευτικούς λόγους, κάτι που όχι μόνο δεν αποδέχονται ως λάθος, αλλά θα το κάνουν ξανά, γιατί πρέπει να την τιμωρήσουν για αυτό που είναι.

Ξανα: δε με απασχολεί η νοοτροπία. Δεν θεωρώ τον Αλβανό βιαστή που το έκανε για τους όποιους λόγους του καλύτερο από τον Αφγανό που το έκανε γιατί την θεωρούσε τσούλα.

Την γνώμη μου για την ζημιά που κάνει η θρησκευτική προσήλωση σε άτομα που έχουν ήδη προδιάθεση για συμπεριφορά προβάτου και κοπαδιού, την ξέρεις. Μακάρι να σουτάρουμε όλες τις θρησκείες για να είναι ο καθένας υπεύθυνος για τις πράξεις του και όχι για το τι του είπε ο θεός να κάνει και να πει και να μην έχει κανείς ψευδαισθήσεις ότι είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους ανθρώπους.

Στην περίπτωση των εγκλημάτων όμως δεν υπάρχουν ούτε ελαφρυντικοί ούτε καταδικαστικοί παράγοντες. Ο ομαδικός βιασμός είναι βιασμός, είτε τον κάνανε γιατί ήταν καμάκια που βρήκανε μεθυσμένη τουρίστρια, είτε γιατί τους το είπε ο θεός τους.

Από κει πέρα, φιλτράρισμα εγκλημάτων κι ευθυνών βάση του χρώματος του δέρματος είναι καθαρός ρατσισμός. Και οι δικαιολογίες για το τι μας κάνει ρατσιστές, μπορεί να είναι άπειρες. Όπως και στην Γερμανία του '30 που είχε παραγίνει το κακό με τους λαθρομετανάστες και την ανεργία και ο Γερμανικός λαός ένιωθε ότι δεν έκανε τίποτα κακό με το να υποστηρίζει καθάρσεις φασιστικών μεθόδων.

Αλλά ειδικά όταν έχουμε χειροπιαστά παραδείγματα από την Ιστορία και δε θα μπορούμε να πούμε "μα δεν ξέραμε", οι προαναφερθείσες δικαιολογίες δύσκολα θα αποτελέσουν αθωωτικό παράγοντα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Βρε δε με νοιάζει τι εθνικότητας είναι οι βιαστές, το έγκλημα από μόνο του με νοιάζει. Γι'αυτό δεν ανέχομαι αυτούς που ανάγουν το έγκλημα σε χαρακτηριστικό φυλής. Είναι η βάση του ρατσισμού και ο ρατσισμός είναι κάτι που δεν είναι ανεκτός, τουλάχιστον εδώ.

Έξω ψηφίστε ό,τι γουστάρετε, όπως έχω ξαναπεί: να βγάλουμε την Χρυσί Αυγί πρώτο κόμμα, να ξαναζήσουμε στιγμες της Γερμανίας του '30 μπας κι έρθει κανένας να μας κάνει reboot για να ξαναζήσουμε και στιγμές Γερμανίας του '45...

Ξανα: δε με απασχολεί η νοοτροπία. Δεν θεωρώ τον Αλβανό βιαστή που το έκανε για τους όποιους λόγους του καλύτερο από τον Αφγανό που το έκανε γιατί την θεωρούσε τσούλα.

Την γνώμη μου για την ζημιά που κάνει η θρησκευτική προσήλωση σε άτομα που έχουν ήδη προδιάθεση για συμπεριφορά προβάτου και κοπαδιού, την ξέρεις. Μακάρι να σουτάρουμε όλες τις θρησκείες για να είναι ο καθένας υπεύθυνος για τις πράξεις του και όχι για το τι του είπε ο θεός να κάνει και να πει και να μην έχει κανείς ψευδαισθήσεις ότι είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους ανθρώπους.

Στην περίπτωση των εγκλημάτων όμως δεν υπάρχουν ούτε ελαφρυντικοί ούτε καταδικαστικοί παράγοντες. Ο ομαδικός βιασμός είναι βιασμός, είτε τον κάνανε γιατί ήταν καμάκια που βρήκανε μεθυσμένη τουρίστρια, είτε γιατί τους το είπε ο θεός τους.

Από κει πέρα, φιλτράρισμα εγκλημάτων κι ευθυνών βάση του χρώματος του δέρματος είναι καθαρός ρατσισμός. Και οι δικαιολογίες για το τι μας κάνει ρατσιστές, μπορεί να είναι άπειρες. Όπως και στην Γερμανία του '30 που είχε παραγίνει το κακό με τους λαθρομετανάστες και την ανεργία και ο Γερμανικός λαός ένιωθε ότι δεν έκανε τίποτα κακό με το να υποστηρίζει καθάρσεις φασιστικών μεθόδων.

Αλλά ειδικά όταν έχουμε χειροπιαστά παραδείγματα από την Ιστορία και δε θα μπορούμε να πούμε "μα δεν ξέραμε", οι προαναφερθείσες δικαιολογίες δύσκολα θα αποτελέσουν αθωωτικό παράγοντα πλέον.

Το βάζω πάλι, γιατί μάλλον δεν το πρόσεξες.

Το ξαναλέω για όποιον δεν καταλαβαίνει: Δεν είμαι ρατσιστής, αλλά οι αλλοδαποί σε κάθε χώρα, λόγω του τρόπου που βρίσκονται εκεί (συνήθως παράνομα), οδηγούνται σε πράξεις ανάλογες. Αυτό αποδεικνύεται κιόλας από τα επίσημα στατιστικά της Αστυνομίας που σου έχω δείξει στο παρελθόν. Δε με ενδιαφέρει ποιός φταίει, δε με ενδιαφέρει ποιός πρέπει να πληρώσει, με ενδιαφέρει μόνο να προστατέψω την οικογένειά μου, με κάθε μέσο.
Link to comment
Share on other sites

^^ βασικά, με την επερχόμενη ψήφιση του νέου αντιρατσιστικού νομοσχεδίου, τα μέσα που σου δίνονται για να προφυλακτείς, περιορίζονται περαιτέρω. Στον ιδανικό κόσμο που σχεδιάζεται θα σου απαγορεύεται ακόμα και να λοξοκοιτάξεις αυτόν που φόρα παρτίδα θα σε κλέβει/βιάζει/σκοτώνει. Αλλα μήν ανησυχείς: ρατσιστή δε θα σε πούνε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.