Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

Η ανάπτυξη και η τεχνολογική πρόοδος είναι αποτελέσματα δουλειάς έξυπνων ανθρώπων που δεν κυνηγήθηκαν από την θρησκεία ή άλλες κακουχίες. Το ότι οι Ισλαμικοί λαοί καταπιέστηκαν περισσότερο και για περισσότεροι καιρό απ'ότι οι χριστιανικοί, δεν σημαίνει ότι οι αιώνες που πέρασε η πλειοψηφία του πλανήτη υπό την δικτατορία της χριστιανικής εκκλησίας δε μας κράτησαν πίσω.

Σαφώς. Θα συμφωνήσουμε όμως ότι εν έτει 2012 αυτοί που ασκούν την καταπίεση στο λαό μέσω της θρησκείας είναι οι μουσουλμάνοι / ισλαμιστές. (όχι λόγω του τι γράφει το κοράνι, αλλά λόγω του πώς προσπαθούν να το περάσουν)

Όσο για τις διαφορές μεταξύ των γυναικών στην μεν και στην δε κοινωνία, δε με αφορά το θέμα. Επειδή δεν είμαι ούτε χριστιανός, ούτε μουσουλμάνος, οι δυο θρησκείες αυτές δε με απασχολούν όσο δε με επηρρεάζουν. Οι 300 μουσουλμάνοι συνάδελφοι μου, κάνουν ό,τι κάνουν χωρίς να επιβάλλονται στη ζωή μου, όπως προσπαθεί να κάνει η "θρησκεία της αγάπης" και της ενοχής.

Το πλαίσιο μέσα στο οποίο σου επετράπηκε να μην είσαι Χριστιανός, είχε ως επίσημη θρησκεία του κράτους το Χριστιανισμό, και μάλιστα όχι πλήρως διαχωρισμένο από το κράτος.

Οι 300 συνάδελφοί σου, είχαν αυτό το δικαίωμα?

Τι θέλω να πω... είναι άλλο να λες δεν με πειράζουν / επηρεάζουν, άλλο να λες είναι το σωστό / βέλτιστο / hell yeah.

Θα στεναχωριόμουν και θα οργιζόμουν εξίσου, είτε μου πυροβολούσε το παιδί Χριστιανός τρομοκράτης, είτε το ανατίναζε Ισλαμιστής suicide bomber. Τα ποσοστά δεν παίζουν και πολύ μεγάλο ρόλο στην προκειμένη περίπτωση, γιατί μπορεί οι μουσουλμάνοι εξτρεμιστές να είναι 10πλάσιοι από τους χριστιανούς, αλλά το παιδί μου/σου έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να πάει σε μια κατασκήνωση σε μια ειρηνική χώρα, παρά να να πάει φαντάρος στο Αφγανιστάν ;)

Ναι αλλά η επίθεση στο π.χ. WTC που σκότωσε 4000-5000 άτομα δεν ήταν αυτό που λες ... εμπόλεμη ζώνη. Μέτρα πόσοι άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους τον 20ό και 21ο αιώνα από τρομοκρατικές επιθέσεις χριστιανών και πόσοι από τρομοκρατικές επιθέσεις ισλαμιστών.

Επίσης, επειδή μιλάμε για φανατισμό που απορρέει από διαφορετικούς τρόπους προσέγγισης/εξήγησης των κυρηγμάτων που βρίσκονται σε βιβλία μερικών χιλιάδων ετών, το ποσοστό των "πιστών" που θα αποφασίσουν να πάρουν τον νόμο του Θεού/Αλλάχ στα χέρια τους, αλλάζει κάθε Χ χρόνια, όπως αλλάζει και ο τρόπος με τον οποίο θα αποφασίσουν να γίνουν οι αγγελιοφόροι του θεού τους.

Για τα επόμενα 50-100 χρόνια πάντως δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να φοβάσαι ιδιαίτερα το Χριστιανισμό. Μετά μπορεί να ξανααλλάξουν οι ισορροπίες, οι ισλαμιστές να πάρουν την εξουσία (αφού είναι οργανωμένοι, και -αυτό που με τρελαίνει είναι ότι- προσπαθούν να βάλουν την οργάνωσή τους αυτή στον 21ο αιώνα, σε αντίθεση με τους Χριστιανούς που το 90-95% είναι πρακτικά άθεοι), και ο αμανές να γίνει gospel.

Κατά συνέπεια δεν εμπιστεύομαι ούτε τους μεν, ούτε τους δε. Είναι σα να μου λες αν θα προτιμούσα δολοφόνο ή βιαστή να μου κάνει babysitting στα παιδιά. "Get in the fkin sack" που λέει και ο Dara O'Briain.

Το θέμα είναι να μπορούν να έχουν όλοι οι άνθρωποι το δικαίωμα αυτό, να επιλέξουν το/τη babysitter.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Σαφώς. Θα συμφωνήσουμε όμως ότι εν έτει 2012 αυτοί που ασκούν την καταπίεση στο λαό μέσω της θρησκείας είναι οι μουσουλμάνοι / ισλαμιστές. (όχι λόγω του τι γράφει το κοράνι, αλλά λόγω του πώς προσπαθούν να το περάσουν)

Η καταπίεση που έχω δεχτεί μέχρι σήμερα έρχεται 100% από τον χριστιανισμό και 0% από το ισλάμ. Οπότε μπορείς να συμφωνήσεις με όποιον γουστάρεις, αλλά θα είσαι πιο άστοχος κι από τον Βαμβακούλα.

Αν μιλάς γενικότερα για το ποιος καταπιέζει ποιον, τότε και οι 2 χάνουν τα σκήπτρα από κάτι αφρικανικές χώρες (που παρεμπιπτόντως εκχριστιανίστηκαν πρόσφατα) που κόβουνε τις κλειτορίδες των κοριτσιών, καίνε ζωντανές γυναίκες που τις θεωρούν μάγισσες (ναι, για χριστιανκά κράτη του 2012 μιλάω), κόβουνε τα χέρια αυτών που κλέβουν ένα φρούτο κλπ.

Να υπενθυμίσω εδώ ότι δεν υποστηρίζω το Ισλάμ - περισσότερη ή λιγότερη καταπίεση είναι καταπίεση, τέλος. Αν δεν υπήρχε εναλλακτική, ίσως να έμπαινα στον κόπο να διαλέξω το μη χείρον, αλλά επειδή έχω την δυνατότητα και το θέλω, θα προτιμούσα και οι μεν και οι δε να εξαφανιστούν από την ζωή μου κι ας κάνουν ό,τι θέλουν στις εκκλησίες/τζαμιά τους.

Το πλαίσιο μέσα στο οποίο σου επετράπηκε να μην είσαι Χριστιανός, είχε ως επίσημη θρησκεία του κράτους το Χριστιανισμό, και μάλιστα όχι πλήρως διαχωρισμένο από το κράτος.

Οι 300 συνάδελφοί σου, είχαν αυτό το δικαίωμα?

Τι θέλω να πω... είναι άλλο να λες δεν με πειράζουν / επηρεάζουν, άλλο να λες είναι το σωστό / βέλτιστο / hell yeah.

Κάτσε να βάλω το καπελάκι "I care" για δυο λεπτά: Είχαν το δικαίωμα να φύγουν από τη χώρα τους και μερικοί από αυτούς πίνουν αλκοόλ κανονικά. Το αντίστοιχο του κατα-ταμπέλα Χριστιανού που δεν είναι really Χριστιανός.

Το τραγικό είναι να καθορίζεις το τι είναι σωστό και τι όχι, κρίνοντας με τα στάνταρς της μιας πλευράς. Αν ρωτήσεις έναν Μουσουλμάνο, θα σου πει ότι το να μεταχειρίζεσαι την γυναίκα σαν ένα κομμάτι κρέας στις διαφημίσεις και στην κοινωνία γενικότερα, είναι χειρότερο από ένα κομμάτι πανί στο κεφάλι.

Σαφώς και με τα δικά μου δεδομένα η μπούρκα μου φαίνεται γελοία, αλλά πιο γελοίο μου φαίνεται αυτό που κάνουν και οι 2 πλευρές, να προσπαθούν να επιβάλουν τον τρόπο ζωής τους στον άλλον.

Ναι αλλά η επίθεση στο π.χ. WTC που σκότωσε 4000-5000 άτομα δεν ήταν αυτό που λες ... εμπόλεμη ζώνη. Μέτρα πόσοι άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους τον 20ό και 21ο αιώνα από τρομοκρατικές επιθέσεις χριστιανών και πόσοι από τρομοκρατικές επιθέσεις ισλαμιστών.

Λίγο λιγότερα από 3.000 άτομα. Μέτρα πόσα μουσουλμανικά έθνη προσπάθησαν να επιβληθούν σε αντίστοιχα δυτικά, χριστιανικά έθνη και μετά θα καταλάβεις γιατί ζώνονται με βόμβες οι εξτρεμιστές μουσουλμάνοι. Η Αμειρκή από τότε που ανεξαρτητοποιήθηκε, είναι σε εμπόλεμη κατάσταση στα 4/5 της "ζωής" της. Και τον τελευταίο αιώνα δεν μιλάμε για εμφύλιους ή άμυνα, μιλάμε να ταξιδεύεις στην άλλη άκρη του πλανήτη για να "πείσεις" έναν άλλον λαό για το τι θεωρείς εσύ αντικειμενικά σωστό. Αν θες να κάνεις σωστές συγκρίσεις, να βάλεις και τις απώλειες άμαχου πληθυσμού στο Ιράκ και στο Αφγανιστάν από τους Σταυροφόρους του Bush, για να έχεις καλύτερη εικόνα για το ποιος είναι ο καλός και ο κακός.

Κι όταν τελειώσεις, βάλε στην εξίσωση και τους νεκρούς από τρομοκρατικές επιθέσεις άθρησκων (hint: ΜΗΔΕΝ)

Για τα επόμενα 50-100 χρόνια πάντως δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να φοβάσαι ιδιαίτερα το Χριστιανισμό. Μετά μπορεί να ξανααλλάξουν οι ισορροπίες, οι ισλαμιστές να πάρουν την εξουσία (αφού είναι οργανωμένοι, και -αυτό που με τρελαίνει είναι ότι- προσπαθούν να βάλουν την οργάνωσή τους αυτή στον 21ο αιώνα, σε αντίθεση με τους Χριστιανούς που το 90-95% είναι πρακτικά άθεοι), και ο αμανές να γίνει gospel.

Ο Χριστιανισμός είναι που με καταπιέζει και βάσει σχετικής νομοθεσίας και στην Ελλάδα και στην Ιρλανδία, εξακολουθεί να είναι μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα από το Ισλάμ.

Το θέμα είναι να μπορούν να έχουν όλοι οι άνθρωποι το δικαίωμα αυτό, να επιλέξουν το/τη babysitter.

Το θέμα είναι να έχεις το δικαίωμα να μην έχεις babysitter καθόλου, χωρίς να έχεις είτε τους μεν είτε τους δε να σου τρίβουν το δικό τους "σωστό" στη μούρη.

Γενικά βλέπω ότι προτιμάς να συμβιβαστείς με το "μη χείρον" αντί να παλέψεις κατευθείαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Με γεια σου και χαρά σου, εμένα δυστυχώς δε μου αρκεί. Προτιμώ και τον Νορβηγό Χριστιανό τρομοκράτη και τον Ιρακινό Μουσουλμάνο τρομοκράτη έξω από την ζωή μου και όσο υπάρχουν μυθιστορήματα που ο καθένας τα εξηγεί όπως του καπνίσει, θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να γεμίσει ένα βανάκι με εκρηκτικά και να σκοτώσει αθώους.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Η καταπίεση που έχω δεχτεί μέχρι σήμερα έρχεται 100% από τον χριστιανισμό και 0% από το ισλάμ.

Λογικό δεν είναι αφού ζεις στην Ελλάδα και όχι σε χώρα του Ισλάμ; Οπότε, θέλω να πω, δεν μπορείς να συγκρίνεις τις θρησκείες με βάση το δικό σου παράδειγμα.

Αυτό που εννοεί ο Σωτήρης μάλλον, αν κατάλαβα καλά, είναι ότι αν βάλεις κάτω τις δύο θρησκείες, το Ισλαμ είναι πιο καταπιεστική απ΄την Χριστιανική τον 21ο αιώνα.

Το είπες και μόνος σου:

δε με αφορά το θέμα. Επειδή δεν είμαι ούτε χριστιανός, ούτε μουσουλμάνος, οι δυο θρησκείες αυτές δε με απασχολούν όσο δε με επηρρεάζουν.

Και όντως, είμαι μαζί σου. Αν το έλεγες όμως σε χώρα του Ισλάμ, λες να το παίρναν με τόση ηρεμία; ;)

Link to comment
Share on other sites

Η καταπίεση που έχω δεχτεί μέχρι σήμερα έρχεται 100% από τον χριστιανισμό και 0% από το ισλάμ. Οπότε μπορείς να συμφωνήσεις με όποιον γουστάρεις, αλλά θα είσαι πιο άστοχος κι από τον Βαμβακούλα.

Αν μιλάς γενικότερα για το ποιος καταπιέζει ποιον, τότε και οι 2 χάνουν τα σκήπτρα από κάτι αφρικανικές χώρες (που παρεμπιπτόντως εκχριστιανίστηκαν πρόσφατα) που κόβουνε τις κλειτορίδες των κοριτσιών, καίνε ζωντανές γυναίκες που τις θεωρούν μάγισσες (ναι, για χριστιανκά κράτη του 2012 μιλάω), κόβουνε τα χέρια αυτών που κλέβουν ένα φρούτο κλπ.

Να υπενθυμίσω εδώ ότι δεν υποστηρίζω το Ισλάμ - περισσότερη ή λιγότερη καταπίεση είναι καταπίεση, τέλος.

Ακριβώς αυτό πιστεύω κι εγώ.

Αν δεν υπήρχε εναλλακτική, ίσως να έμπαινα στον κόπο να διαλέξω το μη χείρον, αλλά επειδή έχω την δυνατότητα και το θέλω, θα προτιμούσα και οι μεν και οι δε να εξαφανιστούν από την ζωή μου κι ας κάνουν ό,τι θέλουν στις εκκλησίες/τζαμιά τους.

Δεν είναι έτσι, διότι δημιουργούν κοινότητες (ενορίες αν θες στα ελληνικά) και μετά διεκδικούν. Π.χ. διεκδικούν νέα εκκλησία. Πάρε 100 μίζες για το ναό του θεού. Και πρόσεξε, από χριστιανικές εκκλησίες είμαστε full, τεμένη όμως δεν έχουμε πολλά, οπότε να η ευκαιρία για τους κατασκευαστές, πολιτικούς, κλπ. ;)

Κάτσε να βάλω το καπελάκι "I care" για δυο λεπτά: Είχαν το δικαίωμα να φύγουν από τη χώρα τους και μερικοί από αυτούς πίνουν αλκοόλ κανονικά. Το αντίστοιχο του κατα-ταμπέλα Χριστιανού που δεν είναι really Χριστιανός.

Το τραγικό είναι να καθορίζεις το τι είναι σωστό και τι όχι, κρίνοντας με τα στάνταρς της μιας πλευράς. Αν ρωτήσεις έναν Μουσουλμάνο, θα σου πει ότι το να μεταχειρίζεσαι την γυναίκα σαν ένα κομμάτι κρέας στις διαφημίσεις και στην κοινωνία γενικότερα, είναι χειρότερο από ένα κομμάτι πανί στο κεφάλι.

Σαφώς και με τα δικά μου δεδομένα η μπούρκα μου φαίνεται γελοία, αλλά πιο γελοίο μου φαίνεται αυτό που κάνουν και οι 2 πλευρές, να προσπαθούν να επιβάλουν τον τρόπο ζωής τους στον άλλον.

Μπερδεύεις το δυτικό τρόπο ζωής (=άθεο, άθρησκο, αχριστιανικό κλπ.) με το Χριστιανισμό. Δεν ξέρω αν το κάνεις από πρόθεση ή αγνοείς εντελώς το τι λέει η θρησκεία, απλά να σου θυμίσω ότι ο Χριστιανισμός ως τρόπος ζωής δεν είναι η πάμελα άντερσον αλλά η καλόγρια στο μοναστήρι ή η θεούσα που βλέπεις με σταυρό - κεραία τηλεόρασης. Και ευτυχώς, στο δυτικό τρόπο ζωής, έχουν εκλείψει τα δείγματα. Στον ... ασυμβίβαστο τρόπο ζωής που προτείνεις, βλέπουμε να παρελαύνουν τα έθιμα του 18 και 19ου αιώνα (μαντήλες, μπούρκες, διαφοροποίηση των δύο φύλων κλπ.).

Λίγο λιγότερα από 3.000 άτομα. Μέτρα πόσα μουσουλμανικά έθνη προσπάθησαν να επιβληθούν σε αντίστοιχα δυτικά, χριστιανικά έθνη και μετά θα καταλάβεις γιατί ζώνονται με βόμβες οι εξτρεμιστές μουσουλμάνοι.

Μπερδεύεις την πολιτική εξουσία και τη στρατιωτική υπερδύναμη με τη θρησκεία. Αν το Ιράν δηλαδή είχε το στρατό της Αμερικής πιστεύεις ότι θα υπήρχαν ακόμη καμπαναριά? Θα είχαν γίνει όλα μιναρέδες! Η (πιο πρόσφατη από τις σταυροφορίες) ιστορία έχει δείξει ότι όποιος έχει το πάνω χέρι κάνει πόλεμο. Η οθωμανική αυτοκρατορία, πόλεμο έκανε, δεν έπαιζε τις κουμπάρες. Και απ'ότι θυμάμαι, ισλαμιστές ήταν. Αυτό δεν έχει σχέση με τη θρησκεία.

Ο Χριστιανισμός είναι που με καταπιέζει και βάσει σχετικής νομοθεσίας και στην Ελλάδα και στην Ιρλανδία, εξακολουθεί να είναι μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα από το Ισλάμ.

Σίγουρο. Αλλά αυτό που θέλουμε πιστεύω και οι δύο, είναι να μην μας καταπιέζει τίποτα, όχι να αλλάξουμε την πηγή της καταπίεσης. Όταν δίνεις δίκιο σε έναν τρόπο ζωής που καταπιέζει περισσότερο από αυτό που έχεις συνηθίσει, δεν βλέπω πώς θα επιτύχεις να μην σε καταπιέζουν οι θρησκείες.

Γενικά βλέπω ότι προτιμάς να συμβιβαστείς με το "μη χείρον" αντί να παλέψεις κατευθείαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Με γεια σου και χαρά σου, εμένα δυστυχώς δε μου αρκεί. Προτιμώ και τον Νορβηγό Χριστιανό τρομοκράτη και τον Ιρακινό Μουσουλμάνο τρομοκράτη έξω από την ζωή μου και όσο υπάρχουν μυθιστορήματα που ο καθένας τα εξηγεί όπως του καπνίσει, θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να γεμίσει ένα βανάκι με εκρηκτικά και να σκοτώσει αθώους.

Όχι ακριβώς. Απλά επειδή δεν γουστάρω καμία θρησκεία, δεν μπορώ να πω ότι είμαι ΟΚ με την μπούρκα. Δεν είμαι. Ούτε τις θεούσες πάω (=μουτζαχεντίν χριστιανές) ούτε τις ρασοφορεμένες στα harrods. Μου χαλάν την αισθητική του 21ου αιώνα και με κάνουν να συνειδητοποιώ πόσο άσχημα θα σκάσει η βόμβα της ... συγκατοίκησης στο προσεχές μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο. Αλλά αυτό που θέλουμε πιστεύω και οι δύο, είναι να μην μας καταπιέζει τίποτα, όχι να αλλάξουμε την πηγή της καταπίεσης. Όταν δίνεις δίκιο σε έναν τρόπο ζωής που καταπιέζει περισσότερο από αυτό που έχεις συνηθίσει, δεν βλέπω πώς θα επιτύχεις να μην σε καταπιέζουν οι θρησκείες.

Για να μην (ξανα)μακρυγορώ, το όλο θέμα ξεκίνησε από την ερώτηση μου "γιατί δεν θεωρείται ο Νορβηγός τρομοκράτης" και το σχόλιο του jiohkor3 που είπε ότι το Νορβηγικό βανάκι με τα εκρηκτικά δεν πρέπει να συγκρίνεται με τα Ιρακινά. Δεν υπερασπίζομαι κανέναν, απλά θεωρώ ότι σύγκριση με διαφορετικά μέτρα και σταθμά δεν είναι αξιόπιστη.

Όταν κάτι βρωμάει, θα πω ότι βρωμάει, δεν θα πω "ναι αλλά το άλλο βρωμάει πιο πολύ". Έκανες τόσα ποστ για να μου πεις πόσο χειρότερη είναι η μια θρησκεία από την άλλη και προσπαθώ να σου πω ότι δε με ενδιαφέρει, γιατί και οι 2 έχουν την αποδεδειγμένη πλέον δυνατότητα αλλά και τις προοπτικές για πολλή καταστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη το θεμα εχει να κανει με το μεταναστευτικο στην αθηνα,

καλες κακες θρησκειες, την ελλαδα και την αθηνα την νοιαζει μια πολιτικη

ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΟΣ κλινεξ. Οχι αζαξ που τα κανει αορατα, κλινεξ και ακουα φορτε.

Link to comment
Share on other sites

ρεζιλια, ψευτες, ανηθικοι. Τον ανθρωπο που δουλευει 12-8 βραδινο για 500 ευρω και

τρεμει η ψυχη του, καθεται και του λεει "αν ειχαμε κανει καλα τη δουλεια μας".

Χαιρω πολυ cpt obvious χρυσοχοιδη, τραβα παρε καναν ειδικο φρουρο να τον κανεις

μεταθεση στις φυλακες γιατι κουραστηκε να κανει βολτες. Αισχροι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η επίθεση στο π.χ. WTC που σκότωσε 4000-5000 άτομα δεν ήταν αυτό που λες ... εμπόλεμη ζώνη. Μέτρα πόσοι άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους τον 20ό και 21ο αιώνα από τρομοκρατικές επιθέσεις χριστιανών και πόσοι από τρομοκρατικές επιθέσεις ισλαμιστών.

Μολονότι το θεωρώ αυτογκολ για να πάνε σε ρεβάνς με τι μια, εν τούτοις θα ακολουθήσω τον συλλογισμό σου.

Πως περιμένεις να αμυνθεί ένας υπόδουλος λαός απέναντι σε μια πάνοπλη αυτοκρατορία;

Βαφτίζεις τις απεγνωσμένες τους προσπάθειες για αντίσταση τρομοκρατία, και την στρατιωτική επιβολή απελευθερωτικό κίνημα LOL.

"Σύμφωνα με την εταιρεία Opinion Research Business, μέχρι τον Αύγουστο του 2007, σκοτώθηκαν από 733.158 μέχρι 1.446.063 άμαχοι Ιρακινοί. Τον Ιανουάριο του 2008, οι αριθμοί νεκρών μειώθηκαν με τελικό αριθμό νεκρών περίπου 946.000 - 1.200.000."

Ντάξ, δεν είναι θύματα τρομοκρατίας, είναι παράπλευρες απώλειες!! Πιο γλυκός θάνατος!!

Ούτε εγώ γουστάρω τον πολιτισμό τους και απεύχομαι σφόδρα την εξαγωγή του στην πατρίδα μου. Όμως άλλο αυτό και άλλο να πιπιλάω την καραμέλα της τρομοκρατίας που κατασκευάστηκε στους καμπινέδες της σια

Link to comment
Share on other sites

την ελλαδα και την αθηνα την νοιαζει μια πολιτικη ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΟΣ κλινεξ. Οχι αζαξ που τα κανει αορατα, κλινεξ και ακουα φορτε.

Και γω μαζί σου! Έχουμε και τα σωστά άτομα για την δουλειά (τι, μισές δουλειές θα κάνουμε;...) :hehe:

attachment.php?attachmentid=49422&stc=1&d=1334956256

post-129-1416076059,1245_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα στη γαλλια και μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ξερω ατομα απο γαλλια, δε μπορειτε να φανταστειτε τι προβλημα εχουν οι ανθρωποι εκει πανω.

Το κρυβουν ολοι, το να μην κυκλοφορει ελευθερα η πληροφορια στο ιντερνετ....

Μηπως τα ζουμε και μεις εδω αυτα; Μηπως κανενα καναλι δε τα τραβαει; Πουλαει παραπανω ο αστυνομικος οταν δερνει ομως...

Το αφηνω εδω, απλα για πληροφορηση.

Σαν σημερα ανεβηκε

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=c6iuiwQXZ34]Gangs Of Black Thugs Attack French people at a festival. - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από jiohkor3
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα στη γαλλια και μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ξερω ατομα απο γαλλια, δε μπορειτε να φανταστειτε τι προβλημα εχουν οι ανθρωποι εκει πανω.

Το κρυβουν ολοι, το να μην κυκλοφορει ελευθερα η πληροφορια στο ιντερνετ....

Μηπως τα ζουμε και μεις εδω αυτα; Μηπως κανενα καναλι δε τα τραβαει; Πουλαει παραπανω ο αστυνομικος οταν δερνει ομως...

Το αφηνω εδω, απλα για πληροφορηση.

Σαν σημερα ανεβηκε

Μια και από "Μεταναστευτικό ζήτημα στην Αθήνα" το έκανες "Οι μαύροι είναι λέρες σε όλο τον κόσμο", ας συμβάλλω και γω λίγο "απλά για πληροφόρηση".

Ο πολιτισμός του λευκού/ντόπιου:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mOdZmkHt73o]CCTV attack - YouTube[/ame]

Αδερφέ, είσαι ρατσιστάκος "στην ντουλάπα", άντε βγες και γράψου και σε καμιά νεολαία Νεοναζί να τελειώνουμε, μην το κουράζεις.

Όταν συμμορία λευκών, βαράνε λευκούς, ή όταν ένας λευκός Χριστιανός Νορβηγός σκοτώνει 80 λευκά παιδιά, το ψάχνουμε παραπάνω. Η αιτία είναι πάντα κάτι πιο πέρα: τρέλα, έλεγχος περιοχής, λεφτά, ναρκωτικά, χαβαλές και πάει λέγοντας. Το δέρμα τι να φταίει, αφού είναι λευκό.

Αν όμως εμπλακούν μαύροι, το χρώμα του δέρματος αποτελεί και την διάγνωση και συνεπώς σταματάει και η έρευνα μας εκεί: το κάνουν επειδή είναι μαύροι, είναι στο αίμα τους, τέλος.

Ψήφισε Χ.Α. να καθαρίσουν τους μελαχρινούς "λάθρο" όπως λες (λίγο δύσκολο το task σε μια χώρα σαν την Ελλάδα, αλλά θα την βρουν την άκρη τα φιλαράκια σου) και θα λυθούν όλα σου τα προβλήματα. Κι αν δεν λυθούν, ας προχωρήσουν και παραπέρα, στους άστεγους, τους γέρους, τους ανάπηρους, ξέρεις εσύ, ο αγών τους.

Και μετά η Ελλάδα θα γίνει παράδεισος.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα στη γαλλια και μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας. Ξερω ατομα απο γαλλια, δε μπορειτε να φανταστειτε τι προβλημα εχουν οι ανθρωποι εκει πανω.

Το κρυβουν ολοι, το να μην κυκλοφορει ελευθερα η πληροφορια στο ιντερνετ....

Μηπως τα ζουμε και μεις εδω αυτα; Μηπως κανενα καναλι δε τα τραβαει; Πουλαει παραπανω ο αστυνομικος οταν δερνει ομως...

Lepin, Farange, ΧΑ etc. είναι τραγικές φυσιογνωμίες της πολιτικής που δείχνουν ότι από το Β ΠΠ δεν έχουμε μάθει τίποτα. Αν η κάθε Ευρωπαϊκή χώρα κλειστεί στο καβούκι της, πέραν της προφανούς κατάρρευσης της Ευρωζώνης, θα έχουμε μια τελείως διαφορετική γειτονιά όπου ο Έλληνας θα αντιμετωπίζεται ρατσιστικά από το Γερμανό και ο Γάλλος ρατσιστικά από τον Άγγλο. Μπορεί μεταξύ σοβαρού κι αστείου να το λέμε, αλλά άλλο το λέω, άλλο ισχύει / είναι η πολιτική των χωρών.

Η εκμετάλλευση του μεταναστευτικού είναι το νέο κόλπο, που δρα σε συνδυασμό με τη μερική αποτυχία της Ε.Ε. σε ορισμένα θέματα (όπως και χοντρά λάθη). Αλλά το μεταναστευτικό καλό θα είναι να σοβαρευτεί η Ε.Ε. και αντί για το Δουβλίνο ΙΙ και τις λοιπές φίφες να προβλέψουν καταστάσεις όπως της Ελλάδας που το 20% του πληθυσμού είναι παράνομοι μετανάστες - ανειδίκευτοι εργάτες, χωρίς αντικείμενο εργασιας. Αν αφήσουν τη ροή των πραγμάτων στην τύχη, πολύ φοβάμαι ότι η κυρα-λεπέν και οι χρυσες κότες συνεχώς θα αυξάνουν τα ποσοστά τους, εκμεταλλευόμενοι το ΥΠΑΡΚΤΟ και ΑΛΥΤΟ προβλημα της παρανομης μεταναστευσης και των συνεπειων του στους απλούς πολίτες.

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλα θρεντ θιγεται κατι πολυ σοβαρο του φιλου μεντιουμ Γιαγκτ.

Λεει δε τους αφησαμε να αναπτυξουν πολιτισμο.

Εφοσον ειστε με τοσο απτα επιχειρηματα σε αυτο το φορουμ και τα υπολοιπα ειναι αρλπουμπεC τοτε μαλλον κατι παει στραβα.

Ινδιανοι και μαυροι δηλαδη δεν αναπτυξανε πολιτισμο επειδη εμεις δε τους αφησαμε; Δηλαδη μεσα σε100-200 χρονια ακομη, το μονο που τους ελειπε απο το να σφαζονται μεταξυ τους ηταν η βιομηχανικη επανασταση....λιγο σοβαρα παιδια.

Επισης μεχρι και σημερα που πηγε ο πολιτισμος δωθηκαν βιβλια πηγαν ιεραποστολες και γιατροι

ξερετε τι αντιμετωπιση εχουν απο το 90% των ιθαγενων; Δε σας γουσταρουμε,θελουμε τους

σαμανους μας και να μενουμε σε καλυβες, να κανουμε απο 10 παιδια και να σκοτωνουμε οσες χανουν τη παρθενια τους πριν το γαμο.

Μουσουλμανικες χωρες της ανατολης επισης ας μεινει ασχολιαστο ο πολιτισμος τους,

αλλα αυτοι κατι ειχαν σε σχεση με μαυρους και ινδιανους.

Α και η αποδειξη του ποσο πολιτισμενοι ειμασταν εμεις οι υπολοιποι ισπανοι πορτογαλοι

και γαλλοι αγγλοι, δειτε τι καναμε στους δικους τους ανθρωπους! Σκλαβοι και σαρκα!

Ημαρτον , θα μας φαει ο πολυς πολιτισμος,το μεταναστευτικο προβλημα ειναι προβλημα

που πρεπει να χτυπηθει απο τη ριζα, απο τιςχωρες τους, και οχι απο τους ρατσιστακους της ντουλαπας!:dance3: Ωραιο nickname δε το χα σκεφτει:p

Αγαπατε αλληλους!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.