Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ρατσοφασίστρια παιδί μου! Δεν ανέχεται τη διαφορετικότητα!!!!!

Ειρηνικά διαδηλώνουν οι άνθρωποι και εκεί να τους την πει.

Ούτε μπάτσοι γουρούνια δολοφόνοι (τα βυζιά της πάολα δεν είναι σιλικόνη) ούτε τίποτα...

Ξέκωλα αγγλίδες!

(πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το πώς ανέχονται αυτές τις ενδυμασίες εδώ. δεν μπορώ να καταλάβω τον προοδευτισμό του να φοράς μπούρκα, ούτε τον προοδευτισμό του να μπορείς να παντρευτείς μόνο ομόθρησκους, ούτε να πρέπει να παντρευτείς παρθένα και να είσαι λογοδοσμένη από τα 12 - αυτή είναι η ελευθερία και η προοδευτικότητα που υποστηρίζουν το σύριζα και το ΚΚΕ, και θλίβομαι όταν βλέπω ανθρώπους να μην έχουν την κριτική ικανότητα να ξεχωρίσουν το λογικό από το παράλογο, παρασυρόμενοι από τις μισές αρχές της ανθρωπότητας - γιατί οι άλλες μισές πάνε περίπατο).

Έγινε επεξεργασία από sotiris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κυκλοφορώ με κινητό αξίας 10 ευρώ και χαλαρώνω λίγο όταν βλέπω τέτοια ρεπορτάζ.

Λογικό, όταν δεν έχεις να φας, θα κλέψεις. Όχι όλοι μας, αλλά ένας άνθρωπος με μηδέν παιδεία, πολύ λογικό...

Το θέμα είναι τί κάνει το κράτος, που τώρα μου πουλάει δήθεν κρατητήρια και φράχτες. Όταν τα ΜΑΤάκια κάθονται δίπλα στους Αλγερινούς που πουλάνε τα κλεμμένα, μόνη τους έννοια είναι πώς θα δείρουν εμένα και 'σένα, όχι να τους μαζέψουν.

Πείτε μου σε ποιά άλλη χώρα γίνονται τέτοια στο κέντρο της πόλεως, στα πιο φανερά σημεία του κέντρου! ! !

Υπάρχουν όμως και λαθραίοι που δεν κάνουν τέτοια, που μάλιστα έχουν μπλεξίματα και με αυτούς τους "κλέφτες" αλλοδαπούς.

Το site, προς πληροφόρισην, είναι να μην το εμπιστευόμαστε πολύ. Με την Φιλονόη έχω μιλήσει μέσω mail, απλώς μια φανατισμένη φασίστρια ακροδεξιά...

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Το site, προς πληροφόρισην, είναι να μην το εμπιστευόμαστε πολύ. Με την Φιλονόη έχω μιλήσει μέσω mail, απλώς μια φανατισμένη φασίστρια ακροδεξιά...

Ναι, και; Το ρεπορτάζ είναι του Alpha... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτο το κάτι ειναι οτι ναναι . Θα χρεώσουν τον Ελληνα φορολογούμενο ακόμη μία φορά για εγκαταστάσεις κράτησης των λάθρο μετατρέποντας σιγα σιγά σε χωματερές τα μέρη αυτά . Το θεμα δεν ειναι να φιλοξενούμε τους παράνομους ( και τους άστεγους νομιμους στα φρύδια μας - αλληθεια με αυτούς τι έγινε πέρασαν τα Χριστούγεννα και γίναν ντεμοντέ ? ) αλλα να φυλάσσονται τα σύνορα και να γίνονται διαρκής έλεγχοι αποτρέποντας τους απο το να έρθουν . Αν ξέρει ο λάθρο οτι στην Ελλάδα αν έρθει παράνομα θα τον τσακώσουν εστω και στο περίπτερο να πεταχτει και θα φαει βρωμόξυλο και απέλαση θα προτιμησει να μην το ρισκάρει . Τωρα οπως εχει ειναι σαν να τους λένε ποσοι είστε ηδη ? εναμιση εκατομμύριο ???? Χωράμε κι' άλλους τόσους ελάτε στην μπατανία διακοπές .

Εχετε στο μυαλό σας αυτο . Η ? εσκεμμένη ? ηλιθιότητα των Ανθελλήνων κυβερνώντων πασόκων θα δώσει δύναμη στους ακροδεξιούς στις εκλογές που θα τρίβουμε τα μάτια μας . Ο κόσμος έχει απηυδήσει

Link to comment
Share on other sites

Και η μαφια που ειναι διαμεσοι ομως εχουν κερδη. Οταν τους διωχνεις γιατι για το διωξιμο συμφωνω, το μαζεμα και κατι φουρνοι που ακουστηκαν ειναι χαζα, τοτε δεν θα χει κερδος να τους φερει καποιος μεσα.

Για αυτο ειναι αρχη. Υστερα αν ακουν οτι αν πανε σε αλλη χωρα θα χουν αυτες τις συνθηκες ισως μειωθει και η θεληση των ιδιων να την κανουν προς ελλαντα.

Για ολα χρειαζεται μια αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Υστερα αν ακουν οτι αν πανε σε αλλη χωρα θα χουν αυτες τις συνθηκες ισως μειωθει και η θεληση των ιδιων να την κανουν προς ελλαντα.

κάτι άκουγα για χώρους εστίασης, προσευχής, άθλησης. Εφόσον ισχύουν αυτά, δεν είναι κι άσχημες συνθήκες σε σχέση με το πως είναι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μα και αυτο το κάτι ειναι οτι ναναι . Θα χρεώσουν τον Ελληνα φορολογούμενο ακόμη μία φορά για εγκαταστάσεις κράτησης των λάθρο μετατρέποντας σιγα σιγά σε χωματερές τα μέρη αυτά . Το θεμα δεν ειναι να φιλοξενούμε τους παράνομους ( και τους άστεγους νομιμους στα φρύδια μας - αλληθεια με αυτούς τι έγινε πέρασαν τα Χριστούγεννα και γίναν ντεμοντέ ? ) αλλα να φυλάσσονται τα σύνορα και να γίνονται διαρκής έλεγχοι αποτρέποντας τους απο το να έρθουν . Αν ξέρει ο λάθρο οτι στην Ελλάδα αν έρθει παράνομα θα τον τσακώσουν εστω και στο περίπτερο να πεταχτει και θα φαει βρωμόξυλο και απέλαση θα προτιμησει να μην το ρισκάρει . Τωρα οπως εχει ειναι σαν να τους λένε ποσοι είστε ηδη ? εναμιση εκατομμύριο ???? Χωράμε κι' άλλους τόσους ελάτε στην μπατανία διακοπές .

Εχετε στο μυαλό σας αυτο . Η ? εσκεμμένη ? ηλιθιότητα των Ανθελλήνων κυβερνώντων πασόκων θα δώσει δύναμη στους ακροδεξιούς στις εκλογές που θα τρίβουμε τα μάτια μας . Ο κόσμος έχει απηυδήσει

Μα αυτο που λες (και ειναι το λογικο) ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να γινει. Κοινως με το που τον στείλεις πισω χωρις να εχουν γινει οι προβλεπομενες γραφειοκρατιες, θα αρχισεις να πλερωνεις ενα καρο προστιμα. Το θέμα είναι ότι ολοι αυτοι οι νομοι και κανονες δεν εχουν βγει με το σκεπτικο των στρατιων μεταναστων, αλλα με το σκεπτικο του ενος μεταναστη το μηνα. Οταν εχεις 500+ την ημερα, εισαι σε αλλη ταξη μεγεθους.

Η μονη λυση ειναι η συνδυασμενη προσβολη των συνθηκων αυτων απο τις βαλλομενες χωρες (ελλαδα ιταλια ισπανια) και φυλαξη συνορων με ναρκες κλπ. να μην μπαινει κουνουπι (που και τα ναρκοπεδια αν δεν κανω λαθος παρανομα ειναι πλεον).

Το κακο ειναι οτι η κατασταση εχει προχωρησει τοσο, που δεν υπαρχει επιστροφη, τουλαχιστον οχι με 5 στρατοπεδα χωρητικοτητας 10.000 νοματαιων. Οταν οι παρανομοι υπολογιζονται σε 1,5 μυρια με βαση τις στατιστικες σε 2 - 2,5 μυρια συνολου μεταναστων, καταλαβαινεις οτι μονο αν τα στρατοπεδα ειναι τυπου αουσβιτς θα χωρεσουν ολοι αυτοι. (που δεν νομιζω οτι ειναι η λυση στον υπερπληθυσμο του πλανητη).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κυκλοφορώ με κινητό αξίας 10 ευρώ και χαλαρώνω λίγο όταν βλέπω τέτοια ρεπορτάζ.

Λογικό, όταν δεν έχεις να φας, θα κλέψεις. Όχι όλοι μας, αλλά ένας άνθρωπος με μηδέν παιδεία, πολύ λογικό...

Το θέμα είναι τί κάνει το κράτος, που τώρα μου πουλάει δήθεν κρατητήρια και φράχτες. Όταν τα ΜΑΤάκια κάθονται δίπλα στους Αλγερινούς που πουλάνε τα κλεμμένα, μόνη τους έννοια είναι πώς θα δείρουν εμένα και 'σένα, όχι να τους μαζέψουν.

Πείτε μου σε ποιά άλλη χώρα γίνονται τέτοια στο κέντρο της πόλεως, στα πιο φανερά σημεία του κέντρου! ! !

Υπάρχουν όμως και λαθραίοι που δεν κάνουν τέτοια, που μάλιστα έχουν μπλεξίματα και με αυτούς τους "κλέφτες" αλλοδαπούς.

Το site, προς πληροφόρισην, είναι να μην το εμπιστευόμαστε πολύ. Με την Φιλονόη έχω μιλήσει μέσω mail, απλώς μια φανατισμένη φασίστρια ακροδεξιά...

Καταντήσαμε να μη φοράμε ρολόι, αλυσίδα χρυσή (μιλάω για απλή για να φοράω το σταυρό μου), να μην έχουμε κινητό που ικανοποιεί τις ανάγκες μας για να μην μας το αρπάξουν. Οι γυναίκες το ίδιο. Κάποιος στην τηλεόραση είπε πως έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που έρχονται από τριτοκοσμικές χώρες με ότι αυτό σημαίνει στην κουλτούρα τους, τις συνήθειές τους και τον πολιτισμό τους. Πρέπει να μάθουν πως έχουν υποχρεώσεις στη χώρα που τους φιλοξενεί ηθελημένα ή με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται κάτι τέτοιο, γιατί τα ήθη και τα έθιμα βαφτίζονται θρησκεία, και έχει προβλέψει ο νομοθέτης για ανεξιθρησκία (πάντα έχοντας κάτι άλλο στο μυαλό του).

Link to comment
Share on other sites

Εχετε στο μυαλό σας αυτο . Η ? εσκεμμένη ? ηλιθιότητα των Ανθελλήνων κυβερνώντων πασόκων θα δώσει δύναμη στους ακροδεξιούς στις εκλογές που θα τρίβουμε τα μάτια μας . Ο κόσμος έχει απηυδήσει

QFT

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να πιστευω οτι τα μονα δραστικα μετρα στο τελος θα ειναι αυτα που προτεινε η χρυση αυγη...

αν δεν κλεισουν τα συνορα, τιποτα δεν θα βελτιωθει...

επισης στα κεντρα κρατησης, θα πρεπει να προσφερουν εργο. καποια ειδους εργασια.

δεν γινεται να καθονται και να τους ταιζουμε, μεχρι να ερθει η ωρα της απελασης....

Link to comment
Share on other sites

Καταντήσαμε να μη φοράμε ρολόι, αλυσίδα χρυσή (μιλάω για απλή για να φοράω το σταυρό μου), να μην έχουμε κινητό που ικανοποιεί τις ανάγκες μας για να μην μας το αρπάξουν. Οι γυναίκες το ίδιο. Κάποιος στην τηλεόραση είπε πως έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους που έρχονται από τριτοκοσμικές χώρες με ότι αυτό σημαίνει στην κουλτούρα τους, τις συνήθειές τους και τον πολιτισμό τους. Πρέπει να μάθουν πως έχουν υποχρεώσεις στη χώρα που τους φιλοξενεί ηθελημένα ή με το ζόρι.

Αν και εγώ δεν κουβαλώ τέτοιο κινητό για αυτούς τους λόγους.

Είχα και ακριβά. Αν είσαι άντρας, δεν πρέπει να το παίζεις ούτε τσάμπα-μάγκας ούτε όμως να την κάνεις με ελαφρά. (αν είσαι άντρας στο φύλο εννοώ, όχι μάγκας κλπ) Δεν με έχουν κλέψει, την κυκλοφορώ την Αθήνα...

Ισχύει αυτό που λες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.