Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

να τους πανε που;

Στο διάολο

Θα ψοφησουν 10,20,100....

αυτο δεν ειναι λυση για το μεταναστευτικο.

Όχι. Το να τουμπανιάσουν όμως 10,000-50,000 είναι. Αστους να ψωμολυσσάξουν και να πεθάνουν όσοι θέλουν. Να καταλάβουν ότι τέτοιοι εκβιασμοί δεν παιρνάνε. Αλλά για να γίνει αυτό χρειάζεται κυβέρνηση με @@. Και δυστυχώς απο το 74 και μετά όποιος μπαίνει στο Μαξίμου απο ότι φαίνεται τα αφήνει στον θυρωρό στην πόρτα.

Όταν η Χρυσή Αυγή θα αποκτά 20% σε όλη την Αθήνα οι Τσιπρολάγνοι θα ξύνουν το κεφάλι τους και θα αναρωτιόνται πότε οι Έλληνες έγιναν φασίστες.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Και γω βγαζω σπυρακια με αυτη την κατασταση και γω πιστευω ή μαλλον καλυτερα γνωριζω πως και να θελει η χωρα μου δεν τους χωραει,ωστοσο αυτο δεν με κανει να λεω

-στο διαλο ολοι

-θανατος ρε

Σκεψου οτι φταινε οι κυβερνησεις που βγαζεις τοσα χρονια,αρα ισως καταβαθως φταις εσυ περισσοτερο,παρα αυτοι που τους εχωσε ενας Τουρκος στα συνορα και ενας αλλος Ελληνας ,συμπατριωτης σου πηρε ενα χιλιαρικο απ'τον καθενα για να τους φερει εδω,οπου τωρα διαμαρτυρονται.

Α,ας μη ξεχναμε .... οταν ο Ελληνας ζοριζεται λιγακι στη δουλεια του,στον καθημερινο του βιο,αμεσως να πει "@@ σοσιαλισμος" , "χουντα" κτλπ,αλλα δε σε πειραζει η σοσιαλιστικη κυβερνηση σου να στειλει "στο διαολο" οπως λες ανθρωπους.Τοτε δε θα ναι χουντα(?)... -.-

Χιλιοσυζητημενο θεμα,για το οποιο οπως φαινεται δε θα βρεθει λυση,εκτος και αν γινει κατι οπως αυτο που προτεινεις....

Ευτυχως για τα παιδια μου,που μαλλον θα ζουνε καλυτερα.Δυστυχως για μενα,που θα πρεπει να ζησω με αυτο το βαρος.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Και γω βγαζω σπυρακια με αυτη την κατασταση και γω πιστευω ή μαλλον καλυτερα γνωριζω πως και να θελει η χωρα μου δεν τους χωραει,ωστοσο αυτο δεν με κανει να λεω

-στο διαλο ολοι

-θανατος ρε

Σκεψου οτι φταινε οι κυβερνησεις που βγαζεις τοσα χρονια,αρα ισως καταβαθως φταις εσυ περισσοτερο,παρα αυτοι που τους εχωσε ενας Τουρκος στα συνορα και ενας αλλος Ελληνας ,συμπατριωτης σου πηρε ενα χιλιαρικο απ'τον καθενα για να τους φερει εδω,οπου τωρα διαμαρτυρονται.

Α,ας μη ξεχναμε .... οταν ο Ελληνας ζοριζεται λιγακι στη δουλεια του,στον καθημερινο του βιο,αμεσως να πει "@@ σοσιαλισμος" , "χουντα" κτλπ,αλλα δε σε πειραζει η σοσιαλιστικη κυβερνηση σου να στειλει "στο διαολο" οπως λες ανθρωπους.Τοτε δε θα ναι χουντα(?)... -.-

Χιλιοσυζητημενο θεμα,για το οποιο οπως φαινεται δε θα βρεθει λυση,εκτος και αν γινει κατι οπως αυτο που προτεινεις....

Ευτυχως για τα παιδια μου,που μαλλον θα ζουνε καλυτερα.Δυστυχως για μενα,που θα πρεπει να ζησω με αυτο το βαρος.

Οι μετανάστες δεν έχουν υποχρεώσεις (να βρεθούν νόμιμα στη χώρα μας) αλλά μόνο δικαιώματα (χορήγηση βίζας); Δεν πάει έτσι. Δηλαδή αγνοείς τους νόμους ηθικούς και νομικούς και μπαίνεις σε μια χώρα παράνομα αλλά μετά τους επικαλείσαι για να εξασφαλίσεις; Sorry, αλλά gtfo και ξαναέλα νόμιμα.

Ένα γνωστό μου Αλβανό υπήκοο τον πιάσανε που ήταν εδώ παράνομα και τον έστειλαν πακέτο στη χώρα του και τώρα για 5 χρόνια δεν έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση για βίζα εργασίας. Αυτός δηλαδή τι δεν έχει που το έχουν οι 300 της Υπατείας;

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ένα γνωστό μου Αλβανό υπήκοο τον πιάσανε που ήταν εδώ παράνομα και τον έστειλαν πακέτο στη χώρα του και τώρα για 5 χρόνια δεν έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση για βίζα εργασίας. Αυτός δηλαδή τι δεν έχει που το έχουν οι 300 της Υπατείας;

Τσιράκια των ΜΚΟ πίσω από την πλάτη του και την Κούρτοβικ δικηγόρο.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η λύση είναι μία. Όσοι δεν έχετε χαρτιά ουστ! Και αν δεν θέλετε με το καλό υπάρχει και το άγριο.

Σας ευχαριστούμε όμως τόσα χρόνια που δουλεύατε για εμάς για να μην πληρώνουμε Έλληνα (πάντα με κεφαλαίο Ε) που θα ήθελε/δικαιούταν τα διπλά λεφτά + ασφάλιση. Τώρα δεν σας χρειαζόμαστε πια οπότε ή το πούλο ή κρεμάλα....:T:

:sick: :bad: :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντωνακη...καλο χειμωνα...

Μπορει να μην τους χρειαζομασταν οπως το λες εσυ αλλα μια χαρα τους ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ/ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ οποτε το νοημα μενει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή από τη φύση μου είμαι καχύποπτος: αυτοί που χθες χοροπηδούσαν και φωνάζαν, ήταν οι απεργοί πείνας; Που τη βρήκαν τόση ενέργεια μετά από 44 μέρες χωρίς φαΐ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντωνακη...καλο χειμωνα...

Μπορει να μην τους χρειαζομασταν οπως το λες εσυ αλλα μια χαρα τους ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ/ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑΜΕ οποτε το νοημα μενει...

μεσα στην ελλαδα κυκλοφορουν επισης και πολλα παρανομα οπλα.Επειδη 5-6-10 τα χρησιμοποιουν/χρησιμοποιησαν,να επιτρεψουμε ΟΟΟΟΛΑ τα οπλα εδω και τωρα και οποιον παρει ο χαρος

Επισης,define "χρησιμοποιησαν".Ποιος χρησιμοποιει εναν μεταναστη?Αυτος που μια φορα το 98 εβαψε το σπιτι του με εναν αλβανο η ο εργολαβος (=κεφαλαιο) που απασχολει μια 20αρια αλβανους/πακιστανους μονιμα?

ΥΓ:

Τοχετε παρει πρεφα οτι οσοι εχουν ακινητα σε βορεια προαστια κηφισιες βριλησσια ανατολικα αγια παρασκευη και νοτια γλυφαδα κλπ θα θησαυρισουν στο μελλον απο τους μεταναστες (εκτιναξη της τιμης της ακινητης περιουσιας στα υψη) και οσοι αγορασαν στο κεντρο...απλα θα βλεπουν την περιουσια τους να υποτιμαται...

με 15.000 αγοραζεις χαλαροτατα σπιτι στο κεντρο πια...

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει τι θα κανεις με τα οπλα. Δεν βλεπω την εξισωση "παρανομος μεταναστης"="παρανομο οπλο" και ως εκ τουτου δεν θελουν την ιδια λυση/αντιμετωπιση.

Στο 2ο συμφωνω 1000% (αν) και ειμαι απο τους λιγους που πιστευω οτι ο μεγαλοεπιχειρηματιας που φορο-διαφευγει 10000000εκ ευρω ειναι χειροτερος απο τους 1000 μικρομεσαιους που φοροδιαφευγουν 10000 ευρω... αλλα ιδια λογικη ακολουθειται...

Στο 3ο εχεις παρει επισης πρεφα οτι οι ιδιοι που στα ΒουΠου με τα ακριβα σπιτια τους ειναι οι ιδιοι που μερικες φορες υποκινουν τα πραγματα για να υποτιμηθει η αντικειμενικη αξια μιας περιοχης και να την αγορασουν φτηνοτερα αυριο...? Αλλα ξεχασα, αυτα ειναι συνομοσιολογιες και δεν κολανε σε σοβαρη κουβεντα...

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι μετανάστες δεν έχουν υποχρεώσεις (να βρεθούν νόμιμα στη χώρα μας) αλλά μόνο δικαιώματα (χορήγηση βίζας); Δεν πάει έτσι. Δηλαδή αγνοείς τους νόμους ηθικούς και νομικούς και μπαίνεις σε μια χώρα παράνομα αλλά μετά τους επικαλείσαι για να εξασφαλίσεις; Sorry, αλλά gtfo και ξαναέλα νόμιμα.

Ένα γνωστό μου Αλβανό υπήκοο τον πιάσανε που ήταν εδώ παράνομα και τον έστειλαν πακέτο στη χώρα του και τώρα για 5 χρόνια δεν έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση για βίζα εργασίας. Αυτός δηλαδή τι δεν έχει που το έχουν οι 300 της Υπατείας;

Καταρχας με παρεξηγησες.Δεν ειπα πουθενα οτι στηριζω τους 300.

Επισης δεν ειπα οτι εχουν δικαιωματα περα απο υποχρεωσεις και ουτε καν ειπα βοηθηστε τους κτλπ.

Ειπα απλα οτι ειναι χαζο να λες "ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ" για καποιον ανθρωπο... εχουν υποχρεωσεις,αλλα εχουν και ενα σηματικο δικαιωμα,αυτο της ζωης.Δεν ειπα οτι θα τους ταϊσω,αλλα δεν θα ψηφισω και κομμα που θα βγαλει πιστολι και θα τους εκτελει κατω απο τις γεφυρες μετα τις 2 το βραδυ. :slap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητήσαμε να εκτελεστούν. Δε βλέπεις το οξύμωρο στο ότι τη μία αγνοούν τους νόμους με την παράνομη έλευσή τους στη χώρα και μετά ζητούν να εφαρμοστούν για χάρη τους;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το βλεπω και με εκνευριζει,εγω στο πρωτο ποστ μου εθιξα ομως το αλλο αστειο της υποθεσης.

Οτι ολοι λετε να τους διωξουμε,ενω ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ και να θελουμε! (γιατι δε θελουνε)

Link to comment
Share on other sites

Οτι ολοι λετε να τους διωξουμε,ενω ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ και να θελουμε! (γιατι δε θελουνε)

ήθελα να 'ξερα σε ποια άλλη χώρα του κόσμου θα ενδιέφερε το κράτος τι θέλει και τι δεν θέλει ένα τσούρμο λαθρομετανάστες που την έχουν δει "κάπως" και νομίζουν ότι είναι σε θέση να διαπραγματεύονται, να απαιτούν και ενίοτε να απειλούν κιόλας.

Γιατί δεν πάνε στη χώρα τους ή σε καμιά Γερμανία/Γαλλία/Αμερική κλπ να κάνουν τσαλιμάκια; Αλλά εκεί ξέρουν ότι θα φάνε μολύβι ενώ εδώ...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.