Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

αντιθετα, εσυ εισαι υποπτος:

JNG90 Headshot/Kill-Percentage 85.54

83 kills/71 HS

ελεος (ή αλλιως: καταραμενε γερανέ και καταραμενα τρενα)

:p

Ουπς..! Με τσακωσες...

Με κουφανες τωρα, γιατι δεν το εχω πολυχρησιμοποιησει αυτο το ρημαδι, μονο σε κατι bolt action only καταστασεις.

Το χω τελικα ρε...

Στο γερανο παντως δεν εχω ανεβει ποτε (δεν το εχω καταφερει δηλαδη...) και βριζω και αυτους που το κανουν και στα τρενα ουτε κατα διανοια. Γενικως ολοι λιγο πολυ απο εδω μεσα ξερουν για ενα τυπο τυπο που τρεχει συνεχεια στο κεντρο της πιστας και προσπαθει να ριξει κανα μαχαιρι... Εξ ου και το αναλογο k/d r.

ακυρο τελικα με τα παλικαρια απο την ισπανια (και τον αργεντινο να προσθεσω) και το θεμα του cheat. δεν ξερω αν ειναι cheaters (με hack) αλλα τους υποοπτευομαι για stat padding (δηλαδη κλεφτες ετσι κι αλλιως)

2012-08-07 00:11 on The BAZO Union | STFU & PLAY | Canals-Kharg | 500 tickets - BF3 battle report

δειτε ποσοι εχουν λιγο κατω ή πανω απο 40 λεπτα: 5 ατομα

απο αυτους τους 5, οι τρεις εχουν ΠΟΛΛΑ nemesis ribons (2 nemesis = 1 ribon)

τα παλικαρια απο την ισπανια εχουνε ο ενας 25 ribons (δηλ 50 nemesis δηλαδη 175 kills στα 175 ητανε nemesis!) και ο αλλος εχει 30 nemesis δηλαδη και τα 150 κιλς του ητανε nemesis!

και εχουνε και πολλα revive ribons

τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια (ή μαλλον στον γερανο; ) :p

Kοιτα να δεις που θα τους υπερασπιστω κιολας...

Μονο σε εμενα με ειχε ο καθενας τους ~50-10, οποτε τα nemesis βγαινουν...

Μετα πηγαιναν συνεχεια μαζι και εκανε ο ενας στον αλλο revive οταν επεφτε οπως και στους διπλα τους...

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ηταν συνεχεια, μα συνεχεια, μαζι πραγμα λιγο δυσκολο στο tdm με τα random spawn.

Τελος παντων δεν πολυ βγαζεις ακρη με τα στατιστικα, εκτος και αν ειναι κατι πολυ τραβηγμενο (οπως κατι 20 k/d r που εχω δει) απλα οπως ειπα και πριν εχω παιξει αντιπαλος με παιχταραδες που ξερω οτι ειναι καθαροι σαν αυτους που ανεφερα (εκτος και αν αποδειχτει το αντιθετο :tongue:) (να προσθεσω και τον @AKISSS aka Ultra_Shooter και τον @Orion2001 aka Proteas) και αλλη αισθηση ειχα στο παιχνιδι παρ' ολο το πετσωμα που ετρωγα...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Noob Question 1:

Ρε παιδιά, σήμερα ήμουν Co-Pilot σε ελικόπτερο και ένα παλικάρι μας κατέβασε με το Javelin, wtf;

Το έκαναν σε συνδιασμό με Soflam;

Noob Question 2:

Όσον αφορά στα stats:

Π.χ:

Category / Rank / Top / Value

Headshot distance /178 217/ 24% /575.85m

Vehicles destroyed /501 812/ 68% /117

Το 24% τι σημαίνει; ότι το 24% κυμαίνεται εκεί γύρω;

Έγινε επεξεργασία από george-gp
Link to comment
Share on other sites

Ας το βάλω εδώ πέρα το Quote από το παραπάνω Thread

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/i-8800gt-pethane-akouw-protaseis-112134.html

Εγώ προσωπικά την χρυσή τομή που έχω βρει για την 6870 για να παίζω ΟΚ

είναι αυτή

iV3Ic.jpg

FOV 100

1920x1080

Επίσης να πω με την 7970 η μόνη διαφορά είναι ότι τα LOW τα έχω ULTRA

i6cGm.jpg

Και πάμε μια τώρα με τα δικά σου.

2wKQ0.jpg

amGET.jpg

περιττό να πω ότι τα Motion Blur και τα HBAO δεν τα πειράζουμε καθόλου

γιατί θα φτάσουμε στα 20 FPS (δοκιμασμένο!)

επίσης να πω ότι παίζω και με FXAA INJECTOR

που σε μένα προσωπικά είναι MUST πλέον όταν παίζω BF3..

Σου βάζω και άλλη μια με OFF

cxbnA.jpg

Αν και δεν φαίνεται μεγάλη διαφορά στην εικόνα Λόγου του MSI AB

πρέπει να βάλω FRAPS

αλλά αρκετά με τις Foto.

Να πω τώρα και εγώ την αποψή μου..

με τα "δικα μου" Settings

(Τώρα είμαι και σε έναν Server που είναι άδειος)

Χθες στο Bazo TDM Seine όταν πέφτανε οι πολλές οι Frags και τα RPG

είχα κάτι Low Drop FPS στα 15 και υπήρχε αυτό το Slow Motion για 1-2 sec

Επίσης το Max Fps που έχω πιάσει είναι τα 90 και αυτό στην Metro οι σε όλες τις άλλες μόνο στην περίπτωση που κοιτάς τον ουρανό ή όταν είσαι πεσμένος (πεθαμένος) και σηκώνεις το χεράκι σου

για 1 Revive!

Επίσης και λόγου Internet και του υψηλού PING

σε φάσης ΤΕ-ΤΑ-ΤΕΤ

πάντα πεθαίνω

(με έχουν σκοτώσει και με Μ9 στην Grand Bazar)

(από την μια μεριά του B εώς την άλλη)

και από τότε που τα έβαλα LOW όλο και κάτι προσπαθώ να κάνω..

εδώ με μαχαίρωσε ο @Lazy Dog :tomato: :smoke:

Και για να τελείωνουμε ως κάτοχος 6970/7970 και τώρα 6870 για BF3 δεν κάνει για μένα προσωπικά

Δεν κάνει!

Το Smoothnes που είχαν οι παραπάνω δεν συγκρίνεται..

Τώρα άμα εσένα σε βολεύει μπράβω σου και άλλη μια φορά μπράβω σου (2 φορές)

Η 6870/50 είναι για να παίζει ότι ωραίο παιχνιδάκι σπασμένο έχει βγεί

ή ακόμα και όλα τα MMO που οι απαιτήσεις τους δεν είναι μεγάλες

και είναι μια κάρτα για Medium settings σε όλα τα παιχνίδια

αλλά για BF3 δεν το συζητώ..

Και το ξαναλέω προσωπική μου γνώμη!

Κάνω και 1 Quote το παλικάρι @LosRe που έφτιαξε το θέμα για να το διαβάσει κιόλας

για μένα η 560Τι είναι το καλύτερο που μπορεί να πάρει

για να παίζει τα παραπάνω "δικά μου" Settings αλλά να έχει και το 50-70 FPS

εκεί που 680/7970 με τα "δικά σου" Settings βγάζουν 90-100-110!

και με όλα Maxed oute έχουν το 100 στην τσέπη στα 1920χ1080

Αναφέρεσαι σε multi?

Θεώρησα αυτονόητο ότι μιλάμε για single player.

Όλα ultra + 2X MSAA + όλα τα χαμπέρια στυλ HBAO ενεργοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

τα προφιλ τους εμενα μου φαινονται καθαρα! Συνηθως εαν καποιος κλεβει τοτε εχει μικρη αναλογια σε shots fired/shots hits, μεγαλο ποσοστο στα headshots του καθε οπλου πχ πανω απο 35-40% και μεγαλο kpm στα οπλα πανω απο 4...
Προς ολους. Μην ασχολειστε με στατιστικα και λοιπες @@ριες. Δεν ειναι αναγκη να "βρωμανε" τα στατιστικα για να κλεβει καποιος.

Πιστεψτε με, ενας που λιωνει στο παιχνιδι και ειναι σχετικα καλος παιχτης μπορει ευκολα να καταλαβει αν καποιος κλεβει ή οχι(στις περισσοτερες των περιπτωσεων). Το αν μπορει να το αποδειξει ειναι αλλο εργο...

Ακριβώς ότι λέει ο Lazy. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε κολλήσει μερικοί με το θέμα των μικροτσούτσουνων....;

ΔΕΝ είναι κλέψιμο μόνο το kill. Αν δείτε τα

του περίφημου ρώσσικου hack, που είναι και το ακριβότερο από όσο ξέρω και από τα λίγα που δεν ανιχνεύονται, θα δείτε ότι οι ρυθμίσεις που έχει είναι πάρα πολλές.

Το πιό απλό: ενεργοποιείς το να βλέπεις τους πάντες στο minimap. Δε θέλει και πολύ. Μπορεί να μην είσαι ο καλύτερος, αλλά παίζεις με "ανοικτά χαρτιά". Όσο για τα Nemesis που αναφέρθηκαν, υπάρχουν και άλλοι που έχουν περίεργα υψηλό ποσοστό. Με το ρώσσικο, μπορείς να βλέπεις και ονόματα, οπότε βάζεις έναν στο μάτι, του ρίχνεις 5-6 καλές και παίρνεις το nemesis εύκολα.

Για αυτό λοιπόν, ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ με τα k/d, k/hs και k/hit δείτε άλλες λεπτομέρειες που δείχνουν ποιός κλέβει.

Τις προάλλες έπαιξα TDM@Nοshar και ενώ είχα 29 μαχαίρια, ένας τύπος είχε αποφύγει 8!! Τα μισά από αυτά, ενώ ήταν ακούνητος και πλάτη... Δε θέλει πολύ να καταλάβεις ότι κάτι κάνει.

*από το 00:06 μέχρι το 00:10 φαίνονται οι επιλογές του

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε τα
του περίφημου ρώσσικου hack, που είναι και το ακριβότερο από όσο ξέρω και από τα λίγα που δεν ανιχνεύονται, θα δείτε ότι οι ρυθμίσεις που έχει είναι πάρα πολλές.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MLrU1k-1xG8]ΠΩ ΠΩ ΠΩ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ειπα και εγω wizard!

oτο δεν μπορεις να καταλαβεις απο καποια stats αν τα ατομα που αναφερει ο wolves ειναι cheaters (με hack).

κανανε ομως σιγουρα stat padding. αν καταγραφηκαν σωστα τα ribons στο ρεπορτ, και οι δυο ειχανε ολα τα κιλς τους nemesis. αυτο ειναι αδυνατο να συμβαινει.

οσον αφορα το οτι βλεπεις καποιοι να αποφευγουνε μαχαιρια, εγω για τετοιο cheat δεν εχω ακουσει. γενικα δεν εχω ακουσει για god mode cheat (δηλαδη να εισαι αθανατος) αλλα για bug glitch (κυριως παλιοτερα)

ισως και να υπαρχει (το site που αναφερεις παντως, και αλλα που εχω δει, δεν αναφερουν τετοιο cheat)

για το αν με τα stats μπορεις να καταλαβεις το cheat, αυτο παιζεται. πολλοι χωρις hacks εχουνε καλα stats επειδη ειναι καλοι παικτες. αλλοι ρυθμιζουνε εξυπνα το cheat και δεν κανει τερατα και το κρυβουνε σε "legit mode hack"

καποιοι μεχρι να καταλαβουνε τις ρυθμισεις εκτιθονται με τις δοκιμες, οπως αυτος εδω που πετυχα σε εναν σερβερ πριν λιγο:

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

headshot_sheep

oταν αγορασε το hack και το δοκιμασε, εκανε σε 4 ωρες παιχνιδιου (στις 5/7/2012) 650 headshots! την στιγμη που τις προγουμενες 44 ωρες ειχε 450...

http://bf3stats.com/stats_pc/headshot_sheep/history#global.time,global.headshots

εκεινη την ημερα ΟΛΑ τα stats του εκτοξευτηκαν και απο τοτε τραβανε την ανηφορα

το ατομο το ειδα ingame (δεν πατησα καν το tab) και καταλαβα με την μια πως ειναι cheater

τα υποπτα στατιστικα του και το οτι σε μια μερα εγινε απο avarage παικτης, PRO, δεν με διαψευδουνε

ACW-R Headshot/Kill-Percentage 90.67

SCAR-H Headshot/Kill-Percentage 86.79

MTAR-21 Headshot/Kill-Percentage 83.19

AUG Headshot/Kill-Percentage 74.14

PDW-R Headshot/Kill-Percentage 68.33

F2000 Headshot/Kill-Percentage 69.36

FAMAS Headshot/Kill-Percentage 62.32

- Kill-Assists-Percentage 5.62

M98B Headshot/Kill-Percentage 95.51

RPK74 Headshot/Kill-Percentage 52.21

AK74 Headshot/Kill-Percentage 56.67

L96 Headshot/Kill-Percentage 91.05

GLOBAL Accuracy 40.26

PDW-R Accuracy 40.26

PKP Pecheneg Headshot/Kill-Percentage 40.73

L86A1 Headshot/Kill-Percentage 44.55

- Headshot/Kills-Percentage 56.13

M40 Headshot/Kill-Percentage 87.7

QBU88 Headshot/Kill-Percentage 89.47

L86A1 Accuracy 29.26

τον πιο επαγγελματια παικτη να μου φερεις δεν προκειται να κανει μονο 5 assists σε καθε εκατο kills ουτε να κανει 87 headshots στα 100 kills με το scar...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ηταν συνεχεια, μα συνεχεια, μαζι πραγμα λιγο δυσκολο στο tdm με τα random spawn.

Δεν είναι και τόσο δύσκολο,γιατί δεν έιναι τελείως random.

Έχω παρατηρήσει ότι αν κάνεις spawn την ίδια στιγμή περίπου θα σε βγάλει πολύ κοντά με τον squadmate σου.

Πχ. στη seine θα σας βγάλει έιτε κοντά στο us base,είτε στην A flag οπότε αν είστε και στο voice μαζί δεν είναι δύσκολο να βρεθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο εχεις δικιο.

Οντως αν κανεις spawn την ιδια στιγμη θα εισαι κοντα με τον squad mate...

Απλα εγω παιζω random τελικα...

Κανω κατευθειαν spawn μετα το kill που μου κανουν χωρις να περιμενω και καποιον αλλο απο τη squad να πεθανει ή να δω σε τι φαση βρισκεται με αποτελεσμα να ειμαι παντα αλλου για αλλου σε σχεση με τους υπολοιπους.

Νομιζω πως οι περισσοτεροι παντως ετσι κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι λέει ο Lazy. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε κολλήσει μερικοί με το θέμα των μικροτσούτσουνων....;

ΔΕΝ είναι κλέψιμο μόνο το kill. Αν δείτε τα

του περίφημου ρώσσικου hack, που είναι και το ακριβότερο από όσο ξέρω και από τα λίγα που δεν ανιχνεύονται, θα δείτε ότι οι ρυθμίσεις που έχει είναι πάρα πολλές.

Το πιό απλό: ενεργοποιείς το να βλέπεις τους πάντες στο minimap. Δε θέλει και πολύ. Μπορεί να μην είσαι ο καλύτερος, αλλά παίζεις με "ανοικτά χαρτιά". Όσο για τα Nemesis που αναφέρθηκαν, υπάρχουν και άλλοι που έχουν περίεργα υψηλό ποσοστό. Με το ρώσσικο, μπορείς να βλέπεις και ονόματα, οπότε βάζεις έναν στο μάτι, του ρίχνεις 5-6 καλές και παίρνεις το nemesis εύκολα.

Για αυτό λοιπόν, ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ με τα k/d, k/hs και k/hit δείτε άλλες λεπτομέρειες που δείχνουν ποιός κλέβει.

Τις προάλλες έπαιξα TDM@Nοshar και ενώ είχα 29 μαχαίρια, ένας τύπος είχε αποφύγει 8!! Τα μισά από αυτά, ενώ ήταν ακούνητος και πλάτη... Δε θέλει πολύ να καταλάβεις ότι κάτι κάνει.

*από το 00:06 μέχρι το 00:10 φαίνονται οι επιλογές του

RAPID BULLETS: bullets too slow? Well not anymore!

Bullet Drop Correction

No Spread(does not shake!), works both with and without the aimbot

No Recoil, works both with and without the aimbot

Μπράβο ρε DICE, τα κατάφερες πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μας χαλάνε το παιχνίδι κάποιοι #$$%#!%$; :TD:

Και γω είμαι νέοπας και χάνω, αλλά θέλω να παίζω στα ίσα με τον άλλο. Δεν θα πάω να αγόρασω hack μόνο και μόνο για να έχω τα τέλεια στατιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά βέβαια το συγκεκριμένο είναι κλασσική περίπτωση που το shots per hit θα είναι κοντά στη μονάδα (acc 100%) και σε LMG ειδικά, οπότε δεν αργεί να καταλάβει κανείς ότι κάτι τρέχει. Γενικότερα, τα περισσότερα cheats τα καταλαβαίνεις γτ πεθαίνεις χωρίς καθόλου suppression γτ ο ατσούτσουνος που θα τα χρησιμοποιήσει, από τις επιλογές σίγουρα θα βάλει aimbot όπως και στο βιντεάκι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω 4 round χθες που επαιξα στον bazo TDM (:sick:) δεν ειδα τιποτα υποπτο παντως, μονο κατι κομπλεξικους ευρω-πεους που επειδη τους πετσωνε ο headcrab τον βαφτιζαν cheater, κλασσικα πραγματα :p

Μην ξεχνατε οτι εφοσον υπαρχει clientside lag compensation ο καθενας μπορει να κανει απτο pc του οτι θελει, εδω εχει βγει στην φορα βιντεο με ammo box kills :wall:

Link to comment
Share on other sites

μονο κατι κομπλεξικους ευρω-πεους που επειδη τους πετσωνε ο headcrab τον βαφτιζαν cheater, κλασσικα πραγματα :p

:o

εγω παντως αρχισα (για ακομα μια φορα) votekick εναντιον σου και εναντιον του head αλλα κανεις δεν υπερψηφισε, ενιωσα σαν τον γιαννη δημαρα και τους οικολογους πρασινους...:rofl:

μαζοχισμος; βαρατε με κι ας κλαιω; :p

ΥΓ: go play rohos :devil:

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Τι διαολο οθονη εχεις ρε σκατοκεφαλε?

Tomorrow we are bringing a server update and a Battlelog update with some minor additions.

This means that Battlelog will remain offline between 10:00 CET to 11:00 CET tomorrow on the 9th of August.

For the correct time in your time zone, follow this link: Event Time Announcer

Server update:

- XP2 weapons were unavailable on unranked servers

- scoring was disabled altogether on unranked server

Battlelog:

- You can now accept/reject party invites

- Vote system has been fixed in polls

- Server browser shows the name of the current map

- User can now see if he/she has all unlocks for a vehicle in the Vehicle Stats page in the Unlocks

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το κουκλί

Google Translate

BTW από χθες δεν έχω τα premium camos που έχω χρυσοπληρώσει.

5ubdL.png

WTF INDIA

fixed...

Και μένα έτσι είχε ξεκινήσει. Τα αφαιρούσε σιγά σιγά. Πρώτα το μαχαίρι και μετά όλο το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

BTW από χθες δεν έχω τα premium camos που έχω χρυσοπληρώσει.

Κι εμένα το ίδιο. Πήρα το F2000 για να ξεκλειδώσω το αντίστοιχο cammo και στο τέλος του χάρτη δεν έδειχνε πρόοδο. Μετά δεν τα έβλεπα και στα stats.

Και μένα έτσι είχε ξεκινήσει. Τα αφαιρούσε σιγά σιγά. Πρώτα το μαχαίρι και μετά όλο το πακέτο.

Μπα, δε νομίζω. Δεδομένου μάλιστα ότι κάνουν updates και αλλαγές σήμερα, πάλι καλά που παίζαμε εχθές... :...:

Εμένα μου έκανε ΤΑ κουλά εχθές... 4 βολές με καραμπίνα στα 2 μέτρα και ο άλλος με 100% μετά... Αν το έκανε μόνο σε έναν, να πω ότι κλέβει, αλλά το έκανε σε πολλούς και φυσικά όχι πάντα. Το μαχαίρι γ@@τανε, αντί να κάνει melee ή έστω slice, απλά το έβγαζε... :hang2:

Θα δούμε σίγουρα μετά το update.

Edit:

To update τέλειωσε ( ; ) αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το έχουν κι άλλοι όμως, δε μπορεί να είναι όλοι Ινδοί...

http://battlelog.battlefield.com/bf3/en/forum/threadview/2832654625166459497/

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα το εχουν κι αλλοι.

Απο οτι ειδα με μια γρηγορη ματια το εχουν ολοι αυτο το θεμα..

Τουλαχιστον στη friend list τη δικια μου.

Νομιζω κατι σκαλιζουν λογω του Bonus Content Drop που αναμενεται, που απο οτι φαινεται μαλλον cammos θα ειναι παλι...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.