Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Το κάνει και σε μένα τώρα που το εγκατέστησα και ειδικα όταν είμαι σε Sprint τι κ@κ@κια είναι αυτή?

Lag είναι και μάλιστα καμουφλαρισμένο, δεν το βλέπεις έυκολα in-game. Εγώ περιπλανιέμαι από server σε server μέχρι να βρω κάποιον που να ρίχνω τον άλλον με το μισό γεμιστήρα (ή και λιγότερο).

Link to comment
Share on other sites

Lag είναι και μάλιστα καμουφλαρισμένο, δεν το βλέπεις έυκολα in-game. Εγώ περιπλανιέμαι από server σε server μέχρι να βρω κάποιον που να ρίχνω τον άλλον με το μισό γεμιστήρα (ή και λιγότερο).

Καλά το κατάλαβα δηλαδή ότι είναι Lag και νόμιζα μην ήταν τίποτα άλλο.

Πάντως είναι πολύ σπαστικό

κατέβασα το Smoothes τέρμα κάτω τίποτα

(By the way τι να το βάλω αυτό στην μέση που το έχω πάνω στην ρουμανιά?)

(εδώ ήταν Max)

Γιατί το ίδιο πράγμα γινότανε πάνω όταν έπαιζα σε Server με 30 Ping αλλά ήταν 1 Spike του ενός Sec

(εδώ "καραφλιάζεται" ο Διας)

πουθενά αλλού

ή όταν είχα 200 Ping επειδή έκανα Download!

εδώ με 60-70 Ping γιατί να γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω

κλειστά όλα

γιατί τόσο GTP O OTE δεν μπορώ να καταλάβω!

με 24 γραμμή και πιανώ 17 καθημερινά και το βράδυ 20 και καταβάζω και με 2,5 το βράδυ

Δηλαδή με απλά λόγια δεν γίνεται να τον φτιάξουμε!

δεν πρόκειται να ευχαριστηθούμε BF3 στην ελλάδα με τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2MBPS και παιζω lag free (εκτος τις μερες που αυνανιζεται η Gameservers/Dice)

Βρέ σου λέω μεγάλο το κακό

Τρέχω

Spikes

Φτιάχνεται

Κάνω Spawn

Τρέχω

Spikes (έχω κάνει 50 μέτρα)

Με γυρνάει πίσω στο Spawn

και

Ξανατρέχω!

Καλά σε τε-τα-τετ σκούρα τα πράγματα

τώρα δεν έχω μπεί ακόμα θα δω μήπως κάνουμε τίποτα

και είμαι με 60 Ping!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ήμουν σε fast path στο πρώτο προφίλ της Οn, χωρίς error mechanism, είχα spikes του στυλ από 55 ms πήγαινε 500+ οπότε το game ηταν unplayable. Συγχρόνιζα στα 16300. Άλλαξα προφίλ ρίχνοντας το συγχρονισμό στα 11000 και ανέβηκε και το SNR. Παραμένω δηλαδή σε fast path αλλά με καλύτερο SNR. Κανένα πρόβλημα εδώ και μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως τα lag spikes ήταν από το Origin/Battlelog.

Δεν ήταν θέμα της γραμμής σας, το έκανε σε όλους, σε όλους τους servers σε USA/Europe, σε όλους τους παίχτες είτε ήταν από Ελλάδα, είτε Ιταλία, είτε Γερμανία, είτε οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως τα lag spikes ήταν από το Origin/Battlelog.

Δεν ήταν θέμα της γραμμής σας, το έκανε σε όλους, σε όλους τους servers σε USA/Europe, σε όλους τους παίχτες είτε ήταν από Ελλάδα, είτε Ιταλία, είτε Γερμανία, είτε οπουδήποτε.

Δηλαδή λες να μην αρχιζουμε να πειράζουμε τίποτα..

Πάντως χθες καθώς κοίταγα Twitch.tv BF3 μέχρι να κάνει Download κάνεις δεν κόλλαγε τώρα τι να πω..

τα SNR τα δικά μου πως σου φαίνονται με βάση αυτά που λέει ο Grisos

βρείτε μου καμια λύση μπας και παίξουμε λίγο BF3 για τις επόμενες 10 μέρες μέχρι να πάμε πάνω!

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κλεισεις και το firewall του router. Στο Thomson ειχα 99% packet loss οταν ηταν ανοιχτο...

Στο θεμα ping παντως δεν προκειται να ισιωσεις, τετοια νουμερα εχουμε Ελλαδα (βασικα εσυ εισαι καλα με ΟΤΕ... εγω παιζω με 80-90) εκτος και αν τους παρει τηλ να σε γυρισουν σε fastpath (δεν θα δεις θαυματα ομως και ισως η γραμμη να μην ειναι τοσο σταθερη, ειδικα με το χαμηλο SNR που εχεις).

Link to comment
Share on other sites

DIaa2.jpg

Διπλα στον κατανεμητη του οτε μενεις ρε;:shout:

Μια χαρα ειναι τα στατιστικα της γραμμης σου. Ουτε του παπα μην το πεις.

Αν δεν εχεις router που να υποστηριζει πειραγμα στο snr (netgear, thompson) δεν μπορεις να κανεις κατι εσυ απο μονος σου ωστε να ανεβασεις το snr σου και να ριξεις την ταχυτητα.

Τους περνεις τηλεφωνο στον οτε και τους λες να στο κανουν αυτοι...

Η γνωμη μου ειναι να μην κανεις τιποτα...

Αν δεις και συνεχιζει το προβλημα σου και δεν παιζει αυτο που σου ειπε ο [MENTION=324]billpeppas[/MENTION], πηγαινε για καμια βολτα και ποτακι και ασε τα BF3 για οταν επιστρεψεις στη βαση σου...

Εκτος και αν εχεις τιποτα υποχρεωσεις με την clan και δεν θελεις να σε διαγραψουν....:sarcastic::p

Link to comment
Share on other sites

Διπλα στον κατανεμητη του οτε μενεις ρε;:shout:

Μια χαρα ειναι τα στατιστικα της γραμμης σου. Ουτε του παπα μην το πεις.

Αν δεν εχεις router που να υποστηριζει πειραγμα στο snr (netgear, thompson) δεν μπορεις να κανεις κατι εσυ απο μονος σου ωστε να ανεβασεις το snr σου και να ριξεις την ταχυτητα.

Τους περνεις τηλεφωνο στον οτε και τους λες να στο κανουν αυτοι...

Η γνωμη μου ειναι να μην κανεις τιποτα...

Αν δεις και συνεχιζει το προβλημα σου και δεν παιζει αυτο που σου ειπε ο [MENTION=324]billpeppas[/MENTION], πηγαινε για καμια βολτα και ποτακι και ασε τα BF3 για οταν επιστρεψεις στη βαση σου...

Εκτος και αν εχεις τιποτα υποχρεωσεις με την clan και δεν θελεις να σε διαγραψουν....:sarcastic::p

Ναι ο κατανεμητής είναι 100 μέτρα από το Router μην λέω και πολλά κιόλας..

Ρουτερ έχω του OTE το κινέζικο..

Το πρόβλημα ναι συνεχίζει και είναι πάρα πολύ σπαστικό..

Με τα πολλά παίρνω στο 13888 και τι ζητάω?

Ανεβασέ μου το SNR?

Κολάει το BF3 άχρηστοι και με σκοτώνουν οι Noobs?

Edit και δεν είναι μόνο το BF3 είναι παντού το LAG και τα Spikes!

Dota 2

LoL

HoN

etc etc

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

Αστο σου λενε με τον οτε...

Θα μπλεξεις και θα χαλασεις τσαμπα τη γραμμη και ειναι κριμα...

Τσεκαρε σε πρωτη φαση αν υπαρχει επιλογη upnp στο κινεζο-router και κανε την disable αν ειναι ενεργοποιημενη...

Απενεργοποιησε firewall ή κανε forward τις πορτες για το bf3 (μπορει και να βοηθησει αυτο).

Τα ports για το bf3 ουτε που ξερω ποια ειναι (googlare θα το βρεις ευκολα)...

Και τελος, κροισος εισαι.

Ασε τις τσιφουτιες και πανε παρε κανα router της προκοπης και ασε την γκρινια...

Pro-gamer εισαι.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9XoZha1cRLY&feature=player_embedded]BF3: Armored kill showcase @EA summer showcase (livestream) [FULL] - YouTube[/ame]

Τιποτα το σπουδαιο η κατι που δεν εχετε δει σχεδον μεχρι τωρα,

στο 3:39 αρχιζει και δειχνει λιγο απο το καινουργιο tank mode.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.