Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

και εγω σε ευχαριστω, το να ψαχνω για επιλυση προβληματων ειναι μια απο τις απολαυσεις μου στον υπολογιστη.

και το οτι πεισμωνω/χτυπιεμαι/τρελαινομαι μεχρι να βρω την λυση ειναι επισης ευχαριστηση: κανει την τελικη λυση πιο γλυκια. :p

δες το σαν ενα παιχνιδι turn based strategy με πραγματικο micromanagment και αληθινο κοστος (στην περιπτωση μας δικο σου κοστος βεβαια... :p)

θα το βρουμε το θεμα σου ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!

[MENTION=22844]WiFi Thief[/MENTION] Αφου σου αρεσει για δες μια το τοπικ με το δικο μου προβλημα γιατι ακομα δεν το εχω λυσει,απλα το συνηθισα...

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/kollimata-sto-bf3-107118.html

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πω ότι δεν είναι, αλλά δεδομένου ότι σε πολλά σημεία με το 93R δεν πετυχαίνει κεφάλι, αλλά καθαρίζει πολλούς, πιστεύω ότι είναι HC server.

HC με full HUD και 100% hp ? σελω κι εγω ! :baby:

:p

Link to comment
Share on other sites

HC με full HUD και 100% hp ? σελω κι εγω ! :baby:

:p

κι εγω θελω να παιξουμε συμπαικτες σε HC με friendly fire on για να σε ξαπλωνω κατω (ή μαλλον να σε στελνω για πιρουετες στον αερα με το M320) :p

να ειμαστε και στο ιδιο squad για να σε βλεπω ευκολα στο minimap :p

Link to comment
Share on other sites

Done that.

Disable, enable.

Check for updates.

Nada.

εισαι σιγουρος οτι απεγκατεστησες πληρως το PB?

κατ' αρχην δωσε start -> services -> βρες το PnkBstrA -> stop the service

μετα απεγκατασταση του PunkBuster services κανονικα απο τα windows

κατοπιν σβησε τον φακελο C:\Documents and Settings\*username*\AppData\PunkBuster\ αν δεν τον εχει σβησει η απεγκατασταση

μετα start -> REGEDIT -> βρες στον φακελο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Even Balance και διεγραψε τον

μετα πηγαινε στον C:\ κανε αναζητηση PnkBstrA.exe, PnkBstrB.ex0, PnkBstrB.exe, PnkBstrB.xtr και διεγραψε τα

πηγαινε στον φακελο του BF3 και διεγραψε (ή μετονομασε σε PBOLD) τον φακελο PB

κατεβασε το punkbuster απο εδω και εγκατεστησε το

πρεπει βεβαια να ξερεις οτι μετα την επανεγκατασταση του PB, πρεπει να προσθεσεις manual τα παιχνιδια που το χρησιμοποιουνε και να κανεις update

δεν ξερω αν σου λυσει τα "προβληματα", μιας και εγω και πολλοι αλλοι τρωνε κουφα κλωτσιδια χωρις λογο απο τον buster... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

ειναι ψιλομπελας μερικες φορες το PB, με πολλα προβληματα αλλα ειναι νομιζω κατανοητο μιας και εμπλεκονται πολλοι στην σωστη λειτουργια του: η everbalance, η dice, οι servers και τo κυριοτερο οι hackers...

πολλες φορες ισως το προβλημα να ειναι του server ή του admin του, σε πεταει ο αλλος εξω με ενα μηνυμα οτι σε κλωτσησε ο PB και αντε να βρεις ακρη... :p

εμενα για παραδειγμα στο RO2 HoS beta που κατεβασα για να παιζω καποιους νεους mod χαρτες, και ενω ειχα κανει δεκα φορες manual update και manual απεγκατασταση του PB, με πετουσε ΠΑΝΤΑ εξω στο μισο λεπτο παιχνιδιου με init fail ή αλλα random μηνυματα.

τοτε μου ειπε ο GruntGR που ΘΑ παιζαμε μαζι (αν ποτε με αφηνε ο PB φυσικα) οτι ο μοναδικος server που υπηρχε, εκανε kick οσα nicknames δεν ητανε "καθως πρεπει" (το nickname μου στο steam ειναι thief035). μου φανηκε αστειο και παραξενο για να το πιστεψω ομως μετα απο τοσες προσπαθειες και updates και validations, πλεον το πιστευω. και αν δεν μου το ελεγε ο νεος (:p) θα τα εριχνα στο PB (που με το κανονικο παιχνιδι και με ολους τους servers που δοκιμασα, δεν ειχα κανενα προβλημα...)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

:OT:

[MENTION=234]overclocked[/MENTION]

Μάλλον κάποιος, όταν άλλοι παίζανε Blood 2 The Chosen (με το αναγλυφο κουτακι για οποιον θυμαται), αγόραζε εξομοιωτές στυλ Falcon με 12 CD στη συσκευασια (το ειχα δει στα τότε One WAY και είχα πάθει πλάκα). Αυτά για να θυμηθούμαι λίγο πιο παλιές εποχές :p

Καλημέρες

:OT:

Link to comment
Share on other sites

Το setting για να βλέπεις "μακριά" στο βάθος της πίστας είναι το Terrain Decoration? Παίζω Full Low και σκέφτομαι, αν όντως κάνει αυτή την δουλειά, να βάλω το παραπάνω setting στο Medium/High αναλόγως πόσο καλά λειτουργεί.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Το setting για να βλέπεις "μακριά" στο βάθος της πίστας είναι το Terrain Decoration? Παίζω Full Low και σκέφτομαι, αν όντως κάνει αυτή την δουλειά, να βάλω το παραπάνω setting στο Medium/High αναλόγως πόσο καλά λειτουργεί.

mesh detail.

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω δε βρισκω το server?? ?? εκει π τν ειχα στους αγαπημενους παει χαθηκε :p

Πολυ καλο service εκει στην gameservers.

Μολις ανοιξα ενα ticket οτι εχουμε server down και σε λιγοτερο απο 5 λεπτα :

"Hi,

I apologize for the inconvenience. Your server is now back up and running correctly. Please let us know if you require anything else.

Don Tellefsen

Game Servers, Ventrilo Servers, Dedicated Clan Server Host, and Teamspeak Hosting

irc.gamesurge.net #gameservers"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.