Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μεγάλο δίκιο ο jaco.Χθες μπήκα σε ένα server.Medkit δεν είδα ποτέ.Επίσης είχανε μπεί στις βάσεις και τις είχαν ενεργοποιήσει και ήταν απο τους 12 στο team οι 8 με sniper πίσω πίσω.Κανείς δεν πήγαινε να απενεργοποιήσει.Πως να παίξεις ήρεμος μετά?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή η γλώσσα είναι μόνο native, όταν δεν παίζεις με τους αμερικλάνους δεν καταλαβαίνουν από τον ασύρματο ότι ο άλλος παρακαλάει εδώ και 100 μέτρα για medikit...

μπορεί να κάνω και λάθος καθότι noob στο game αλλά ingame δεν φαίνεται αν κάποιος θέλει medikit ή return from the dead.......

και αν δεν θέλει του σκας το defibrillator στη μουρη.......γιατί σε φώναξε άδικα!:bad:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να κάνω και λάθος καθότι noob στο game αλλά ingame δεν φαίνεται αν κάποιος θέλει medikit ή return from the dead.......

και αν δεν θέλει του σκας το defibrillator στη μουρη.......γιατί σε φώναξε άδικα!:bad:

Αν θέλει medkit το καταλαβαίνεις γιατί στον βγάζει με ένα + στο χάρτι.Για το res δεν μπορείς να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αμ το άλλο... χθες πχ (και άλλες φορές), κυνηγούσα έναν να του δώσω medikit, ο οποίος είχε τόση λίγη ενέργεια που αν σκόνταφτε θα πέθαινε και στα τέτοια του... δηλαδή τους βλέπεις ότι ψοφάνε και αντί να έχουν το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και να μείνουν πίσω να ψάξουν για γιατρό, προτιμάνε να ορμήξουν μπας και πάρουν κάνα kill... H ποιότητα του παιχνιδιού έχει πέσει πάρα πολύ και όσοι έπαιζαν bf2 καταλαβαίνουν τι εννοώ... επίσης το ίδιο το παιχνίδι σε σπρώχνει να μην παίζεις ομαδικά, αλλά σαν ράμπο, το νιώθω και εγώ πολλές φορές και νομίζω ότι οφείλεται στο gameplay του, αλλά και στο λάθος balance των classes, πχ δεν μπορεί ο γιατρός να σπέρνει και να είναι ο Dr. John Rambo... γενικά κάτι δεν είναι σωστό και φοβάμαι πως θα είναι έτσι και στο bf3...

Αρκεί να μην έχει κλείσει ο admin το Friendly Fire... :hm:

Έχω να μπω σε τέτοιο server 1 μήνα μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού... μόνο hc και όσο πιο σφιχτό γίνεται, δηλαδή περιορισμό σε snipers, gl, at κτλ...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλα καλά είναι κι όλα κακά. Έχει να κάνει και με την παρέα. Αν έχεις μια παρέα 5-8 ατόμων να παίξεις και οργανωθείς σωστά, σπέρνεις. Αν είσαι με εντελώς άσχετους, θα πρέπει να τύχεις σε αξιόλογους παίκτες για να το χαρείς.

Εγώ δε με θεωρώ αξιόλογο, γιατί ο τρόπος που παίζω είναι "lone wolf". Παίζω πάντα σαν sniper/recon και αν φάω πόρτα από περιορισμό, ξενερώνω άσχημα και το πιθανότερο να φύγω.

Ακόμα κι έτσι όμως, μπορείς να παίξεις ομαδικά. Εχτές πχ, που βρεθήκαμε λίγο με τον [MENTION=15441]Periklis_pap[/MENTION], τον ακολουθούσα και τον προστάτευα (όσο μπορούσα γιατί στο bf-bc2 είμαι n00b και δεν ξέρω καθόλου τους χάρτες). Έβλεπα που πάει, και έλεγχα τα παράθυρα τριγύρω. Μόλις έπαιρνα χαμπάρι ότι κάποιος του ρίχνει, έψαχνα να βρω που είναι για να τον βγάλω από τη μέση. Μόλις βλέπω άρμα, ελικόπτερο, όχημα, κλπ, το πρώτο που θα κάνω είναι spot. Το ίδιο και σε άλλους παίκτες που βλέπω ότι δεν τους έχω. Και πάλι, όπως είπα, δε με θεωρώ αξιόλογο παίκτη, γιατί δεν είμαι οργανωμένος με την ομάδα, απλά τους βοηθάω.

Για να γίνεις όμως αξιόλογος, θέλει και χρόνο, και λίγοι έχουν από ότι έχω καταλάβει. Εγώ μπορώ να παίξω 7-10 ώρες την εβδομάδα και ίσως να λέω πολύ. Δεν έχει να κάνει με το να ξέρεις το παιχνίδι φυσικά για να δώσεις medikit, αλλά με το "βαριέμαι να τρέχω, ας μαζέψω kills να ανέβω levels γιατί θέλω να πάρω το Χ upgrade"

Link to comment
Share on other sites

Weapon customization, νομίζω δεν έχουν μπει:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=JuoU7uBNvP0&feature=player_embedded]‪BF3 weapon customization part: 1 (Official video by yourgamingteam)‬‏ - YouTube[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=2LILgS-M2xo[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=7CiQridE7FI[/ame]

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε invitation για την Alpha :clap::clap:

Χθες έκανα subscribe στο newsletter του blog σήμερα invite :hehe:

3.2GB

Ποιου blog; Νόμιζα ότι αναφέρονται στο newsletter του Battlefield...:blink:

Περιμένουμε εντυπώσεις όπως και να χει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ...

Battlefield Blog

http://preferences.ea.com/newsletter/signup/Battlefield-franchise

Πρώτες εντυπώσεις από την Alpha:

Αρκετά glitches στα γραφικά(λογικό σαν Alpha)

Διαφορετικό style από Bad Company 2, δεν είναι το ίδιο polished.

Θυμίζει πολύ COD + MOH μαζί(ειδικά όταν πυροβολάς)

Γραφικά / performance μέτρια(αρκετά βαρύ φαίνεται), αλλά θα δούμε στις κανονικές εκδόσεις...

Πολύ camping(λογικό σε τέτοιο map - Operation Metro)

Γενικά πιστεύω πως οι BF παίχτες θα απογοητευτούν. Επίσης μην περιμένετε να είναι σαν το BC2, δεν έχει καμία σχέση το όλο feeling...

γενικά είναι πολύ unrealistic όπως το MOH που είχε βγει, οι ρουκέτες φεύγουν με τρελή ταχύτητα κτλ.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Νταξει το recoil εννοειται πως θα βελτιωθει, απλα εχουν αλλες προτεραιοτητες προς το παρων, η αποκριση πως ειναι ? στο bc2 σε αντιθεση με το cod αισθανεσαι πολλες φορες οτι χειριζεσαι βραδυποδα και οχι πεζοναυτη, ειδικα οταν πατας να κανεις reload / αλλαγη σε πιστολι / shift για να ξεκινησει το sprint / ctrl για να σκυψεις οταν εισαι ηδη σε κινηση, ποσο μαλλον οτan κανεις οτιδηποτε απτα παραπανω χωρις το παιχνιδι να τρεχει στα 60-70fps τουλαχιστον.

Το recoil εξηγειστε πως το θελετε γιατι με εχετε μπεδεψει, θελετε csαδικο με περιεργα pattern σε σχημα Τ, λιγο κουνημα στην οθονη και λιγο spread οπως τα περισσοτερα οπλα στο bc2 ή τπτ αγριο και ανεξελεγκτο, τουλαχιστον σε τυφεκια ηψηλου διαμετρηματος σαν το MP44 στο DoD ? Το moh δεν θα ελεγε κανεις πως εχει μηδενικο recoil, ειδικα στις τελευταιες εκδοσεις, ok μπορει να μην φαινοτανε το οπλο στην οθονη να κουνιεται σαν τρελο αλλα πραγματικα υπηρχε προβλημα αμα εισουνα ατσουμπαλος στην σκοποβολη και ειχες open tip - combat scope

Και εμενα απτα βιντεο σαν γυαλισμενο MOH μου μοιαζει με prone και οχηματα, με ψιλο τρωει να το κανω ξανα install μαλιστα :p

Με τα squads τελικα τι παιζει, οντως κανεις spawn σε ολους ή μονο στον leader ?

Παλι καλα που βγαινει το red orchestra πολυ συντομα γιατι δεν βλεπω προκοπη απ'την dice .....

Link to comment
Share on other sites

σωστά τα λέτε για το επίπεδο των codακηδων στο bc2, αλλά συνήθως οι ομάδες που έχουν πιο πολλούς τέτοιους, που πάνε να παίξουν γούργια εναντίον του αντιπάλου συνήθως χάνουν.

πολλές φορές σε τέτοια ομάδα νοιώθεις οτι παίζεις μόνος σου εναντίον ολόκληρης της απέναντι ομάδας.:weep:

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... οπότε πάλι αναμονή για το πότε και ποιος θα βγάλει fps της προκοπής...

Είναι τραγικό ότι μετά από 6 χρόνια, οι servers του bf2, πάλι δεν θα αδειάσουν...

Τι λέει το red orchestra...?

Link to comment
Share on other sites

Νταξει το recoil εννοειται πως θα βελτιωθει, απλα εχουν αλλες προτεραιοτητες προς το παρων, η αποκριση πως ειναι ? στο bc2 σε αντιθεση με το cod αισθανεσαι πολλες φορες οτι χειριζεσαι βραδυποδα και οχι πεζοναυτη, ειδικα οταν πατας να κανεις reload / αλλαγη σε πιστολι / shift για να ξεκινησει το sprint / ctrl για να σκυψεις οταν εισαι ηδη σε κινηση, ποσο μαλλον οτan κανεις οτιδηποτε απτα παραπανω χωρις το παιχνιδι να τρεχει στα 60-70fps τουλαχιστον.

Σε αυτό το θέμα μοιάζει με cod. Γενικά είναι πιο γρήγορος ο ρυθμός και του χαρακτήρα και των animations.

Το θέμα είναι να δούμε τι θα γίνει στα μεγάλα maps, με κτύρια/ταράτσες/jet fights κτλ. Το operation metro που έχουν βγάλει είναι καθαρά για να μαζέψουν τους codάκηδες όπως πολλοί είπαν. Δεν είναι και τυχαίο που είναι το μόνο map στην alpha, μέχρι στιγμής.

Επίσης ψιλοτραγικό μου φαίνεται το θέμα με το join σε map κτλ. Γίνεται μέσω του web browser... δηλαδή φορτώνει η πίστα σε ένα thumbnail στον browser και πατάς Join και μετά ανοίγει ο frostbite client.

Λογικά θα το αλλάξουν αυτό αλλά απ'ότι φαίνεται θέλουν πολύ να προωθήσουν την ιδέα του battlelog. Βέβαια συνήθεια είναι αυτό...

Βασικά τώρα άνοιξα και vsync/AA και φαίνεται αρκετά καλύτερο το παιχνίδι ακόμη και στα low. Επίσης μπήκα σε πιο γεμάτο server και άλλαξε δραματικά το gameplay, γίνεται χαμός στο μετρό.

Το θέμα είναι να δούμε και τα άλλα maps, ειδικά στα 64άρια πιστεύω θα είναι ωραίο το gameplay.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

εγω το bf3 το περιμενα ως το καλυτερο game της χρονιας etc και γενικα με ειχε κερδισει(CODακιας εδω xD) αλλα αποτι βλεπω μαπα το καρπουζι..........Και το mw3 πιο fail αρα αποτι φενετε δν κυκλοφορουν αξιολογα games πια ολα για το κερδος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.