Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Έχει πέσει μούτζα μου φαίνεται, δεν εξηγείται αλλιώς. Όχι μόνο άργησε 8 μέρες να έρθει από Amazon, όχι μόνο ΔΕΝ ΗΤΑΝ STEELBOOK (άν και LE), αλλά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω!!!

Με το που κάνω κλικ στο install, βγαίνουν γραμμές στην οθόνη και καπάκι BSOD (ναι, σε win7) που λέει "a device driver has been caught trying to corrupt the system"!!!

Έκανα downclock, έβγαλα Hyperthreading, έκλεισα nod32, πέρασα memtest και αυτό συνεχίζει να με σκίζει στις BSOD!!!

Τώρα να καταλάβετε το κατεβάζω από Origin...

P.S. Αν έχει κανένας καμιά ιδέα πως βρίσκουνε τον π0ύστη τον driver, please...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] έκανες κάποιο update? Πως είναι σήμερα τα πράγματα;

Εγώ δε μπόρεσα να μπω Bazo γιατί ήταν γεμάτος και μπήκα HeSC - Hellenic Sacred Company Clan. Ήμουν μια ώρα+ μέσα και δεν έκανε το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Απο την ημέρα που το έβαλα δεν έχω παίξει με τα settings, τα αφίσα στο Auto με μόνη διαφορά ΑΑ post Medium αντί για Hight του auto.

Εγω την εικονα που λες "δεν ειναι smooth με σπασίματα κλπ..." την εχω μονο οταν βαζω μαζι με τον οδηγο και τα CAP.

Το εγραψα και εδω http://www.thelab.gr/1063120789-post6435.html

Οσες φορες εβαλα cap στο cf 6970 ειδα stuttering σε ολο του το μεγαλειο.

Το κουφο ειναι και το εξης αλλο.

Παροτι κανω uninstall το cap το stuttering παραμενει και μονο αν κανω uninstall by atiman τα παντα και ξαναβαλω τον οδηγο μονο του ολα παιζουν μια χαρα.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] έκανες κάποιο update? Πως είναι σήμερα τα πράγματα;

Εγώ δε μπόρεσα να μπω Bazo γιατί ήταν γεμάτος και μπήκα HeSC - Hellenic Sacred Company Clan. Ήμουν μια ώρα+ μέσα και δεν έκανε το παραμικρό.

Απο το μεσημερι και μετα ολοι οι server τρεχουν με το patch R7.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ενα ειναι το οπλο για sniper...sks (σκασε :hehe: )

images?q=tbn:ANd9GcRti2u_m7EtlkVzcnvpJD974poVJ7w4uOCo5MpGS-OKnZD7cHKkM8MJMOa1gw

και με ενα πιστολι με tactical light δεν σου κουνιεται κανεις

Αντε να ανεβασω λιγο το k/d ratio γιατι σαν μηχανικος τα τανκς που σκοτωνεις δεν τα μετρανε στο ratio

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=103]hurin[/MENTION]: πήγαινε control panel->administrative tools->event viewer->windows logs->applications και δες τι λέει στην ανάλυση.

Επίσης δες με το bluescreenview πάλι τι σου προκαλεί το πρόβλημα.

Χτυπάει ένας sptd driver απότι βλέπω στον event viewer.

Στο bluescreenview τί βλέπω? Οτι έχει σε ροζ φόντο είναι τα προβληματικά?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εικονα που λες "δεν ειναι smooth με σπασίματα κλπ..." την εχω μονο οταν βαζω μαζι με τον οδηγο και τα CAP.

Το εγραψα και εδω http://www.thelab.gr/1063120789-post6435.html

Απο το μεσημερι και μετα ολοι οι server τρεχουν με το patch R7.

Thanx!

Θα βγάλω τα CAP όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένο το Daemon Tools ή κάποιο άλλο image drive util ?

Το daemon το έχω βγάλει καιρό τώρα και χρησιμοποιώ το ultraiso για τα image.

Στο bluescreenview αυτά που έχει με ροζ φόντο είναι τα ύποπτα? Μου χρωματίζει το fortknox firewall και ntoskrnl.exe.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=103]hurin[/MENTION]

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το bluescreenview, οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι με σιγουριά επ' αυτού :p

Έχω την πεποίθηση πως αν κάνεις uninstall προσωρινά το UltraISO και τον SPTD Driver ( DuplexSecure - Downloads κατεβάζεις τον installer για το λειτουργικό σου, δεν ξέρω τι φοράς, λογικά x64, τον τρέχεις και διαλέγεις uninstall ) και έπειτα από restart πας να βάλεις το παιχνίδι, θα εγκατασταθεί δίχως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ας πω και γω την πιθανή λύση για όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με το πάγωμα μόλις πάει να φορτώσει το παιχνίδια (ακόμα και στα εισαγωγικά βίντεο).

Μου έβγαλε την μάνα του Χριστού χθες που βρήκα λίγο χρόνο και τον σπατάλησα να ψάχνομαι να βρω τι φταίει αντί να είμαι στην μάχη...

Τεσπα...η κάρτα 6990 όπως εχω πει είχε πρόβλημα με την ενεργοποίηση 2ου πηρύνα....αυτό λυνόταν με WIN+TAB....ξαφνικά με τους νέους 11.10 κόλλαγε το σύμπαν πριν μπω στο μενού....Άλλαξα driver 3-4 φορές απεγκαταστάσεις και ξανά μανά Install το παιχνίδι....βρε καλό μου βρε χρυσό μου ...τίποτα. Καμμία φορά δεν μπόρεσα να μπουτάρω στο μενού...κόλλαγε στα εισαγωγικά βίντεο.

Κάνω δεξί κλικ στο exe....Properties και επιλέγω maximize window! Δοκίμασα διαδοχικά 3 φορές και φόρτωσε κανονικά και οι δύο πηρύνες στα 830!!!

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.