Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Πιστεύω, ότι χτες απλά δε σου κάτσε το Game, συμβαίνει. :computer:

Κοίτα μπορεί να γκρινιάζω γενικά. Και μου βγάλανε το όνομα αρκετοί (έχω το λόγο μου) αλλά έχω και τεράστια υπομονή και δε το βάζω κάτω. Δεν είναι πρώτη φορά που γίνεται όμως, και απλά χτές εκεί έφτασε το όριο μου.

Έχω γενικά παίξει και άλλα παιχνίδια online και έχω εμπειρία απο latency και lag αφού έπαιζα και σε εποχές με pstn 33.600. Σίγουρα δεν έχω την εμπειρία σε fps όπως πολύ εδω μέσα αλλά πραγματικά τα τόσα bugs δε τα έχω ξαναδεί σε κανένα παιχνίδι ακόμα και beta.

Στην τελική μπορεί να φταίει το setup μου με το συγκεκριμένο παιχνίδι (χλωμό το κόβω). Σταμάτησε όμως να γίνεται ευχάριστω και επειδή με βλέπω να του βάζω φωτιά και να το καίω (δεν θέλω και πολύ). Βάζω μαχαίρι και προχωράω παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να ξεκλειδώσω όλα τα accessories της 870 και το τί έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται. Με buckshot από τα 3 μέτρα να θέλει 3 shots για να κάνω kill (σε μερικούς μόνο :p). Έχουν βγάλει cheat που δίνει armor-shield?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να ξεκλειδώσω όλα τα accessories της 870 και το τί έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται. Με buckshot από τα 3 μέτρα να θέλει 3 shots για να κάνω kill (σε μερικούς μόνο). Έχουν βγάλει cheat που δίνει armor-shield?

Με DAO/Buckshot, έρχεται ο άλλος κατά πάνω μου, του ρίχνω στη μούρη (γιατί ήμουν εντελώς ακούνητος) τις 11 από τις 12, χωρίς να είμαι supressed, μου σκάει μαχαίρι στη μούρη, που δεν πιάνει από μπροστά αν είσαι ακούνητος και τον βλέπω στην Kill-cam με 100% health...

Link to comment
Share on other sites

Με DAO/Buckshot, έρχεται ο άλλος κατά πάνω μου, του ρίχνω στη μούρη (γιατί ήμουν εντελώς ακούνητος) τις 11 από τις 12, χωρίς να είμαι supressed, μου σκάει μαχαίρι στη μούρη, που δεν πιάνει από μπροστά αν είσαι ακούνητος και τον βλέπω στην Kill-cam με 100% health...

άπειρα τέτοια και με πολούς απο εδω μέσα.

Το παιχνίδι έχει ένα θέμα. Το hit registration είναι για τα μπάζα. Αν σε προλάβει και γράψει το damage του και σε σκοτώσει ότι και να του έχεις ρίξει εσύ δε το γράφει. Μπορεί να αδειάσεις όλο το γεμιστήρα του.

Θα το παρατηρήσεις κυρίως σε snipers. Αδειάζεις γεμιστήρα σου σκάει headshot και φεύγει 100%.

Link to comment
Share on other sites

TO τι έχω δει εγω ως sniper σε σχέση με τους άλλους είναι χειρότερο όμως...το παλεύω μαζί του γιατί είναι σαν την amstel ...γιατί έτσι μου αρέσει...

Χωρίς παρεξήγηση, δεν μπορείς να ξέρεις τι έχεις δεί σε σχέση με άλλους.

Και σου εξηγώ τι εννοώ. Όταν παίζεις assault παίζεις σε πολύ πιο γρήγορούς ρυθμούς (εκτός αν παίζεις aggresive snipe).

Έρχεσε αντιμέτωπος με πολύ περισσότερο κόσμο και σε πολύ γρήγορες καταστάσεις.

Πχ δε νομίζω να έχεις δεί ποτέ να περνάει παίκτης απο μέσα σου και να ψοφάς. Δηλαδή έχει πυροβολήσει ήδη, έχεις ξαπλώσει και περνάει πάνω απο το πτώμα σου και εσύ αυτό που βλέπεις είναι να έρχετε πάνω σου και να τον χάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, σε tdm σου σκάω στην μούρη/στήθος με μ98 στα 3 μ και συνεχίζεις ακάθεκτος , δεν προλαβαίνω να οπλίσω ξανά, να αλλάξω όπλο , τίποτα....τι άλλο να πω?...τεσπα δεν τίθεται θέμα προσωπικής αντιπαράθεσης για sniper vs assault...

έχει τύχει επίσης σε tdm canals ανάμεσα στα containers να πυροβολώ από τα 5μ με μ98 στον χαμό με 3-4 νοματέους και αντί να γίνουν σουβλάκι να μην παθαίνει κανείς τίποτα και άλλοτε πάλι στα 300 μ να τους διαπερνάει και τους 2 (οne shot two kills)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε οτι είσαι face 2 face γαζώνεις σε τρώει και φεύγει με 100%.

Εσύ με ένα shot που μπορεί να έγινε και miss σκάς. Μιλάμε για 15 σφαίρες και εσύ λες για μία. Στην τελική έχει γίνει πολλές φορές 1 σφαίρα απο snipe rifle να κάνει λιγότερο damage απο 100% γιατί υποτίθεται πέτυχε σε λάθος σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που το έχω παρατήσει το τελευταίο διάστημα είναι αυτός.

Έχουν βγει πολλά τσιτερια κ χαλάνε το παιχνίδι.

Αυτό που είσαι πίσω απο τοίχους κ σε τρώνε έχει καταντήσει πολυ κουραστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που το έχω παρατήσει το τελευταίο διάστημα είναι αυτός.

Έχουν βγει πολλά τσιτερια κ χαλάνε το παιχνίδι.

Αυτό που είσαι πίσω απο τοίχους κ να σε τρώνε έχει καταντήσει πολυ κουραστικό.

Επειδή μου τα έλεγε και παιδί όπως ξεκίνησα οτι κουράστηκε κλπ με cheaters. Παίδες δεν είναι θέμα cheating θέλω να πιστεύω. Σίγουρα υπάρχουν αλλά δεν είναι μόνο αυτό.

Γενικά το παιχνίδι έχει πολλά bugs στο multi. Η διαχείρηση δεδομένων είναι για τα μπάζα.

Όπως δε γίνεται σε παιχνίδι να ισχύει όποιος έγραψε πρώτος το damage και του άλλου να εξαφανίζεται. Πυροβολείς περισσότερες απο μία σφαίρες, σου λέει το παιχνίδι οτι τον χτύπησες, να σε σκοτώνει και να είναι 100%. Δεν είναι cheat είναι Dice Απλά.

Κάποιοι ξέρουν και το χειρίζονται και είναι αστέρια. Εγώ δε μπορώ να παίξω σε αυτόν τον τρόπο. Θέλω λογική. Όχι μαχαίρι μέσα στη μούρη πχ.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να ξεκλειδώσω όλα τα accessories της 870 και το τί έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται. Με buckshot από τα 3 μέτρα να θέλει 3 shots για να κάνω kill (σε μερικούς μόνο :p). Έχουν βγάλει cheat που δίνει armor-shield?
Με DAO/Buckshot, έρχεται ο άλλος κατά πάνω μου, του ρίχνω στη μούρη (γιατί ήμουν εντελώς ακούνητος) τις 11 από τις 12, χωρίς να είμαι supressed, μου σκάει μαχαίρι στη μούρη, που δεν πιάνει από μπροστά αν είσαι ακούνητος και τον βλέπω στην Kill-cam με 100% health...

οταν βαρατε με τα καραμπινια και δεν κανετε τιποτα στον αλλο να κοιτατε μετα το ping του. οι καραμπινες ειναι πολυ ping depend οπλο...

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να ξεκλειδώσω όλα τα accessories της 870 και το τί έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται.

εμενα να δεις... εδω βαρας τον αλλο που ειναι τελειως ακαλυπτος φορα παρτιδα και σου λεει οτι ηταν καλυμενος... αστα να πανε...

μου σκάει μαχαίρι στη μούρη, που δεν πιάνει από μπροστά αν είσαι ακούνητος.

πιανει .... 0:35

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Qhmq-zNaW1w]BF3:Your Favorite Knife Animation ? - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτό το βίντεο 2 έχω να πώ.

1ον μα καλά πάλι recon είναι το θύμα; Μα πόσο άλλο να αντέξει αυτή η κλάση... χαχαχα

2ον Εμένα δε πιάνει ποτέ. Άσε που κολάει κιόλλας αν το δοκιμάσεις και μένεις με το μαχαίρι στο χέρι, μέχρι να αλλάξεις όπλο πέθανεις.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτό το βίντεο 2 έχω να πώ.

1ον μα καλά πάλι recon είναι το θύμα; Μα πόσο άλλο να αντέξει αυτή η κλάση... χαχαχα

2ον Εμένα δε πιάνει ποτέ. Άσε που κολάει κιόλλας αν το δοκιμάσεις και μένεις με το μαχαίρι στο χέρι, μέχρι να αλλάξεις όπλο πέθανεις.

Και μένα μου έχει πιάσει 2-3 φορές μαχαίρι στη μούρη.

Το γελοίο είναι, μου έτυχε χτες πάαααρα πολλές φορές, να κυνηγάς κάποιον να τον μαχαιρώσεις και ενώ τον έχεις πιάσει και έχει ξεκινήσει το Animation να σε ψοφάνε και ΜΕΤΑ που ψοφάς να ακούγετε ο ήχος απ΄τα Dog Tags κ απ΄το σφάξιμο. Τρατζικ.

Link to comment
Share on other sites

One shot κ όχι headshot ενω ήμουν πίσω απο κοντέινερ απο γνωστό μέλος εδώ με g3.

Σταματησες το battlefield δηλαδη λογω (γ)κρισης :hehe:

Δεν πειραζει, ο ακης ο head ο athanasios και εγω σε περιμενουμε στο planetside με ανοιχτες claw grip :p

Link to comment
Share on other sites

πιανει .... 0:35

Σίγουρα ξέρεις καλύτερα από όλους, αλλά είχαμε κάτσει ένα απόγευμα στoν Bazo με τον [MENTION=17242]apostolis159[/MENTION] και κάναμε πάνω από 200 δοκιμές ο καθένας. Δεν έπιασε ούτε ένα. Νομίζω είχε μπει και ο [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] σε κάποια φάση και θα το θυμάται.

Link to comment
Share on other sites

Σταματησες το battlefield δηλαδη λογω (γ)κρισης :hehe:

Δεν πειραζει, ο ακης ο head ο athanasios και εγω σε περιμενουμε στο planetside με ανοιχτες claw grip :p

Προσωρινά θα γυρίσω σε max payne 3 multi και single players.

Planetside θα ξανα δοκιμάσω αργότερα όταν ηρεμήσω και έχω την υπομονή να το μάθω. Γιατί είναι και χάος το παιχνίδι.

Άτιμη γκρίση....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.