Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zUShM4Rj0Yw]Reduce Latency and Improve Accuracy in Battlefield 3 - YouTube[/ame]

Εγω παιζω στο 0% και ας ειναι σκατενια τα animation.

Ειχα βρει το sweetspot (περιπου στο 60% της μπαρας) αλλα τεσπα.

Το χω συνηθησει ετσι πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Wizard! για το βίντεο σχετικά με το Network Smoothing Factor.

Θα το ψάξω λιγάκι ξεκινώντας από το 0 και θα ανεβαίνω σιγά-σιγά μέχρι να είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Απ'αυτά που άκουσα νομίζω ότι πρέπει να ειναι εντάξει στο 10%-30%(το πολύ). θα δείξει..! :)

Edit:Τώρα μόλις είδα και το σχόλιο του Nephiλiμ.

Οκ. Ετσι κι αλλιώς θα ξεκινήσω όπως είπα από το 0 και θα ανεβαίνω σιγά-σιγά αλλά μάλλον το 30% που είπα πιο πάνω είναι πολύ ε;;

Έγινε επεξεργασία από Koyrsaros
Link to comment
Share on other sites

Ή κάτι δεν πάει καλά με τους master servers σήμερα ή μπήκανε όλα τα τσουτσέκια από τα κωλό-site με το health regeneration και μαμήθηκε ο δίας.

Πολύ πάρα πολύ βρώμα.

Και παίζαμε και με 45ms ping ( δεν νομίζω να υπάρχει πιο χαμηλό-pingος server με Ελλάδα ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο αίτημα του Wolves σχετικά με τα παράπονά μου (Ρε ούστη δε μπορώ να σε φάω στην canals) με τίποτα.

Αυτό που συζήταγα συγκεκριμένα είναι οτι με F2000 στο χέρι face2face με τον wolves μου φαινόταν οτι ήταν μια κίνηση πιο μπροστά λόγο lag. Τον πετύχενα μέσα στα crates πέρναγε μπροστά μου τον γάζωνω με κύριο στόχο κεφάλι, λαιμό και κάτω και είτε με πιστόλιζε είτε με μαχαίρωνε άλλες φορές με 20-30% αλλά και με 100% σε περίπτωση 2yards range. Τον πετυχαίνω στην είσοδο των διπλών crates και τρέχουμε ο ένας προς τον άλλον. Σπαμάρω κυριολεκτικά το knife και καταφέρνει και μου το καρφώνει και φεύγει κύριως.

Τα πήρα κυριολεκτικά κρανίο. Και ύστερα απο κουβέντα για να δώ τι pc-network setup έχει απλά μου απαντάει οτι είναι practice και εξοικίωση με μαχαίρια.

Please εξηγήστε μου λίγο πως γίνεται όλο αυτό.

Σε άλλους τέτοια διαφορά δεν είδα. Είτε κέρδιζα, είτε έχανα αναλόγως, άλλοι ακόμα πιο skilled με γαζώναν απο πίσω απλά αλλά close combat συνήθως τους είχα. Τον wolves με τίποτα, και λαμπάδα να άναβα ΔΕΝ απλά...

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο αίτημα του Wolves σχετικά με τα παράπονά μου (Ρε ούστη δε μπορώ να σε φάω στην canals) με τίποτα.

Αυτό που συζήταγα συγκεκριμένα είναι οτι με F2000 στο χέρι face2face με τον wolves μου φαινόταν οτι ήταν μια κίνηση πιο μπροστά λόγο lag. Τον πετύχενα μέσα στα crates πέρναγε μπροστά μου τον γάζωνω με κύριο στόχο κεφάλι, λαιμό και κάτω και είτε με πιστόλιζε είτε με μαχαίρωνε άλλες φορές με 20-30% αλλά και με 100% σε περίπτωση 2yards range. Τον πετυχαίνω στην είσοδο των διπλών crates και τρέχουμε ο ένας προς τον άλλον. Σπαμάρω κυριολεκτικά το knife και καταφέρνει και μου το καρφώνει και φεύγει κύριως.

Τα πήρα κυριολεκτικά κρανίο. Και ύστερα απο κουβέντα για να δώ τι pc-network setup έχει απλά μου απαντάει οτι είναι practice και εξοικίωση με μαχαίρια.

Please εξηγήστε μου λίγο πως γίνεται όλο αυτό.

Σε άλλους τέτοια διαφορά δεν είδα. Είτε κέρδιζα, είτε έχανα αναλόγως, άλλοι ακόμα πιο skilled με γαζώναν απο πίσω απλά αλλά close combat συνήθως τους είχα. Τον wolves με τίποτα, και λαμπάδα να άναβα ΔΕΝ απλά...

Το μαχαιρι θελει εξοικείωση, σωστο timing και λιγο τυχη. Οσον αφορα τον [MENTION=11666]wolves[/MENTION] μην τρελενεσαι γιατι και γω που τον ξερω καιρο, ακομη και τωρα τον βριζω :hehe:

Και που να βρεθεις τετ-α-τετ με τον [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]....

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Το μαχαιρι θελει εξοικείωση, σωστο timing και λιγο τυχη. Οσον αφορα τον [MENTION=11666]wolves[/MENTION] μην τρελενεσαι γιατι και γω που τον ξερω καιρο, ακομη και τωρα τον βριζω :hehe:

δεν είναι μόνο το μαχαίρι. Τον πετύχαινα με το rifle και με γάζωνε και έφευγε με 30%. Μιλάμε για max 1yard απόσταση.

Σίγουρα είναι πιο έμπειρος κατα πολύ και δε συγκρίνομαι με τίποτα αλλά στην canals τι κάνει παίρνει super μαντολίνι και κοντράρει τον flash στην ταχύτητα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συζήταγα συγκεκριμένα είναι οτι με F2000 στο χέρι face2face με τον wolves μου φαινόταν οτι ήταν μια κίνηση πιο μπροστά λόγο lag. Τον πετύχενα μέσα στα crates πέρναγε μπροστά μου τον γάζωνω με κύριο στόχο κεφάλι, λαιμό και κάτω και είτε με πιστόλιζε είτε με μαχαίρωνε άλλες φορές με 20-30% αλλά και με 100% σε περίπτωση 2yards range. Τον πετυχαίνω στην είσοδο των διπλών crates και τρέχουμε ο ένας προς τον άλλον. Σπαμάρω κυριολεκτικά το knife και καταφέρνει και μου το καρφώνει και φεύγει κύριως.

Τα πήρα κυριολεκτικά κρανίο. Και ύστερα απο κουβέντα για να δώ τι pc-network setup έχει απλά μου απαντάει οτι είναι practice και εξοικίωση με μαχαίρια.

Please εξηγήστε μου λίγο πως γίνεται όλο αυτό.

Σε άλλους τέτοια διαφορά δεν είδα. Είτε κέρδιζα, είτε έχανα αναλόγως, άλλοι ακόμα πιο skilled με γαζώναν απο πίσω απλά αλλά close combat συνήθως τους είχα. Τον wolves με τίποτα, και λαμπάδα να άναβα ΔΕΝ απλά...

Παντως το battle report δεν συμφωνει με οτι λες:

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

για αυτο σου ειπα practice, practice more...

Το μαχαιρι θελει εξοικείωση, σωστο timing και λιγο τυχη.

πολυ θα ελεγα...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Παντως το battle report δεν συμφωνει με οτι λες:

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

για αυτο σου ειπα practice, practice more...

πολυ θα ελεγα...

Όταν εννοείς δε συμφωνεί; Είναι κατί που δε βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς δε συμφωνεί; Είναι κατί που δε βλέπω;

sc_wolves: 49 kills / 58 deaths (που ειναι και τα περισσοτερα death απο ολους σε αυτο το round)

ολοι οι υπολοιποι με πετσωναν κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

sc_wolves: 49 kills / 58 deaths (που ειναι και τα περισσοτερα death απο ολους σε αυτο το round)

ολοι οι υπολοιποι με πετσωναν κανονικα...

Με παπατσόνι να σε βλέπει απο το χιλιόμετρο πίσω απο τον ελέφαντα λογικό είναι. Άσε που κυρίως κράταγες μαχαίρι μόνο και σε πετυχαίναν στα 3 μέτρα και σε καθαρίζαν. Αλλά και πάλι man2man σε close combat προσωπικά εμένα με είχες χαλαρά. Και απλά προσπαθώ να βρώ τι κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Με παπατσόνι να σε βλέπει απο το χιλιόμετρο πίσω απο τον ελέφαντα λογικό είναι. Άσε που κυρίως κράταγες μαχαίρι μόνο και σε πετυχαίναν στα 3 μέτρα και σε καθαρίζαν. Αλλά και πάλι man2man σε close combat προσωπικά εμένα με είχες χαλαρά. Και απλά προσπαθώ να βρώ τι κάνω λάθος.

Κάτι δεν κατάλαβες σωστά... Είναι στην ίδια ομάδα με τον Παπατσόνη, οπότε δεν οφείλονται εκεί τα deaths του ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κατάλαβες σωστά... Είναι στην ίδια ομάδα με τον Παπατσόνη, οπότε δεν οφείλονται εκεί τα deaths του ;)

Δε το είπα σωστά, ενδυκτικά το είπα αν κ ήταν ατυχές παράδειγμα.

Εκτός από Papatsoni έπαιζε ίδια μοίρα και ο Korakhs, Gozzar. Είχαμε κάτι αητονύχιδες στύλ Papatsoni.

Link to comment
Share on other sites

Με παπατσόνι να σε βλέπει απο το χιλιόμετρο πίσω απο τον ελέφαντα λογικό είναι. Άσε που κυρίως κράταγες μαχαίρι μόνο και σε πετυχαίναν στα 3 μέτρα και σε καθαρίζαν. Αλλά και πάλι man2man σε close combat προσωπικά εμένα με είχες χαλαρά. Και απλά προσπαθώ να βρώ τι κάνω λάθος.

Χμ.

Μηπως βαρας σωμα?

στο κεφαλι εχει 2Χ το damage ΑΚΑ απο πολυ κοντα 2 σφαιρες αρκουν με οποιοδηποτε rifle/carbine.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με το F2000 έχει ένα θέμα stability λόγο kickback αλλά και πάλι αν τον πετυχαίνεις στο δρόμο και αρχίζεις και γαζώνεις στο μισό μέτρο με 1 round ο άλλος είναι dead δε πα να το πετύχεις και στα νύχια.

Link to comment
Share on other sites

Nαι καλα.

Εχω ριξει ξερεις ποσες "in your face μαχαιριες" σε ατομα που με γαζωνουν με AEK/Famas ?

Γενικα εχεις κατσει να ασχοληθεις με basic στατιστικα οπλων/συνδιασμους load out κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με το F2000 έχει ένα θέμα stability λόγο kickback αλλά και πάλι αν τον πετυχαίνεις στο δρόμο και αρχίζεις και γαζώνεις στο μισό μέτρο με 1 round ο άλλος είναι dead δε πα να το πετύχεις και στα νύχια.

να τρεξεις προς καθε κατευθυνση με αλλαλαγμους δοκιμασες?αφου το βλεπεις οτι ερχετε κατα πανω σου,και ξερεις οτι δεν εχει καλο σκοπο..εσυ γιατι καθεσαι εκει?

Link to comment
Share on other sites

Το μαχαιρι θελει εξοικείωση, σωστο timing και λιγο τυχη. Οσον αφορα τον [MENTION=11666]wolves[/MENTION] μην τρελενεσαι γιατι και γω που τον ξερω καιρο, ακομη και τωρα τον βριζω :hehe:

Και που να βρεθεις τετ-α-τετ με τον [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]....

Με τον ΝΕφτι δεν βρίσκεσαι ποτε τετ-α-τετ. Ειναι μπασταρδος και σου την ριχνει απο πισω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

να τρεξεις προς καθε κατευθυνση με αλλαλαγμους δοκιμασες?αφου το βλεπεις οτι ερχετε κατα πανω σου,και ξερεις οτι δεν εχει καλο σκοπο..εσυ γιατι καθεσαι εκει?

Την μία φορά έτρεξα απο την σκύλα και βρέθηκα στην χάρυβδη. Γιαυτό κάθομαι να αντιμετωπίσω τους φόβους μου πια.

Μα θα τον φάω... δε θα μου ξεφύγει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.