Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

στις 20 ώρες που έχω παίξει να πω πως τον sniper ΑΔΙΚΩΣ τον έχουν κάνει μαριονέτα στις περισσότερες πίστες....hc δεν έχω παίξει αλλά απ'ττην στιγμή που έχεις μεγάλο reload time και disadvantage με το zoom in zoom out θα έπρεπε να ήταν κάπως 1 shot 1 kill. Iδιαίτερα απ΄την στιγμή που με τα άλλα όπλα (short -medium reach) με zoom και burst rate έχεις καλύτερα αποτελέσματα... χαλιέστε με τους sniper χαλιέμαι με τα μαχαίρια ...δεν έχει να κάνει...γούστα είναι αυτά...

Είναι πάντως φοβερο αυτό που γίνεται στην METRO στις σκάλες...Σε 64άρη server είναι ΤΟ 1 για ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ να πάρουν πόντους είτε με assault είτε με support. Σχεδόν δεν περνάει τίποτα, γίνεται σφαγή και χαμός και απλά πετάς κάτω ammo και κάνεις revive αντίστοιχα και τα ποντάκια έρχονται στο σακούλι όπως τα μυρμήγκια σε μυρμηγκοφωλιά (όταν ζήτησα βοήθεια για να ανεβάσεις level περίμενα να πείτε τέτοια tips...sniper tips κανείς;;;; gousias????)

βρε bazoπαιδα στο ΤDM μοιραστείτε οι ομάδες....αν παίζουν animatronic, gousias, wizard, lazy, old boy στην ίδια ομάδα , εμείς οι αντίπαλοι δεν έχουμε ελπίδα....κάθε φορά που παίζω μου χαλάτε τα K/D και θέλω 10 γύρους σε άλλους Servers για να νιώσω ότι στανιάρω πάλι....και μην μου πείτε ότι παίζεται TDM για το objective....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

βρε bazoπαιδα στο ΤDM μοιραστείτε οι ομάδες....αν παίζουν animatronic, gousias, wizard, lazy, old boy στην ίδια ομάδα , εμείς οι αντίπαλοι δεν έχουμε ελπίδα....κάθε φορά που παίζω μου χαλάτε τα K/D και θέλω 10 γύρους σε άλλους Servers για να νιώσω ότι στανιάρω πάλιο....

Απλά έτυχε εχθές να μη μπει κάποιος καλός στην άλλη ομάδα. Άλλωστε ήμασταν μόνο [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION], [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION], [MENTION=11666]wolves[/MENTION] κι εγώ... Που να ήταν μέσα και οι Oldboy, [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] και [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] :o

και μην μου πείτε ότι παίζεται TDM για το objective....

Μα φυσικά, είναι τα περισσότερα μαχαίρια :p

Link to comment
Share on other sites

sniper tips κανείς;;;; gousias????)

Ψάχνοντας έπεσα πάνω σ' αυτό: [Guide] Maker' Sniper / Recon BF3 Guide - BF3 Guides - Digital Warfare 24/7 Forums

Δεν ξερω αν βοηθάει..και γω τώρα άρχισα να το διαβάζω:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION]

Μα τα sniper είναι one shot one kill. Αρκεί να κυνηγάς κεφάλια. Και δε θα ήταν καθόλου ρεαλιστικό να πυροβολάς στο πόδι τον άλλο και να πεθαίνει. Άμα δεις κάθε όπλο έχει και ένα damage modifier ανάλογα με το σημείο του σώματος. Ε, τα sniper έχουν και το μεγαλύτερο. Τώρα όσο για το zoom in zoom out που αναφέρεις, επειδή είναι sniper δε σημαίνει απαραίτητα πως οι μόνες διόπτρες είναι η 8x και η 12x. Εγώ ας πούμε εδώ και 10+ recon stars δεν έχω αλλάξει από 3,4x. Ξεκλείδωσε τις αν δε το έχεις κάνει ήδη και ρίξε τους μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

@sstav

Μα τα sniper είναι one shot one kill. Αρκεί να κυνηγάς κεφάλια. Και δε θα ήταν καθόλου ρεαλιστικό να πυροβολάς στο πόδι τον άλλο και να πεθαίνει. Άμα δεις κάθε όπλο έχει και ένα damage modifier ανάλογα με το σημείο του σώματος. Ε, τα sniper έχουν και το μεγαλύτερο. Τώρα όσο για το zoom in zoom out που αναφέρεις, επειδή είναι sniper δε σημαίνει απαραίτητα πως οι μόνες διόπτρες είναι η 8x και η 12x. Εγώ ας πούμε εδώ και 10+ recon stars δεν έχω αλλάξει από 3,4x. Ξεκλείδωσε τις αν δε το έχεις κάνει ήδη και ρίξε τους μια ματιά.

Επειδή ξεκίνησα να παίζω με sniper και σε close combat καταστάσεις να πω πως έχοντας με τον αντίπαλο οπτική επαφή πλαγιως και πυροβολώντας 1ος από τα 5 μέτρα σε στέρνο και λαιμό (όχι χέρια ή πόδια) δεν πεθαίνει με την μια όπως θα έπρεπε, ενώ ο άλλος με ένα Μ416 γυρνάει και σε ξαπλώνει με 2 shots (δεν προλαβαίνεις να οπλίσεις -αλλάξεις όπλο)....εύκολους πόντους δεν εχεις όπως στους άλλους....φτύνεις αίμα...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

οχι όχι....γυρνάει προς την πλευρά που εμφανίστηκε κόκκινο στην οθόνη του (από την πλευρά που τον πυροβόλησα), με βλέπει κάνει λίγο δεξιά αριστερά και πυροβολά...δεν προλαβαίνεις να οπλίσεις ούτε να αλλάξεις οπλο...(χθες ingame έδειχνε 70 ping)

αμα είναι να παίζω μετρο με αssault/medic σε 1000 ticket server και να παίρνω πόντους με supply /medic ribbons έξω απ'τον χορό να μου λείπει....αλλά στις ανοιχτές πίστες να σε βλέπει ο άλλος από 140-200 μέτρα με SMG και να σε καθαρίζει με 3 shots είναι εκνευριστικό

είναι εντελώς λαλακία να βλέπουν οι αντίπαλοι την αντανάκλαση του φακού....δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ των ποτών να δεις κάτι τέτοιο....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ping,απλά με 750 rpm και 25 dmg/shot από κοντά σε σκοτώνει πρωτού οπλίσεις.

μόνο εγώ το βλέπω παράλογο δηλαδή;

αν το δικό του 750rpm έχει 25dm/shot, του sniper θα έπρεπε να είχε 150dm/shot...

Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις το famas με 1000 rpm. :hehe:

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βαράς με το bolt και αμέσως να τραβάς πιστόλι για να τον αποτελειώσεις.

Επίσης να μην τρέχεις randomly μέσα στο μαπ,στήσε ένα tugs κάπου και παίξε σε εκείνη τη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] Πρόταση:

Ξεκίνα τα Μ40Α5 και SV98. Ξεκλείδωσε τις διόπτρες ACOG, Cobra, Reflex, Holographic και M145(3.4x). Επίσης ξεκλείδωσε το Laser και το Straight Pull Bolt. Όταν είσαι από κοντά, δοκίμαζε και χωρίς Zoom.

[MENTION=22166]fiestanik[/MENTION] Δοκίμασε αυτόν. Επιτρέπει Bolt Snipers, Knife και Grenade. Απλά να ξέρεις οτι μπαίνουν και πολλοί μαχαιροβγάλτες.

Link to comment
Share on other sites

είναι εντελώς λαλακία να βλέπουν οι αντίπαλοι την αντανάκλαση του φακού....δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ των ποτών να δεις κάτι τέτοιο....

:hm:

The built-in sniper edged objective sun-shade helps reduce the sun’s glare and reduces light reflection on the front lens

Πηγή: Sniper Scope by Barska

Link to comment
Share on other sites

Όπως του είπα και άλλη φορά. Υπάρχει ένα θέμα με όλα τα fps lately gen. Λέγετε input lag.

Και εγώ όταν μπήκα μου έριξε μια ψιλή ενημέρωση ο Nephi αλλά δεν το είχα παρατηρήσει τόσο.

Εν συντομία φτιάχνετε αρκετά αν παίζεις με 60fps και σετάρεις το Network Smoothing Factor.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] Πρόταση:

Ξεκίνα τα Μ40Α5 και SV98. Ξεκλείδωσε τις διόπτρες ACOG, Cobra, Reflex, Holographic και M145(3.4x). Επίσης ξεκλείδωσε το Laser και το Straight Pull Bolt. Όταν είσαι από κοντά, δοκίμαζε και χωρίς Zoom.

[MENTION=22166]fiestanik[/MENTION] Δοκίμασε αυτόν. Επιτρέπει Bolt Snipers, Knife και Grenade. Απλά να ξέρεις οτι μπαίνουν και πολλοί μαχαιροβγάλτες.

ποιον αλλον θα ελεγες εσυ???????:crazy_pilot::crazy_pilot::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Όπως του είπα και άλλη φορά. Υπάρχει ένα θέμα με όλα τα fps lately gen. Λέγετε input lag.

Και εγώ όταν μπήκα μου έριξε μια ψιλή ενημέρωση ο Nephi αλλά δεν το είχα παρατηρήσει τόσο.

Εν συντομία φτιάχνετε αρκετά αν παίζεις με 60fps και σετάρεις το Network Smoothing Factor.

Για πες..για πες..δεν έχω ιδέα.. Πως το σετάρουμε δλδ;

Το δικό μου ειναι στο μάξιμουμ,δηλαδή όλη η μπάρα γεμάτη μέχρι τέρμα δεξιά..!

Link to comment
Share on other sites

Για πες..για πες..δεν έχω ιδέα.. Πως το σετάρουμε δλδ;

Το δικό μου ειναι στο μάξιμουμ,δηλαδή όλη η μπάρα γεμάτη μέχρι τέρμα δεξιά..!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fJdLeJgFXj4]Science of Gaming - Network Smoothing Factor Explained - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.