Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

έχεις απόλυτο δίκιο για το γεγονός ότι όταν κρύβομαι πίσω από cover πολλές φορές πεθαίνω και δεν καταλάβαινα το γιατί...

το net smoothing factor είναι στα settings;

Πάντως οι servers με "noob" χαρακτηρισμό γεμίζουν από "pros" που νιώθουν ταύλα να μοιράζουν πόνο σε πραγματικούς noobs...

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] : Οπότε θα κάνετε καιρό να με δείτε στον μπαζο....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] αν και ειπες οτι δεν εχεις χρονο για βιντεακια σου προτεινω καποια στιγμη να δεις τη σειρα "How to be a better noob". Ξεκινα απο το πρωτο και παρτα με τη σειρα :)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VRVI3jdxpwc&list=SP1F48902248C7593B&feature=plcp]BF3: How to be a better noob Ep.1 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION]

Δεν νομίζω να μάθεις κάτι παίζοντας με noobs έτσι και αλλιώς,παίζε στον bazo τουλάχιστον να μην παίζεις μόνος και να κάνεις χαβαλέ και θα το μάθεις το game.

Αν θες να δεις τους χάρτες που είναι μικροί σε tdm,απλά μπες σε έναν άδειο server.

Το net smoothing factor είναι στην πρώτη καρτέλα των settings αν δεν κάνω λάθος.

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες στον χαμό στον βαζο είχα την αίσθηση ότι είχα καθαρίσει περισσότερους...μάλλον όμως ήταν suppression fire ...παίρνεις πόντους αλλά όχι το kill....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο άτιμος ο [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] όλο μου την γλυτώνει κάπως

Ο λόγος γι' αυτό που λες ονομάζεται [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

Μου έχει μείνει ψυχολογικό από όταν ξεκίνησα στον ΒΑΖΟ. Αποτέλεσματα:

1. κοιτάω όλη την ώρα πίσω μου

2. δε μπορώ να κάτσω σε ένα σημείο ούτε για 5 δευτερόλεπτα, τρέχω σα μ@λ@κ@ς και μαζεύω DEATHS.

Συνυπολόγισε και τους υπόλοιπους κουκλεντέδες του μαχαιριού ([MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION], [MENTION=3942]Grisos[/MENTION], [MENTION=11666]wolves[/MENTION], [MENTION=173]Wizard![/MENTION]) και Bonus τον [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] που σε τρώει 11 στις 10 φορές με το φυσοκάλαμο.... Οπότε καταλαβαίνεις....

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] για αρχή ασε τον Recon. Παίξε Assault. Εκτός και αν σε λένε [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION].

Όσο για το video Battlefield 3 Aggressive Sniper Montage, το ΠΟΥΛΙ τα κάνει αυτά σε servers που δεν είναι Sniper Only... :p

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι suppressed(έχει blur η οθόνη και δεν βλέπεις) μην προσπαθείς να πετύχεις τον άλλον,καλύψου και περίμενε να περάσει το effect αν μπορείς.

Έχω την εντύπωση ότι το supression effect δεν ισχύει όταν είσαι με πιστόλι, σωστά;

Θολώνει η εικόνα μεν, αλλά πετυχαίνεις στόχο σε αντίθεση με τα primary weapons που βαράνε στο θεό...

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει να ειναι σπαστικο πολυ να κανεις τα πρωτα σου βηματα και ταυτοχρονα απεναντι να ειναι καποιος που κάνει 120-17..εδω δεν αντεχω εγω,που εχω και ολιγον εμπειρια..:suicide:

sstav το TDM δεν νομιζω οτι σε βοηθαει και πολυ να μαθεις το παιχνιδι,αλλα σιγουρα μπορει να σου δωσει ευκολους ποντους και αφου ξεκλειδωσεις 2-3 οπλα(οπως προειπαν παιξε assault,παρε Μ416 ή ΑΕΚ) ολα θα γινουν καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εξηγήστε μου κάποιος πως γίνεται αυτό στην εικόνα;

ο hacker έχει φτιάξει 2ο alias μέσα στο δικό μου origin id;

Αν πατούσες Ctrl + F5 θα έκανε reload την εικόνα πάνω και θα τα έβγαζε ταιριαστά τα soldier names.

Και τώρα αν κάνεις δοκιμαστικά αλλαγή του soldier name σου, θα δείς ότι κάτω θα γράφει το νέο όνομα ενώ πάνω ακόμα το παλιό.

Είναι λόγο browser caching.

μπήκα στην παρέα σας χθες το βράδυ....ότι και να πω είναι λίγο...χαμός στον χαμό και ανάσα δεν έπαιρνες...συνεχές, ανελέητο κυνηγητό....κρυψώνες πουθενα (ή τουλάχιστον κάποιες που να ξέρω)...την πρώτη φορά που συνάντησα τον οldboy (ερχόταν από πίσω) γύρισα και γάζωσα....η 2η και η 3η συνάντηση μας ήταν επώδυνη για μένα (C4)....

Αν μπορούσατε να πείτε συνοπτικά πεντε -δέκα οδηγίες προς noobάδες (μην με βάλετε να ψάχνω βιντεάκια στο youtube...δεν έχω χρόνο).

Μετά από μια εβδομάδα απασχόλησης συνολικά 10 ωρών, η αγαπημένη μου κλάση (Sniper) είναι η πιο "αδύναμη" και το κ/d ratio δεν βλέπω να ανεβαίνει (18-34 χθες)...

Newbie + sniper = forever newbie

Πάρε Assault, βάλε το M416 ( αν δεν το έχεις ακόμα παίξει λίγο με το AK-74m ) και μάθε το.

Είναι το "go to" όπλο μέχρι νεοτέρας αλλαγής από την χαζό-DICE και είναι καλό για όλες τις δουλειές.

Μπές σε έναν άδειο server TDM ( αν δεν βρίσκεις τα maps του BAZO σε άδειο TDM μίλα μου, να σε βοηθήσω ) και κάνε γύρα να μάθεις τα maps, τα σημεία, διαδρομές από Α-Β σημείο, όρια χάρτη, κλπ.

Και παίζε Assault και προσπάθησε να κινείσαι σχεδόν συνεχώς.

Μόνο έτσι θα μπείς στο ζουμί και θα μάθεις τι και πως.

Πάντως εχθές στη μετρο στο bazo....το 40% ήταν σκαρφαλώμενοι στα κτίρια με το μάτι στο σκόπευτρο ασχετα με τη class μόνο Run δεν είχε ειδικά προς το τέλος!:wall:

Λείπανε οι admin και χορεύανε τα ποντίκια.

Τα έκανα report τα @@δάκια αλλά δεν υπήρχε admin ξύπνιος εκείνη την ώρα.

Ο λόγος γι' αυτό που λες ονομάζεται [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

Μου έχει μείνει ψυχολογικό από όταν ξεκίνησα στον ΒΑΖΟ. Αποτέλεσματα:

1. κοιτάω όλη την ώρα πίσω μου

2. δε μπορώ να κάτσω σε ένα σημείο ούτε για 5 δευτερόλεπτα, τρέχω σα μ@λ@κ@ς και μαζεύω DEATHS.

Συνυπολόγισε και τους υπόλοιπους κουκλεντέδες του μαχαιριού ([MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION], [MENTION=3942]Grisos[/MENTION], [MENTION=11666]wolves[/MENTION], [MENTION=173]Wizard![/MENTION]) και Bonus τον [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION] που σε τρώει 11 στις 10 φορές με το φυσοκάλαμο.... Οπότε καταλαβαίνεις....

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] για αρχή ασε τον Recon. Παίξε Assault. Εκτός και αν σε λένε [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION].

Όσο για το video Battlefield 3 Aggressive Sniper Montage, το ΠΟΥΛΙ τα κάνει αυτά σε servers που δεν είναι Sniper Only... :p

Και εγω τρέχω όλη την ώρα ( το shift και το Up Arrow είναι όλη την ώρα πατημένα ) σαν τον φούστη, και τα περισσότερα μαχαίρια χθές εκτός από 1-2 ήταν από τρεχάλα και κυνηγητό των απρόσεκτων που δεν με έβλεπαν ή με έχαναν μετά από αλλαγή διαδρομής :p

Μην επαναπαύεσαι πάντως, θα έρθει και εσένα η ώρα σου :p

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στην παρέα σας χθες το βράδυ....ότι και να πω είναι λίγο...χαμός στον χαμό και ανάσα δεν έπαιρνες...συνεχές, ανελέητο κυνηγητό....κρυψώνες πουθενα (ή τουλάχιστον κάποιες που να ξέρω)...την πρώτη φορά που συνάντησα τον οldboy (ερχόταν από πίσω) γύρισα και γάζωσα....η 2η και η 3η συνάντηση μας ήταν επώδυνη για μένα (C4)....

Αν μπορούσατε να πείτε συνοπτικά πεντε -δέκα οδηγίες προς noobάδες (μην με βάλετε να ψάχνω βιντεάκια στο youtube...δεν έχω χρόνο).

Μετά από μια εβδομάδα απασχόλησης συνολικά 10 ωρών, η αγαπημένη μου κλάση (Sniper) είναι η πιο "αδύναμη" και το κ/d ratio δεν βλέπω να ανεβαίνει (18-34 χθες)...

Εγώ πάλι θα έλεγα να αφήσεις M416,AEK,M16 για τελευταία. Ξεκίνα με assault αλλά με κάνα όπλο που να "κλωτσάει" και λίγο, να βελτιώσεις και το σημάδι σου. Μετά τα παραπάνω ακατανόμαστα όπλα θα σου φανούν παιχνίδι. Μη γίνεις κι εσύ άλλος ένας M16 Pro...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να αφήσεις M416,AEK,M16 για τελευταία. Ξεκίνα με assault αλλά με κάνα όπλο που να "κλωτσάει" και λίγο, να βελτιώσεις και το σημάδι σου. Μετά τα παραπάνω ακατανόμαστα όπλα θα σου φανούν παιχνίδι. Μη γίνεις κι εσύ άλλος ένας M16 Pro...

Έχει ήδη χαμηλό accuracy θέλεις να τον κάνεις να σιχαθεί το παιχνίδι;

Αφού γουστάρει sniper ας μάθει γενικά τα mechanics και μετά να γυρίσει σε sniper.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη χαμηλό accuracy θέλεις να τον κάνεις να σιχαθεί το παιχνίδι;

Αφού γουστάρει sniper ας μάθει γενικά τα mechanics και μετά να γυρίσει σε sniper.

Στα mechanics δεν είναι και το recoil? Να το δει κι αυτό λίγο! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ο καθενας αντιλαμβανεται και αντιδρα διαφορετικα στο παιχνιδι.

Το μονο σιγουρο hint ειναι μην ξεκινας με recon class. Ολα τα υπολοιπα θα τα καταλαβεις/δεις/μαθεις μεσα στο παιχνιδι. Αυτη ειναι και η χαρα του παιχνιδιου...οχι μονο το k/d ratio....

Υπομονη, επιμονη και να θυμασαι, its only a f@cking game :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπήρχαν τα stats πάω στοίχημα ότι θα ήταν λιγότερα τα ζωάδια, λιγότερα τα σκληροπυρηνικά campέρια και θα διασκέδαζε κανονικά το game περισσότερος κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπήρχαν τα stats πάω στοίχημα ότι θα ήταν λιγότερα τα ζωάδια, λιγότερα τα σκληροπυρηνικά campέρια και θα διασκέδαζε κανονικά το game περισσότερος κόσμος.

Υπήρχε δεν υπήρχε ανθρώπους δε μπορεί να τους κάνει τίποτα. Τα ζωάδια ζωάδια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

κοιτάχτε...ο sniper είναι αγαπημένη κλάση .... το ήξερα εξαρχής ότι δεν πρέπει να ξεκινήσω με αυτόν αλλά πίστευα στον προγενέστερο έντιμο βίο (ΒC2) που θα μου έδινε ένα βήμα μπρός....έκανα όμως δύο-τρία βήματα πίσω λόγω του ότι άργησα 1 χρόνο και να παίξω το παιχνίδι και πλέον οποιον ((80% τουλάχιστον) βρίσκεις σε χαμηλό level είναι γιατί έκανε reset stats/banαρίστικε και πήρε 2ο accoount κοκ....

Πέραν τούτου πάντως...ποιές είναι οι "sniperοπίστες";

Ποιούς servers έχετε βρει που να έχουν καποιο επίπεδο σαν τον Βαζο, RnG, αναφορικά με την διαχείριση (να υπάρχουν admins, να banάρουν cheaters κτλ);

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

κοιτάχτε...ο sniper είναι αγαπημένη κλάση .... το ήξερα εξαρχής ότι δεν πρέπει να ξεκινήσω με αυτόν αλλά πίστευα στον προγενέστερο έντιμο βίο (ΒC2) που θα μου έδινε ένα βήμα μπρός....έκανα όμως δύο-τρία βήματα πίσω λόγω του ότι άργησα 1 χρόνο και να παίξω το παιχνίδι και πλέον οποιον ((80% τουλάχιστον) βρίσκεις σε χαμηλό level είναι γιατί έκανε reset stats/banαρίστικε και πήρε 2ο accoount κοκ....

Πέραν τούτου πάντως...ποιές είναι οι "sniperοπίστες";

Ποιούς servers έχετε βρει που να έχουν καποιο επίπεδο σαν τον Βαζο, RnG, αναφορικά με την διαχείριση (να υπάρχουν admins, να banάρουν cheaters κτλ);

sstav και εγώ τώρα ξεκίνησα... δεν είναι ακριβώς έτσι. Εγώ πέρασα λίγο απ όλα και είδα ότι ούτε με recon ούτε με support μπορώ να παίξω tdm. Γύρισα σε assault και βλέπουμε. Έβαλα και ένα scope στο όπλο για να sniparo μερικές φορές σε λογικά πλαίσια πάντα και παίζω έτσι απλά.

Άρα cool. Κοίτα να το ευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION]

Άποψη μου είναι να μην ασχολείσαι με το αν έχει cheat ή όχι ο καθένας,ειδικά τώρα στην αρχή που δεν ξέρεις τα mechanics του παιχνιδιού.Απλά θα σου φαίνονται όλα περίεργα με αποτέλεσμα να εκνευρίζεσαι άδικα και όπως είναι και η κατάσταση με το game ούτε ασφαλές συμπέρασμα θα μπορείς να βγάλεις πέρα από κραυγαλέες περιπτώσεις.Αν μπεις σε αυτό το mindset δεν θα το ευχαριστηθείς καθόλου.

Τώρα αν θες παρανοϊκούς admin δεν νομίζω να βρεις καλύτερα από τον Banana republic.

Οι άνθρωποι bannarουν για ψύλλου πήδημα προκειμένου να είναι σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.