Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

χαχαχα εγω ως συνηθως ειμαι ετοιμος να πεθανω...:hehe:

Μονο εσυ πεθαινεις..μετα εγω...:hehe:

@sc_wolves το ss που εισαι στα σκαλια με το knife...καλη φαση..

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Νεο οπτικο υλικο απο Armored Kill και το νεο map Death Valley (νυχτερινος χαρτης)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=afmp139KReA&feature=player_embedded]Battlefield 3: Armored Kill - Angespielt-Vorschau von der gamscom 2012 - 3 Min. Nacht-Gameplay - YouTube[/ame]

Δεν ξερω, ρε γ@μωτο, αλλα η Dice εχει διαφορα ετοιμα "patterns" τα οποια αλλαζει θεση μεσα στο χωρο και στηνει ενα χαρτη, με αποτελεσμα οτι μου φαινονται πλεον ολοι ιδιοι.

Δεν βλεπω κατι καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Νεο οπτικο υλικο απο Armored Kill και το νεο map Death Valley (νυχτερινος χαρτης)

Δεν ξερω, ρε γ@μωτο, αλλα η Dice εχει διαφορα ετοιμα "patterns" τα οποια αλλαζει θεση μεσα στο χωρο και στηνει ενα χαρτη, με αποτελεσμα οτι μου φαινονται πλεον ολοι ιδιοι.

Δεν βλεπω κατι καινουργιο.

Κατσε για να καταλαβω: αυτος ο χαρτης σου φαινεται ιδιος με το oman? εχει σχεση με το bazaar ή με το peak? η με το ziba?

εχει μεν καποια αντικειμενα (κυριως στρατιωτικα, οπως αναχωματα, φυλακια κλπ η κατασκευαστικα οπως containers, πυλωνες, καποια κτηρια) που ειναι ιδια (ή περιπου ιδια) αλλα απο εκει και περα δεν εχει σχεση ο ενας χαρτης με τον αλλο.

ενταξει, τα βραχια ειναι βραχια και στο μετρο και στο kharg και στο caspian και εδω. το χορταρι ειναι χορταρι. παντου...

αλλα αν προσεξεις καλα, η βλαστηση σε αυτον τον χαρτη του vid δεν εχει σχεση με την βλαστηση στο caspian, τα δεντρα ειναι διαφορετικα, το χορταρι πιο ψηλο, εχει θαμνους.

επισης, οι χαρτες του CQ δεν εχουνε καμια απολυτως σχεση...

νομιζω οτι ειναι πολυ υπερβολικο να λες οτι αυτος ο χαρτης σου φαινεται ιδιος με το sharqi επειδη εχει καποια κτηρια διοροφα ή με την τεχερανη επειδη εχει μια αερογεφυρα ή με το firestorm επειδη εχει πυλωνες...

στο 0:25 εχει καποιες δεξαμενες. και στο kharg εχει δεξαμενες ομως δεν εχουνε σχεση. διπλα στις δεξαμενες εχει κορμους δεντρων στοιβαγμενους. σε ποιο αλλο map τους BF3 εχει κυπαρισσια και κορμους στοιβαγμενους; πισω απο τους κορμους εχει ενα υποστεγο, που δεν υπαρχει ομοιο του σε κανενα αλλο χαρτη. στο βαθος εχει καποιους πυλωνες που ειναι ΙΔΙΟΙ ακριβως με καποιους στο caspian (καθολου παραξενο, αν υπολογισεις οτι οι δυο χαρτες ειναι στην ιδια περιοχη, την περσια και οχι ο ενας στην αυστραλια και ο αλλος στην φιλανδια)

επισης τα γιαπια δεξια στο 0:50 μοιαζουνε πολυ με καποια απο τα γιαπια του oman για τον ιδιο λογο. αν ητανε πχ στην αμερικη ο χαρτης θα περιμενες να δεις σκελετους απο ατσαλι και οχι απο μπετον

γενικα αυτος ο χαρτης μοιαζει με το caspian (σε χιονισμενο και πιο ορεινο). οι φρακτες του ειναι ιδιοι ακριβως με του caspian. προκειται μαλλον για φρακτες σε κτηματα της βορειας περσιας. σε κανεναν αλλο χαρτη δεν υπαρχουν αυτοι οι ξυλινοι φρακτες.

οπως και τα κτηρια που βλεπεις εχουνε σχεση με τα κτηρια σε αλλους χαρτες του περσικου κολπου αλλα καμια απολυτως σχεση με τα κτηρια σε seine και metro, επειδη ακριβως αλλα τα κτηρια του περσικου και αλλα της γαλλιας :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε map editor... θα βλέπαμε χάρτες δεκάδες φορές καλύτερους από όλους τους υπάρχοντες από την DICE ;)

εσυ μαλλον εννοεις τον σχεδιασμο του map και οχι τα αντικειμενα.

αν υπηρχε map editor και μπορουσε ο καθενας να φτιαξει τον δικο του χαρτη, τοτε φυσικα αναμεσα στους χιλιαδες που θα φτιαχνονταν θα υπηρχανε πολλοι καλυτεροι. αλλα και πολλοι χειροτεροι... :p

εγω το βρισκω σχεδον υποχρεωτικο να υπαρχουνε ολα αυτα τα βραχια και οι λοφισκοι σε σχεδον ολους τους open χαρτες. ακομα και ο κανονικος στρατος σε τετοιες περιοχες θα επελεγε να στρατοπεδευσει και να δωσει μαχες και οχι στην πεδιαδα της θεσσαλιας.

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Και με τα υπάρχοντα "στοιχεία" ( βλάστηση, πέτρες, χώματα, κτίρια, κλπ ) μπορείς με καλύτερη διαρύθμιση και μεγαλύτερη κλίμακα, με καλύτερη οργάνωση και τοποθέτηση των spawn points, flags, κλπ να φτιάξεις καλύτερους σε gameplay χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Και με τα υπάρχοντα "στοιχεία" ( βλάστηση, πέτρες, χώματα, κτίρια, κλπ ) μπορείς με καλύτερη διαρύθμιση και μεγαλύτερη κλίμακα, με καλύτερη οργάνωση και τοποθέτηση των spawn points, flags, κλπ να φτιάξεις καλύτερους σε gameplay χάρτες.

αυτο λεω κι εγω...

μπορεις ομως και χειροτερους (στο gameplay) χαρτες

νομιζω οτι αυτοι που σχεδιαζουνε τους χαρτες (και) στο BF3 ειναι επαγγελματιες σε αυτον τον τομεα, με πειρα, αλλα ξερω σιγουρα οτι εγω μπορω να κανω καλυτερους χαρτες... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω κι εγω...

μπορεις ομως και χειροτερους (στο gameplay) χαρτες

νομιζω οτι αυτοι που σχεδιαζουνε τους χαρτες (και) στο BF3 ειναι επαγγελματιες σε αυτον τον τομεα, με πειρα, αλλα ξερω σιγουρα οτι εγω μπορω να κανω καλυτερους χαρτες... :p

Επαγγελματίες είναι όλοι τους.

Πόσο μεράκι βάζουνε στον κάθε χάρτι, πόσο χρόνο τους δίνει το αφεντικό όμως έχει μεγάλο ρόλο.

off-the-record οι περισσότεροι developers & designers θα παραδέχονταν πως τους θέλανε καλύτερους, μεγαλύτερους κι έτσι κι αλλιώς, αλλά...

Δες τα community map packs ακόμα και όχι τόσο δημοφιλούς παιχνιδιού, όπως το Raven Shield, και θα πάθεις πλάκα με το τι μπορεί να κάνει το community ή ένας πορωμένος gamer ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει μεν καποια αντικειμενα (κυριως στρατιωτικα, οπως αναχωματα, φυλακια κλπ η κατασκευαστικα οπως containers, πυλωνες, καποια κτηρια) που ειναι ιδια (ή περιπου ιδια) αλλα απο εκει και περα δεν εχει σχεση ο ενας χαρτης με τον αλλο.

Αυτο ακριβως εννοω ρε. Δεν ειπα οτι στο συνολο μοιαζει ο χαρτης.

Απλα σε ορισμενα σημεια που θα βρισκεσαι θα ειναι ιδια με προηγουμενους χαρτες...

Δες τα community map packs ακόμα και όχι τόσο δημοφιλούς παιχνιδιού, όπως το Raven Shield, και θα πάθεις πλάκα με το τι μπορεί να κάνει το community ή ένας πορωμένος gamer ;)

Επισης δες και του counter strike...

Οτι να' ναι...

Οτι μακακια του κατεβει του καθενος κανει...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Επισης δες και του counter strike...

Οτι να' ναι...

Οτι μακακια του κατεβει του καθενος κανει...

Όσοι έπαιζαν counter-strike στους TheGame (TheWeb) servers [που κρίνοντας από το ποσοστό των Νοτιοελλαδητών (πωπω λέξη) σε αυτό το thread δε πρέπει να παίζατε πολλοί] θα προλάβανε μέχρι και την 1.5 έκδοση, την de_blow...Ένα map που το φτιάξανε παιδιά απο το theWeb και το είχαμε ΛΙΩΣΕΙ ! Σκέτο ξυλίκι, ένα και μόνο ένα bombsite αλλά πολύ άσχημο κόλλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παίξει πολλά παιχνίδια που έχουν custom χάρτες, coh, generals, counter κ.α. έχω καταλήξει στο γεγονός ότι κάποιοι από τους χάρτες που φτιάχνονται, από άτομα του community του εκάστοτε game, είναι καλοί, αλλά στο τέλος καταλήγω πάντα στους official ειδικά αν πρόκειται για αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα φαίνεται παραπάνω από ύποπτος ο μικροτσούτσουνος εδώ ?

Progression - F-E-A-R-3-BF3 - Battlelog / Battlefield 3

lolen...

Score/Min 1,380.707

Longest Headshot 11,091,300 m (είναι 11 εκατομμύρια μέτρα... Θα έπρεπε να παίζει Seine-Paris και να κάνει hs στην Ινδονησία-Jakarta...)

Πάντως στον BaZo δε θα παίξει...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτη:

51755d1345134464-official-battlefield-3-thread-41403069.png

οταν την πρωτοειδα,

μου εφερε στο μυαλο αυτη:

[ATTACH]51762[/ATTACH]

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

ΧαχαχΑχαχαΧΑΧΑχαχαχΑΧΑΧαχαΧΑΧΑΧαχαχΑΧΑΧαχαχΑΧΑΧαχα

Σκυλιά του πολέμου [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] [MENTION=11666]wolves[/MENTION] [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] [MENTION=173]Wizard![/MENTION] χαιρετίσματα από την Αλεξανδρούπολη. Μου έχετε λείψει ρεεεεεεε...

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] αγάπη sorry, αλλά είμαι όλη μέρα θάλασσα και το κινητό το έχω παρατημένο στο σπίτι και το κοιτάω μια φορά την εβδομάδα. Θα σε πάρω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.