Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

ας δουμε τι θα πουν και αλλα παιδια ,αν τις δοκιμασαν,που ισως να εχουν και διαφορετικες soundcards,να δουμε πως συμπεριφερονται σε dolby headphone or trustudio για παραδειγμα, η ακομα και στην onboard.

εγω με αφορμη το post σου κατεβασα ενα BF3 .conf utility (οχι της realmware) που ειχε ρυθμιση για 5.1 ή 7.1 (το options menu του παιχνιδιου και το realmware ΔΕΝ εχουνε!!! mercy....) και αφου ρυθμισα απο εκει ηχο 5.1, μπηκα στο BF3 και απο το menu εβαλα το enhanced mode off (ητανε on)

καποιος φιλος μου ειπε οτι ειναι σχεδον το ιδιο με αυτο που προτεινεις, δεν ξερω αν μπορεις να το επιβεβαιωσεις

νομιζω οτι εχω καλυτερο ηχο τωρα, δεν ειμαι βεβαιος αν προκειται για placebo μιας και πριν δεν ειχα παραπονο και η διαφορα (αν υπαρχει) μαλλον δεν ειναι μεγαλη

ειμαι με onboard καρτα ηχου και true 5.1 ακουστικα (με δικο τους μοναδα που συνδεεται στο pc κανονικα με τρια mini jacks, οχι με usb ουτε με απλο στερεοφωνικο jack για να παιρνει stereo ηχο και να τον μεταμορφωνει σε ψευδοsurround)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

εγω με αφορμη το post σου κατεβασα ενα BF3 .conf utility (οχι της realmware) που ειχε ρυθμιση για 5.1 ή 7.1 (το options menu του παιχνιδιου και το realmware ΔΕΝ εχουνε!!! mercy....) και αφου ρυθμισα απο εκει ηχο 5.1, μπηκα στο BF3 και απο το menu εβαλα το enhanced mode off (ητανε on)

καποιος φιλος μου ειπε οτι ειναι σχεδον το ιδιο με αυτο που προτεινεις, δεν ξερω αν μπορεις να το επιβεβαιωσεις

νομιζω οτι εχω καλυτερο ηχο τωρα, δεν ειμαι βεβαιος αν προκειται για placebo μιας και πριν δεν ειχα παραπονο και η διαφορα (αν υπαρχει) μαλλον δεν ειναι μεγαλη

ειμαι με onboard καρτα ηχου και true 5.1 ακουστικα (με δικο τους μοναδα που συνδεεται στο pc κανονικα με τρια mini jacks, οχι με usb ουτε με απλο στερεοφωνικο jack για να παιρνει stereo ηχο και να τον μεταμορφωνει σε ψευδοsurround)

δεν το ξερω αυτο το utility.τις ρυθμισεις τις βρηκα απο το headfi.org.πιθανον αυτος που τις εδωσε να ειχε το utility που λες.δεν ξερω:nothing:.απλως,επειδη ειχε συζητηθει το θεμα του ηχου αρκετα εδω,πιο παλια,ειπα να τις δωσω να δουμε αν εχουν αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις τωρα που μπηκα να μπω battlelog μου εβγαλε μηνυμα οτι το username vbatsi (το δικο μου) ειναι taken και πρεπει να διαλεξω ενα αλλο λες και του ζητησα εγω ΛΟΛ

Η πλακα ειναι οτι με ειχε sign in σαν vbatsi.. Εκανα sign out, στο sign in μου εβγαλε 2-3 φορες wrong password αλλα τελικα μπηκε.

The fcuk?

Έγινε επεξεργασία από vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα τηρηθηκε και περασαμε σε Conquest.

Φυσικα εχουμε εξεχουσες προσωπικοτητες μεσα και η απολαυση εγγυημενη (αλλιως τα λεφτα σας πισω.)

Μην "κοτατε".

ΒΑΖΟ UNION | AIDS FREE

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα ανοιξω παλι ενα μεγαλο θεμα.. το balance και η διαδικασια του autobalance των ομαδων τον bazo ειναι απλα tragic.

Δειτε δυναμικη ομαδων σε ενα απο τα 3 σερι ματς που ημουν μεσα εγω τουλαχιστον

Battle Report - Battlelog / Battlefield 3

Εχουμε απο την μια ολους τους "παιχταραδες" και απο την αλλη 5-6 αετους και κοι αλλοι μικροι παιχτες. Το autobalance κανει balance μονο τον τελευταιο παιχτη οποτε κλαφτα.

Πρεπει να βαλετε ενα scrabler κατ'εμε. Σε παμπολους αλλους σερβερς που παιζω, αμα υπαρχει μεγαλη διαφορα στα tickets κανει scrabling στο επομενο ματς. Θα μου πειτε θα χωριστουμε απο τους φιλους μας.. Σε squad αμα εισαι νομιζω δε σε κανει scrable ή κανει ολο το squad. Anyway δε το ξερω αυτο.

Παντως η κατασταση αυτη γινεται ΠΟΛΥ συχνα στον bazo στην προκειμενη γιατι μπαινουν πολλοι παιχτες οι οποιοι ειναι πολυ καλοι, μεγαλα levels κλπ, μαζευονται σε μια ομαδα και μενουν εκει, οποτε οι αντιπαλοι δεν εχουν ελπιδα.

Θα πει τωρα καποιος ελα μωρε παιχνιδι ειναι χανεις κανα ματς, κερδιζεις αλλα.. Δε το λεω για τα χαμενα ματς - προσωπικα δε με καιει καθολου φαινεται και απο το w/l ratio μου - αλλα ειναι εντελως μ@λακια να παιζεις 3 σερι ματς baserape. Ο αλλος θα κατσει ενα ματς baserape, στο δευτερο σερι θα την κανει με ελαφρα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εύχομαι να γινόταν μόνο ένα πράγμα. Όλα αυτά τα %$γλαν(*κια που ανεβάζουν βιντεάκια στο youtube με τα κατορθώματά τους (στα οποία όλως τυχαίως όλοι oi υπόλοιποι παίκτες είναι λες και παίζουν πρώτη φορά shooter) και έχουν κάτι 1000+ spm, να μπουν ενα βραδάκι στο Bazo. Όχι τπτ άλλο, απλά για να διαπιστώσουν πόσο μας αρέσει να κερνάμε εδώ στην Ελλάδα. Αυτά! Άντε καληνύχτα και ο Θεός μαζί μας αύριο.:bye:

(Και που σαι [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] άντε καλό βράδυ :baby:)

[MENTION=6582]vbatsigr[/MENTION]

Κοίτα πως έχει το θέμα: Το autoballance όπως έχεις καταλάβει κοιτάει αριθμό παικτών και όχι rank. Επίσης όπως λες και συ δεν μπορείς να βάλεις ένα plug in που θα σπάσει ένα team 8 παικτών που πιθανότατα είναι σε voice γτ τους χαλάς το game. Οπότε κάνεις αυτό που ξέρεις καλύτερα. Παίζεις και αν είναι χάνεις με το σπαθί σου! Για παράδειγμα δεν ξέρω αν ήσουνα σε ένα ματσάκι μετρό σήμερα. Είμαστε αμερικάνοι και επικρατεί πλήρης αφασία στο team σε σημείο που μέσα σε 3 λεπτά έχουμε χάσει όλες τις βάσεις. Ε σε πληροφορώ τους το γυρίσαμε για τη πλάκα και είμασταν εντελώς outranked στο σύνολο. Απλά θέλει μια καλή συνεννόηση με τη squad σου και σωτές κινήσεις. Θα μου πεις παίζει να μην ήξερες κανένα από τη squad σου πόσο μάλλον να ήσουνα και σε voice. Πάντως αν εξαιρέσεις τη Bazaar όλες οι άλλες πίστες σου επιτρέπουν να το γυρίσεις άλλες εύκολα άλλες δύσκολα. Από την άλλη υπάρχου και αρκετά "παιχτρόνια" που αν δουν ότι το team δε σκαμπάζει και πολλά τσουπ από την αρχή πάνε στο άλλο. Ε, άντε βγάλε συμπέρασμα. Δε σου φταίει μετά ο Bazo. Ούτε ο εκάστοτε admin που οκ για να παίξει μπαίνει και αυτός. Anyway. Ελπίζω να σε κάλυψα έστω και ως ένα σημείο.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION] ναι οπως ειπα το μονο προβλημα ειναι οτι πιθανον να χωριστουν οι φιλοι που παιζουν μαζι. Αλλα εχω την αισθηση οτι εαν η δυναμικοτητα των ομαδων ειναι χαοτικη (πανω απο 500 τικετς) πρεπει καποιοι να γινουν "θυσια" ωστε να ειναι ανταγωνιστηκες οι ομαδες και ο σερβερ. Γιατι οι -οχι θαμωνες- στον σερβερ δε θα κατσουν να τον πιουν πολυ η αληθεια ειναι.. θα κανουν ενα ragequit και θα πανε σε αλλη παραλια μετα απο 1-2 τερμα unbalanced ματσακια. Ως εκ τουτου ο σερβερ δε θα ειναι ποτε οχι γεματος, αλλα με ενα στανταρ Χ κοσμο onlne σε καθημερινη βαση. Ενω πχ κανα δυο σερβερς που εχω favorites με scrabler παιζει να ειναι και 24/7 γεματοι. Να μου πεις ενταξει δεν γεμιζουν λογω scrabler μονο, αλλα καποιο ρολο παιζει και αυτο..

Αυτααα :turn:

Έγινε επεξεργασία από vbatsigr
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πως έχει το θέμα: Το autoballance όπως έχεις καταλάβει κοιτάει αριθμό παικτών και όχι rank

ΑΝ καταλαβα καλα, μιλας για το true balance που οντως το μονο που κοιταει ειναι ο αριθμος των παικτων και αναλογα βαζει τον τελευταιο που κανει join στην ομαδα με τους λιγοτερους παικτες (και πολυ σωστα κανει, αν και ισως θα επρεπε να περιμενει το kill ingame και οχι να γινεται killed by admin...)

υπαρχει ομως και το "insane balance" που κατατασει στην αρχη ή στο τελος καθε γυρου τους παικτες αναλογα με τις ικανοτητες τους (εχει πολλες μεταβλητες) προσπαθωντας (αν ρυθμιστει καταλληλα) να μην χαλαει και τα squads

περισσοτερα εδω: Insane Balancer 0.0.0.6-patch-5 (beta, BF3))

αν και εβαλα "like" στο ΑΣΜ μου τον vbatsigr, θελω ΚΑΙ να το γραψω οτι συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ μαζι του και απλα να απορησω που το ειδε (τον τελευταιο καιρο) το baserape στον bazo, αφου παιζει σχεδον αποκλειστικα ΤDM... (aka "messacre") :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Και που σαι [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] άντε καλό βράδυ :baby:

χχααχχαχαααααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχα

Καλό βράδυ [MENTION=3942]Grisos[/MENTION] και καλή συνέχεια. Καλή ξεκούραση [MENTION=14206]AKISSS[/MENTION] και [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION]. Καληνύχτα και όνειρα γλυκά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα το ξαναπω ακομη μια φορα.

Αν βαλω plugins τυπου Insane Balancer ή ενεργοποιησω το scrambler του TrueBalancer και προβλημα θα δημιουργησω στο server και εσεις θα συνεχισετε να γκρινιαζετε....αυτη τη φορα ομως γιατι σας αλλάζει εν μεσω παιχνιδιου και ας μην μπηκατε τελευταιοι....

Ετσι ειναι το παιχνιδι....deal with it or go play Mario Kart :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.