Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ούτε σε εμένα δουλεύει και τα έχω βάλει με macros/keystroke assignements από τον driver του ποντικιού. Δηλαδή, το btn5, αντί να το ρυθμίσω από το BF3 να είναι το Melee, έβαλα στο driver του ποντικιού όταν το πατάω να στέλνει το keystroke X.

κι εγω το ιδιο εχω κανει.απο τον driver του ποντικα τα εχω φτιαξει,π.χ το g->διπλα απο lmb.μεσα απο το παιχνιδι δεν πειραξα τιποτα.απο την ημερα που το πηρα το εχω κανει και δουλευει μια χαρα.τι να σας πω,δεν μπορω να σκεφτω κατι ιδιαιτερο που εχω κανει ωστε να δουλευει :nothing:

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο εχω κανει.απο τον driver του ποντικα τα εχω φτιαξει,π.χ το g->διπλα απο lmb.μεσα απο το παιχνιδι δεν πειραξα τιποτα.απο την ημερα που το πηρα το εχω κανει και δουλευει μια χαρα.τι να σας πω,δεν μπορω να σκεφτω κατι ιδιαιτερο που εχω κανει ωστε να δουλευει :nothing:

Tο ίδιο δοκίμασα μόλις...Και λειτουργεί κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

το καλο το παληκαρι (εγω δηλαδη... :p) ξερει κι αλλο μονοπατι!

ανακαλυψα οτι τα δυο εξτρα κουμπια μου, μπορουνε να προγραμματιστουμε μονο σαν "combos" ή σαν macros (και φυσικα και για αλλες λειτουργιες των windows oπως copy/paste, open window, new, volume up κλπ, που ομως ουσιαστικα και αυτες "combos" ειναι πχ ctrl+v = paste) και οχι σαν απλα keys

προσπαθουσα λοιπον τοση ωρα να βαλω ενα απλο key, πχ το X και το Ζ για τον χαρτη. το δεχοτανε το ποντικι, τα windows και ολα τα παιχνιδια, εκτος απο την DICE!!! (που προφανως δεν επιτρεπει combo keys)

επιτρεπει ομως macros!!!! βαζοντας λοιπον στα κουμπακια ενα απλο macro (πχ πατημα μονο του Z) το παιχνιδι το δεχεται!!!! :dance3:

προβλημα τελος (θα εσκαζα αν δεν το εβρισκα...) το δοκιμασα τωρα μολις στον Bazo... :triniti:

ελπιζω o πανκιοπιαστης να μην θεωρησει οτι εχω κανονικο macro και φαω καμια κλωτσια...:p

[MENTION=8450]dexter20csgr[/MENTION]

πανο, σορυ για πριν που πηγα να σε κανω revive και σου εριξα χειροβομβιδα... πρεπει να συνηθισω λιγο το ποντικι :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8450]dexter20csgr[/MENTION]

πανο, σορυ για πριν που πηγα να σε κανω revive και σου εριξα χειροβομβιδα... πρεπει να συνηθισω λιγο το ποντικι :p

Βασικά, αν είσαι δεξιόχειρας και έχεις το melee στο btn 7, δεν πρόκειται να μαχαιρώσεις ούτε αρκούδα σε χειμερία νάρκη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, αν είσαι δεξιόχειρας και έχεις το melee στο btn 7, δεν πρόκειται να μαχαιρώσεις ούτε αρκούδα σε χειμερία νάρκη.

το μυαλο σου στο μαχαιρι εσενα... :p

το μαχαιρι το εχω στο button 1 (το πανω δεξια), απο κατω εχω το reload

στα δυο δεξια κουμπια εχω πανω το μεγεθος του minimap και κατω το zoom.

στο MMB εχω τις χειροβομβιδες και την αλλαγη view οταν ειμαι σε οχημα

στο tilt δεξια εχω το ηλεκτροσοκ και στο tilt αριστερα εχω το noobtube (προβλεπω να ειναι το πρωτο που θα χαλασει, λογω spam :p)

το ποντικι εχει το πιο στιβαρο τροχο που εχω χρησιμοποιησει ποτε. LMB και RMB ειναι σχετικα σκληρα, πραγμα που εψαχνα και (κατα τυχη) το βρηκα

και τα εξτρα κουμπια του ειναι σχετικα μεγαλα (αν και σε θεση που δεν βολευει οσους εχουν συνηθισει να δουλευουνε αντιχειρα) και αυτο το μεγεθος, μαζι με το ΣΤΙΒΑΡΟ και φαρδυ wheel και φυσικα με το tilt ειναι οι λογοι που το προτιμησα απο το logitech G300 που ειναι στην ιδια περιπου τιμη και με τα ιδια πανω κατω χαρακτηριστικα.

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

το μαχαιρι το εχω στο button 1 (το πανω δεξια)

Στo screenshot που έχεις παραπάνω, το δείχνει στο btn 7...

Η ΗΟL θα μας τρελάνει... Μπήκα στο ΒΑΖΟ για να αρχίσουν να μαζεύονται και έχω 60 ping... :wassat:

Το περίεργο είναι ότι επειδή σε σκοπεύω να παίξω, τα έχω όλα ανοικτά (torrents/share) και κατεβάζω και κάτι αρχεία...

Εχθές το βράδυ ήμουν στα 100+

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση... μετα απο πολυ καιρο ειπα να μπω να παιξω λιγο, εκανε τα update του οrigin και του game βρίσκω παιχνιδι, φορτώνει και μόλις ανοίγει το παιχνίδι μου δειχνει μαυρι οθονη ,ο ηχος ακουγετε κανονικα, το φραπ δουλευει κανονικα στα 60fps και το msi afterburner δειχνει τις καρτες να δουλευουν κανονικα λες κ παιζει το παιχνιδι.... εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?????

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση... μετα απο πολυ καιρο ειπα να μπω να παιξω λιγο, εκανε τα update του οrigin και του game βρίσκω παιχνιδι, φορτώνει και μόλις ανοίγει το παιχνίδι μου δειχνει μαυρι οθονη ,ο ηχος ακουγετε κανονικα, το φραπ δουλευει κανονικα στα 60fps και το msi afterburner δειχνει τις καρτες να δουλευουν κανονικα λες κ παιζει το παιχνιδι.... εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?????

Μάλλον έχεις την ρώσικη έκδοση, εδώ είσαι:

How to Change Language Battlefield 3 Language Changer tool Origin - CJS CD Keys

Συμβαίνει με κάθε νέο patch...

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο το patch οταν καμια φορα παω να παιξω μετα απο κανα 20λεπτο μου κολλαει ολος ο υπολογιστης.υπαρχει περιπτωση να τρωει περισσοτερη ραμ μετα το patch γιατι πιο πριν ημουν κομπλε και επαιζα και 2+ ωρες.τσεκαρα και cpu και gpu κλεινοντας τα overclock τους και τα γυρισα σε default αλλα τζιφος:wall:

Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες ειμαι στους 45-50 σε cpu & gpu.Το θεμα ειναι οτι δεν τρωω bsod ουτε κανει επαννεκινηση.Απλα κολλαει το παιχνιδι και ο ηχος κανει ενα σπαστικο looping.

το πισι που παιζω Bf ειναι

q6600 @3.3

hd6950 ->6970 @900/1370

4*1gb ram

To event viewer τι λέει;

δεν ξερω βεβαια αν καταγραφει το event viewer στην περιπτωση που σου ανεφερα πιο πανω..

Εχω μια υποψια οτι μπορει να τελειωνει η ραμ ενω παιζω(βλακεια ειπα?)

Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασιες ειμαι στους 45-50 σε cpu & gpu.Το θεμα ειναι οτι δεν τρωω bsod ουτε κανει επαννεκινηση.

δεν ξερω βεβαια αν καταγραφει το event viewer στην περιπτωση που σου ανεφερα πιο πανω..

Εχω μια υποψια οτι μπορει να τελειωνει η ραμ ενω παιζω(βλακεια ειπα?)

το γνωστο freeze με sound looping που κολλανε τα παντα και μπορεις να κανεις επανεκκινηση μονο με hard reset;

δεν φταιει η ram και δεν δινει event log.

εχεις realtek onboard sound? εχεις το MSI afterburner? (ή αλλο προγραμμα monitoring οπως το HWmonitor)?

Link to comment
Share on other sites

το γνωστο freeze με sound looping που κολλανε τα παντα και μπορεις να κανεις επανεκκινηση μονο με hard reset;

δεν φταιει η ram και δεν δινει event log.

εχεις realtek onboard sound? εχεις το MSI afterburner? (ή αλλο προγραμμα monitoring οπως το HWmonitor)?

δείτε και τα windows ....

Link to comment
Share on other sites

δείτε και τα windows ....

τι εννοεις?

αν εννοεις να δουμε το event viewer, δινει γενικο προβλημα κρασαρισματος (φανταζομαι επειδη το παιχνιδι δεν κρασσαρει και αφου παγωνει ολος ο υπολογιστης χωρις BSOD και επανεκκινηση, μαλλον δεν προλαβαινει να γραψει καποιο συγκεκριμενο critical event)

αν εννοεις ελεγχο με sfc/scannow καλα ειναι να τον κανει. εγω δεν το εκανα και ελυσα το προβλημα (που το ειχα και στο BF3 οταν ομως το πρωτοεγκατεστησα και στο BC2 πριν μια εβδομαδα που το εγκατεστησα)

οσον αφορα λοιπον εμενα, στο ΒF3 ειχε προβλημα το punkbuster (ετσι λεγανε στα φορα) με την realtek. η λυση: απεγκατασταση του PB και manual καθαρισμα απο τη registry ολων των αναφορων σε αυτο.

μετα ρυθμιση του ηχου απο το control panel -> sound -> speakers -> properties -> advanced -> default format = 16 bit 48 KHz (DVD quality) και τσεκαρισμα ΜΟΝΟ στο "allow apps to take exclusive control of this device"

τελος, επανεγκατασταση του PB, εισαγωγη ολων των παιχνιδιων που το χρησιμοποιουν και manual update

στο BC2 (και ισως και στο BF3, οπως γραφεται σε καποια φορα) το PB εχει καποιο προβλημα με καποια προγραμματα monitoring και ειδικα με το MSI A/B. η λυση που δουλεψε σε εμενα ειναι μετονομασια του RTCore.cfg σε RTCoreOLD.cfg (βρισκεται στο folder του MSI afterburner)

ισως χρειαστει να ξαναβαλει το voltage και να ξαναρυθμισει τους ανεμιστηρες (σε εμενα δεν χρειαστηκε γιατι δεν τα ειχα αλλαξει ετσι κι αλλιως)

το freezing με sound looping στο BF3 και στο BC2 (ΜΟΝΟ στο Multiplayer πραγμα που για μενα το συνδεει αμεσα με το PB) και σε τυχαιες στιγμες που μπορει να ειναι μετα απο δυο λεπτα ή ακομα και μετα απο μια ωρα παιχνιδιου, ειναι πολυ κοινο προβλημα και λυνεται διαφορετικα σε καποιους, μια αναζητηση σε "BF3 multiplayer freeze sound loop" θα δωσει εκατονταδες αποτελεσματα και καμια δεκαρια διαφορετικες λυσεις που δουλεψανε σε χρηστες

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

λοιπον καρτα ηχου εχω μια soundmax.το msi afterburner το εχω εγκατεστημενο αλλα δεν το εχω βαλει να τρεχει ουτε απο το ξεκινημα και τελος εχω το open hardware monitor.για ριξτε τα φωτα σας..

Edit: αλλαξα το αρχειο rtcore.cfg και θα μπω να δω τι γινεται..

Έγινε επεξεργασία από ponaei8anasi
Link to comment
Share on other sites

λοιπον καρτα ηχου εχω μια soundmax.το msi afterburner το εχω εγκατεστημενο αλλα δεν το εχω βαλει να τρεχει ουτε απο το ξεκινημα και τελος εχω το open hardware monitor.για ριξτε τα φωτα σας..

Edit: αλλαξα το αρχειο rtcore.cfg και θα μπω να δω τι γινεται..

αφου δεν τρεχει το MSI οταν παιζεις μαλλον δεν ειναι εκει το προβλημα σου, δοκιμασε παντως να παιξεις και χωρις το open hardware monitor, για να ειμαστε σιγουροι

αν το προβλημα σου συνεχιστει δοκιμασε τις ρυθμισεις στο sound του control panel που δινω στο προηγουμενο post

αν και αυτο δεν δουλεψει ριξε ενα ψαξιμο στο google με "battlefield 3 freeze loop sound" (μαζι με τα quotes)

το κακο ειναι οτι μπορει να παιξεις μια ωρα χωρις προβλημα, και εκει που θα χαιρεσαι οτι ελυσες το προβλημα, να κολλησει το συμπαν παλι...

ΥΓ: και επειδη νομιζω οτι καταλαβα τι εννοουσε ο φιλος με το "κοιτα τα windows" ψαξε πρωτα στο youtube για "Battlefield 3 crash/freeze (sound loop) FIX!"

:p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.