Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

=PHX= SERVER-3 CASPIAN/FIRESTORM/KHARG 1000 tickets !! - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Greece are not allowed.

γελοίοι γάλλοι απλά...:hang3::wall:

Μαμώ την Μαρσέιγ και τον Πλατινί τους ΜΑΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!:whip:

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 Limited Edition | Skroutz.gr δεν ξερω αν οντως το εχουν αλλα με 35 ευρω 8α χεις και το dlc

εκανα παραγγελια μολις απο το getitnow... λετε να ειναι οντως το LE?? αμα ειμαι τυχερος !! :D

παιδες.. ειναι οντως το LE και το πηρα στα χερια μου!!! εχει και το καρκαντ!!! :D yihaaaaa

Link to comment
Share on other sites

=PHX= SERVER-3 CASPIAN/FIRESTORM/KHARG 1000 tickets !! - Server Browser - Battlelog / Battlefield 3

Game disconnected: you were kicked by an admin. Stated reason: Sorry, players from Greece are not allowed.

γελοίοι γάλλοι απλά...:hang3::wall:

Aκριβώς το ίδιο kick έπαθε ένα μέλος της ομάδας μας, έχει μέρες άλλα δεν θυμόταν τον server, παίζει να είναι οι ίδιοι τύποι.

Άλλα και να μην είναι αυτοί, αυτοί οι PHX θα πληρώσουν τη νύφη. Θα ψάξω σε clanbase, ελπίζω να είναι σε κάποιο ladder, και να μην είναι πάντως θα τους παίξουμε ένα matchακι μετά τις γιορτές, γιατί τέτοιοι τύποι μόνο με ξύλο μπορεί να έρθουν στα ίσια τους (έστω και virtual). Λέω μπορεί, γιατί έχω δει κι εγώ πολλά (επίσης μου τα λένε ευθέως και εδώ οι Ελβετοί), το τι πλύση εγκεφάλου παίζει δεν λέγεται. Κριτική σκέψη μηδέν. Άλλα να μου πείτε τι κρίση να έχουν τα robot.

Τέσπα, θα σας ενημερώσω όταν τους παίξουμε. :triniti:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

μια απορια εχω ...

Θελω να πουλησω το BF3 LE αλλα δεν ξερω αν με ενα SERIAL μπορεις να εχεις δυο λογαρισμους στο origin η στο battlelog.. ( να εχει ο αλλος δικο του ονομα )

Διαβαζα οτι μονο ενα δικαιουσαι..

Ξερετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

μια απορια εχω ...

Θελω να πουλησω το BF3 LE αλλα δεν ξερω αν με ενα SERIAL μπορεις να εχεις δυο λογαρισμους στο origin η στο battlelog.. ( να εχει ο αλλος δικο του ονομα )

Διαβαζα οτι μονο ενα δικαιουσαι..

Ξερετε;

Οχι.Παει "πακετο" με το account .-με μια αλλαγη μεηλ πας στοιχειων εισαι ΟΚ-

Αλλαγη στο ονομα γινεται.

Α και αν εχεις αγορασει κατι αλλο απο οριτζιν δεν..

Χμ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] αυξησε το paging file. Το ιδιο παθαινα και γω στις αρχες. Μολις αυξησα τη virtual memory, εστρωσε

Γιατι οποτε παιζουμε σε κανα τετοιο server τους κερναμε "γλυφιτζουρι" και υπόθετα :hehe:

Όντως αυτό έφταιγε. Κατάφερα και έπαιξα κάνα 2ωρο πάλι.

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION], θα ερχόμουν bazo αλλά ήμουν με φιλαράκια που δεν έχουν το kakhand.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τους ξεφεύγουν τέτοια λάθη. Δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά πριν το patch release δεν κάνουν δοκιμές;

Λογικά ελάχιστες...μιας και παίζει τέτοια πίεση καθώς έχει γίνει τεράστιο το παιχνίδι από θέμα κόσμου,πωλήσεων και απαιτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως τους ξεφεύγουν τέτοια λάθη. Δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά πριν το patch release δεν κάνουν δοκιμές;

Λογικά ελάχιστες...μιας και παίζει τέτοια πίεση καθώς έχει γίνει τεράστιο το παιχνίδι από θέμα κόσμου,πωλήσεων και απαιτήσεων.

Εδώ προγραμματισταράς! Εδώ προγραμματισταράς!

Είναι ορισμένα πράγματα που απλά δε μπορείς να τα δεις. Όσοι προγραμματίζουν θα στο πουν :...:

Φτιάχνω ένα παιχνίδι. Ξεκινάω από τα βασικά. Στήνω τη φιγούρα, το χάρτη, τα σημεία, την κίνηση.

Τα ελέγχω όλα ένα ένα για να σιγουρευτώ ότι παίζουν. Φυσικά, δε μπορώ να ελέγξω τα πάντα, πάντα θα ξεφύγει κάτι. Γλιτώνω πολύ χρόνο αν το βγάλω με 1-2 bugs και τα βρουν οι χρήστες ώστε να τα διορθώσω στην πρώτη ευκαιρία.

Αφού λοιπόν τα ελέγξω όλα, αρχίζω να βάζω άλλα πράγματα. Κάνοντας λοιπόν αλλαγές, δε θα ελέγξω πάλι τα προηγούμενα, θεωρώ ότι δουλεύουν, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει ή να επηρεαστεί από κάτι που θα προσθέσω.

Για αυτό βλέπουμε τόσο απλά πράγματα να ξεφεύγουν.

Πως το βλέπω εγώ; Έκαναν 100 αλλαγές για το patch, κάθε φορά που ήθελαν να το ελέγξουν έμπαιναν κι έπαιζαν μερικούς γύρους, αλλά κανείς δεν καθόταν να αλλάξει appearence για να κάνει τις δοκιμές, τις έκαναν με το default. Οπότε κανείς δεν πρόσεξε ότι κάτι βασικό κι απλό είχε χαλάσει.

Δεν είναι θέμα επιστήμης, αξιοπιστίας, ή οτιδήποτε άλλο, είναι θέμα πίεσης χρόνου και συνήθειας. Εγώ όταν βγάζω ένα site που το δουλεύω 3-4 μήνες, την πρώτη μέρα που θα βγει στο κοινό, θα ανακαλύψω τουλάχιστον 3-4 bugs και συνήθως χοντρά. Για εμένα φυσικά είναι εύκολο να τα αλλάξω, αφού εγώ ελέγχω τον κώδικα. Η Dice και η κάθε ανάλογη εταιρία, πρέπει να βγάλει patch. Αρκετά χρονοβόρα διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς ψάχνουμε για camo outfits και μινερβα φανέλλακια

ορίστε το top camo

arxontes-tou-kamouflaz-09.jpg

Βάτραχος με πρόσωπο νυχτερίδας

arxontes-tou-kamouflaz-04.jpg

Speckled Sanddab

arxontes-tou-kamouflaz-06.jpg

Ακρίδα της άμμου

arxontes-tou-kamouflaz-02.jpg

Ανθισμένος σκώροςarxontes-tou-kamouflaz-01.jpg

Βρυώδης σαύρα gecko με ουρά-φύλλο

arxontes-tou-kamouflaz-08.jpg

Γρύλλος

arxontes-tou-kamouflaz-03.jpg

Αρπακτικό πουλί Great Potoo

arxontes-tou-kamouflaz-07.jpg

Αράχνη των λειχήνων

arxontes-tou-kamouflaz-05.jpg

http://www.otherside.gr

sorry για το :offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ προγραμματισταράς! Εδώ προγραμματισταράς!

Είναι ορισμένα πράγματα που απλά δε μπορείς να τα δεις. Όσοι προγραμματίζουν θα στο πουν :...:

Φτιάχνω ένα παιχνίδι. Ξεκινάω από τα βασικά. Στήνω τη φιγούρα, το χάρτη, τα σημεία, την κίνηση.

Τα ελέγχω όλα ένα ένα για να σιγουρευτώ ότι παίζουν. Φυσικά, δε μπορώ να ελέγξω τα πάντα, πάντα θα ξεφύγει κάτι. Γλιτώνω πολύ χρόνο αν το βγάλω με 1-2 bugs και τα βρουν οι χρήστες ώστε να τα διορθώσω στην πρώτη ευκαιρία.

Αφού λοιπόν τα ελέγξω όλα, αρχίζω να βάζω άλλα πράγματα. Κάνοντας λοιπόν αλλαγές, δε θα ελέγξω πάλι τα προηγούμενα, θεωρώ ότι δουλεύουν, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει ή να επηρεαστεί από κάτι που θα προσθέσω.

Για αυτό βλέπουμε τόσο απλά πράγματα να ξεφεύγουν.

Πως το βλέπω εγώ; Έκαναν 100 αλλαγές για το patch, κάθε φορά που ήθελαν να το ελέγξουν έμπαιναν κι έπαιζαν μερικούς γύρους, αλλά κανείς δεν καθόταν να αλλάξει appearence για να κάνει τις δοκιμές, τις έκαναν με το default. Οπότε κανείς δεν πρόσεξε ότι κάτι βασικό κι απλό είχε χαλάσει.

Δεν είναι θέμα επιστήμης, αξιοπιστίας, ή οτιδήποτε άλλο, είναι θέμα πίεσης χρόνου και συνήθειας. Εγώ όταν βγάζω ένα site που το δουλεύω 3-4 μήνες, την πρώτη μέρα που θα βγει στο κοινό, θα ανακαλύψω τουλάχιστον 3-4 bugs και συνήθως χοντρά. Για εμένα φυσικά είναι εύκολο να τα αλλάξω, αφού εγώ ελέγχω τον κώδικα. Η Dice και η κάθε ανάλογη εταιρία, πρέπει να βγάλει patch. Αρκετά χρονοβόρα διαδικασία.

Αυτά θα τα έκανες εσύ που είσαι ένας, άντε μία ομάδα 5 άτομων. Μία (σοβαρή) εταιρεία με πάνω από 20 άτομα που ασχολούνται με το project, προφανώς και δεν έχει τέτοιες τακτικές. Κάθε update πρέπει να περνάει από πλήρες testing πριν περάσει σε release. Γιαυτό ορίζονται documents με (πάρα πολλά) test cases, τα οποία περνάει ξανά και ξανά το(τα) test team(s).

Προφανώς βέβαια όπως λες, λόγω πίεσης χρόνου, κάποια από τα στάδια που περνάει πριν βγει στο release είτε παραλείπονται, είτε γίνονται σε πολύ στενό χρονικό περιθώριο με τα αποτελέσματα για τα οποία γκρινιάζουμε ;)

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.