Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μπορείς σε παρακαλώ να μην διασπείρεις άγνοια; Η ενημέρωση αυτή είναι απαραίτητη για το σύστημα και με τη μη εγκατάστασή της θα έχει κάποιος προβλήματα validation. Για να έχεις πρόβλημα μάλλον δεν έχεις αυθεντικά Windows ;) Και που κολλάει αυτή η ενημέρωση με το BF3; :hang3:

δεν διάβασες προσεκτικά το πρώτο post μου ξανά διάβασε το και θυμίσουμε

και ναι έχει σχέση με το pbuster

μπαίνω μέσα και αν σε βρω σε θέρισα :p

Link to comment
Share on other sites

επαιξα καμιά ωρίτσα με μπέικον,λέιζυ και γουίζι και μου φαινεται οτι αρχιζω και αποκτω το feeling..

διαφορά με τους 11.11 δεν παρατηρησα καμιά (single 5850..)

επίσης είχα ενα εκνευριστικό crash οταν ξεκινουσα το game και αφαιρώντας την επιλογή από battlelog "go to game when ready",ολα λύθηκαν!

Link to comment
Share on other sites

επαιξα καμιά ωρίτσα με μπέικον,λέιζυ και γουίζι και μου φαινεται οτι αρχιζω και αποκτω το feeling..

διαφορά με τους 11.11 δεν παρατηρησα καμιά (single 5850..)

επίσης είχα ενα εκνευριστικό crash οταν ξεκινουσα το game και αφαιρώντας την επιλογή από battlelog "go to game when ready",ολα λύθηκαν!

νομίζω οι 11.11 βγήκαν για το cf κυρίως, άκουσα αρκετά παιδιά που έστρωσε το stuttering με τους 11

Link to comment
Share on other sites

DICE posted some new information on the official Battlefield blog, where they discussed the upcoming Battlefield 3 patch. The new patch will be released first on PCs, then on consoles (due to certification requirements). DICE gave a few general ideas what the patch will fix:

  • Bring more polish to the game
  • Stability improvements
  • Weapon balancing
  • Squad control functionality
  • User interface enhancements
  • Several feature enhancement based on user feedback
  • They didn’t go into specifics as what will be fixed — that’s is expected when the detailed patch fix-list is released next week.

DICE also had a few words on cheaters and boosters, saying they continue to analyze data to identify cheaters and boosters, and ban and/or reset their stats. Last week, hundreds of Battlefield 3 players were banned over cheating and boosting.

With the announcement of the latest Back to Karkand trailer, DICE also revealed a new feature that will come bundled with Back To Karkand: Assignments. Basically, Assignments are a set of tasks that players have to complete in order to unlock one of the ten new weapons in Back to Karkand. For example, in order to complete the “Let it rain” Assignment, players have to get 20 kills with a Light Machine Guns and two mortar kills, in order to unlock the QBB-95 light machine gun.

There are 10 total assignments, each unlocking one of the new weapons. The Assignments can be worked on both in Back To Karkand and in regular Battlefield 3, and once unlocked, the weapons can be used in regular BF3 as well.

ihEIE.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το απλό Conquest στις μεγάλες πίστες είναι άθλιο... Πιό πολύ ώρα σου παίρνει να πας από τη μία σημαία στην άλλη παρά να παίξεις... Έπαιζα τώρα σε ένα γερμανικό server και ο καλύτερος είχε 11 kills σε πίστα με 300 tks

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το απλό Conquest στις μεγάλες πίστες είναι άθλιο... Πιό πολύ ώρα σου παίρνει να πας από τη μία σημαία στην άλλη παρά να παίξεις... Έπαιζα τώρα σε ένα γερμανικό server και ο καλύτερος είχε 11 kills σε πίστα με 300 tks

Ισχυει.

Σε caspian, firestorm, kharg αν δεν ειναι 500 τουλάχιστον τα tickets δεν γίνεται δουλεια. Είναι τόσο μεγάλες που θες και τα αντιστοιχα tickets για να το ευχαριστηθείς σαν άνθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε πήρα τα +2χ2gb ram ξεκινάω να παίξω και crushαρε το game, και διάφορα άλλα στο pc μετά από 10 restart με πολλά tweak στο bios, είπα να δοκιμάσω σκέτες τις καινούργιες ram και crashάρανε τα πάντα, κάνω memtest error στο πρώτο second (βιαζόμουν να πάω και γυμναστήριο). Σηκώνομε και ξεκινάω απο Ζωγράφου να πάω Αγ.Παρασκευή/Γέρακα (10 λεπτά έκανα) πάω τις αλλάζω(πάω μετά gym) και τις δοκιμάζω το βράδυ και όλα κομπλέ μόνο που χρειάστηκε να παίσω από τα 1070 στα 850 mhz στις ram απο τα 4ghz στα 3.825 cpu, αλλά τώρα είμαι full stable.

Διαφορά στο παιχνίδι με τα 8gb ram;

1 - Πλέον δεν μου κολλάει στο φόρτωμα όταν αλλάζει πίστα ή ξεκινάω το game και έπρεπε να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω

2 - Παίζω με όλα ultra, high AA, x8 AF, HBAO με avg 70fps minimum 35 με τις 2χ6850(970/1100).

3 - Η VRAM που πρίν ήτανε κολλημένη στα 1980mb τώρα είναι ~1700mb(οπότε λόγο ram δεν βαραίνει τόσο την vram πλέον)

4 - Το PC μου πλέον με το battlefield ανοιχτό τρώει ~5,5gb ram (μόνο με firefox ανοιχτό).

Μετά από τόσα restart που έκανα να δώ τι έπαιζε με τις χαλασμένες ram, και την 1 ώρα να ανοίξει το pc κατάλαβα πόσο θέλω έναν ssd, υπομονή...

Άσχετο ρε παιδιά στον bazo δεν αντέχω 800 tickets και άλλα 800 από την άλλη πλευρά την ίδια πίστα. Ή κάντε τα 400 ή 800 μόνο μια φόρα την πίστα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ρε παιδιά στον bazo δεν αντέχω 800 tickets και άλλα 800 από την άλλη πλευρά την ίδια πίστα. Ή κάντε τα 400 ή 800 μόνο μια φόρα την πίστα.
Και λιγα ειναι....1000 ειναι το ιδανικο :p
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο ρε παιδιά στον bazo δεν αντέχω 800 tickets και άλλα 800 από την άλλη πλευρά την ίδια πίστα. Ή κάντε τα 400 ή 800 μόνο μια φόρα την πίστα.

Ναι, συμφωνώ... 400, άντε 600 το πολύ είναι αρκετά όταν παίζουμε δύο φορές την κάθε πίστα. Ειδικά αν κάτσει όπως εχθές το βράδυ που δεν τράβαγε η μία ομάδα, είναι βαρετό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τραβηχτε να παιξετε κανα αλλο παιχνιδακι σε κανα Wii :p :P :p

Μια χαρα ειναι τα tickets. Το χορταινεις το παιχνιδι.....(εκτος απο τη Firestorm που ειναι η χαρα του αυτοκτονικου...πολλη βαρεμαρα λεμε)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

2 - Παίζω με όλα ultra, high AA, x8 AF, HBAO με avg 70fps minimum 35 με τις 2χ6850(970/1100).

Τζαμπα frames τρωνε τα ultra settings, post AA low και πολυ του ειναι, θολωνει αρκετα η εικονα, HBAO αχρηστο κι αυτο, σκοτεινιαζουν ολα και ζοριζεται η καρτα χωρις λογο, με min 35 καλυτερα να πας να παιξεις single player, το input lag χωρις 60αρι ειναι απαλευτο.

Στα αλλα συμφωνουμε, πανω απο 400-600 ticket ειναι χαζομαρα, ειδικα οταν παιζουμε το ιδιο map 2 φορες.

Και ναι 8gb ram ειναι must, εδω εκανε ο ακης spawn 30 δευτερολεπτα πριν απο μενα, ητανε ηδη στον αερα με το ελικοπτερο και προσευχοτανε στον αλαχ να προλαβω να φορτωσω εγκαιρα για να κανω spawn απανω του πριν το κανει κανενας αλλος απτην squad :p

Link to comment
Share on other sites

με 4 gb ram αλλα με SSD intel φορτωνω παντα γυρω στα 25 sec countdown και παντα προλαβαινω να διαλεξω οτι οχημα θελω

high settings εχω ,και δεν ξεπερναει η χρηση μνημης το 70% (απο τα 4GB)

Και 100GB μνημη να εχεις τα windows θα χρησημοποιησουν οση περισοτερη μπoρουν σαν cache

Δεν σημαινει οτι αυτη θα την χρησιμοποιήσει η εφαρμογη BF3

Υποψιν οτι το BF3 ειναι 32bit εφαρμογη και αρα μπορει να εχει προσβαση μεχρι 2 GB ram (κοινως μπορει να μας "φαει" μεχρι 2 GB ram )

Link to comment
Share on other sites

Ρε τραβηχτε να παιξετε κανα αλλο παιχνιδακι σε κανα Wii :p :P :p

Μια χαρα ειναι τα tickets. Το χορταινεις το παιχνιδι.....(εκτος απο τη Firestorm που ειναι η χαρα του αυτοκτονικου...πολλη βαρεμαρα λεμε)

Εγώ εχτές που παιζαμε στην Canal ήμουν πρώτος και είχα +15 kills και μετά άρχησα να νυστάζω απο βαρεμάρα και στο τέλος το λουσα. 400 χ2 sides ήταν μια χαρά ελεος.

Τζαμπα frames τρωνε τα ultra settings, post AA low και πολυ του ειναι, θολωνει αρκετα η εικονα, HBAO αχρηστο κι αυτο, σκοτεινιαζουν ολα και ζοριζεται η καρτα χωρις λογο, με min 35 καλυτερα να πας να παιξεις single player, το input lag χωρις 60αρι ειναι απαλευτο.

ΗΒΑΟ φωτίσει τα σκοτεινά σπιτάκια, χωρίς ΑΑ το game έχει πολλά edges καλύτερα να παίσεις σε texture παρά χωρίς ΑΑ.

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.