Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Κατω απο 70 δεν ειδα, 110 avrg

High ολα, Ultra Textures, 1xAA, Post AA off, Anisotropic 16x HBAO off

1920x1200

Stuttering nein, αλλα θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ RenderDevice.RenderAheadLimit 1

Με τους 11.11 official whql και τα 11.11 cap1, ή τους 8.915 με τα 11.11 cap1;Σε ποιό map είδες αυτά τα fps και με πόσα άτομα μέσα ο server;

Αυτό το renderahead πως το ρυθμίζεις από console και γράφεις την εντολή,δεν γίνεται να ρυθμιστεί μόνιμα στο 1;Θα βόλευε να γινόταν το ίδιο και για το drawfps...

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Με τους 11.11 official whql και τα 11.11 cap1, ή τους 8.915 με τα 11.11 cap1;Σε ποιό map είδες αυτά τα fps και με πόσα άτομα μέσα ο server;

Αυτό το renderahead πως το ρυθμίζεις από console και γράφεις την εντολή,δεν γίνεται να ρυθμιστεί μόνιμα στο 1;Θα βόλευε να γινόταν το ίδιο και για το drawfps...

If you wish to apply any console command automatically at startup, create a new text file and rename it to User.cfg. Edit the file using Windows Notepad or Wordpad, entering each command on a separate line. Save this file and place it in your main \Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\ directory.

Guides: Battlefield 3 Tweak Guide - GeForce

:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και απλα τρεχοντας το ProCon χωρις να πειραζω τιποτα κανει το server ασταθη.

Με αποτελεσμα να φαει restart και να φυγουν ολοι:fist:

Για καποιο λογο εντωμεταξυ ΔΕΝ βρισκω απο το server settings τα tickets (ενω υπαρχαν) παρα μονο με εντολη στο Console.

Ξαναμπαινω τωρα....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] [MENTION=5249]Jaco[/MENTION]

Triple monitor people:

First off, thanks to jwaggz for finding this out.

To get triple monitor resolution working correctly with the icons:

1. turn fullscreen off.

2. set higher resolution in the options. This should avoid the shifting of the image to the right.

3. exit the game. I also exited battlelog and origin to be sure but I do not think it is necessary.

4. restart the game and turn fullscreen on.

5. DONT TOUCH ANYTHING! LOL.

http://www.overclock.net/t/851366/official-battlefield-3-information-discussion-thread/28960#post_15683821 sauce

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Με το eyefinity δεν είχα κάποιο πρόβλημα, δεν ξέρω τι εννοεί ο ποιητής...

Επίσης με την 5870 και ανάλυση 5670x1200, όλα στα medium, με κλειστά τα AA και τα σχετικά, είμαι σταθερά στα 25 με 32 fps με τους 11.10 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα...

Είδα ότι βγήκαν και οι 11.11 χθες, αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Με το eyefinity δεν είχα κάποιο πρόβλημα, δεν ξέρω τι εννοεί ο ποιητής...

Επίσης με την 5870 και ανάλυση 5670x1200, όλα στα medium, με κλειστά τα AA και τα σχετικά, είμαι σταθερά στα 25 με 32 fps με τους 11.10 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα...

Είδα ότι βγήκαν και οι 11.11 χθες, αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα...

Ο ποιητης αναφερεται σε αυτο εδω το post μου http://www.thelab.gr/1063128187-post507.html

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει διαφορα απο 4 vs 8 GB Ram στο παιχνιδι αυτο ??

με 4gb, αναγκάστηκα να ανεβάσω το vm γιατί με 1024 crashαρε.

τα δικά μου 4gb τώρα, τα γεμίζει, αν όχι από την πρώτη πίστα, στην 2η - 3η βλέπω 95%+ και μερικά 1sec παγώματα (σπάνια αλλά υπάρχουν)

περιμένω αν όχι μέχρι την Παρασκευή τότε στην αρχή της βδομαδας να έρθει ένα 8gb kit και θα αναφέρω τυχών διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Με τους 11.11 official whql και τα 11.11 cap1, ή τους 8.915 με τα 11.11 cap1;Σε ποιό map είδες αυτά τα fps και με πόσα άτομα μέσα ο server;

Αυτό το renderahead πως το ρυθμίζεις από console και γράφεις την εντολή,δεν γίνεται να ρυθμιστεί μόνιμα στο 1;Θα βόλευε να γινόταν το ίδιο και για το drawfps...

11.11 official + 11.11 cap1

Caspian με καμμια 15αρια ατομα

Στις μικρες πηγαινε νερακι

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.