Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

οκ ημουν "κουφος" και "ακουσα"..

ηρθαν απο αμαζον τα plantronics gamecom 367..ακουω μεχρι και τις μυγες πλεον.τσαμπα πηγαινε τοσο καιρο η x-fi..ακομα και με αυτα τα "φτηνα" ακουστικα πλεον εχω σωστο positioning..

τα δοκιμασα καμια ωριτσα τωρα που γυρισα σπιτι και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος...αλλη φαση το game...

επισης για την τιμη τους,πολυ καλη κατασκευη,μεγαλο καλωδιακι,ολιγον σλιβαρισμενο μοιαζει,επιχρυσα βυσματακια,ωραια μαξιλαρακια και ωραια συσκευασία..

σου είπα ότι η κατασκευή είναι military grading όπως το διαφημίζουν, όσο για το μαξιλάρι, πίστευσε με δεν έχω βρει άλλο headset με τέτοιο μαξιλάρι και ας έχουν 150 ευρά. Θα παίζεις ώρες και δεν θα το νιώθεις στο κεφάλι σου. Επίσης το foam στους drivers δεν σε ιδρώνει και να θες ;)

Όσο για την τιμή, η Plantronics είναι από τις γνωστές εταιρείες στην αντίπερα όχθη του ατλαντικού, οπότε μπορεί να ρίχνει τις τιμές της. Επίσης δεν πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες (λέγε με 5.1 ή 7.1 σε headset...).

Βέβαια υπάρχει και η Senheiser, άλλα είναι σαν την eXtreme σειρά στις cpu - δλδ συνήθως ΔΕΝ τη χρειάζεσαι για τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!

Ηρθε και η δικια μου προπαραγγελια . Σαν πρωτη εντυπωση μαλλον θα ελεγε οτι το 2 μου αρεσε αρκετα καλυτερα θα δειξει ομως, ισως ειναι θεμα συνηθειας.

Μηπως γνωριζει κανεις εαν υπαρχει καποιο demo mode οπως καποτε στο half life 2, που εβαζες τα settings και ετρεχε μονο του μια πιστα και σου ελεγε το μεσον ορο?

Εχω χαθει να κανω ρυθμισεις μια medium το ενα, μια high το αλλο για να εχω το μεγιστο αποτελεσμα και ακρη δεν εχω βγαλει. Μια ταπεινη 4850 εχει ο imac υποψιν :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια πίστα. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις σε καμιά Caspian που είναι και η πιο βαριά και να πειραματιστείς με την ησυχία σου. Όσο για το πρώτο που ανέφερες BF2 ότι έπαιξα ήταν σε lan και ήταν αρκετά ευχάριστο, τότε. Εν έτει 2011 η αισθητική ενός παιχνιδιού για μένα ειναι στα top three -μαζί με αντοχή και gameplay- πράγμα που κάνει το BF2 ιστορικό μεν αλλά παιχνίδι του χθες.:)

Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα στρατηγικής και ομαδικότητας που λέτε, έχω να πω τα εξής:

Αρχικά, τα SQDM & TMDM είναι για τον πέουλα όσον αφορά στη στρατηγική. Δε μπορεί να υπάρξει τίποτα τη στιγμή που σε βγάζει σε τυχαίο σημείο στο χάρτη κι ο στόχος σου είναι απλά να σκοτώσεις ότι κινείται. Ακόμα και με τη χρήση TeamSpeak (ή όποιου άλλου) η στρατηγική δεν ξεπερνά το 10% του παιχνιδιού.

Στρατηγική: 0%

Με TS: 10%

Το κλασσικό conquest, έχει ένα μέρος στρατηγικής, αλλά και πάλι αν δε συντονίζεται η ομάδα, παίρνεις μια σημαία, πας για την επόμενη, χάνεις την προηγούμενη κλπ. Αν τύχεις σε καλή ομάδα, απλά παίρνεις πολλές σημαίες και τις κρατάς με αποτέλεσμα να τελειώσει γρήγορα το παιχνίδι. Αν οι ομάδες είναι ισάξιες, τότε γίνεται το ίδιο συνέχεια. Λίγοι κάθονται να υπερασπιστούν μια σημαία. Εδώ για να γίνει σωστά η δουλειά, δε θέλει μόνο TS στο squad, αλλά και στην ομάδα, ώστε να χωριστούνε τα squads σε σημαίες και να τις κρατήσουν. Προχθές που παίξαμε με τον [MENTION=14120]narta[/MENTION] στη Metro τους πήραμε όλες τις σημαίες σε ελάχιστο χρόνο, επειδή απλά μιλάγαμε στο TS.

Στρατηγική: 30%

Με TS: 50%

Τέλος, το rush είναι αυτό που αναγκαστικά θέλει στρατηγική. Ακόμα κι αν οι παίκτες κάνουν του κεφαλιού τους, με εξαιρέσεις αυτούς που δε νοιάζονται για το αποτέλεσμα αλλά μόνο για το προσωπικό score, έχουν εξ ορισμού στρατηγική αφού ο στόχος είναι ένας, άμυνα ή επίθεση. Εδώ, ειδικά στους επιτιθέμενους, το TS μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω, γιατί αν μοιραστούν στους δύο στόχους ταυτόχρονα, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα καταστραφεί ο ένας τουλάχιστον. Με σωστή άμυνα ζώνης αφού μπουν τα εκρηκτικά, οι defenders είναι καταδικασμένοι. Επίσης, χάρη στο "Friendly Fire: OFF", μπορούν να γαζώνουν με όλα (ελικόπτερα, άρματα, 40άρες, rpgs, κλπ) ώστε να μην πλησιάζει κανείς να αφοπλίσει. Οι defenders από την άλλη, το καλύτερα που έχουν να κάνουν είναι να επικεντρώνονται σε αφανισμό squads, ώστε να αποφεύγεται το respawn κοντά στη βάση, στην καταστροφή spawn points (δίνει και πόντους/budges) και να στήνουν ενέδρες σε γνωστά περάσματα πριν πλησιάσει ο εχθρός.

Στρατηγική: 50%

Με TS: 80%

Τζαστ μάι του σεντς... :)

υγ. Πιστεύω ότι το voice του battlelog θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα να διαχωρίζει τις ομάδες έστω, ή τα squads. Καλό το party, αλλά τι να το κάνεις αν μπαίνοντας στο server στο σκορπίζει...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και δε βρισκω πως αλλαζεις το ingame ονομα, any ideas? :help:

Αλλιως πρεπει να αλλαξω το Origin name το οποιο κ βρηκα πως, αλλα πρεπει να ειναι ιδια τα ονοματα κ στο Origin κ στο game??

Αντε απο σημερα αρχιζω λιγο ποιο φανατικα γιατι so far δεν ειχα κ πολυ χρονο :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι ίδια. Οπότε ότι αλλάξεις στο origin θα έχεις και ingame. Και αν δεν το ξέρεις ήδη επιτρέται μόνο ένας soldier. :T:

εδιτ: Με πρόλαβε ο φίλτατος.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πρώτη ξενέρα και διάφορους πειραματισμούς, βρήκα συνδυασμό settings που μου δίνει αρκετά καλό αποτέλεσμα σε ποιότητα γραφικών και ταχύτητα στις περισσότερες περιπτώσεις. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά στο δικό μου μηχανηματάκι η πιο βαριά πίστα είναι με διαφορά η seine crossing. H caspian border από την άλλη μου πάει πολύ καλά ακόμα και με πολλούς παίκτες μέσα.

Πιστεύω ότι το παιχνίδι έχει περιθώρια optimization που θα έρθουν με κάποιο patch, όπως έγινε και στο bad company 2.

Παρεμπιπτόντως, ποιο είπαμε είναι το όνομα του ελληνικού server;

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πρώτη ξενέρα και διάφορους πειραματισμούς, βρήκα συνδυασμό settings που μου δίνει αρκετά καλό αποτέλεσμα σε ποιότητα γραφικών και ταχύτητα στις περισσότερες περιπτώσεις. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά στο δικό μου μηχανηματάκι η πιο βαριά πίστα είναι με διαφορά η seine crossing. H caspian border από την άλλη μου πάει πολύ καλά ακόμα και με πολλούς παίκτες μέσα.

Πιστεύω ότι το παιχνίδι έχει περιθώρια optimization που θα έρθουν με κάποιο patch, όπωε έγινε και στο bad company 2.

Παρεμπιπτόντως, ποιο είπαμε είναι το όνομα του ελληνικού server;

unledqmw.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες.

Τη βρηκα την εντολη για fps. Αυτα που εχω τωρα βγαζουν μεσον ορο 22 οποτε σιγουρα θελουν αλλαγμα. Σημαντικο για ανασες στην gpu ειναι και να βγαλετε το hbao παντως.

Δυο ερωτησεις.

Που βλεπεις τι πρεπει να κανεις για να παρεις ταδε ποντους απο μεταλλια οπως παλια?

Πχ ελεγε κανε 100 headshot και 5.000 ποντους.

δευτερον. Πως κανεις create server δικο σου?

Και μονο που το παιχνιδι θελει origin μεσω chrome καθε φορα για να τρεξει και εγινε στυλ steam ειναι "αντε γεια" για εμενα :(

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ενα περιεργο φαινομενο σημερα,το τρεχω και τα frames ειναι στα μισα ακριβως..

τι να πω drivers δεν πειραξα,εβγαλα και το προφιλ μπας και..αλλα τιποτα..

θα μας τρελανει το παιχνιδι,εκτος αν κανανε καμια λαλακια αυτοι στους σερβερς

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1098]morfeas-dsl-[/MENTION]

battlelog -> your username -> soldier name ( click click ) -> upcoming unlocks.

Server δικό σου δεν μπορείς να κάνεις, μπορείς να αγοράσεις ( νοικιάσεις ) server από κάποιες εγκεκριμένες εταιρίες παροχής game servers ( π.χ. multiplay.co.uk, k-play.de, serverox.net, etc etc )

P.S. Είμαι ο μόνος που δεν του λειτουργεί το Co-Op τις τελευταίες 6-7 μέρες ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1098]morfeas-dsl-[/MENTION]

battlelog -> your username -> soldier name ( click click ) -> upcoming unlocks.

Server δικό σου δεν μπορείς να κάνεις, μπορείς να αγοράσεις ( νοικιάσεις ) server από κάποιες εγκεκριμένες εταιρίες παροχής game servers ( π.χ. multiplay.co.uk, k-play.de, serverox.net, etc etc )

P.S. Είμαι ο μόνος που δεν του λειτουργεί το Co-Op τις τελευταίες 6-7 μέρες ?

εγραψες :magic:

Link to comment
Share on other sites

seine crossing ειναι βαρια ναι, αυτες οι 2 γεφυρουλες με ριχνουν στα 45fps για πλακα οποτε διασχιζω μια απο αυτες, ακομα και σε 16αρη χωρις να γινεται φασαρια :S

unledqmw.jpg

Ξεχασες τον HEAT :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.