Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

DICE is currently working on a Battlefield 3 patch that will improve a number of things, fix some issues, and so on — whatever a patch is supposed to do. But the upcoming patch will also tweak some gameplay elements like weapons and vehicles, chief of which are the jets. If you’ve tried to fly a jet in Battlefield 3, you’d know that the entry bar is very steep: you are only given access to a machine gun, which is incredibly hard to rake up any points with in order to get any useful weapon unlocks, like air to air missiles or even flares.

But according to DICE’s Frederik Thylander (via Twitter), jets are getting “buffed up” in an upcoming Battlefield 3 patch. Thylander responded to complaints from users that jets are underpowered, which they in many ways are in their current form. It’s still unknown what kind of upgrades jets might receive, but at the very least, we hope that flares are available as standard.

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα σημερα και διαβασα lab μπας και μαθω καμια πληροφορια...

Ιδου η δικια μου συνομιλια...

you: hello, i am Bill. I tried to talk before with a colleague of yours, but the connection timed out. Can you please unlock the physical warfare pack to my battlefiled 3 limited edition game?

you: i dont have it

Gaurav: sure

Gaurav: may I have your mail id

you: email : ****@******.com thank you gaurav!

Gaurav: okay

Gaurav: I would need some time to investigate this, please stay connected.

you: ok

Gaurav: Which platform (Xbox 360, PC, PS3) are you playing the game on?

you: PC

Gaurav:

**********

Gaurav: here is that code that work for you

you: thank you very much gaurav! bye!

Μίλησα κι εγώ μαζί τους και μόλις τους είπα ότι το πήρα από το Πλαίσιο και όχι από το Origin μου έριξε άκυρο... :weep:

Link to comment
Share on other sites

Εχτές το βραδυ η Dice ανακοίνωσε το R6 patch για τους Servers του Battlefield 3 το οποίο θα βελτιώσει το πρόβλημα με τα crashes των server οταν γινόταν αλλαγή χάρτη .

Συγκεκριμένα το changelog είναι :

* Fix for crashes usually occurring during level switches. Server providers may see a little bit of memory leakage instead in this situation

* Game servers should no longer quit in some situations where the online backend servers are down. Server will reconnect to the backend once it's up again

* Fix for ghost servers which didn't accept connections

* Kick reasons should better match situations where they are issued. This will help battlelog provide more accurate information to the player

* Connection fixes to avoid players sometimes being rejected while joining the game server on one of the last slots

* Security updates

* Improved server logging

Ήδη το έχουμε περάσει στον server μας ( HeSC ) από σήμερα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

εγώ συνεχίζω να παίζω single player campaign μετά από πολύωρο σπάσιμο νεύρων προσπαθώντας να κάνω και τους δύο πηρύνες στην 6990 να παίζουν στα 830Mhz (πάντως με τους 11.9 και το cap4 έχω πρόβλημα με την 6990 και το bf3. Πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι 10 φορές (exit και run as admin) για να δουλέψουν και οι δύο πυρήνες στα 830...Τις περισσότερες φορές που σπάει το cf και ο ένας πηρύνας δουλεύει στα 830, ο άλλος στα 250....Άλλος κανείς με 6990 και το ίδιο πρόβλημα στο bf3?

Θα περιμένω τους 11.10 και αν διορθωθεί καλώς ...ειδάλλως θα γύρίσω στους 11.8.)

Kαι όταν παίζει σωστά κάθομαι και χαζεύω!!! βγάζω screenshots ....Ειδικά στην πίστα στο αεροπλανοφόρο και με τα άρματα μάχης το οπτικό αποτέλεσμα είναι το κάτι άλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

ακυρο και σε μενα..

μου ειπε το κωδικο τον εχει το πλαισιο,μιλα μαζι τους...αν δεν στο δωσουν ζητα refund :p και κανε shop report @ ea forum

Εγώ χθες δεν κατάφερα να συνδεθώ με κάποιον εκπρόσωπο στο chat της EA. Περίμενα 2 φορές από ένα 25λεπτο και μετά ένα 15λεπτο, άνοιγε το παράθυρο του chat και δεν ερχόταν κανένας.

Σήμερα μπήκα πάλι και συνδέθηκα αμέσως. Μίλησα με μία κυρία η οποία μου είπε να μιλήσω με πλαίσιο.

Μετά ξαναμπήκα και μίλησα με έναν κύριο και μου τον έδωσε τελικά τον κωδικό μετά από κανένα 15λεπτο chat.

Παίζει ρόλο μάλλον και πώς θα το ζητήσεις. Έστειλα email στον εαυτό όλο το περιεχόμενο του chat να το ποστάρω αλλά δεν το έχω λάβει ακόμα..

Το απόγευμα έχει να πέσει θέρισμα με Type88 LMG και DAO-12 και flachette ammo!!!

:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

εγώ συνεχίζω να παίζω single player campaign μετά από πολύωρο σπάσιμο νεύρων προσπαθώντας να κάνω και τους δύο πηρύνες στην 6990 να παίζουν στα 830Mhz (πάντως με τους 11.9 και το cap4 έχω πρόβλημα με την 6990 και το bf3. Πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι 10 φορές (exit και run as admin) για να δουλέψουν και οι δύο πυρήνες στα 830...Τις περισσότερες φορές που σπάει το cf και ο ένας πηρύνας δουλεύει στα 830, ο άλλος στα 250....Άλλος κανείς με 6990 και το ίδιο πρόβλημα στο bf3?

Θα περιμένω τους 11.10 και αν διορθωθεί καλώς ...ειδάλλως θα γύρίσω στους 11.8.)

Kαι όταν παίζει σωστά κάθομαι και χαζεύω!!! βγάζω screenshots ....Ειδικά στην πίστα στο αεροπλανοφόρο και με τα άρματα μάχης το οπτικό αποτέλεσμα είναι το κάτι άλλο!!!

Όντως και εγώ πολλές φορές χαζεύω γύρω και μένω με ανοιχτό το στόμα από τα γραφικά (πολλές φορές με έχουν φάει έτσι), ειδικά όλα στο full και ultra!

Προτιμώ την operation firestorm, με την σκόνη της ερήμου τους θάμνους και τις φωτιές από τις πετρελαιοπηγές που φλέγονται. Παίρνω το tank καιι τρέχω γύρω - γύρω από την πίστα και χαίρομαι τα γραφικά!

:)

Σε πολλές πίστες (πχ. Operation firestorm)με όλα στο full πάει νερό πάνω από 60fps συνέχεια σε servers με 32 άτομα και κάτω, όταν μπαίνω σε 64αρηδες έχω μερικές πτώσεις στα 30 όταν μαζέυεται κοντά πολύς κόσμος και οχήματα, οπότε ρίχνω τα setting στο high.

Φτιάξε προφίλ με ρυθμίσεις συχνοτήτων-voltages για κάθε πυρήνα σε κατασταση idle - video- 3dgames και πέρασε και το afterburner για παραπάνω overclock, θα σου τα διορθώσει αυτά τα προβληματάκια...

Link to comment
Share on other sites

Το DAO-12 είναι μανούλα για close combat και κλειστές πίστες.

Χθές το βραδάκυ μια στιγμή που έπαιξα για καμμιά ωρίτσα, σε μια φάση κάνω ένα από τα γνωστά μου rush σε ένα δωμάτιο, και καθαρίζω 4 άτομα σε 2s :D

ντουπ, ντουπ, ντουπ, ντουπ, game over :D

Link to comment
Share on other sites

Οι servers είναι όλοι πεσμένοι, τα στατιστικά έχουν μηδενίσει σε αυτή την ανεπίσημη και χωρίς ανακοίνωση συντήρηση/αναβάθμιση της ΕΑ.

Επεξεργασία: Τελικά ανακοινώθηκε στο twitter πριν κανά 20' και η συντήρηση/αναβάθμιση θα διαρκέσει 1 ώρα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ συνεχίζω να παίζω single player campaign μετά από πολύωρο σπάσιμο νεύρων προσπαθώντας να κάνω και τους δύο πηρύνες στην 6990 να παίζουν στα 830Mhz (πάντως με τους 11.9 και το cap4 έχω πρόβλημα με την 6990 και το bf3. Πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι 10 φορές (exit και run as admin) για να δουλέψουν και οι δύο πυρήνες στα 830...Τις περισσότερες φορές που σπάει το cf και ο ένας πηρύνας δουλεύει στα 830, ο άλλος στα 250....Άλλος κανείς με 6990 και το ίδιο πρόβλημα στο bf3?

Θα περιμένω τους 11.10 και αν διορθωθεί καλώς ...ειδάλλως θα γύρίσω στους 11.8.)

Σε εμένα αυτό διορθώνεται με alt-tab.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τις πρωτες εντυπώσεις μου σαν τελειως noobas μιας και δεν εχω παίξει ποτε battlefield (ούτε counterstrike ούτε οτιδήποτε άλλο σχετικο).

Μετά απο ένα βραδυ στον bazoserver όπου όλοι με γαζώνατε έχω να πω οτι είναι πολυ fun και πολυ εθιστικό το παιχνιδι, δεν καταλαβαίνεις πότε περνάει η ωρα και αν δεν είχα δουλεια ακόμα θα έπαιζα.

Εχει ένα βαθμο δυσκολιας για μας τους noobades αλλά κυρίως 2 πραγματα με προβλημάτισαν:

1ον Δυσκολα ξεχωρίζεις αντιπάλους (εγω τουλαχιστον), θα έπρεπε τουλαχιστον να είναι λίγο πιο ευκολο να διακρίνεις τους αντιπαλους (αν και μαλλον ισχυεί πρώτα πυροβόλα μετα ρώτα) εκτός και αν υπαρχει καποιο κόλπο που αγνοω...

2ον Το οτι δεν μπορουσα να κανω ingame voice chat με ξενέρωσε λίγο , καταλαβαίνω οτι μέσω Battlelog γίνεται αλλά πρέπει πρώτα να κανω add ώς φιλους κτλ κτλ Θα ήθελα να μπορω να μιλάω στην ομάδα μου εύκολα και γρηγορα. (εκτός αν παλι αγνοω κάτι)

Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι ρολοι που μπορεις να έχεις στο παιχνίδι , εξυπνο και διασκεδαστικο να παιζεις με διαφορετικους ρολους στην ομαδα.

Fps στο συστημα μου στο ultra ειδα 23 εως 37 με τους 11.7, στο high 60 και βάλε (περιμενω και γω τους 11.10)

Link to comment
Share on other sites

8.5 score εδωσε για το Battlefield 3 το Gamespot

κατσε να δεις που για το MW3 θα δωσει 9 ως συνηθως

Θα επηρεάσει κάπως αυτή τη διασκέδασή μας...; :...:

1ον Δυσκολα ξεχωρίζεις αντιπάλους (εγω τουλαχιστον), θα έπρεπε τουλαχιστον να είναι λίγο πιο ευκολο να διακρίνεις τους αντιπαλους (αν και μαλλον ισχυεί πρώτα πυροβόλα μετα ρώτα) εκτός και αν υπαρχει καποιο κόλπο που αγνοω...

Βασικά οι δικοί σου έχουν από πάνω τους ένα γαλάζιο τριγωνάκι. Μερικές φορές όμως, μπορεί να μη φαίνεται. Πχ είχα σκαρφαλώσει σε κάτι κιβώτια μέσα σε ένα δωμάτιο και μπήκε ένας δικό μου και με γάζωνε 10-15", αφού δεν το έβλεπε (ήταν μέσα στο ταβάνι φαντάζομαι). Η αλήθεια είναι ότι μερικές φορές, καλύτερα να χτυπήσεις δικό σου, άλλωστε οι περισσότεροι servers έχουν Friendly Fire: Off, παρά να σε χτυπήσει εκείνος μέχρι να διαπιστώσεις αν είναι friend-or-foe... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.