Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Πάντως αν δεν φτιάξουνε το θέμα με το hyper threading , εγώ δεν το αγοράζω.Με ht on έχω ξεκάρφωτo stuttering με ταυτόχρονο sound loop-clipping. Με ht off και οποιοδήποτε catalyst , το παιχνίδι πετάει.

Έλα όμως που με ht off τα avisynth scripts στον mpc σέρνονται... restart και edit bios κάθε φορά που θέλω να δω hd υλικό...:hang3: Το πρόβλημα παρατηρέιται γενικά σε nehalem πυρήνες και dual gpu συστήματα και όχι σε k2600

Είσαι απόλυτα stable με HT on στις συχνότητες που παίζεις ?

Όσο πρόλαβα να το δοκιμάσω την προηγούμενη βδομάδα σε κάτι τεστ που έκανα με τον 980X δεν είχα κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τον 920 που είμαι τώρα και την 4890, αν κλείσω το hyper threading θα δώ διαφορά?

Αν και με μια κάρτα δεν έχω τεστάρει πολύ, κάποιοι εδώ υποστηρίζουν πως είδαν πιο ομαλή κίνηση με ht off και με single gpu.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα. δοκιμάζοντας τα fps του bf3 με μια msi twin froz II ( core clock 970mhz) πήρα τα παρακάτω screenshots. μέχρι στιγμής η 6870 έπαιζε σε ultra settings στα games με ικανοποιητικά fps >60+.

με το bf3 ζορίστηκε και ειδικότερα με το antiliasing deffered. με off τα fps εκτοξεύονται σε 60+ σταθερά.

επειδή δεν ξέρω αν τα συννημένα θα διαβάζονται σας ερωτώ.

1) το antiliasing deffered τι χρησιμότητα έχει.

και

2) πόσα είναι τα minimun fps ώστε να παίζεις αξιοπρεπώς και αξίζει να θυσιάσεις τα fps για higher settings?

αυτή τη στιγμή με custom video settings και antiliasing deffered 2x πάιζω με 43-57 fps σταθερά. γιατί αν παίξεις με τα πλάνα πιάνει και μέγιστα 80 fps.

σας ευχαριστώ :fun:

bf3 2011-10-30 15-23-30-34.bmp

bf3 2011-10-30 15-24-40-82.bmp

bf3 2011-10-30 15-27-05-58.bmp

Link to comment
Share on other sites

2 καλα ματσάκια νωρίτερα. Αρχίζω να παίρνω τα πάνω μου!:dance3:

bf32011103013315671.png

bf32011103013322962.png

Το RPK θερίζει πραγματικά!:)

bf32011103013530350.png

bf32011103013534681.png

Και ένα ωραίο βιντεάκι (βασικα ειναι 3, αλλα κλάιν:p) που βρηκα, για όσους δυσκολεύονται να πετάξουν jet και θέλουν να μάθουν. Ο τύπος βέβαια παίζει σε xbox, αλλα δεν είναι τα κουμπια που θα χρησιμοποιήσουμε, αλλα η τεχνική.;) (εξαιρούνται όσοι έχουν gamepad και το χρησιμοποιούν για jet/heli:P)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FkPsGauBb9s]Battlefield 3 Jet Tutorial Part 1 of 3: Basic Movement, Offensive and Defensive Maneuvers - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απόλυτα stable με HT on στις συχνότητες που παίζεις ?

Όσο πρόλαβα να το δοκιμάσω την προηγούμενη βδομάδα σε κάτι τεστ που έκανα με τον 980X δεν είχα κάποιο θέμα.

Δοκίμασα και default συχνότητες και δυστηχώς same shit φίλε μου. Χμμμ θα δοκιμάσω με μιά κάρτα και ht on να δω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και default συχνότητες και δυστηχώς same shit φίλε μου. Χμμμ θα δοκιμάσω με μιά κάρτα και ht on να δω τι παίζει.

Με multi-GPU μην περιμένεις απολύτως smooth gameplay.

Εγω με single έκανα τις δοκιμές, και έπαιζε φίνα.

Link to comment
Share on other sites

Με multi-GPU μην περιμένεις απολύτως smooth gameplay.

Εγω με single έκανα τις δοκιμές, και έπαιζε φίνα.

Άλλο το κατεξοχήν microstutterrιng του cf που φαίνεται ακόμα και με 60 fps κολλημένα και άλλο τα τραγικά frame drops που κάνει με ht on. Στην δεύτερη περίπτωση ακόμα και single να παίξω βλέπω σκαμπανεβάσματα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην κοινότητα. δοκιμάζοντας τα fps του bf3 με μια msi twin froz II ( core clock 970mhz) πήρα τα παρακάτω screenshots. μέχρι στιγμής η 6870 έπαιζε σε ultra settings στα games με ικανοποιητικά fps >60+.

με το bf3 ζορίστηκε και ειδικότερα με το antiliasing deffered. με off τα fps εκτοξεύονται σε 60+ σταθερά.

επειδή δεν ξέρω αν τα συννημένα θα διαβάζονται σας ερωτώ.

1) το antiliasing deffered τι χρησιμότητα έχει.

και

2) πόσα είναι τα minimun fps ώστε να παίζεις αξιοπρεπώς και αξίζει να θυσιάσεις τα fps για higher settings?

αυτή τη στιγμή με custom video settings και antiliasing deffered 2x πάιζω με 43-57 fps σταθερά. γιατί αν παίξεις με τα πλάνα πιάνει και μέγιστα 80 fps.

σας ευχαριστώ :fun:

Antialiasing Deferred and Antialiasing Post.What is the difference? Is necessary use both? - Electronic Arts UK Community

Link to comment
Share on other sites

“Our plans over the next 6 months is to have a very robust set of expansion packs past on Strike at Karkand and that we think the community’s going to be very, very excited about.”

Κατάλαβα γιατί ένα τέτοιο παιχνίδι δεν κοστίζει ακριβά...με τα expansions θα βγάλουν τα τριπλάσια απ'ότι αν ήταν ακριβό εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

“Our plans over the next 6 months is to have a very robust set of expansion packs past on Strike at Karkand and that we think the community’s going to be very, very excited about.”

Κατάλαβα γιατί ένα τέτοιο παιχνίδι δεν κοστίζει ακριβά...με τα expansions θα βγάλουν τα τριπλάσια απ'ότι αν ήταν ακριβό εξαρχής.

εεε, όχι ακριβώς, γιατί "άλλα" franchises και πουλάνε 60$ το release και βγάζουν 15$ dlc με remade χάρτες.

Εν ολίγοις, μην το σκέφτεστε άλλο για την τιμή, καταντάει αστείο, 35 ευρώ GOTY + DLC + extras ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ. Όποιος δεν το πιστεύει, googlit.-

Link to comment
Share on other sites

“Our plans over the next 6 months is to have a very robust set of expansion packs past on Strike at Karkand and that we think the community’s going to be very, very excited about.”

Κατάλαβα γιατί ένα τέτοιο παιχνίδι δεν κοστίζει ακριβά...με τα expansions θα βγάλουν τα τριπλάσια απ'ότι αν ήταν ακριβό εξαρχής.

Εγω παντως με αυτο το παιχνιδι ξεκινησα διαφορετικα.

Τους εδωσα 14.60 για αρχη και βλεπουμε.

Στο CoD BlackOps εδωσα με το καλημερα μια 60αρα ευρουλακια και αλλα δυο 15αρια για τα dlc.

Για να δουμε ποσο θα μου κοστισει το παιχνιδι της χρονιας. :D

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το link το antiliasing deferred δεν προσφέρει κάτι που να δικαιολογεί το πετσόκομα στα fps. οπότε οff και η 6870 πάλι στα 60 fps.:shout::shout::shout::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.