Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Σε close combat που μου αρέσει αρκετά το game είναι σε αρκετά καλό επίπεδο, και θεωρώ πως είναι πιο εύκολο να φας ή να τον φάς γρήγορα σε σχέση με το BFBC2.

ΕΕΕ??Γινε πιο σαφης..Πιο γρηγορα??no f@cking way..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14206]AKISSS[/MENTION]

Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον.

Ίσως να είναι από τις ρυθμίσεις των server που έπαιξα.

Σε κάποιες φάσεις ήταν σαν να είχα "ενδυναμωμένο" AN-94 :p

Όπου και να στόχευα τον άλλο από απόσταση κοντά εώς φάτσα κάρτα έπεφτε κάτω μονομιάς :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα maps είναι όντως μικρά... αυτά με τα οχήματα. Όταν έλεγαν για τριπλάσιο μέγεθος από Heavy Metal μάλλον μιλούσαν για τα όρια που μπορούν να πετάξουν τα jets... :fist:

Ελπίζω σε κανά expansion να έχουν αρκετά μεγαλύτερα maps, με πάνω από 4 jets κτλ.

Επίσης το ρημάδι το appearance στους soldiers γιατί κάνει reset κάθε φορά;

Τέλος, όταν σας βγάζει παύλα - στο ping restart τον browser και τα ξανα εμφανίζει...

Μηπως παιζεις τα 32playersSize versions των map?

Γιατι αλλα τα map για 32 παικτες και αλλα αυτα των 64 παικτων.

Ενταξει η Heavy Metal ειναι ανετα η πιο αθλια πιστα ολων των εποχων.

ΤΗ ΜΙΣΩ ΜΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ "ΕΙΝΑΙ".

Link to comment
Share on other sites

ή το rank system ειναι γρηγορο ή εγω εχω λιωσει.....:p

Πάντως το λεγαμε και με το Neph....αν το BC2 κρατησε(για μας τουλαχιστον) 1.5 χρονο, αυτο εχει τα φοντα να σπασει το ρεκορ :)

Link to comment
Share on other sites

Δν ξερω..μπορει εμενα να μ φαινεται καπως..ειχα συνηθισει μαλλον στο BFBC2..στο οποιο επαιρνα ενα SV98 κ ημουν one man army κ σε close combat αλλα κ απο μακρυα..Εδω (BF3) κ με Μ98 απ οτι θυμαμαι απο την Beta και στα 10 μετρα ν τον πετυχαινα τον αλλο παλι δν ψοφουσε..

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ακη και δω τα ιδια κάνεις....:p

Προχθες μου εσπασες τα νευρα πάλι :)

Πιστεψε με,αν το SV98 ΕΙΧΕ το ιδιο feeling με αυτο του BFBC2 και το switch weapons ηταν πιο γρηγορο μπορει να ειχα k/d 10:whip:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με,αν το SV98 ΕΙΧΕ το ιδιο feeling με αυτο του BFBC2 και το switch weapons ηταν πιο γρηγορο μπορει να ειχα k/d 10:whip:

Το γεγονος οτι το weapon switch ειναι αργο ειναι μεγαλο +. Στο BC2 αλλαζες οπλο λες και το ειχες ενσωματομενο στο χερι. Ειναι πιο ρεαλιστικο σε κινησεις. Και με το μαχαιρι. Πλεον για να αφαλοκοψεις τυπο θελει τεχνη, οχι οπου βρουμε βουρ με εξασφαιρα μαχαιρια αλα @Nephiλiμ :p

Γενικα εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο το BC2 :T:

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι το weapon switch ειναι αργο ειναι μεγαλο +. Στο BC2 αλλαζες οπλο λες και το ειχες ενσωματομενο στο χερι. Ειναι πιο ρεαλιστικο σε κινησεις. Και με το μαχαιρι. Πλεον για να αφαλοκοψεις τυπο θελει τεχνη, οχι οπου βρουμε βουρ με εξασφαιρα μαχαιρια αλα @Nephiλiμ :p

Γενικα εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο το BC2 :T:

Aντε δεκτον αυτο..το γεγονος οτι θα φας σφαιρα απο SV98-M98 κτλ στα 5 μετρα κ δν ψοφας?

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι το weapon switch ειναι αργο ειναι μεγαλο +. Στο BC2 αλλαζες οπλο λες και το ειχες ενσωματομενο στο χερι. Ειναι πιο ρεαλιστικο σε κινησεις. Και με το μαχαιρι. Πλεον για να αφαλοκοψεις τυπο θελει τεχνη, οχι οπου βρουμε βουρ με εξασφαιρα μαχαιρια αλα @Nephiλiμ :p

Γενικα εμενα μου αρεσει περισσοτερο απο το BC2 :T:

"Και εκεί που τον κυνηγούσα... ΜΠΑΜ... εκπυσοκρότησε το μαχαίρι..."

:p

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως το tactical light σε στραβώνει σε πίστες με ντάλα ήλιο. Να το καταλάβω σε εσωτερικούς χώρους ή γενικά σε σημεία με λίγο φως, αλλά σε σημεία που σε στραβώνει ο ήλιος ,και ρεαλιστικά στο κάτω κατω, είναι χαζό να με ζαλίζει ο άλλος στα 5 μέτρα. Αυτά. Κατά τα άλλα το game τα σπάει σε όλα.:T:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι 80% κλασσικο bf, αμα σε κανουν revive δεν μετραει το death, αμα εχει τις μισες σημαιες τοτε μειωνονται αυτοματα τα τικετ στην αντιπαλη ομαδα, πολυ βασικα αυτα, αν μπορεσουν καποια στιγμη να βαλουν να διαλεγεις spawn point με τον κερσορα οπως πριν 9 χρονια θα ειναι αρχοντες. Να φτιαξουν και το map βασικα, θελω μεσαιο-μικρο ζουμ στο μινιμαπ και ελαχιστο ζουμ στον αλλο χαρτη καθε φορα που παταω το M, οχι να παταω το N συνεχεια, τοσο δυσκολο ειναι πια ?? :S

Οσο για την ¨"αδρανεια" περα απτο γεγονος οτι στα 60fps+/single gpu/vsync off ειναι αλλο game τελειως απο πλευρας αποκρισης, υπαρχουν καποιες στιγμες που εισαι οντως εκτεθιμενος αλλα αυτο το εχουν κανει ετσι επιτηδες, πχ δεν γινεται να τρεχεις σαν σκυλι, να πατας Z και να εχεις την απαιτηση να μπορεις να βαρεσεις και να τραβηξεις ADS ΑΜΕΣΩΣ την στιγμη που θα εχεις ακουμπησει κατω, αμα γινοτανε ετσι θα επεφτε πολλη γκρινια οπως πριν 6 χρονια με το BF2 και το φαινομενο dolphin diving, αν θελεις μικροτερη περιοδο αδρανειας απλα κανεις μια παυση αναμεσα στο sprint και το prone. ελπιζω να μην υπερφορτωσα το φυστικι κανενος που δεν ειναι τοσο εξυπνος οσο εγω. (rofl)

Οι χαρτες ειναι μια χαρα, σε 16αρη βρισκομαστε μεταξυ μας σχετικα ευκολα για να σφαχτουμε (μεγαλη υποθεση το scaling) σε 64αρη παιζουν 2 jet ανα ομαδα που τοσα παιζανε και στο BF2, δεν ειναι ace combat fps ειναι :p btw φαινονται καπως αχρηστα τα jet γιατι οι βομβες ειναι στα unlocks, by default εχουν μονο πολυβολο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Aντε δεκτον αυτο..το γεγονος οτι θα φας σφαιρα απο SV98-M98 κτλ στα 5 μετρα κ δν ψοφας?

Αν θες φούλ ρεαλισμό ARMA. Επίσης θέλει κεφάλι για ναι ψοφησεις η HC server

Άσχετο χθές κατάφερα και βγήκα ζωντανός απο μάχη με κουνουποελικοπτερο εγω on foot. Τον έριξα τον σκατιαρη: P

Sent from my NookColor using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συνέχεια με πετάει με το μήνυμα Your connection to the server has timed out. Ένα στα δύο παιχνίδια θα το κάνει κι ας έχω τέρμα σήμα.

Έχετε καμιά ιδέα?

Το PunkBuster το έχω κάνει update manualy...

Update: Έκανα αυτό "Connection timed out." - PROBLEM SOLVED! - Battlefield 3/BF3 και πήγαινε κάπως καλύτερα.

Update 2: Πάλι χάλια! Καμιά ιδέα ρε παίδες? :wall:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συνέχεια με πετάει με το μήνυμα Your connection to the server has timed out. Ένα στα δύο παιχνίδια θα το κάνει κι ας έχω τέρμα σήμα.

Έχετε καμιά ιδέα?

Το PunkBuster το έχω κάνει update manualy...

Update: Έκανα αυτό "Connection timed out." - PROBLEM SOLVED! - Battlefield 3/BF3 και πήγαινε κάπως καλύτερα.

Update 2: Πάλι χάλια! Καμιά ιδέα ρε παίδες? :wall:

απενεργοποίησε το upnp (ειδικά αν έχεις speedtouch) και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Aντε δεκτον αυτο..το γεγονος οτι θα φας σφαιρα απο SV98-M98 κτλ στα 5 μετρα κ δν ψοφας?

για να λέμε το σωστό από οποιαδήποτε όπλο και να φας σφαίρα, έως τα 100 μέτρα, ειδικά support, assault και carbine δεν υπάρχεις..... στα 5 μέτρα οποιοδήποτε πιστόλι 9mm και άνω σε έχει ρίξει κάτω και για να σωθείς πρέπει να είσαι τυχερός ......

Οπότε δεν θα μπορούσαν να έχουν τόσο ισχυρά τα sniper και να έχουν αδύναμα τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.