Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Σφαιρα λεει?

Στο "launch day" δεν ξέρω τι γίνεται, δεν νομίζω πως το έχω χρησιμοποιήσει, και ιδιαίτερα σε κάποιο uber hyped & expected release, αλλά π.χ. το Crysis 2 την 3η μέρα της κυκλοφορίας του κατέβαινε με 2.2MB/s από το origin σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα παιδες,αλλα να ρωτησω κατι που το εχω απορια.ας πουμε αγοραζεις το cd key και κατεβαζεις το παιχνιδι,αυτο αποθηκευεται καπου σαν iso η κατι αλλο, και το κανεις εγκατασταση απο εκει?

το ρωταω γιατι στο bc2 που ειχα αγορασει κλειδακι το κατεβασα,εκανα save download files, που ελεγε και μετα δεν τα εβρισκα.επισης ξεκιναγε εγκατασταση κατευθειαν στο c χωρις να μου δινει δυνατοτητα επιλογης.

οταν εκανα format παλι απο την αρχη κατεβασμα και ξανα μανα τα ιδια.

δεν υπαρχει τροπος να το κατεβασεις και να να το σωσεις καπου η να το γραψεις σε δισκακι και να κανεις εγκατασταση οπου θες?

Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα παιδες,αλλα να ρωτησω κατι που το εχω απορια.ας πουμε αγοραζεις το cd key και κατεβαζεις το παιχνιδι,αυτο αποθηκευεται καπου σαν iso η κατι αλλο, και το κανεις εγκατασταση απο εκει?

το ρωταω γιατι στο bc2 που ειχα αγορασει κλειδακι το κατεβασα,εκανα save download files, που ελεγε και μετα δεν τα εβρισκα.επισης ξεκιναγε εγκατασταση κατευθειαν στο c χωρις να μου δινει δυνατοτητα επιλογης.

οταν εκανα format παλι απο την αρχη κατεβασμα και ξανα μανα τα ιδια.

δεν υπαρχει τροπος να το κατεβασεις και να να το σωσεις καπου η να το γραψεις σε δισκακι και να κανεις εγκατασταση οπου θες?

Από το Origin ότι κατεβάσεις μπαίνει σε φάκελο δικό του ( π.χ. Crysis 2® ) στον φάκελο C:\Program Files (x86)\Origin Games

Αυτό το κάνεις copy σε έναν άλλο δίσκο, και όποτε θες να το βάλεις σε φρέσκο PC, απλα κάνεις setup το Origin, κάνεις copy - paste τον φάκελο αυτό στο Origin Games\ και έπειτα μέσα από το Origin αντί να σου λέει Download για το παιχνίδι αυτό θα λέει Install ( επί της ουσίας το Install αυτό απλά δημιουργεί τα όποια shortcuts & registry values, δεν κάνει copy files κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Με βαλατε σε σκεψεις με τα on line cd keys !!

Το εχω παραγγειλει απο πλαισιο ,αλλα μεχρι να ερθει στο Ρεθυμνο,αφου 27 πεφτει Πεμπτη ,μπορει να παει και 31 του μηνα να το φερει η μεταφορικη . ps Ρεθυμνο τα στελνει με μεταφορικη οχι courier

Μηπως να παρω το cd key απο αυτα εδω :

Compare Digital download prices : Battlefield 3 steam origin cd key Euro currency

θα το εχω στις 25 μηνα ? εδω λεει οτι το κλειδι δουλευει ανεξαρτητως χωρας που εισαι

Για να καταλαβω αγοραζω το κλειδι και στις 25 του μηνα (αν ερθει τοτε το κλειδι) κανω activate to κλειδι στην ΕΑ και κατεβαζω το την EA το παιχνιδι ,σωστα??

Αν ειναι ετσι κερδιζω 1 εβδομαδα !

Link to comment
Share on other sites

Με βαλατε σε σκεψεις με τα on line cd keys !!

Το εχω παραγγειλει απο πλαισιο ,αλλα μεχρι να ερθει στο Ρεθυμνο,αφου 27 πεφτει Πεμπτη ,μπορει να παει και 31 του μηνα να το φερει η μεταφορικη . ps Ρεθυμνο τα στελνει με μεταφορικη οχι courier

Μηπως να παρω το cd key απο αυτα εδω :

Compare Digital download prices : Battlefield 3 steam origin cd key Euro currency

θα το εχω στις 25 μηνα ? εδω λεει οτι το κλειδι δουλευει ανεξαρτητως χωρας που εισαι

Για να καταλαβω αγοραζω το κλειδι και στις 25 του μηνα (αν ερθει τοτε το κλειδι) κανω activate to κλειδι στην ΕΑ και κατεβαζω το την EA το παιχνιδι ,σωστα??

Αν ειναι ετσι κερδιζω 1 εβδομαδα !

Ναι.

Πληρώνεις, σου στέλνουνε CD-Key.

Εγκαθιστάς το Origin ( store.origin.com ) και από το menu του Origin πατάς το Claim game ή Redeem game/code ( κάπως έτσι το λέει δεν θυμάμαι ακριβής ονομασία, δεν έχω το origin σε αυτό το PC ) και εκεί βάζεις το CD-Key.

Έπειτα σου βγάζει στο My Games το παιχνίδι, και κάνοντας κλίκ στο Download το κατεβάζεις στο PC σου.

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι αν

1. ΣΙΓΟΥΡΑ δουλευει σε ολες τις χωρες και

2. αν θα το στειλουν στην ημερομηνια που λενε , αν οχι 25 τουλαχιστον μεχρι τις 28 το πολυ

28/10/2011 λεει ημερομηνια στην origin ,αρα ακυρο το 25 ?

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

Pre-load Battlefield 3 on Oct. 21 - Battlefield 3

Εγώ από αυτό καταλαβαίνω ότι όσοι έχουν προπαραγγείλει θα το έχουν στην ώρα τους. Οπότε παίδες μη τρελένεστε και αγοράζετε keys. Αργότερα θα λέτε κοιτώντας τη games συλλογή σας "Αχ και να είχα το μεταλικό εκείνο κουτάκι του BF3" :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν το Πλαισιο το εχει στις 27 του μηνα πως θα το εχω εγω στην ωρα μου με την μεταφορικη που το στελνουν εδω????

Για να το εχω "στην ωρα μου " θα πρεπει να μου το στειλουν απο τις 23 - 24 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την ανακοίνωση το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο με βάση τις προπαραγγελίες που θα έχει, θα έχει φροντίσει να έχει την απαραίτητη ποσότητα πριν τις 27 ωστέ εσύ και ο οποιοσδήποτε το έχει προπαραγγείλει να το έχει στη ώρα του. Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Τώρα αν δε σε νοιάζει η φάση συσκευασία, ναι παρε το key να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο. :smoke:

edit: [MENTION=13266]michalos[/MENTION] --> Και έτσι να είναι μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο στο Πλαίσιο Ηρακλείου να σου πουν πότε το βλέπουν αυτοί να το έχουν και αν στο στέλνουν αυθημερόν.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αποφασίσει ...Να το πάρω ή όχι........δεν έχω πολύ χρόνο αυτή την περίοδο και αν το πάρω με βλέπω να παίζω τα Χριστούγεννα...

εγώ στη θέση σου θα έκανα preorder λόγω του free expansion pack...

λογικα αργοτερα θα ειναι διαθεσιμο μονο επι πληρωμη

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγάζουν βιντεάκια με τα οχήματα που στο κάτω κάτω λίγο-πολύ τα είδαμε στην caspian, δεν βγάζουν καμιά πλήρη λίστα με τα όπλα γτ όπου και αν έχω κοιτάξει - ναι και στο battleblog - συμπέρασμα δεν βγάζω.:...:

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βγάζουν βιντεάκια με τα οχήματα που στο κάτω κάτω λίγο-πολύ τα είδαμε στην caspian, δεν βγάζουν καμιά πλήρη λίστα με τα όπλα γτ όπου και αν έχω κοιτάξει - ναι και στο battleblog - συμπέρασμα δεν βγάζω.:...:

There you go son.

battlefield-3-fact-sheet_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thanks dad. :p Το έχω δει αυτό. Αλλά μετά είδα ότι θα έχει και όπλα μαζί με το Back to Karkand DLC, όπως το MG36 που λατρεύω, αλλά δεν έχω δει κάπου επίσημες photo με νέο σχεδιασμό κλπ.

http://bf3blog.com/2011/10/battlefield-3-back-to-karkand-weapons/

Έγινε επεξεργασία από Grisos
Link to comment
Share on other sites

We’re previously known that Battlefield 3 will be getting a lot of DLC, in fact, 3 times as much as Bad Company 2. Even before the release of the game, the first expansion, Back To Karkand, has been announced. According to DICE’s Lars Gustavsson, who recently spoke in an interview with MCV, the DICE studio has been “completely restructured” around DLC now.

“Nowadays, we have operations team who looks at the title when it starts getting closer to launch (or long before) with potential downloadable content and so on, to really have a plan.

Otherwise you’re quite likely to start slipping. If you’re focusing just before release on what you’re going to ship post-launch, then I think you have problems.”

Gustavsson concluded by sating, “yes there is a massive [DLC] plan in place.” Battlefield 3 is DICE and EA’s biggest game in a long time, and it’s no surprise that they’re investing into long-term DLC plans. Downloadable content has gotten very lucrative for publishers lately, who can sell a few $10-15 map packs and greatly increase the revenue of a game. The last Battlefield DLC, the Vietnam expansion for Bad Company 2, has reportedly sold over 1 million copies to date.

Last month, EA and Sony announced that the PlayStation 3 will be getting a one week head start on DLC, ahead of the PC and Xbox 360.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν κατακλέψει με τα dlc τους! Μισοτελειωμένα παιχνίδια που βρίθουν από bugs και είναι unplayable μέχρι το 4ο patchάρισμά τους!

Αν είναι δυνατόν σε Battlefield να είναι extra το Karkand!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μετα αναρωτιουνται καποιοι ΓΙΑΤΙ δεν δινουν mod tools, οι προθεσεις της EA ειναι ξεκαθαρες, μετα το the sims ερχεται το Simfield 3, οποιος καταλαβε καταλαβε, ελα να βλεπω καινουργια καραγκιοζακια στο battlefield heroes !

Cow_milking_machine_in_action_DSC04132.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.