Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρωτα και το [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] για την αισθηση που σου αφηνουν οι δυο καρτες.

Το κρεμασμα για profile ναι ειναι "ασχημο" αλλα δεν υπαρχει πλεον κανενα θεμα με 2 καρτες.Το επιβεβαιωνω-εχω παιξει απειρες ωρες στο zpaf-

H 570 ηταν μεγαλο fail σαν αγορα με το setup που χεις τωρα αλλα τεσπα.

Eπισης στο bf2 βολευε ΟΛΟΥΣ να το παιζουν στο LOW για να ειναι τα βουναλακια πιο μικρα και να βλεπεις καλυτερα τους εχθρους.

Τι να παει να πει αυτο?

Να δεις που θα υποκυψουν και βαλουν και commander T.T

Δεν ασχολουμαι με ατομα που παιζουν fps με ηχεια ή/και δεν εχουν παιξει ποτε σε refresh rate 100hz και πανω.

BF2 ναι ειχες ενα πολυυυυ μικρο πλεονεκτημα αμα εβαζες το terrain στο low αλλα φαινοτανε σαν εμετος, εγω το κραταγα στο medium γιατι καποια custom map κρασαρανε οταν το εβαζα στο high, που κολλαει αυτο ομως ? και στο bc2 κανεις σοβαρος παιχτης δεν παιζει με bloom, so what ? Για squads μιλαμε, helloooooo, και ναι ΚΑΛΑ θα κανουν αμα βαλουν commander, οταν εκανε σποτ ολη την αντιπαλη ομαδα με radar scam και σου εστελνε UAV - hummer/buggy και πολεμοφοδια σε χαλαγε πολυ ε ???

Εννοειται πως θα συνενοδευσω την 570 με τον αντιστοιχο cpu, τον c2q θελω να τον ξεφορτωθω πολλους μηνες τωρα και το ξερουν ολοι αυτο, απλα μου ετυχε κατι εκτακτο και δεν μπορεσα να εχω τα απαιτουμενα χρηματα για να αλλαξω πλατφορμα, προτιμησα ετσι να παρω μονο την καρτα γιατι ητανε πολυ καλη ευκαιρια ( 240 ευρω - gainward golden sample - αριστη κατασταση με αποδειξη και ολα ) νοεμβριο εκτος απροοπτου θα δω επιτελους αν αρκει ο 2500k στα 4.5 για 64αρι server ή αν επρεπε να παρω κανα mainframe απτην nasa :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολουμαι με ατομα που παιζουν fps με ηχεια ή/και δεν εχουν παιξει ποτε σε refresh rate 100hz και πανω.

BF2 ναι ειχες ενα πολυυυυ μικρο πλεονεκτημα αμα εβαζες το terrain στο low αλλα φαινοτανε σαν εμετος, εγω το κραταγα στο medium γιατι καποια custom map κρασαρανε οταν το εβαζα στο high, που κολλαει αυτο ομως ? και στο bc2 κανεις σοβαρος παιχτης δεν παιζει με bloom, so what ? Για squads μιλαμε, helloooooo, και ναι ΚΑΛΑ θα κανουν αμα βαλουν commander, οταν εκανε σποτ ολη την αντιπαλη ομαδα με radar scam και σου εστελνε UAV - hummer/buggy και πολεμοφοδια σε χαλαγε πολυ ε ???

Εννοειται πως θα συνενοδευσω την 570 με τον αντιστοιχο cpu, τον c2q θελω να τον ξεφορτωθω πολλους μηνες τωρα και το ξερουν ολοι αυτο, απλα μου ετυχε κατι εκτακτο και δεν μπορεσα να εχω τα απαιτουμενα χρηματα για να αλλαξω πλατφορμα, προτιμησα ετσι να παρω μονο την καρτα γιατι ητανε πολυ καλη ευκαιρια ( 240 ευρω - gainward golden sample - αριστη κατασταση με αποδειξη και ολα ) νοεμβριο εκτος απροοπτου θα δω επιτελους αν αρκει ο 2500k στα 4.5 για 64αρι server ή αν επρεπε να παρω κανα mainframe απτην nasa :p

Elitist-faggot εγινες και συ?

Να ναι καλα τα Superlux!

Να βρασω τα 100 hz και πανω οταν βλεπω τις λαμπες CCFL να φωτιζουν τα πανταολα.

Για το αλλο που ειπα εννουσα οτι καλοι οι θεσμοι απο τα παλιοτερα παιχνιδια αλλα πρεπει να υπαρχει εξελιξη.

Και ναι ο commander με χαλαει.

Κανονισε τωρα που θα παρεις Σαντυμπαλτζη να βρεις παλι την χειροτεροτερη μητρικη του κοσμου για συνοδεια οπως με το τωρινο σου setup.

Link to comment
Share on other sites

Yep.

:slap:

Οχι γιατι ο squad leader μπορει να κανει spawn σε οποινδηποτε παικτη. Συνεπως απλως περιμενεις να κανει spawn o μαστορας και μετα spawn σε εκεινον.

Αν και δεν καταλαβα πως οριζεται ο squad leader? Αμα μπει ο [GROF]Τακης και εγω δεν τον γουσταρω επειδη ειναι @@, μπορουμε να τον πεταξουμε οξω; :p

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι ο squad leader μπορει να κανει spawn σε οποινδηποτε παικτη. Συνεπως απλως περιμενεις να κανει spawn o μαστορας και μετα spawn σε εκεινον.

Αν και δεν καταλαβα πως οριζεται ο squad leader? Αμα μπει ο [GROF]Τακης και εγω δεν τον γουσταρω επειδη ειναι @@, μπορουμε να τον πεταξουμε οξω; :p

Mutiny!!!

mutiny-thumb-211x266.jpg

Link to comment
Share on other sites

ROFL :D

Εγω λογικά το βραδάκυ θα έχω το game από EA :D

Ελπίζω να κάνουνε και άλλοι "performance evaluation" στο multiplayer γιατί το single player ουδέποτε το αγάπησα στο 90% των games τα τελευταία 8 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχουν παρει τηλέφωνο ακόμα, αν και τους είχα πάρει εγώ πριν λίγες μέρες και μου είπανε ότι θα με πάρουν όταν πάρουν το παιχνίδι να συννενοηθούμε πως θα το πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γινοτανε στο BF2, και ΕΤΣΙ πρεπει να γινεται, αλλιως ποιο το καταραμενο νοημα να εισαι λιντερ ? να πατας Q ενω σημαδευεις το objective και να χαιρεσαι ? QQ

@ Frodnikk

πες cpu και βλεπουμε, γιατι με c2q / phenom δωρον αδωρον θα παει το crossfire.

Και παλι προσωπικα θα πουλαγα την radeon ενα κατοσταρικο και θα επαιρνα μια 570, πραγμα που εκανα ηδη :p

Δεν παλευεται crossfire/sli αμα εχεις μαθει στην αισθηση που σου δινει η μια καρτα, ρωτα τον Alexopus6 που ξεφορτωθηκε τις δικιες του και υσηχασε, χωρια οτι θα πρεπει να κρεμεσαι απτα παπακια τους καθε φορα που βγαινει ενα καινουργιο game για να βγαλουν το αντιστοιχο profile, ενω στο ενδιαμεσο θα πειραματιζεσαι με rename στο .exe και αλλες αλχημειες.

i7 920 stock speed άντε να τον κάνω και λίγο overclock

Link to comment
Share on other sites

Σαν noob στο φόρουμ θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και είμαι ήδη απο εκείνους που τα ακουμπήσανε ήδη για να πάρω την πρέζα που λέγετε battlefield 3.

Για να μπορέσω να το ευχαριστηθώ σε 1080p to ρημάδι θέλει 2 gb video ram κάρτες η το crossfire με τις γριές 5870 θα την παλέψει γιατί τις είδα να κουτσαίνουνε με 2χαα και 4χαα msaa. Αν όχι τι προτείνετε για 1080p ? :hm:

high1920.png

Battlefield 3 Beta Performance Test > High Quality - 1920x1200 - TechSpot Reviews

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα, παραλαβη απο καταστημα Αγ. Παρασκευης, με πηραν το απογευμα για αλλαγη και παραλαβη στο χωρο μου στις 27 του μηνα.

Ελπιζω να μην κανουν τιποτα μαιμουδιες σε αυτους που θα παραλαβουν τελικα απο καταστημα, γιατι μου ανεφερε το παλλικαρι στο τηλεφωνο οτι μπορει να γινουν ψιλολαθη, καθως τα καταστηματα μπορει να εχουν δεσμευσει κομματια και να μην εχει ενημερωθει το συστημα και υπαρχει περιπτωση να πας να παραλαβεις απο καταστημα και να εχουν εξαντληθει.

Για αυτο μου ειπε οτι για πιο σιγουρη παραλαβη στις 27 του μηνα να γινει με παραλαβη στο χωρο μου.

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο τελικα αλλα το σιγουρο ειναι οτι στα καταστηματα θα γινεται ψιλοχαμος την πρωτη μερα και θα υπαρχει και αρκετη ταλαιπωρια.

Link to comment
Share on other sites

Προπαρήγγειλα κι εγώ από Πλαίσιο ...Σόφιας. :hehe:

Ίδια τιμή με Ελλάδα το φέρανε, με τα ίδια DLC (dogtags και back to karkand). Σήμερα εμφανίστηκε στο κατάστημα online, το κοίταζα καιρό και δε το είχαν βάλει. Άντε γιατί από εδώ που είχα πάρει το BC2, το έχουν 50 ευρώ τα ζώα.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fKPM4-VdKDc&feature=related]Dimitri finds out about Battlefield 3 commo rose - YouTube[/ame]

Πραγματικα ευχομαι να πεφτουν BAN για οποιον το σπαμαρει.

Ανυποφορο.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.