Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Να ρωτησω κάτι; Ανεβαίνεις κλασεις για την πλακα ή ειναι η ιδεα μου; Εχω δει αρκετους 44αριδες. Ε και μεσα σε μια βδομαδα μου φαινεται καπως να φτασει καποιος 44 (στο BC2 ακομα 33 ειμαι μετα απο 6 μηνες) . Δηλαδη σε ενα μηνα αφου βγει θα ειμαστε ολοι 50; Ποιο το νοημα; :...:

Για να ξεκλειδωσεις ταπανταολα θελει ~100 ΩΡΕΣ ανα CLASS.

Link to comment
Share on other sites

οταν λεώ εγω οτι και με 1680χ1050 στην caspian πρεπει να ειμαι vram limited...

edit: υπαρχει τροπος να δω πόση vram τρώω;

σ'αυτή την ανάλυση μια χαρά είσαι. δεν είσαι vram limited.

απλά πρέπει να περιμένεις πιο βελτιωμένο οδηγό για crossfire.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το GPUZ το τελευταιο και το OSD για να βλεπεις Vram usage.

Δεν εισαι Vram limited παντως...

στο gpuz στην δευτερη καρτελα που λεει memory usage dedicated ειναι τι ειναι το osd;

σ'αυτή την ανάλυση μια χαρά είσαι. δεν είσαι vram limited.

απλά πρέπει να περιμένεις πιο βελτιωμένο οδηγό για crossfire.

δοκιμασα με κλειστο το crossfire και στην caspian ολα ultra me x4 AA επαιζα με 45fps χωρις κανένα κόλημα και με 80% cpu usage, αρα τρώω bottleneck απο το cpu με το crossfire ή δεν έχουν βγει κατάλληλοι drivers για crossfire ακομα;

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

692mb με κλειστο το crossfire, αρα εχετε δικαιο... οποτε μένω στο ότι δεν παιζει σωστα στο crossfire λογω drivers αν και σε κατι ξενα φορουμ τους επαιζε το crossfire κομπλε και φοβαμε μην τρωω κανα bottleneck απο το cpu οταν εχω crossfire on...

Link to comment
Share on other sites

πως ρίχνω ρουκέτες με το αεροπλάνο ?

φαντάζεσαι να το ρώταγε ο πιλότος από το κέντρο ελέγχου??? :p:P:P :clap:

εγώ δεν μπορώ να βρώ πως να αλλάξω πυρομαχικά από ΑP σε ΗΕ στο άρμα... :tomato::tomato::tomato::tomato::tomato: μάλλον πρέπει να είναι ξεκλείδωματα όλα αυτά...

Link to comment
Share on other sites

692mb με κλειστο το crossfire, αρα εχετε δικαιο... οποτε μένω στο ότι δεν παιζει σωστα στο crossfire λογω drivers αν και σε κατι ξενα φορουμ τους επαιζε το crossfire κομπλε και φοβαμε μην τρωω κανα bottleneck απο το cpu οταν εχω crossfire on...

ακυρο τωρα είδα οτι max πηγα 1002mb για αυτο τωρα αρχισε να κολοκολαει και που το εβαλα σε medium με κλειστα φιλτρα συνεχισε δεν αποδεσμευσε τον χωρο :...:

Link to comment
Share on other sites

ακυρο τωρα είδα οτι max πηγα 1002mb για αυτο τωρα αρχισε να κολοκολαει και που το εβαλα σε medium με κλειστα φιλτρα συνεχισε δεν αποδεσμευσε τον χωρο :...:

Θελει quit και επανεκινηση το game.

Link to comment
Share on other sites

πως ρίχνω ρουκέτες με το αεροπλάνο ?

Αν τις ξεκλείδωσες(είναι το τρίτο upgrade αν δεν κάνω λάθος) πατάς το 2 για να τις επιλέξεις.

Μετά πρέπει να λοκάρεις άλλο αεροπλάνο(ή ελικόπτερο) και όταν γράψει locked κάνεις κανονικό κλικ και ρίχνει. Για να γυρίσεις στο πυροβόλο πατάς το 1.

Link to comment
Share on other sites

φαντάζεσαι να το ρώταγε ο πιλότος από το κέντρο ελέγχου??? :p:P:P :clap:

εγώ δεν μπορώ να βρώ πως να αλλάξω πυρομαχικά από ΑP σε ΗΕ στο άρμα... :tomato::tomato::tomato::tomato::tomato: μάλλον πρέπει να είναι ξεκλείδωματα όλα αυτά...

και θα του λέει καλά δεν διάβασες το manual

Link to comment
Share on other sites

Θελει quit και επανεκινηση το game.

τελικα αυτο ητανε με την vram. Το crossfire δουλευει κανονικά, με ΑΑ ακομα και x2 μετα απο λιγη ωρα περναει τα 970mb οποτε εβαλα ultra και hbao κλειστό και κλειστό ΑΑ έπαιξα και τις 2 πίστες μια χαρά κρίμα να σε περιορίζει το vram, τσαμπα το crossfire. Ελπιζω να τους επομενους drivers να μειωθει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.