Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρε παιδια, η ομορφια του ΒΚ2 ειναι η απλοτητα του. Και εγω επαιζα μεχρι αηδιας Ντιλουξ του 2142, με Νορδερν Στραικ αλλα ολη αυτη η μπερδεψουρα με τα κομαντερς και τα λιντερ σπονς και ολα αυτα, συν τις αχανεις απαισιες μαπς, μαλλον οι χειροτερς σε μουλτι παιχνιδι, απλα μου φανηκαν βλακωδη πραματα οταν επαιξα το πρωτο ρας στο ΒΚ2, παρα το οτι ημουν στοχος σκοποβολης μεχρι να συνηθισω τις πτωσεις της σφαιρας και το τραβελ που εχοθν τα βληματα. Ενα κιου κουμπακι κανει ολη τη δουλεια.

:o

Link to comment
Share on other sites

ολοι τοσες και τοσες σελιδες κραζουμε που το bf εγινε "απλο" και εχασε το "κοινο" του στο βωμο του μαρκετινγκ-πωλησεων και εσυ ερχεσαι και ομιλεις περι μπερδεψουρας, κομαντερς και λιντερ σπονς..

we need moar μπερδεψουρα!!

δατς δε σπιριτ οφ μπατλφιλντ

Link to comment
Share on other sites

Θα μου το εξηγήσεις λίγο πιό αναλυτικά αυτό; :hmm:

Έχεις νιώσει να εξαρτάσαι από την squad σου? Να προσπαθείς να φυλάξεις τα νώτα τους? Να βλέπεις τον squad leader σαν το μεγαλύτερο κεφάλαιο της squad?

Αυτά δεν τα έχει το bc2...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει στο squad deathmatch. lol

Το ότι το Bad Company έχει διαφορές από το BF2 προφανώς και έχει. Αυτό δεν το κάνει λιγότερο Battlefield όμως. Αν ο Commander και ο spawn only SL είναι που του λείπει κατ'εσάς τότε αφού ούτε το BF3 θα έχει, δεν θα είναι σαν το BF2. Οκ, δεν έχει CR και jets, αλλά μου πείτε ότι αυτά είναι που κάνουν το πραγματικό Battlefield.

Και απαντώντας στον Αθανάσιο, δε νομίζω ότι μπορώ να γυρίσω στο BF2 πια. Χωρίς destruction και bullet drop είναι διαφορετικό παιχνίδι. Ούτε borderlands δε μπορώ να παίξω πλέον :tomato:

Το BC2 είναι για μένα πολύ καλό παιχνίδι. Η κοινότητα του έχει χαλάσει βέβαια μετά τα τόσα deals, αλλά αν δεν δοκιμάσω το BF3, δεν μπορώ μόνο και μόνο από τα χαρακτηριστικά του να πω ότι είναι καλύτερο. Μπορεί να έχει τόσα (παραπάνω) bugs από το BC2, που να το καταστρέφουν παντελώς. Αν έχει όσα υπόσχεται και παίζουν σωστά, σαφώς και θα είναι πολύ ανώτερο. Μπορώ όμως να κρατάω μικρό καλάθι; :p

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομουν κυρίως στα maps και στο teamplay, το bc2 ποτέ δεν έφτασε το bf2/2142 σε αυτά ασχέτως αν το περιτύλιγμα (frostbite 1.5) είναι πολύ καλύτερο

έχασαν την ουσία, πως να το κάνουμε, και εμένα μ'αρέσουν τα ωραία γραφικά & το destructivity άλλα όχι τόσο ώστε να χάνεται η ταυτότητα του παιχνιδιού

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει θεμα αντιπαραθεσης πιστευω μιλαμε για διαφορετικα παιχνιδια με το μονο που να τα συνδεει

ειναι η λεξη Battlefield.Ειναι διαφορετικο το bf2 απο το 2142 και κατι αλλο το bc2 αποψη μου βεβαια!!!

Ειναι φυσικο οι βετερανοι της σειρας να αισθανονται ασχημα που το παιχνιδι οσο παει γινετε και πιο απλο

και να χανει πολλα απο τα χαρακτηριστικα που εκαναν το παιχνιδι αυτο που ηταν.Εδω να προσθεσω οτι

ενα μερος του λαθους ειναι που η σειρα cod ηταν επιτυχια και ορισμενοι σε EA/DICE νομιζουν οτι με την

απλοτητα θα κερδισουν και παικτες.

Με την αλλαγη μηχανης απο refractor σε frostbite ειδαμε αρκετα καλα πραγματα που εχουν ηδη αναφερθει

αλλα και πολλα καλα να χανονται σε βαθμο που το παιχνιδι να παιζετε πλεον ατομικα και οχι ομαδικα.

Αναφερομαι στο voip του bc2 και στον πιο κακογραμμενο netcode της ιστοριας της dice στην περιπτωση του

voip αν ειχε το συστημα του bf2 θα βλεπαμε ενα τελειως διαφορετικο παιχνιδι.

Ας ερθουμε στο σημερα, με τα 2 μεγαλα "beta" του bf3 παιχνιδια medal of honor & bad company2 να εχουν

κανει τον απαραιτητο κυκλο τους συμφωνα με την EA/DICE περιμενουμε να δουμε κατι το αξιολογο απο την

πλευρα τους με το bf3 διοτι ειναι το παιχνιδι που ειτε θα τους φτιαξει ειτε θα τους καταστρεψει.

Eλπιζω και περιμενω να δω καλο voip,netcode,support και περισσοτερους χαρτες.

Το παιχνιδι φαινεται αρκετα καλο και αναμενουμε την beta του για περισσοτερα.

Την καλημερα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ολοι τοσες και τοσες σελιδες κραζουμε που το bf εγινε "απλο" και εχασε το "κοινο" του στο βωμο του μαρκετινγκ-πωλησεων και εσυ ερχεσαι και ομιλεις περι μπερδεψουρας, κομαντερς και λιντερ σπονς..

we need moar μπερδεψουρα!!

δατς δε σπιριτ οφ μπατλφιλντ

Το να κανεις περιπλοκο μεχρι χαζομαρας ενα παιχνιδι για να διαφοροποιηθεις απο τους αλλους δεν ειναι πανακεια. Το ΜΠΦ δεν χρειαζοταν ουτως η αλλως ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια για να αποστασιοποιηθει απο βλαχιες τυπου Κολ οφ Ντιουτι (αυτο βγαζει μονο του τα ματια του, με πανακριβα ντι ελ σι και μαπς μεγεθους γκαρσονιερας). Η ειδοποιος διαφορα για εμενα του ΜΠΦ εναντι αλλων φπς ειναι περα απο την προφανη ομαδικη δουλεια τα μεχανικς της μαχης, λεγε με ρικοιλ μπουλετ ντροπ μπουλετ ληντ τα οχηματα τα τοπια.

Δεν προσπαθω να εκθειασω το ΒΚ2, εχει μπαγκς φορ σουρ, απλα ΚΙΣΣ κιπ ιτ σιμπλ στιουπιντ, οσο πιο απλο τοσο πιο ψυχαγωγικο. Αν το ΒΦ3 ειναι ΒΦ2 με αι καντι αλα ΒΚ2 θα βγει εξαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις νιώσει να εξαρτάσαι από την squad σου? Να προσπαθείς να φυλάξεις τα νώτα τους? Να βλέπεις τον squad leader σαν το μεγαλύτερο κεφάλαιο της squad?

Αυτά δεν τα έχει το bc2...

Με το συμπαθειο, αλλα στο ΒΚ2 δεν εχω βρεθει ποτε μονος σε ενα χωραφι πεντεμισι εκατομμυριων εκταριων να μου ριχνει με ολα του τα πυραυλικα συστηματα ενα Μπογκατυρ οπως στο 2142, οποτε ο σκουαντ λιντερ να βρασει τα γαλονια του και να τα φαει. Καλη η ομαδικη δουλεια αλλα σε παμπλικ γκειμς το μονο που προηγαγαν αυτοι οι μηχανισμοι ηταν να βγαινουν κοκορακια με εγω μεγαλυτερο απο το εμπαιρ στειτ μπιλντινγκ και να το παιζουν αρχηγοι.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αλλά εαν έχουν το ίδιο θέμα με το bc2 lag οι servers δεν πρόκειται να το αγοράσω.

Επίσης ο λόγος που δεν θα έχει server browser κτλ ingame ίσως είναι πολύ απλός, απλά θέλουν να όλοι οι χρήστες να χρησιμοποιούν το battlelog, να έχουν τα πάντα μαζεμένα εκεί.

Ίσως πιστεύουν πως αν βάλουν και ingame settings/browser δεν θα χρησιμοποιηθεί το battlelog τόσο.

Anyway... θα δείξει.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Zenor Περι lag στον battlelog εχει ping δεν ξερω αν το εχει και μεσα "in game"

αν καποιος εχει παιξει στην alpha και μπορει να μας δωσει τα φωτα του θα ηταν

καλο να ξερουμε.

http://bf3blog.com/wp-content/uploads/2011/07/bf3-alpha-screenshot-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μην ξεχνάς οι servers ήταν της EA ή Dice, όχι dedicated, στην τελική έκδοση δεν ξέρω τη θα γίνει σε αυτό τον τομέα.

dedicated servers χρησιμοποιούνε και στις alpha/beta, απλώς ο ιδιοκτήτης είναι -προφανώς- η ea/dice

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα δρώμενα στις τελευταίες σελίδες του thread με οδήγησαν στην εξής απόφαση. Να ξανακάνω εγκατάσταση το bf1942 του 2002 παρακαλώ! Άλλη φάση να πετάς με Ju87 στην Gazala μέσα στα φαράγγια ή να spammaρεις με κατιούσες στο χάρκοβο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.