Jump to content



Portal 2


tragikos

Recommended Posts

Μπορούμε να κατεβάσουμε το παιχνίδι από το Steam και να αποθηκεύσουμε τα αρχεία έτσι ώστε κάθε φορά που γίνεται εγκατάσταση να μην ξανακατεβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Για όλα τα παιχνίδια στο Steam υπάρχει η δυνατότητα backup των παιχνιδιών όπου συμπιέζονται κιόλας, αλλά σίγουρα θα πρέπει να είσαι online μετά στην επαναφορά για τον έλεγχο των αρχείων.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θέλω να γλιτώσω είναι το κατέβασμα ξανά από την αρχή. Τώρα το να κάνει κάποιον έλεγχο, ο οποίος φαντάζομαι δεν παίρνει πολύ ώρα, δε με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Στο ROOM 16, μόλις πάω να σηκώσω τον κύβο, κρασάρει το game. Το λαπτοπ που το έχω πάνω φοράει Radeon HD3400 Mobility series. Καμιά βοήθεια γιατί έχω φρικάρει; (έχω περάσει και latest driver)

Link to comment
Share on other sites

απλά κορυφαίο!! άξιο sequel :T:

*Έχει ένα θεματάκι με τις ati (crash χώρις error ή κατί άλλο) αλλά νομίζω διορθώνεται με το τελευταίο update

Ναι όντως διορθώθηκαν, με το τελευταίο patch, τα CTDs με HD3400 series.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το τελειωσα! (σε 2 μερες/3 εκκινησεις!)

Παρασκευη βραδυ παρελαβα την ομολογουμενως αθλια συσκευασια του Portal 2.

Σαββατο το εγκατεστησα.

Κυριακη τελειωσε!

Οχι δεν ειναι μικρο το παιχνιδι. (Ψιλο-)Κανονικη διαρκεια εχει αλλα σου προκαλει τετοιο εθισμο που αν δε το τερματισεις θα αρχισεις να φωναζεις ''φερτε μου τον Τσακ Νορις να τον...''. Και δε θελεις να κανεις κατι τετοιο...

Πραγματικα το στορυ κ η πλοκη του δεν ηταν για Οσκαρ, αλλα ηταν τοσο ομορφα δομημενα που σε καποια σημεια παρακαλουσα να τελειωσουν τα καταραμενα test chambers για να προχωρησει στην ουσια. Και η μαγεια ειναι οτι παρουσιαζεται με τετοιο τροπο που την ιστορια την παρακολουθεις κ τη ζεις χωρις να πρεπει να διαβασεις 135 audio tapes ή notes ή mails που θα βρεις στο πατωμα καθε καταραμενου δωματιου ή πεταμενα στα πιο ακυρα σημεια καθε καταραμενου δωματιου ή σε καθε καταραμενο υπολογιστη που θα βρεις σε καθε καταραμενο δωματιο αντιστοιχα.

(Και)Μονο γι'αυτο το παιχνιδι το λατρεψα.

Γραφικα καλα. Το animation πολυ καλο' ομορφαινει το περιβαλλον.

Ηχητικα καλο. Βασικα ολο το ''παιχνιδι'' ηταν αν πετυχει ο wheatley, που πετυχε. Καποια αστεια ηταν καλες αντιγραφες απο αμερικανικες σειρες κ αλλα απο παλαιοτερα παιχνιδια (λεγε με Monkey Island) αλλα λιγο το κακο. Παλι γελασα.

ΥΓ. Τελος, σε καποια σημεια θυμισε πολυ Bioshock σε σημειο που αρχισα να ψαχνω για Little Sisters...

Αλλα ειπαμε, το ''vintage'' πουλαει κ ειναι κ της μοδας...Βεβαια ο συνδυασμος του vintage στοιχειου με το περιβαλλον δρασης του Portal 2 ειναι μοναδικος και αξιζουν τα συγχαρητηρια.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται. Θα σ'ενοχλησω οταν σε δω online στο steam. :T:

Απλά φρόντισε να μην το ξεκινήσεις χωρίς εμένα, γιατί αλλιώς δεν θα πάρω το achievement. :rolleyes:

Να είσαι σίγουρος πάντως ότι θα σου "φερθώ καλά" :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παίδες έχω κολλήσει στο "δωμάτιο" που δείχνει η εικόνα, και δεν βγάζω άκρη! Κανένα hint?(όχι λύση:))

Το παιχνίδι είναι όλα τα λεφτα, ειδικά για αυτούς που γουστάρουν σπαζοκεφαλιές!

portal22011072016183244.png

Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα οτι 19 στους 20 παιχτες που παιξανε και περασανε αυτη τη πιστα, ΒΑΨΑΝΕ με λευκο ''τα παντα ολα''. Ολα ομως!!

και γω, αλλά δεν έβγαζα άκρη.. πάω για μια δοκιμη ακόμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.