Jump to content



Πειτε ο,τι θελετε......


jax7480

Recommended Posts

  • Replies 34,9k
  • Created
  • Last Reply

Καλλιστεία Μις Παχουλής 2004

Νικήτρια μια 20χρονη βάρους 188 κιλών

Με βάρος 188 κιλά, η φετινή νικήτρια των ιταλικών καλλιστείων για την πιο στρουμπουλή κοπέλα καμαρώνει για τη νίκη της

Με βάρος κάτι παραπάνω από 188 κιλά, η Τζιοβάνα Γκουιντόνι δεν είναι το πρότυπο της συνηθισμένης καλλονής. Είναι, όμως η νικήτρια των φετινών ιταλικών καλλιστείων για τη Μις Παχουλή 2004 που έγινε στην ιταλική πόλη, Φορκόλι.

Πέρσι, η 20χρονη νικήτρια του φετινού διαγωνισμού, είχε έρθει δεύτερη "Αλλά φέτος ήμουν η βαρύτερη διαγωνιζόμενη", δήλωσε μετά τα καλλιστεία με καμάρι. Για να πάρει κάποια κοπέλα μέρος στα πρωτότυπα αυτά καλλιστεία πρέπει να ζυγίζει πάνω από 100 κιλά, ενώ για τους άντρες το κατώτατο όριο είναι τα 150 κιλά.

Φέτος, 40 γυναίκες και μόλις πέντε άντρες διαγωνίστηκαν για τον τίτλο της Μις Παχουλής και του Μίστερ Παχουλού 2004. "Ο σκοπός δεν είναι να κάνουμε πλάκα", λέει ο διοργανωτής του διαγωνισμού Τζιανφράνκο Λαζαρέσκι, "θέλουμε απλώς να δείξουμε ότι η εικόνα της τελειότητας που ισχύει στις μέρες μας, δηλαδή το να είναι κανείς πετσί και κόκαλο, δεν είναι ο μόνος τρόπος για να τον αποδέχεται η κοινωνία".

Link to comment
Share on other sites

Στο σφυρί ο Κιτ

Όσοι λατρέψατε τον "Ιππότη της Ασφάλτου" ή θέλετε να του μοιάσετε σπεύσατε! Γνωστή ιστοσελίδα δημοπρασιών βγάζει σε δημοπρασία το διάσημο αυτοκίνητο της σειράς, τον Κιτ, και σας δίνει την ευκαιρία να το αποκτήσετε! Το αυτοκίνητο του τηλεοπτικού Μάικλ Νάιτ βγαίνει στο σφυρί!

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ: Η δημοπρασία περιλαμβάνει και μια Φεράρι, που οδηγούσε ο Τομ Σέλεκ στην τηλεοπτική σειρά "Magnum PI". Η τιμή του Κιτ αναμένεται να φτάσει τις 33.000 λίρες, ενώ η Φεράρι του Σέλεκ είναι πιο "τσουχτερή", αφού έχει ως τιμή εκκίνησης τις 32.000 λίρες! Πάντως, σύμφωνα με δημοσκόπηση γνωστής ιστοσελίδας στην Μεγάλη Βρετανία, ο Κιτ είναι το δεύτερο δημοφιλέστερο τηλεοπτικό αυτοκίνητο, μετά την Lotus Esprit από την ταινία του Τζέιμς Μποντ "The Spy Who Loved Me".

Απο το Autotriti

Δεν ξερω για εσας αλλα ο Ιπποτης Της Ασφαλτου ηταν η πρωτη σειρα που θυμαμαι πως παρακολουθουσα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

Νονε με ι.χ. ειναι καπου στις 10 ωρες.. ειναι σιγουρο οτι με κτελ ειναι 12 ?

Με ΙΧ και νορμαλ οδηγηση ειναι 8.....

Χωρις νορμαλ οδηγηση μπορεις να κανεις και .....6 ωρες και 15 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

H χρησιμοτητα των προφυλακτικων!

Προφυλακτικά για όλες τις χρήσεις

Ασυνήθιστες χρήσεις τους ανά τον κόσμο

Το αστρονομικό νούμερο των 600.000 προφυλακτικών την ημέρα καταναλώνει μία πόλη της Ινδίας

Εξακόσιες χιλιάδες προφυλακτικά καταναλώνει η πόλη Βαρανάσι, στην Ινδία, αλλά όχι με την ...παραδοσιακή μέθοδο. Οι εργάτες που πλέκουν τα παραδοσιακά σαρί έχουν μετατρέψει αυτή τη μέθοδο αντισύλληψης σε σημαντικό κρίκο της αλυσίδας παραγωγής. Οι υφαντές των σαρί χρησιμοποιούν το λιπαντικό υγρό που έχουν πάνω τα προφυλακτικά για να επαλείφουν τη σαΐτα των αργαλειών ούτως ώστε να γλιστράει πάνω στο ύφασμα και να κάνει πιο εύκολη τη διαδικασία της ύφανσης, κυρίως λόγο του ότι το υγρό δεν αφήνει λεκέδες πάνω στη μεταξωτή κλωστή που χρησιμοποιείται για την παραγωγή των πολύτιμων σαρί. Μόνο στην πόλη του Βαρανάσι υπάρχουν 150.000 με 200.000 αργαλειοί και αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται σχεδόν σε όλους. Καθώς ο κάθε αργαλειός "χρειάζεται" 3 με 4 προφυλακτικά την ημέρα για να "λειτουργήσει", υπολογίζεται ότι συνολικά χρησιμοποιούνται καθημερινά 600.000 προφυλακτικά για την ύφανση των πολύτιμων ενδυμάτων.

'Αλλες ασυνήθιστες χρήσεις των προφυλακτικών

Αρχικά, οι υφαντές των σαρί επωφελήθηκαν ενός κυβερνητικού προγράμματος βάσει του οποίου τα προφυλακτικά διανέμονταν δωρεάν στις οικογένειες για τον έλεγχο των γεννήσεων. Μάλιστα, μερικοί έδωσαν ψεύτικα ονόματα προκειμένου να περιέλθουν στα χέρια τους τα πολύ χρήσιμα προφυλακτικά.

Η ασυνήθιστη αυτή χρήση των προφυλακτικών δεν είναι η μόνη που έχει καταγραφεί. Τα προφυλακτικά έχουν χρησιμοποιηθεί κατά καιρούς, και εξακολουθούν να χρησιμοποιούνται, σε διάφορες περιπτώσεις, εκτός της γνωστής και ...μη εξαιρετέας.

Χωρικοί τα χρησιμοποιούν για να μεταφέρουν νερό όταν δουλεύουν στα χωράφια, κατασκευαστές τα τοποθετούν στο μείγμα για να κάνουν αδιάβροχες τις στέγες ή τα αναμειγνύουν με πίσσα και τσιμέντο για να δώσουν λεία επιφάνεια στο οδόστρωμα. Επίσης, οι στρατιώτες τα τοποθετούν στις κάνες των όπλων για να τα προστατεύσουν όταν πέφτουν σε αμμοθύελλα, ενώ τα "βαποράκια" τα γεμίζουν με ναρκωτικά και τα καταπίνουν προκειμένου να καταφέρουν να περάσουν το φορτίο τους από τη μία χώρα στην άλλη χωρίς να τους αντιληφθεί η αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αλλα αυτο το τοποικ με εκφραζει απολυτα τετοιες ωρες...

Ειναι τεσσερης παρα κ εχω πιει τα κερατα μου παλι,τελικα κανενα γυναικακι θα παιξει αυτο το καλοκαιρι ή με τις προην θα τη βγαλουμε κ παλι....?

(μην απαντησετε,μονος μιλαω...!)

Link to comment
Share on other sites

Μου την δίνει να με πιέζουνε για το οτιδήποτε αλλά κυρίως

γιατί δεν δουλεύω

γιατί αποφάσισα να ζήσω στας εξοχάς

γιατί έχω 7 σκύλους (τι να κάνω , να τους σκοτώσω? γέννησε ένα αδέσποτο στον κήπο μου)

γιατί βαριέμαι τις ανούσιες συναναστροφές και κοντεύω να γίνω ερημίτης

--------------------------------------

μου την δίνει η μάδερ γιατί μας τάκανε τσουρέκια

μου την δίνουν οι Αμερικάνοι (καλά κάνανε και τους κόβουνε τα κεφάλια)

μου την δίνουν οι κολοΑγγλοι

μου την δίνουν οι μετανάστες

μου την δίνουν οι βλάκες

μου την δίνουν οι αγενείς και οι άξεστοι

μου την δίνει η κατινιά και τα κουτσομπολιά

Απορία : το κεφαλάκι του Αμερικανού που βρήκανε στο ψυγείο στην Σαουδική Αραβία , πως το παραδώσανε στους συγγενείς ? Μέσα σε τάπερ ?

Μου αρέσουν

η θάλασσα

η ησυχία

οι έξυπνοι άνθρωποι

να ζωγραφίζω

να γράφω ποιήματα

να φτιάχνω πράγματα

τα μαστορέματα γενικώς

ένα καλό βιβλίο

να ανακαλύπτω νέες συνταγές (χεχε και να τις δοκιμάζω σε ξένα στομάχια)

η κηπουρική

τα ζώα

το να μην ζώ στο στρες πιά και να μην δουλεύω

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ελληνίδα

Απορία : το κεφαλάκι του Αμερικανού που βρήκανε στο ψυγείο στην Σαουδική Αραβία , πως το παραδώσανε στους συγγενείς ? Μέσα σε τάπερ ?

Μηπως θα επρεπε να εξεταστει το κεφαλι σου απο ειδικους ή υπερθερμανθηκε και υπολειτουργει λογω ζεστης?

Link to comment
Share on other sites

Μου την δινει οτι επειδη δεν μπορω να βρισω περα απο τα απλα μ...α κλπ κλπ με θεωρουνε σεμνοτυφη ,καλογρια ..καιδενξερωκαιγωτιαλλο..

Μου την δινει οτι δεν μπορω να βρω δουλεια εδω και πρεπει να κατεβω ξανα Αθηνα γιατι δεν εχω και καμια τραπεζα να κοβω λεφτα

Μου την δινει οτι αν κατεβω δυσκολα θα ανεβω μετα ..

My name is Griniaris ..Smurf Griniaris !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.