Jump to content



Πειτε ο,τι θελετε......


jax7480

Recommended Posts

  • Replies 34,9k
  • Created
  • Last Reply

Deν ξερω και παλι που να το εβαζα και ετσι το βαζω εδω.

--μουσική μέσα από ... τα γυαλιά

Η εταιρία οπτικών Oakley, Inc. κατασκεύασε ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου που συνδυάζει τους πατενταρισμένους φακούς της εταιρίας με ένα ενσωματωμένο MP3 player.

Η μεταφορά του ήχου γίνεται μέσω διόδων που είναι κρυμμένες στο σκελετό των γυαλιών; δεν υπάρχει τίποτα ενοχλητικό που να εξέχει ή να κρέμεται από τα γυαλιά.

Τα ακουστικά συνδέονται με τον σκελετό με δυο μικροσκοπικούς άξονας που μπορεί κανείς να αυξομειώσει το μήκος τους για την καλύτερη δυνατή εφαρμογή. Οι άξονες αυτοί δίνουν τη δυνατότητα σε αυτόν που φοράει τα γυαλιά να απομακρύνει τα ακουστικά από τα αυτιά του όταν δεν επιθυμεί να ακούσει μουσική.

Η συσκευή αυτή παίζει αρχεία MP3, WMA και WAV με μνήμη flash μεγέθους 128MB ή 256MB. Μπορεί επίσης να συνδεθεί με ηλεκτρονικό υπολογιστή μέσω USB για τη μεταφορά αρχείων. Δίνει επίσης τη δυνατότητα να αποθηκευθούν και ηχητικά αρχεία που δεν είναι τραγούδια, αποτελώντας έτσι μια πολύ χρήσιμη συσκευή για την μεταφορά σημαντικών αρχείων από υπολογιστή σε υπολογιστή.

Τα γυαλιά έχουν ενσωματωμένη μπαταρία λιθίου πολυμερών ιόντων. Για να φορτίσει ολοκληρωτικά χρειάζεται τρεις ώρες ενώ για φόρτιση 80% απαιτείται μόλις μια ώρα. Ανάλογα με την ένταση του ήχου, την εξωτερική θερμοκρασία και το μέγεθος των αρχείων, η μπαταρία προσφέρει περίπου έξι ώρες μουσικής ανάμεσα στις φορτίσεις.

Τα γυαλιά θα κοστίζουν 400 δολάρια (128ΜΒ) και 500 δολάρια (256ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz [Σήμερα, στις 17:09]

κοπριτης βαζω τα γκαζακια.....

λοιπον βρηκα και spray paint με βαση νιτρου που δε φευγει με τιποτα :devil:

.....ωστε οσες καμερες δεν ξηλωσουμε τουλαχιστον να τις τυφλωσουμε.....

δεν την παλευω αλλο ρεεεεεεεεεεεεε :wall:

Link to comment
Share on other sites

...νοιωθω οτι ο κρατικος μηχανισμος εξαπλωνεται με αγριες διαθεσεις γυρω μου ...

και εγω τελειως ανισχυρος μοιαζω με Matiz στην Αττικη οδο...:eek:

(τι ηθελα και την ανεφερα..... :wassat: μου θυμισε τα κwlοδιοδια τους @#$%^ :wall: )

...οτι "Ευρωπαικη οδηγια" τους κ@υλωσει περναει ετσι απλα και αβασανιστα και τρεχα

εσυ μ@λακα πολιτη να συμμορφωθεις...

τι σκ@τα με εχει πιασει??

λεw να φταινε οι Bad Religion και οι Exploited????

μηπως γινομαι υπερβολικος???

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η αλυσιδα των βιντεοκλαμπς Seven ,exoun to Grease se videokasetta?

Στα Βιντεοραμα δυστυχως την εχουν μονο σε dvd ..

Rοοt και Webmaster απο προχθες που το αναφερατε ,με επιασε κατιτις και ψαχνω να το βρω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

δές και στην αλυσίδα καταστημάτων dc++. Εγγυημένα αποτελέσματα ;)

:D:T::D

ΑΣΧΕΤΟ:Θελω ολες τις γκομενες του κοσμου!!!!!!Ποιος ακολουθει!!?????????Ειδικα στο μετρο φινεται μ@@νοθυελα....!Τωρα το καλοκαιρι που ντυνονται ολες προκλητικα κατι με εχει πιασει......περισσοτερο απ'ολα τα προηγουμενα καλοκαιρια....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

ΑΣΧΕΤΟ:Θελω ολες τις γκομενες του κοσμου!!!!!!

Στην ουρά! :p Πάρε αριθμό και περίμενε :hehe:

Τωρα το καλοκαιρι που ντυνονται ολες προκλητικα κατι με εχει πιασει

Δεν είσαι μόνος, amateur rulez :p :devil: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Νευρα ,νευρα ,νευρα..

Ξυπνησα απο νωρις να παω να παρω το ρημαδι τον πυργο μου και εκτος οτι εχασα ενα ολοκληρο πρωι εξαιτιας μιας ηλιθιας τηλεφωνητριας στο 185 που μου ειπε οτι της κατεβαινε για ενα δρομολογιο -το οποιο δεν κανει διαδρομη το σαββατοκυριακο..- οταν καταφερα να φτασω στον τεχνικο μου ειδα οτι παροτι του ειχα πει οτι θα παω σημερα να παρω τον πυργο μου.. δεν ηταν εκει.. και δεν εχω και τηλ του γμτ μου .

Θα μεινω παλι χωρις πυργο το σαββατοκυριακο..

EDIT : ΤΟΝ βρηκα τον τεχνικο μου και εχω τον πυργο μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν τα windows 2000 professionals.. :TD: :TD: :TD:

Οταν παταω shift + alt gia na allaksei h grammatoseira ...den allazei.. πρεπει να παω με το ποντικι κατω δεξια και να την αλλαξω απο εκει.

Ξερει κανεις με ποια αλλα κουμπακια αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Αφησα το πισι μου για αλλαγη λειτουργικου και φορματ και ησυχη εγω οτι το ολο επιχειρημα θα γινει απο τον τεχνικο μου δεν ρωτησα καν ποιος θα το κανει κλπ κλπ

Μαθαινω κατοπιν εορτης οτι το φορματ και την αλλαγη λειτουργικου την εκανε ο συναιτερος του.. ο οποιος διεγραψε ολα τα παιχνιδια μου που ειχα συγκεντρωσει.. -και τα οποια τα ειχα βαλει στο γρηγορο ανοιγμα κατω αριστερα.

Και ρωταω εγω.. τι πρεπει να πω και πως πρεπει να τον πω που δεν μου κρατησε τον φακελο με τα παιχνιδια?:wall: :wall: :wall:

Δεν εχω πια παιχνιδια !:cry: :cry: :cry: :cry:

Τους ειπα :bye: :bye: :bye:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia [Σήμερα, στις 20:08]

Μαθαινω κατοπιν εορτης οτι το φορματ και την αλλαγη λειτουργικου την εκανε ο συναιτερος του.. ο οποιος διεγραψε ολα τα παιχνιδια μου που ειχα συγκεντρωσει.. -και τα οποια τα ειχα βαλει στο γρηγορο ανοιγμα κατω αριστερα. Και ρωταω εγω.. τι πρεπει να πω και πως πρεπει να τον πω που δεν μου κρατησε τον φακελο με τα παιχνιδια?:wall: :wall: :wall:

Δεν εχω πια παιχνιδια !:cry: :cry: :cry: :cry:

Τους ειπα :bye: :bye: :bye:

Αντιεπαγγελματικό. Κανονικά έπρεπε πρίν κάνει ότιδήποτε να σε πάρει τηλέφωνο και να σε ρωτήσει άν θές κάτι να κρατήσεις, έτσι ώστε να κάνει backup ο τύπος. Βασικά τα παιχνίδια ήταν εγκατεστημένα από cd; Δεν μπορείς να τα ξαναεγκαταστήσεις;

Δεν μου αρεσουν τα windows 2000 professionals..

Οταν παταω shift + alt gia na allaksei h grammatoseira ...den allazei.. πρεπει να παω με το ποντικι κατω δεξια και να την αλλαξω απο εκει.

Ξερει κανεις με ποια αλλα κουμπακια αλλαζει?

Σου αρέσουν αλλά δεν το ξέρεις :p

Για να ορίσεις την ακολουθία των πλήκτρων με την οποία θα επιτυγχάνεις την αλλάγη γλώσσας μέσω πληκτρολογίου, πάς Πίνακας ελέγχου -> Πληκτρολόγιο και εκεί στη καρτέλα γλώσσα, επιλέγεις ποιά γλώσσα θές να είναι εγκατεστημένη και με ποιά πλήκτρα θες να γίνεται η εναλλαγή γλώσσας ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από icy20

Σπουδες βρε

εννοω τι ακριβως....του χρονου τελειωνω το σχολειο κ ψαχνω για σχολη.....κ πιθανοτατα να φυγω εξωτερικο....γι'αυτο ρωτ(ν)αω!κατι εχω ακουσει για σχολη τεχνιτης νοημοσυνης στην αγγλια!Υσχηει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.