Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

καταρχήν το ανέκδοτο με τις καισαρικές είναι προϊόν των γυναικολόγων-μαιευτήρων. Αυτό δεν το λέω εγώ, αλλά οι ίδιοι.

Τώρα για τα 1500 δεν ξέρω, εμείς γεννήσαμε πριν 1,5 χρόνο και όλες οι προγεννητικές καλυφθήκανε από το ικα, με δεδομένο βέβαια ότι έγιναν σε δημόσια νοσοκομεία ή εργαστήρια συμβεβλημένα. Αν δεν απατώμαι αυτές οι παροχές δεν έχουν αλλάξει.

Στο θέμα, είναι γελοίο να λέμε ότι για την διαφθορά φταίει η πολιτική του κάθε υπουργού...

Αν δεν ευθύνεται η πολιτική του υπουργού για την διαφθορά σημαίνει ότι δεν μπορεί να την επηρεάσει επί τα χείρω αλλά ούτε επί τά βελτίω. Όποτε ο ρόλος του είναι διακοσμητικός και η θέση πρέπει να καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ευθύνεται η πολιτική του υπουργού για την διαφθορά σημαίνει ότι δεν μπορεί να την επηρεάσει επί τα χείρω αλλά ούτε επί τά βελτίω. Όποτε ο ρόλος του είναι διακοσμητικός και η θέση πρέπει να καταργηθεί.

Ναι σωστά, μαύρο ή άσπρο γιατί ενδιάμεσα δεν υπάρχουν :hang2:. H διαφθορά είναι πρωτίστως κοινωνικό ζήτημα. Από κει και πέρα είναι δουλειά της νομοθετικής και της εκτελεστικής εξουσίας.

Αν νιώθουν οι εκλεκτοί μας γιατροί ότι είναι ριγμένοι δεν δικαιολογούνται προς την διαφθορά.

Ο υπουργος (οποιουδήποτε υπουργείου) δεν είναι εκεί για να κάνει τον ντετέκτιβ. Δεν έχει ούτε την δυνατότητα ούτε την ικανότητα (με μοναδική εξαίρεση του επαγγελματίες του χώρου, πχ ένας γιατρός να γίνει υπουργός υγείας). Κατα την ταπεινότατη άποψη μου, μια αύξηση της διαφθοράς κατά 2.8% δεν είναι αρκετή για να καταδείξει πρόβλημα πολιτικής ή/και αποφάσεων σε επίπεδο υπουργείου με δεδομένη την γενικότερη κατάσταση της χώρας.

Θα είχε νόημα να συζητάμε πχ για το υποργείο μεταφορών και το λάδωμα για τα διπλώματα που είναι μια συντεχνία που παραμένει ακλόνητη τουλάχιστον 30 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, μαύρο ή άσπρο γιατί ενδιάμεσα δεν υπάρχουν :hang2:. H διαφθορά είναι πρωτίστως κοινωνικό ζήτημα. Από κει και πέρα είναι δουλειά της νομοθετικής και της εκτελεστικής εξουσίας.

Αν νιώθουν οι εκλεκτοί μας γιατροί ότι είναι ριγμένοι δεν δικαιολογούνται προς την διαφθορά.

Ο υπουργος (οποιουδήποτε υπουργείου) δεν είναι εκεί για να κάνει τον ντετέκτιβ. Δεν έχει ούτε την δυνατότητα ούτε την ικανότητα (με μοναδική εξαίρεση του επαγγελματίες του χώρου, πχ ένας γιατρός να γίνει υπουργός υγείας). Κατα την ταπεινότατη άποψη μου, μια αύξηση της διαφθοράς κατά 2.8% δεν είναι αρκετή για να καταδείξει πρόβλημα πολιτικής ή/και αποφάσεων σε επίπεδο υπουργείου με δεδομένη την γενικότερη κατάσταση της χώρας.

Θα είχε νόημα να συζητάμε πχ για το υποργείο μεταφορών και το λάδωμα για τα διπλώματα που είναι μια συντεχνία που παραμένει ακλόνητη τουλάχιστον 30 χρόνια...

Από τον λευκό ως περιστερά υπουργό που "είναι γελοίο να λέμε ότι για την διαφθορά φταίει η πολιτική του" περάσαμε σε αναζητήσεις αποχρώσεων; !!

Δυστυχώς οι νόμοι της αγοράς μόνο άσπρο μαύρο έχουν .

Εγώ όταν αναλαμβάνω μια δουλειά βγάζω προσφορά σε πόσο χρόνο θα την τελειώσω και τι λεφτά θέλω. Αν δεν τα καταφέρω με διώχνουν χωρίς φράγκο.

Αν δεν μπορεί γιατί η φυλή έχει σκάρτο γονίδιο, να παραιτηθεί. Ουρά περιμένουν να αναλάβουν άλλοι.

Αλλά κανένας δεν ενδιαφέρετε να φτιάξει, όλοι τι θα κονομήσουν στη πλάτη μας.

ΥΓ Αν δεν μπορεί να κάνει τον ντετέκτιβ, με τα λεφτά που τσεπώνει ανασταίνω τον Arthur Conan Doyle που μπορεί.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Lol καλά από εξυπνάδες χορτάσαμε. Για την διαφθορά πάντως που είναι όντως άσπρο-μαύρο κουβέντα.

Μιας και είσαι τόσο ρεαλιστής όμως, θέλω να μου βρεις όχι ένα, αλλά πολλούς τέλειους υπουργούς όχι μόνο στην ελλάδα αλλά σε όλο το κόσμο, αν νομίζεις ότι μπορείς να υποστηρίξεις ότι αποχρώσεις δεν υφίστανται.

Το έχω ξαναπεί αλλά ανταπόκριση δεν υπάρχει: συμπάθεια στον μπουμπούκο δεν έχω αλλά αυτό δεν με τυφλώνει από το να βλέπω τι είναι σωστό και τι όχι και να λέω τα πράγματα με το όνομα τους. Και για την κατάσταση στην υγεία είναι γελοίο να πετάμε όλη την ευθύνη ξαφνικά σε ένα και μοναδικό άνθρωπο, όποιος και να είναι αυτός.

Και η δική σου -καθαρά τεχνική- η δουλειά ουδεμία σχέση έχει με την δουλειά που καλείται να κάνει ο οποιοσδήποτε υπουργός και πολιτικός. Ούτε εμένα μου αρέσει αλλά δεν μουλαρώνω και να απλοποιώ τα πράγματα τόσο πολύ που δεν έχουν νόημα. strawman argument όσο δεν πάει

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι έχουμε χορτάσει από keyboard warriors που με την περίσσια μαγκιά όπισθεν του πληκτρολογίου φαντάζονται ότι καλύπτουν την ένδυα των επιχειρημάτων τους.

Στα περισσότερα ανεπτυγμένα κράτη ο υπουργός αν "συλληφθεί" στα σκαλοπάτια μεγαλέμπορου φαρμάκων παραιτείται.

Αν η γυναίκα του εμπλέκετε σε υπό έρευνα υπόθεση δεν γίνεται μέλος της επιτροπής που ερευνά.

Στην Ιαπωνία κάνουν χαρακίρι αν αποτύχουν, εδώ περισσεύει η ανοχή για τον βιβλιοπώλη που έμαθε για την υγεία εν μια νυκτί.

Αυτό που εσύ θεωρείς απλοποίηση είναι η σωστή λειτουργία του καπιταλισμού. Ο νόμος της προσφοράς και τις ζήτησης. Όπως τα καταφέρνουν οι ιδιωτικές ασφαλιστικές που αξιοκρατικά επιλέγουν τους διευθυντές, μπορεί και το δημόσιο.

Ο βιβλιοπώλης όμως δεν ανέβηκε για τα δικά μας συμφέροντα, όπως είπε και ο ίδιος, ανέβηκε για να μας χώσει το σαλάμι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε τίποτε απο αυτά που λές, αλλά για την διαφθορά των ιατρών ξανα-μανα κουβέντα δεν λες.

Ας αλλάξουμε τον υπουργό, όπως αλλάξαμε πολλές άλλες φορές, μυαλά θα αλλάξουμε ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Ο βιβλιοπώλης όμως δεν ανέβηκε για τα δικά μας συμφέροντα, όπως είπε και ο ίδιος, ανέβηκε για να μας χώσει το σαλάμι....

Στα δικά μας συμφέροντα συμπεριλαμβάνονται οι (δημόσιοι) ψυχίατροι που ήταν εγγεγραμμένοι σε 5 ταμεία, και οι απεργίες που γίνονται για ψύλλου πήδημα*?

* καλύτερα να πούμε ότι απώτερο σκοπό έχουν να προστατέψουν τα προνόμια τους σε περιόδους βαθιάς ύφεσης

Δηλαδή η αύξηση της βρεφικής θνησιμότητας οφείλετε στην καισαρική;

Εκτός από καισαρικές, παίρνουν και φακελάκι. Το φακελάκι επιδεινώνει την υγεία των βρεφών;

Έστω ότι η καισαρική δεν αυξάνει καθόλου την βρεφική θνησιμότητα. Αυτό δικαιολογεί την ύπαρξη "φακελάκι"?

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι η πρόωρη γέννα (μέσω της καισαρικής) ενδέχεται να δημιουργήσει μελλοντικά προβλήματα στο νεογέννητο. Δεν είμαι σε θέση να κρίνω κατά πόσο ισχύει αυτό. Στην περίπτωση που δεν ισχύει, όλα καλά από την οπτική της υγείας. Στην άλλη περίπτωση όμως, παραξενεύομαι που δεν βλέπω hardcore αριστερούς να κινητοποιούνται για "έγκλημα κατά της ανθρωπότητας". Γιατί αναφερόμαστε καθαρά σε καταστάσεις "θα στο βγάλω πρόωρα επειδή θέλω να πάω διακοπές", όχι "θα στο βγάλω πρόωρα για να αποφύγουμε κάτι χειρότερο".

Ας αλλάξουμε τον υπουργό, όπως αλλάξαμε πολλές άλλες φορές, μυαλά θα αλλάξουμε ποτέ;

Εγώ πιστεύω ότι η διαφθορά θα μειωθεί μακροπρόθεσμα με (α) την μετακίνηση εργαζομένων, και με (β) αυστηρούς ελέγχους με μεγάλες ποινές.

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα ανεπτυγμένα κράτη ο υπουργός αν "συλληφθεί" στα σκαλοπάτια μεγαλέμπορου φαρμάκων παραιτείται.

Αν η γυναίκα του εμπλέκετε σε υπό έρευνα υπόθεση δεν γίνεται μέλος της επιτροπής που ερευνά.

Απάντας παρακάτω μόνος σου. Υπάρχουν ΠΟΙΝΕΣ και εφαρμόζονται. Άσε τα "ανεπτυγμένα" κράτη με χαλαρή εφαρμογή νόμων για ένα χρόνο, να σου πω πόσο "ανεπτυγμένοι" θα παραμείνουν. Ή ρώτα τους "γιατί δεν κλέβεις?" να δεις πόσοι θα απαντήσουν "διότι δεν είναι σωστό" και πόσοι "διότι θα πάω φυλακή".

Ο νόμος της προσφοράς και τις ζήτησης. Όπως τα καταφέρνουν οι ιδιωτικές ασφαλιστικές που αξιοκρατικά επιλέγουν τους διευθυντές, μπορεί και το δημόσιο.

Συμφωνώ, αλλά λόγω ποιας αξιοκρατίας "πτωχεύσαν" τόσες ιδιωτικές ασφαλιστικές αφήνονταν άφραγκους τους πελάτες τους; Και ποια ειναι αυτή η αξιοκρατία των ιδιωτικών "αγγέλων" που κάνουν μπίζνα με το δημόσιο για να πλουτίσουν σε βάρος όλων; Δηλαδή να κατηγορούμε τα λαμόγια του δημοσίου, αλλά οι επιχειρήματίες που τα τρώνε από αυτήν την συνεργασία απλά "κοιτάνε" το συμφέρον της επιχείρησης...

Ο βιβλιοπώλης όμως δεν ανέβηκε για τα δικά μας συμφέροντα, όπως είπε και ο ίδιος, ανέβηκε για να μας χώσει το σαλάμι....

Ακούτε πεταλούδες ρε σεις; Ή αυτό πάει σετ με το "πάνω από όλα ο έργαζόμενος" της παράταξης; Υπάρχει κανείς μεταξύ μας που ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ για τα δικά μας συμφέροντα; Όποιος περιμένει να δει πολιτικό να ανεβαίνει χωρίς να έχει πρώτη σκέψη την προσωπική φιλοδοξία, θα περιμένει αρκετές ζωές ακόμα. Ακόμα και στους αγωνιστές αριστερούς να ψάξεις, δεν θα βρεις κανέναν.

Το ζήτημα είναι όλοι αυτοί να μην ξεφύγουν των ΝΟΜΩΝ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ σε τίποτε απο αυτά που λές, αλλά για την διαφθορά των ιατρών ξανα-μανα κουβέντα δεν λες.

Ας αλλάξουμε τον υπουργό, όπως αλλάξαμε πολλές άλλες φορές, μυαλά θα αλλάξουμε ποτέ;

Απάντας παρακάτω μόνος σου. Υπάρχουν ΠΟΙΝΕΣ και εφαρμόζονται. Άσε τα "ανεπτυγμένα" κράτη με χαλαρή εφαρμογή νόμων για ένα χρόνο, να σου πω πόσο "ανεπτυγμένοι" θα παραμείνουν. Ή ρώτα τους "γιατί δεν κλέβεις?" να δεις πόσοι θα απαντήσουν "διότι δεν είναι σωστό" και πόσοι "διότι θα πάω φυλακή".
Συμφωνώ, αλλά λόγω ποιας αξιοκρατίας "πτωχεύσαν" τόσες ιδιωτικές ασφαλιστικές αφήνονταν άφραγκους τους πελάτες τους; Και ποια ειναι αυτή η αξιοκρατία των ιδιωτικών "αγγέλων" που κάνουν μπίζνα με το δημόσιο για να πλουτίσουν σε βάρος όλων; Δηλαδή να κατηγορούμε τα λαμόγια του δημοσίου, αλλά οι επιχειρήματίες που τα τρώνε από αυτήν την συνεργασία απλά "κοιτάνε" το συμφέρον της επιχείρησης...

Ακούτε πεταλούδες ρε σεις; Ή αυτό πάει σετ με το "πάνω από όλα ο έργαζόμενος" της παράταξης; Υπάρχει κανείς μεταξύ μας που ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ για τα δικά μας συμφέροντα; Όποιος περιμένει να δει πολιτικό να ανεβαίνει χωρίς να έχει πρώτη σκέψη την προσωπική φιλοδοξία, θα περιμένει αρκετές ζωές ακόμα. Ακόμα και στους αγωνιστές αριστερούς να ψάξεις, δεν θα βρεις κανέναν.

Το ζήτημα είναι όλοι αυτοί να μην ξεφύγουν των ΝΟΜΩΝ, ΕΦΟΣΟΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.

Φαλίρισε η ιδιωτική γιατί ο ιδιοκτήτης της ασφαλιστικής πέρα από κάθε κανόνα - νόμο, πήρε τα λεφτά των ασφαλισμένων και τα τζογάρισε σε άλλη εταιρία. Το κράτος σφύριζε αδιάφορα.

Κανένας δεν περιμένει ο υπουργός να θυσιαστεί για το κοινό συμφέρον. Είναι όμως απαιτούμενο να εξυπηρετήσει τις φιλοδοξίες του μέσα από την επιτυχημένοι πορεία του στο κοινό συμφέρον. Όχι ότι αρπάξουμε αφού θα μου τα κλάσουν με τους νόμους που περνάνε τα φυλλαράκια μου.

Εκείνο που θέλω να πω είναι ότι αν κληρονομούσατε μια κλινική και παίρνατε συνέντευξη για διευθυντή κανένας δεν θα προσλάμβανε τον βιβλιοπώλη. Δεν θα τον προσλάμβανε γιατί μόνο στα ανέκδοτα βιβλιοπώλης δίνει συνέντευξη για πρόσληψη σε νοσοκομείο.

Παρά του ότι τον θεωρό στόκο είχε μια επιτυχημένη επιχείρηση διδασκαλίας αρχαίων ελληνικών. Στο παιδείας λοιπόν θα το συζητούσα.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Υπουργάρα... Και τον είχα παρεξηγήσει... (μη βιαστείτε να κρίνετε επειδή είναι blog, έχει και video...)

Nonews-NEWS: Ο Άδωνις, ο Μπαλτάκος και ο Γκέμπελς...

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Δίδυμα σκάνδαλα: Παράνομες ιδιωτικές επενδύσεις με ζεστά κρατικά λεφτά

Κώστας Εφήμερος

Μία ημέρα πριν από τα Χριστούγεννα του 2013, ο Νότης Μηταράκης υπογράφει την έγκριση χρηματοδότησης δύο επενδυτικών προγραμμάτων συνολικής αξίας 29 εκατομμυρίων ευρώ για τη μετατροπή δύο γνωστών χώρων πολιτισμού της Αθήνας σε συνεδριακά κέντρα. Τα σχέδια είχαν κατατεθεί πριν από 8 χρόνια και είχαν στο παρελθόν απορριφθεί από τις γνωμοδοτικές υπηρεσίες του υπουργείου, φαίνεται όμως ότι το πνεύμα των Χριστουγέννων επηρέασε θετικά την απόφαση.

Τα δύο επενδυτικά προγράμματα κατατίθενται στο ΥπΑν το 2006 βάσει του Νόμου 3299, ο οποίος όμως δεν προέβλεπε ενίσχυση επιχειρήσεων πολιτισμού. Οι ιδιοκτήτες βρίσκουν ωστόσο παραθυράκι και κάνουν αίτηση για μετατροπή χώρων σε συνεδριακά κέντρα - επενδύσεις που εμπίπτουν στις ξενοδοχειακές αναβαθμίσεις, οι οποίες συγχρηματοδοτούνται με ποσοστό έως και 50%.

Ποιες είναι οι ιδιοκτήτριες εταιρείες; Στην περίπτωση του ΠΑΛΛΑΣ η εταιρία PICAR Α.Ε., θυγατρική της Τράπεζας ΠΕΙΡΑΙΩΣ, η οποία ελέγχει το Μετοχικό Ταμείο Στρατού (100%), στο οποίο ανήκει το Μέγαρο στο Κολωνάκι (CityLink). Στην περίπτωση του ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ η εταιρεία A.B.C.D. (ATHENS BADMINTON CULTURAL DEVELOPMENT) Α.Ε. του Μιχάλη Αδάμ, που εκμισθώνει το στάδιο του ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ.

Τον Μάιο του 2012 η Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας κάνει δεκτή την αίτηση του πολιτιστικού σωματείου των κατοίκων της ευρύτερης περιοχής και ακυρώνει την οικονομική άδεια που εκδόθηκε το 2006 (αναθεωρήθηκε το 2007), βάσει της οποίας οι προσωρινές εγκαταστάσεις μετατράπηκαν σε μόνιμες. Το κτίριο του ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ θεωρείται πλέον αυθαίρετο και κατεδαφιστέο.

Παλλάς: Ένα (ακριβό) συνεδριακό κέντρο

χωρίς πάρκινγκ

Στην υπουργική απόφαση που κοινοποιείται στους ιδιοκτήτες και αφορά την έγκριση διαβάζουμε επίσης ότι οι ελεγκτές θα πρέπει να διαπιστώσουν προτού καταβάλλουν την επιδότηση των 6,6 εκατομμυρίων ευρώ ότι η κύρια χρήση του ΠΑΛΛΑΣ είναι συνεδριακό κέντρο. Τους ευχόμαστε καλή τύχη. Εμείς όσο και να ψάξαμε δεν βρήκαμε ούτε ένα συνέδριο που να διοργανώθηκε στις πολυτελείς αίθουσες του μεγάρου, αλλά υπάρχει ακόμα χρόνος, αφού η ολοκλήρωση και αυτής της επένδυσης έχει οριστεί για την τελευταία ημέρα του 2014. Μέχρι τότε το ΠΑΛΛΑΣ θα πρέπει να κρατήσει και τους 18 εργαζόμενους, συμβάλλοντας έτσι στην καταπολέμηση της ανεργίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπουργάρα... Και τον είχα παρεξηγήσει... (μη βιαστείτε να κρίνετε επειδή είναι blog, έχει και video...)

Nonews-NEWS: Ο Άδωνις, ο Μπαλτάκος και ο Γκέμπελς...

Εντάξει δεν είναι και νέο ότι ο άδωνης είναι φασίστας :hehe: Στο ΛΑΟΣ ήταν άλλωστε. Πριν τα χρυσαύγουλα μας υπενθυμίσουν τι σημαίνει ναζισμός το ΛΑΟΣ ήταν το φασισταριό στη βουλή.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και νέο ότι ο άδωνης είναι φασίστας :hehe: Στο ΛΑΟΣ ήταν άλλωστε. Πριν τα χρυσαύγουλα μας υπενθυμίσουν τι σημαίνει ναζισμός το ΛΑΟΣ ήταν το φασισταριό στη βουλή.

Κατσε θειο... βγαλε τα κοκκινα ποδηλατικα παπουτσια και δειξε σεβασμο!

Φερτε ρε εδω τις συνομιλιες! Αλητες!

Ω ρε μανα μου... κρυφτειτε ΧΑγιτες! Ξεσπαθωσε ο μπουμπουκος.

ΑΔ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

Να παρέμβει εισαγγελέας

Εισαγγελική παρέμβαση ώστε οι βουλευτές της Χρυσής Αυγής να παραδώσουν τυχόν υλικό που έχουν από μαγνητοσκοπημένες ή ηχογραφημένες συνομιλίες τους με βουλευτές άλλων κομμάτων, ζήτησε ο υπουργός Υγείας Αδωνις Γεωργιάδης, ενώ επιτέθηκε και στον ΣΥΡΙΖΑ, λέγοντας ότι καλύπτει επαφές του βουλευτή Στάθη Παναγούλη με χρυσαυγίτες.

Νέα φασιστική επίθεση κατά του ΚΚΕ στο Πέραμα | πολιτικη | ethnos.gr

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και νέο ότι ο άδωνης είναι φασίστας :hehe: Στο ΛΑΟΣ ήταν άλλωστε. Πριν τα χρυσαύγουλα μας υπενθυμίσουν τι σημαίνει ναζισμός το ΛΑΟΣ ήταν το φασισταριό στη βουλή.

Μπορει ο καρατζαφυρερ να ητανε ψηφοθηρας και κωλοτουμπας αλλα ολοι εκτιμησαν το γεγονος πως ξεστομιζε πραγματα που ειχαν ειπωθει "off the record", επισης σε αντιθεση με σχεδον ολα τα υπολοιπα κομματα, το δικο του δεν εχει ουτε ενα δανειο σε τραπεζα !

Φυσικα για τους ιδιους τους τραπεζιτες το να δινουν δανειο σε ενα κομμα μονο σε καλο μπορει να τους βγει γιατι και να μην μπορεσει το εξυπηρετησει το ιδιο το κομμα, πληρωνουμε μετα εμεις οι λακαμαδες μεσω φορων ....

Κομματικοί ταμίες στο «ταμείο» | ΠΟΛΙΤΙΚΗ | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Δάνεια και... αγύριστα | Άρθρα | Ελευθεροτυπία

Newsbeast.gr | ΠΟΛΙΤΙΚΗ : «Γιατί σιωπά ο ΣΥΡΙΖΑ για τα δάνεια των κομμάτων;»

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι η επίθεση σε αλλοδαπό αυτόματα πρέπει αυτόματα να του δίνει "βουλευτική ασυλία" για ό,τι αδίκημα έχει διαπράξει;

Σαφώς και όχι και γνωρίζεις την άποψή μου περί παράνομων αλλοδαπών. Αλλά αφενός δε δίνει το δικαίωμα σε κάποιους να τους πλακώνουν στο ξύλο ή να τους καταστρέφουν τα καταστήματα, αφετέρου έχει να κάνει μα τη στάση του μπουμπούκου, η οποία, πως να το θέσω... είναι μάλλον φασιστική στην προκειμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.