Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Τοσο απλα...

και ειδικα οταν εχετε... quad SLI απο Titan Z να τρεχει στο κατεβαστηρι σας. Μην ανοιξω το στομα για το main desktop.

Τι 3Dmark και @@. Σόλωνας κύριοι. Και γαμώ τα benchmarks γραφικών είναι το άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε SLN. Άιντε ωρέ θέατρο όλη η δεξιά. Μαζί σου.

Πες μου λίγο. Η σωφιστικέ αριστερά από πότε σταμάτησε να είναι θέατρο; Από τότε που πέθανε η Καλουτα; Κάθε μέρα παράσταση απραξίας σηκώνουν και μάλιστα στην Επίδαυρο. Το έργο που παίζουν δε με απόλυτη επιτυχία είναι το "τρεις λαλούν και δυο χορεύουν".

Η αριστερά και όσοι δηλώνουν "ηθοποιοί" στο "Κλεμμένα Όνειρα".

Πως το πε σήμερα μια Συριζαία στον Αυτιά; "Εμείς έχουμε σχέδιο" λέει, "αλλά δεν σας το λέμε"..

:nuke:

To οτι περιμενεις (και μαλιστα πιστευεις) οτι εν ετει 2014 υπαρχει ακομα δεξια και αριστερα (με ιδεολογιες) ή το οτι θα βγει το ταδε κομμα με τον δεινα πολιτικο να σε σωσει ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο.

Απο το 1976 μεχρι και τα "χαζο-Αμερικανακια" του Χολιγουντ φωναζουνε οτι μονο ενα πραγμα υπαρχει... και ερχεσαι ρε Snips κοντα 40 χρονια μετα να μιλας για αριστερες και δεξιες?? Ημαρτον!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NKkRDMil0bw]Network (1976) - Ned Beatty - "The World is a Business" - YouTube[/ame]

υ.γ. η ταινια αυτη εχασε το οσκαρ καλυτερης ταινιας απο το... Ροκυ... :jester:

Link to comment
Share on other sites

To οτι περιμενεις (και μαλιστα πιστευεις) οτι εν ετει 2014 υπαρχει ακομα δεξια και αριστερα (με ιδεολογιες) ή το οτι θα βγει το ταδε κομμα με τον δεινα πολιτικο να σε σωσει ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστο.

Ξέρεις πόσοι περιμένουν την Αριστερά του cool Alex που προέρχεται από παρθενογένεση και δεν έχει καμιά σχέση με το ΠΑΣΟΚ να σώσει την Ελλάδα? Διότι η εν λόγω παρθενογεννημένη αριστερά που ΔΕΝ ήταν στα έδρανα της βουλής τα τελευταία 2345 χρόνια, προφανώς έχει δικαίωμα να δοκιμαστεί και αυτή για ΠΡΩΤΗ φορά.

Υ.Γ. Τυχόν ομοιότητες στα συνθήματα της εν λόγω παρθενογεννημένης αριστεράς και τα επιχειρήματα των οπαδών/κομματόσκυλών της για το γιατί πρέπει να κυβερνήσει, με αυτά του ΠΑΣΟΚ και των οπαδών του το 1981, είναι απλά επαναλαμβανόμενες συμπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION]

Πες μας τι παίρνεις δικέ μου να το ρίξουμε ομαδικώς στην μαστούρα.

Έχεις κατακεραυνώσει οτιδήποτε δεξιό υπάρξει, αφορίζεις ΔΕΞΙΕΣ πολιτικές, κτλ κτλ..και έρχεσαι να πουλήσεις πνεύμα ότι εγώ πιστεύω στους μεν ή στους δε; Ενώ εσύ απο αυτά που γράφεις όχι. Εσύ έχεις περάσει σε άλλο επίπεδο "διαλογισμού" και εμείς πιστεύουμε σε δεξιές και αριστερές.

Αλήθεια, περιμένω να μου πεις τι παίρνεις. Συνταγογραφούμενο η όχι. Έχω γνωστό φαρμακοποιό. Θα με φτιάξει. ;)

EDIT: Και μετά θα τον μπαγλαρώσει ο δεξιός ADONIS.

(Εdit 2: Τώρα που το θυμήθηκα. Πρέπει να βρω όλα τα pms και τα posts που κατακαιρούς έχω δεχθεί (μπορεί και από σένα μεταξύ άλλων) στα οποία καλούμαι να διαλέξω μία εκ των δύο πλευρών λέει. Βάλω λέει κατά όλων. Τι είμαι λέει επιτέλους. Αριστερός ή δεξιός? Τι στο διάλο λέει υποστηρίζω τελικά και τα χώνω και σε Σύριζα και σε Δεξιούς? )

Μιλάω σοβαρά. Το ΘΕΛΩ!

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

H πλάκα είναι ότι αν είχα ξαναγυρίσει την κουβέντα εγώ σε δεξια αριστερά, γραφικούς δημοσιογράφους και τα ρέστα θα τα είχα ακούσει επειδή και καλά πετάω τη μπάλα στην εξέδρα....

Link to comment
Share on other sites

Ελα παιδια σορρυ ειχα βγει και εχασα λιγο το παρτυ.

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Το ξερω. Τι θες να κανω? Τα ψυχοφαρμακα εχουνε τελειωσει προ πολλου. Μεχρι να με καβατζωσει ο γνωστος φαρμακοτροφτης του snips το παιρνω στην πλακα.

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]

Νταξει? Τα πες? Ηρεμησες?

Νιωθεις εσωτερικη αναγκη να με πεις αριστερο? Καν'το. Αδιαφορο. Ο "Ο Αδωνης ειναι αξιολογος" ακομα παλευει να βγαλει ολο τον κοσμο κομματοσκυλα για να μη νιωθει μοναξιες. Βλεπεις να ιδρωνει κανενα αυτι?

Κατακεραυνωνω (lol - ωραια λεξη) οποιαδηποτε πολιτικη πιστευω οτι δεν θα ωφελησει το γενικοτερο καλο. Θες να το πεις οτι αυτη ειναι η δεξια πολιτικη? Δεξια κυβερναει, μαλλον δεξια πολιτικη κανει, αρα παιζει να εχεις και δικιο.

Αλλα... ΑΝ (λεμε ΑΝ) βγει αυριο ο Αλεξης και συνεχισω το ιδιο, θα το αλλαξεις το ποιημα?? Αν το βουλωσω μπορεις με ασφαλεια να μου κολλησεις την ταμπελα (που δεν θες να σου κολλανε) ΣΥΡΙΖΑ/ΚΚΕ και να συνεχισει η γη σου να γυριζει.

Μεχρι τοτε να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω και το οτι με τιμα το οτι το να μην πιστευω στα κομματα και στις "ιδεολογιες" τους με κανει "διαλογιστη". Πολυ ευκολο ηταν τελικα. Κατι τυποι στο Θιβετ το παλευουνε χρονια...

υ.γ. Παιζει να μη σου εχω στειλει ποτε πμ (ειδικα δε για το "που ανηκεις", που ουτε στο ελαχιστο δεν με ενδιαφερει... μπορει για καμια αγγελια ισως?) αλλα δε βαριεσαι. Μικρο το κακο.

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

Το ειχα βαλει να τρεχει οσο ημουν εξω. Το βρηκα κολλημενο στο παρακατω τεστ... Να ριξω ρολογια ή να δωσω ρευμα στις μνημες?

%CE%B1%CE%B4%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%B5%CF%89%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B7%CF%82+%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9.jpg

edit: Ασε το βρηκα... εβαλα το patch "Entoli Samara" και ισιωσε η γραφικιλα με τα artifacts

http://www.ertopen.com/eidiseis/item/18190-epapse-na-einai-aporos-o-adelfos-gewrgiadh-plhrwthhkan-ta-noshlia#.UzylCvl_sqa

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Το ξερω. Τι θες να κανω? Τα ψυχοφαρμακα εχουνε τελειωσει προ πολλου. Μεχρι να με καβατζωσει ο γνωστος φαρμακοτροφτης του snips το παιρνω στην πλακα.

Πάρε μερικά και για μένα διότι ίσως να τα χρειαστούμε.

Αίσθηση από τη νέα παρέμβαση Παπανδρέου για Μπαλτάκο – ζητεί ενότητα των προοδευτικών δυνάμεων — ΣΚΑΪ (www.skai.gr)

Ως προσπάθεια «ολικής επαναφοράς» στην κεντρική πολιτική σκηνή ερμήνευαν πολιτικοί κύκλοι τη νέα παρέμβαση Παπανδρέου.

Έχει κάτι ωραία τσουβαλάκια για ελιές στην αγορά. Νομίζω ένα τσουβαλάκι ψυχοφάρμακα φτάνει και δεν φτάνει αν ο κόσμος αρχίσει να ξανά δίνει ψήφο(αντί για ψόφο) εμπιστοσύνης στον προφεσόρα σωτήρα της Ελλάδος, επιδεικνύοντας για άλλη μια φορά ότι έχει μνήμη χρυσόψαρου όσον αφορά τα γεγονότα, αλλά μνήμη ελέφαντα όσον αφορά τα συνθήματα("Ανδρέα ζεις....").

Υ.Γ.

Άσχετο. Περιμένω εναγωνίως τις "αποδείξεις" που θα βγάλουν τα κανάλια στο άμεσο μέλλον ότι ο Μπαλτάκος είναι κρυφό φασίστας και το video με τον Καισδιάρη στημένο για να χτυπήσουν τον Σαμαρά που ηγείται στον πόλεμο κατά του φασισμού. Ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζμπόινγκ..........

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε η ευκαιρία των (ακρο)αριστερών (που όλως τυχαίως ξεπήδησαν εδώ/δίπλα) να δείξουν ότι εκτός από επιθέσεις, διαθέτουν και επιχειρήματα.

Δείτε από 53:25 μέχρι 55:47 στο

και σχολιάστε πάνω σε αυτά που έχει κάνει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σχολίασε εσύ αυτό αν θέλεις:

Γεωργιάδης: Το βίντεο είναι η απόλυτη δικαίωση Σαμαρά - ThePressProject

Και μετά αυτό:

Ο άπορος αδελφός του Αδώνιδος - ThePressProject

Και μην ξεχάσω, αυτό:

Η πραγματικότητα πίσω από το «success story» - ThePressProject

Η έκθεση στο Lancet λέει μια πολύ διαφορετική ιστορία, μια ιστορία που πολλοί έλληνες φοβούνται ότι δεν θα ακουστεί πουθενά. Ο Άδωνις Γεωργιάδης προΐσταται μιας δημόσιας υπηρεσίας υγείας με τις λιγότερες δαπάνες από οποιαδήποτε άλλο κράτος μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης και οι συνέπειες αυτής της κατάστασης είναι εκτεταμένες και σοβαρές:

Καταγράφηκε σημαντική αύξηση των περιπτώσεων μολυσματικών ασθενειών, συμπεριλαμβανομένου του HIV, ενώ άλλες ασθένειες όπως η ελονοσία και η φυματίωση που είχαν εξαφανιστεί εδώ και δεκαετίες επανεμφανίστηκαν.

Εξαιτίας της ταχείας αύξησης της ανεργίας πάνω από 800.000 δεν έχουν καμία κάλυψη υγείας.

Όλο και περισσότεροι άνθρωποι, ιδιαίτερα οι ηλικιωμένοι, δεν λαμβάνουν καμία ιατροφαρμακευτική περίθαλψη επειδή δεν μπορούν να αντέξουν το οικονομικό κόστος, ή επειδή πρέπει να ταξιδέψουν μακριά για να την λάβουν και δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσο.

Η οργάνωση «Γιατροί του κόσμου» χρειάστηκε να αυξήσει τις δραστηριότητές της προκειμένου να ανταπεξέλθει στην αυξημένη ζήτηση για υγειονομική περίθαλψη και φάρμακα.

Έχουν αποφασιστεί υποχρεωτικά τέλη για την πρόσβαση στις δημόσιες υπηρεσίες ακόμα και για τον προγραμματισμό ραντεβού ή την συνταγογράφηση φαρμάκων

Τα νοσοκομεία αντιμετωπίζουν σοβαρές ανεπάρκειες και ελλείψεις σε φάρμακα ενώ οι πολίτες αναγκάζονται να προμηθεύονται ή να πληρώνουν για βασικές προμήθειες, όπως χαρτί υγείας, καθετήρες και σύριγγες.

Η αύξηση κατά 21% των θανάτων βρεφών μεταξύ του 2008 και του 2011 αποδίδεται στην μειωμένη πρόσβαση των εγκύων γυναικών στις προγεννητικές υπηρεσίες υγείας.

Οι υπηρεσίες ψυχικής υγείας σημειώνουν 120% αύξηση ζήτησης τα τελευταία 3 χρόνια αλλά η χρηματοδότησή τους μειώθηκε κατά 20% μεταξύ 2010 και 2011 και ακόμα 55% μέσα στο 2012.

Οι Έλληνες έχουν 2 έως 5 φορές περισσότερες πιθανότητες να παρουσιάσουν σημαντική καταθλίψη.

Οι αυτοκτονίες στην Ελλάδα σημείωσαν αύξηση της τάξης του 45% μεταξύ του 2007 και του 2011

Link to comment
Share on other sites

Διώξανε τον Μπαλτάκο αρνούμενοι παράλληλα οποιαδήποτε ανάμιξη στο έργο της δικαιοσύνης και για αντικαταστάτη φέρανε αυτόν - Φώτης Καϊμενάκης: Ο Αρεοπαγίτης που έκοψε το αντιρατσιστικό είναι ο νέος Γ.Γ. της κυβέρνησης - NEWS247

Αυτοαναιρούνται ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

οταν εχετε... quad SLI απο Titan Z να τρεχει στο κατεβαστηρι σας. Μην ανοιξω το στομα για το main desktop.

Εγώ που στο desktop έχω ακόμα 5870 (και παίζει και να έχει καεί κιόλας) αλλά τα ρολόγια τα δουλεύω 10% πάνω σίγουρα, τελικά τι είμαι, Συριζέος ή αγαπάω τον μπουμπούκο?

Έρχονται και εκλογές σε λίγο!

Link to comment
Share on other sites

"γραφικος" παντως με τη μουφα που εχεις δεν σε βαφτιζουνε...

Τοσα λεφτα βγαζεις... παρε κατι καλυτερο. Δεν πουλουσανε τιποτα σε προσφορα στο Λατιν Αμερικα?

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο :D

Εκεί θα ήμουν ακροαριστερός νομίζω, είδα πι-σι με Μάτροξ Μιστικ (με 1 μέγα)

Πακετο... με στεναχωρησες. Τελικα οπου παει αυτο το ΔΝΤ φερνει δυστυχια (και) στον gaming κοσμο... :(

Hasta la 290X CF companero!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Μόλις 17 λεπτά!

Πότε πρόλαβες και έψαξες μέσα σε ένα τέταρτο αν αυτά που ισχυρίζεται ο Άδωνης είναι ανακρίβειες ή ψέμματα, είναι κάτι που δεν μπορώ να το αντιληφθώ. Όπως και να χει, μπράβο πάντως!

1. Καταγράφηκε σημαντική αύξηση των περιπτώσεων μολυσματικών ασθενειών, συμπεριλαμβανομένου του HIV, ενώ άλλες ασθένειες όπως η ελονοσία και η φυματίωση που είχαν εξαφανιστεί εδώ και δεκαετίες επανεμφανίστηκαν.

2. Εξαιτίας της ταχείας αύξησης της ανεργίας πάνω από 800.000 δεν έχουν καμία κάλυψη υγείας.

3. Όλο και περισσότεροι άνθρωποι, ιδιαίτερα οι ηλικιωμένοι, δεν λαμβάνουν καμία ιατροφαρμακευτική περίθαλψη επειδή δεν μπορούν να αντέξουν το οικονομικό κόστος, ή επειδή πρέπει να ταξιδέψουν μακριά για να την λάβουν και δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσο.

4. Τα νοσοκομεία αντιμετωπίζουν σοβαρές ανεπάρκειες και ελλείψεις σε φάρμακα ενώ οι πολίτες αναγκάζονται να προμηθεύονται ή να πληρώνουν για βασικές προμήθειες, όπως χαρτί υγείας, καθετήρες και σύριγγες.

5. Οι Έλληνες έχουν 2 έως 5 φορές περισσότερες πιθανότητες να παρουσιάσουν σημαντική καταθλίψη.

Ένας νοήμον άνθρωπος καταλαβαίνει ότι τα παραπάνω είναι συνέπειες της κρίσης και της εσωτερικής χρεοκοπίας το '10 ενώ ο ρόλος του υπουργείου υγείας παραμένει ελάχιστος. Ένα παράδειγμα είναι το 5 που έχει να κάνει καθαρά με την αύξηση της ανεργίας. Μερικά από τα υπόλοιπα είναι λίγο κουλά. Ας πούμε το 3 και το 4 είναι αντιφάσεις. Από την μία δεν μπορούν να αντέξουν το οικονομικό κόστος, από την άλλη πληρώνουν για πράγματα συνολικής αξίας μεγαλύτερης του οικονομικού κόστους...? Εναλλακτικά το 2 που 800 000 άνθρωποι έχασαν τις δουλειές τους, δεν προβληματίζει κανέναν που δεν έχουν καμία κάλυψη? Τι διάολο, μαύρα δουλευαν?

1. Η οργάνωση «Γιατροί του κόσμου» χρειάστηκε να αυξήσει τις δραστηριότητές της προκειμένου να ανταπεξέλθει στην αυξημένη ζήτηση για υγειονομική περίθαλψη και φάρμακα.

2. Έχουν αποφασιστεί υποχρεωτικά τέλη για την πρόσβαση στις δημόσιες υπηρεσίες ακόμα και για τον προγραμματισμό ραντεβού ή την συνταγογράφηση φαρμάκων

Το πρώτο φαντάζομαι θα ίσχυε ανέκαθεν, με την αυξημένη ζήτηση για υγειονομική περίθαλψη και φάρμακα. Εκτός αν κάποιοι άνθρωποι επιλέγουν να μην πάνε στα νοσοκομεία επειδή δεν γουστάρουν τον υπουργό υγείας (δηλαδή να βάζουν τα πολιτικά πάνω από την υγεία τους)

Στο άλλο, αρχικά με ξενίζει που δεν γράφει συγκεκριμένα αριθμό στα υποχρεωτικά τέλη (ενώ στα υπόλοιπα έχει ξεσκιστεί να αναφέρει νούμερα). Παράλληλα, ο ορισμός δημόσιες = τζάμπα (αλλά πληρώνουμε φακελάκι, ή κάνουμε παράγκες οι ιατροί για να προσφέρουμε χειρότερες υπηρεσίες και να προωθήσουμε τα πιο κερδοφόρα φάρμακα) είναι κάτι υπό συζήτηση. Η δικιά μου γνώμη είναι ότι θα κατάλαβαν περισσότερα περί αυτού, μόνο όσοι είδαν το video (και δεν το έκαναν fast forward)

1. Οι υπηρεσίες ψυχικής υγείας σημειώνουν 120% αύξηση ζήτησης τα τελευταία 3 χρόνια αλλά η χρηματοδότησή τους μειώθηκε κατά 20% μεταξύ 2010 και 2011 και ακόμα 55% μέσα στο 2012.

2. Η αύξηση κατά 21% των θανάτων βρεφών μεταξύ του 2008 και του 2011 αποδίδεται στην μειωμένη πρόσβαση των εγκύων γυναικών στις προγεννητικές υπηρεσίες υγείας.

3. Οι αυτοκτονίες στην Ελλάδα σημείωσαν αύξηση της τάξης του 45% μεταξύ του 2007 και του 2011

Με εξαίρεση το 1 που πάλι είναι αποτέλεσμα της ανεργίας, στα υπόλοιπα έχω πέντε λέξεις: Το μνημόνιο μπήκε το 2010!

Και ο απολογισμός του εν λόγω υπουργού έγινε το '13 (ΔΕΚΑΤΡΙΑ). Ούτε το '07, ούτε το '08, ούτε το '09, ούτε το '10.

Btw, σχετικά με το 3. Οι αριθμοί αυτοκτονιών αναφέρθηκαν ξεκάθαρα στο video. Κάποιος από τους παρευρισκόμενους είπε ότι ήταν 7000, ενώ τα νούμερα που αναφέρθηκαν σε κάθε χρονιά βγήκαν συνολικά περίπου στις 2000 (έκατσα και τα πρόσθεσα). Ακόμα και να έγινε δημιουργική λογιστική στις αυτοκτονίες (που προσωπικά θέλω αποδείξεις περί αυτού, όχι υποθέσεις), δεν μπορώ να βλέπω θετικό το γεγονός ένας άνθρωπος να υπερβάλλει τόσο πολύ στον αριθμό τους.

Και τώρα που αφιέρωσα περισσότερο χρόνο από τα δικά σου 17 λεπτά, επέτρεψε μου να σου πω πως ακριβώς πάει το πράγμα.

Ο Άδωνης είναι τώρα υπουργός υγείας.

Όταν τελειώσει η θητεία του, θα βγει ένας απολογισμός θετικών και αρνητικών αποτελεσμάτων.

Η σούμα των παραπάνω θα δείξει αν ήταν (α) πολύ καλός, (β) καλός, (γ) μέτριος, (δ) κακός, (ε) πολύ κακός υπουργός, πάντα με γνώμονα τον τομέα της υγείας και δεδομένο την υπάρχουσα οικονομική κατάσταση του κράτους

Έτσι πάει το θέμα καθαρά με την ορθή λογική. Για αυτό δεν θα μπω καθόλου στον κόπο να παίξω το παιχνιδάκι σου με τα links. Αυτά κράτα τα, να τα διαβάσεις εσύ που έχεις παρωπίδες.

Πλάκα έχει που έκανε like ο SLN. Θυμάμαι παλαιότερα που έκραζε τα καρτελ των τραπεζών (που αντιμετωπίστηκε btw επιτυχώς από το κράτος της αγγλίας) αλλά για τα "καρτελ" γιατρών και συνδικαλιστών που με τους 3 μήνες απεργία έκαναν μεγαλύτερη ζημιά, τσιμουδιά.

Να το ξαναθυμίσω σε όσους το ξέχασαν. Έκαναν απεργία με αίτημα να μην απολυθεί ή μετακινηθεί ούτε ένας συνάδελφος ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

Άντε και καλό μεσαίωνα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα παιδια σορρυ ειχα βγει και εχασα λιγο το παρτυ.

[MENTION=188]yanni[/MENTION]

Το ξερω. Τι θες να κανω? Τα ψυχοφαρμακα εχουνε τελειωσει προ πολλου. Μεχρι να με καβατζωσει ο γνωστος φαρμακοτροφτης του snips το παιρνω στην πλακα.

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]

Νταξει? Τα πες? Ηρεμησες?

Νιωθεις εσωτερικη αναγκη να με πεις αριστερο? Καν'το. Αδιαφορο. Ο "Ο Αδωνης ειναι αξιολογος" ακομα παλευει να βγαλει ολο τον κοσμο κομματοσκυλα για να μη νιωθει μοναξιες. Βλεπεις να ιδρωνει κανενα αυτι?

Κατακεραυνωνω (lol - ωραια λεξη) οποιαδηποτε πολιτικη πιστευω οτι δεν θα ωφελησει το γενικοτερο καλο. Θες να το πεις οτι αυτη ειναι η δεξια πολιτικη? Δεξια κυβερναει, μαλλον δεξια πολιτικη κανει, αρα παιζει να εχεις και δικιο.

Αλλα... ΑΝ (λεμε ΑΝ) βγει αυριο ο Αλεξης και συνεχισω το ιδιο, θα το αλλαξεις το ποιημα?? Αν το βουλωσω μπορεις με ασφαλεια να μου κολλησεις την ταμπελα (που δεν θες να σου κολλανε) ΣΥΡΙΖΑ/ΚΚΕ και να συνεχισει η γη σου να γυριζει.

Μεχρι τοτε να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω και το οτι με τιμα το οτι το να μην πιστευω στα κομματα και στις "ιδεολογιες" τους με κανει "διαλογιστη". Πολυ ευκολο ηταν τελικα. Κατι τυποι στο Θιβετ το παλευουνε χρονια...

υ.γ. Παιζει να μη σου εχω στειλει ποτε πμ (ειδικα δε για το "που ανηκεις", που ουτε στο ελαχιστο δεν με ενδιαφερει... μπορει για καμια αγγελια ισως?) αλλα δε βαριεσαι. Μικρο το κακο.

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION]

Το ειχα βαλει να τρεχει οσο ημουν εξω. Το βρηκα κολλημενο στο παρακατω τεστ... Να ριξω ρολογια ή να δωσω ρευμα στις μνημες?

%CE%B1%CE%B4%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%B5%CF%89%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B7%CF%82+%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9.jpg

edit: Ασε το βρηκα... εβαλα το patch "Entoli Samara" και ισιωσε η γραφικιλα με τα artifacts

Με εντολή Σαμαρά ο αδελφός Γεωργιάδη δεν είναι πια άπορος - ERT Open

Άμα είσαι fanboy αυτά παθαίνεις. Βάλε αγόρι μου μια Ζώιτσα Κωνσταντοπούλου πάνω να δεις την υγεία σου. Και ο Kingpin με μια τέτοια benchάρει. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίσεις είναι ότι σύμφωνα με την "μαμά" εταιρία οι drivers της δεν είναι ακόμα "ώριμοι"

Link to comment
Share on other sites

Η αύξηση κατά 21% των θανάτων βρεφών μεταξύ του 2008 και του 2011 αποδίδεται στην μειωμένη πρόσβαση των εγκύων γυναικών στις προγεννητικές υπηρεσίες υγείας.

ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ

...αλλά και η τσίπα βλέπεις, έχει πάρει μετάθεση απο τη χώρα.

Κάνει αντιμνημονιακή πολιτική, καλύπτοντας τα τομάρια που μας έκαναν πρωταθλητές στις καισαρικές τομές, δημιοργώντας στρατιές ολόκληρες πρόορων βρεφών με ένα κάρο προβλήματα (αναπνευστκά, ανάπτυξης κ.α.) προκειμένου να μην χάνουν τον χρόνο τους στην αναμονή της φυσιολογικής διαδικασίας.

Να έρθει και κατα δω να μου τα τραγουδήσει αυτά, που το 2007 τρέχαμε άρον άρον με c130 στα Ιωάννινα στην εντατική της νεογνολογικής, όντας πρόωροι κατά 3 εβδομάδες, γιατί, κατά τα φαινόμενα, δεν ήθελε ο ''δόκτορας'' να κάνει χριστούγεννα στο νοσοκομείο.

Και άμα θέλει ο δημοσιογράφος να κάνει έρευνα, να κάνει μια βόλτα απο τις εντατικές όλης της Ελλάδας, καθώς και απο το ΕΚΑΒ να ενημερωθεί για το πλήθος διακομιδών βρεφών ακόμα και σήμερα, και όχι να γεμίζει σελίδες με ότι του φανεί του λολοστεφανή.

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρω ναουμ, γουστάρω που στην βρωμιαρα την χώρα αυτή υπάρχει τέτοιο τσουβάλιασμα που και οι πατάτες νευροκοπιου θα εσκαγαν από το κακό τους.

Άλλοι λένε για κακούς γιατρούς που κάνανε καισαρικες απλά για να παίρνανε φράγκα, όλοι; φυσικά και όχι, μια τραγική μειοψηφία... Αλλά δεν βαριέσαι, όλοι μέσα στα σκατα. Γιατί; γιατί πολύ απλα να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα.

Άλλοι για κακούς και άχρηστους φαρμακοποιούς. Γιατί όλοι οι φαρμακοποιοί ήταν χωμένοι μέσα σε κομπίνες με τους γιατρούς; Φυσικά και όχι, απλά είπαμε, να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα...

Υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες, επειδή κάποιοι την είδαν γιουβέτσι δεν ειναι όλοι για φούντο. Όλοι οι Έλληνες είναι Γτπ επειδή οι πολιτικοί τα τρώνε; Δεν νομίζω.

Να μάθουμε να μην τσουβαλιαζουμε γιατί όταν θα έρθει η στιγμή, κάνεις δεν πρόκειται να μας ξεχωρίσει από τον βούρκο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.