Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Έχει εξοργιστεί γιατί το παρουσιάζουν τα media ως πλούσιο/παιδί_ανώτερου_θεού, και όποιον ρωτήσεις έχει αρνητική γνώμη πλέον για αυτόν και τους συναδέλφους του. Του έχουν απαγορεύσει να διαδηλώνουν και να διεκδικούν.. Για αυτό όμως δεν μίλησε κανένα μέλος :shutup:. Μια χαρά τα κατάφεραν. Να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κατσίκα του γείτονα, με τους αμέτρητους δημόσιους υπαλλήλους έχω, που τους πληρώνω τόσα χρόνια και που τώρα τους βλέπω να διαμαρτύρονται που χάνουνε τα κεκτημένα. Ο Jeffrey που ψήφισες λέει ότι θα κλείσει όλα τα αχρείαστα παρακλάδια του δημοσίου και θα κόψει μερικά από τα κεφάλια της Λερναίας Ύδρας, αλλά έχω την υποψία ότι οι καλύτερα δικτυωμένοι κομματικοί θα την γλιτώσουν σε κάποια άλλη υπηρεσία.

Τώρα θα μου πεις ότι ο πατέρας σου είναι δουλευταράς και ότι η θέση του είναι απαραίτητη και ότι δεν έχει καμία σχέση με τους αργόσχολους και ότι αξίζει τα 26k που παίρνει κ.ο.κ. πράγματα για τα οποία δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω.

Δυστυχώς όμως, μερικές φορές μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά, ή όπως λέει και ένας γνωστός μου:

Η ζωή ήταν, είναι και θα είναι άδικη...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κατσίκα του γείτονα, με τους αμέτρητους δημόσιους υπαλλήλους έχω, που τους πληρώνω τόσα χρόνια και που τώρα τους βλέπω να διαμαρτύρονται που χάνουνε τα κεκτημένα.

Συγγνωμη,οταν λες τους πληρωνεις?Γιατι εγω νομιζα αυτοι πληρωνουν τους φορους που ο ελευθερος επιχειρηματιας δε πληρωνει...

Και αναλογως για τι δημοσιους υπαλληλους μιλας,γιατι σορρυ αλλα οταν μερικοι διαβαζαν και κυνηγουσαν κατι καλυτερο,αλλοι καθοντουσαν.

Δεν θα σου φταιω εγω αυριο μεθαυριο αμα παιρνω και 5000 ευρω.Εσυ θα φταις που δεν διεκδικισες και εσυ τα ιδια λευτα.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους μας συγκρινουν με την Αργεντινη , απλα τσεκαρετε την οικονομια της Αργεντινης. Δεν υπαρχει καμμια σχεση , η δικια μας ειναι χειροτερη σαφεστατα ως προς τη παραγωγικη βαση , 70% του ΑΕΠ εδω ειναι καταναλωση...χειροτερα απο Αργεντινη.

Μετα καντε συγκριση μεγεθων , εκταση , αροτριαιες εκτασεις , livestock , πληθυσμος , διπλωματια και βαλτε στην εξισωση και ποσα χρωστανε , το 1/6 αυτων που χρωσταμε εμεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνει κανείς βιομηχανίες, έκταση, κεφάλαιο κτλ.

Το κοινό είναι η πορεία των 2 χωρών στην συγκεκριμένη κατάσταση που είναι ακριβώς ίδια.

Με τους τοκογλυφικούς δανεισμούς, με το "δώσε χρήμα στον λαό" (ποιος λαός άραγε δεν θα δεχτεί το χρήμα;;;), με τις τσέπες του ιδιωτικού τομέα (πολυεθνικές - εγχώριο κεφάλαιο) να γεμίζουν τελικα σε βάρους του Δημοσίου. Η επιχείρηση λαδώνει το δημόσιο για να πάρει μια ανάθεση έργου η κάτι άλλο. Και φυσικό είναι ότι όταν στις καίριες θέσεις του δημοσίου οι άνθρωποι είναι "γνωστοί" και "κουμπάροι", η διαχείρηση χρήματος, μέσων και δυναμικού, να πηγαίνει κατά διαόλου...

Εκτός βέβαια αν πιστεύει κανείς ότι η καυμένη και αναμάρτητη "καλή" Siemens "υπέκυψε" στην έντονη επιθυμία των Ελλήνων "αντιπροσώπων" να λαδωθούν.... :to_pick_ones_nose3:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,οταν λες τους πληρωνεις?Γιατι εγω νομιζα αυτοι πληρωνουν τους φορους που ο ελευθερος επιχειρηματιας δε πληρωνει...

Και αναλογως για τι δημοσιους υπαλληλους μιλας,γιατι σορρυ αλλα οταν μερικοι διαβαζαν και κυνηγουσαν κατι καλυτερο,αλλοι καθοντουσαν.

Δεν θα σου φταιω εγω αυριο μεθαυριο αμα παιρνω και 5000 ευρω.Εσυ θα φταις που δεν διεκδικισες και εσυ τα ιδια λευτα.

Με το συμπάθειο, αλλά σε ποια χώρα ζεις; Μιλάμε για την Ελλάδα που έχει 5x τους δημόσιους υπαλλήλους που χρειάζεται. Που έχει επιτροπή από το 1957 για την αποξήρανση μια λίμνης που είναι ήδη στεγνή από μόνη της από το 1958 (επιτροπή με υπάλληλους που δεν κάνουν απολύτως τίποτα εδώ και 50+ χρόνια αλλά πληρώνονται κανονικά και όταν βγαίνουν στην σύνταξη, τους αντικαθιστούν με καινούριες κομματικές προσλήψεις).

Δεν είναι όλοι οι ιδιωτικοί υπάλληλοι Βγενόπουλοι να βγάζουνε τα μύρια και να φοροδιαφεύγουν άλλα τόσα.

Είσαι προκλητικά εκτός τόπου και χρόνου. Μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες μονίμων υπαλλήλων που προσελήφθησαν χωρίς να χρειάζονται και πληρώνονται από τους φορολογούμενους, αυτό εσύ το λες "διαβαζαν και κυνηγουσαν κατι καλυτερο"; Είσαι σοβαρός; Έχεις επαφή με την πραγματικότητα ή μπήκες στην συζήτηση για να έχεις να λες;

Έχεις δουλέψει καθόλου στην Ελλάδα; Έχεις ψάξει καν για δουλειά; Γιατί με την παραμυθένια εικόνα που έχεις για την αξιοκρατία στην Ελλάδα (ανύπαρκτη) ή ζεις σε άλλη χώρα, ή είσαι πιτσιρικάς που μιλάει γρηγορότερα απ'όσο σκέφτεται. Έχεις την εντύπωση ότι οι υπεράριθμοι δημόσιοι υπάλληλοι χρειάζονται και προσελήφθησαν ή ότι όποιος μένει στα 700 ευρώ ή στην ανεργία δεν προσπάθησε και δεν διάβασε;

Έχεις δει απόφοιτο ψυχολόγο να σερβίρει καφέ στην παραλιακή ή να κόβει γύρο στην Τούμπα; Έχεις δει τραπεζογραφείο τοποθετημένο μέσα σε ένα διάδρομο (ναι, σε έναν ρημάδι διάδρομο, ανάμεσα σε πόρτες γραφείων) στο οποίο κάθεται ένα διανοητικά καθυστερημένο άτομο (δεν κάνω πλάκα) και μετά από μήνες που τον βλέπω εκεί, να κάθεται μπροστά στο άδειο γραφείο του και να κοιτάει επί ώρες το μοναδικό πράγμα που υπάρχει πάνω του (ένα στυλό) ενώ του τρέχουν τα σάλια, να μαθαίνω ότι είναι υπάλληλος της εφορίας και πληρώνεται κανονικά;

Μάλιστα, ο οποιοσδήποτε λοιπόν (δικαιούται να) έχει άποψη, έστω και με εγκυκλοπαιδικά επιχειρήματα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και αναλογως για τι δημοσιους υπαλληλους μιλας

Ξαναλεω και τονιζω.ΑΝΑΛΟΓΩΣ για τι δημοσιους υπαλληλους μιλας.Γιατι για να γινεις καθηγητης,να γινεις αστυνομικος,για να γινεις συμβουλος,για να γινεις αλλα χιλια τοσα πραγματα ΝΑΙ! θελει διαβασμα και δεν ειναι ολοι οι επιτροπες που αναφερεις.Γι αυτο και σε ρωτησα να το ξεκαθαρισεις.

Δεν χρειαζεται να σαι Βγενοπουλος για να δηλωσεις ψευτικα εισοδηματα.

Να εχεις ενα μαγαζι στο ονομα της μανας σου,να παιρνεις χ λευτα και να δηλωνεις -5χ,αφου θα εχεις και τη γυναικα σου μεσα και θα την πληρωνεις και θα τη δηλωνεις σαν εργαζομενο σου.Τα λευτα ομως ολα θα πανε στο ιδιο σπιτι. :yes4:

Θα φαινεται δηλαδη οτι πληρωνεις υπαλληλους,ενω δεν ισχυει.

Με το συμπάθειο, αλλά σε ποια χώρα ζεις;

...

Είσαι προκλητικά εκτός τόπου και χρόνου. Μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες μονίμων υπαλλήλων που προσελήφθησαν χωρίς να χρειάζονται και πληρώνονται από τους φορολογούμενους, αυτό εσύ το λες "διαβαζαν και κυνηγουσαν κατι καλυτερο"; Είσαι σοβαρός; Έχεις επαφή με την πραγματικότητα ή μπήκες στην συζήτηση για να έχεις να λες;

Μα αφου οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι και οι μοναδικοι που δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν,ποιοι "φορολογουμενοι" τους πληρωνουν,ενω οι ιδοι οι εκατονταδες υπαλληλοι πληρωνουν τα κερατα τους σε φορους?Δημοσιοι υπαλληλοι δεν ειπες οτι ειναι?Εκτος και αν αλλα ξερω εγω για τα χρεη των δημοσιων υπαλληλων.

Έχεις επαφή με την πραγματικότητα ή μπήκες στην συζήτηση για να έχεις να λες;

Οσο για τα αλλα που λες για μενα,θα τα σεβαστω.Οτι θελει ο καθενας.

Έχεις δει απόφοιτο ψυχολόγο να σερβίρει καφέ στην παραλιακή ή να κόβει γύρο στην Τούμπα; Έχεις δει τραπεζογραφείο τοποθετημένο μέσα σε ένα διάδρομο (ναι, σε έναν ρημάδι διάδρομο, ανάμεσα σε πόρτες γραφείων) στο οποίο κάθεται ένα διανοητικά καθυστερημένο άτομο (δεν κάνω πλάκα) και μετά από μήνες που τον βλέπω εκεί, να κάθεται μπροστά στο άδειο γραφείο του και να κοιτάει επί ώρες το μοναδικό πράγμα που υπάρχει πάνω του (ένα στυλό) ενώ του τρέχουν τα σάλια, να μαθαίνω ότι είναι υπάλληλος της εφορίας και πληρώνεται κανονικά;

Ναι,εχω δει.

Μάλιστα, ο οποιοσδήποτε λοιπόν (δικαιούται να) έχει άποψη, έστω και με εγκυκλοπαιδικά επιχειρήματα...

Δυσ/ευ-τυχως.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου οι δημοσιοι υπαλληλοι ειναι και οι μοναδικοι που δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν,ποιοι "φορολογουμενοι" τους πληρωνουν,ενω οι ιδοι οι εκατονταδες υπαλληλοι πληρωνουν τα κερατα τους σε φορους?Δημοσιοι υπαλληλοι δεν ειπες οτι ειναι?Εκτος και αν αλλα ξερω εγω για τα χρεη των δημοσιων υπαλληλων.

Κατι δεν εχεις καταλαβει σωστα δεν ειναι οι δημοσιοι υπαλληλοι που δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν ΑΛΛΑ οι μισθωτοι δηλαδη ολοι και δημοσιου και ιδιωτικου τομεα εργαζομενοι ΑΡΑ αμα μειωθουν οι δημοσιοι υπαλληλοι και πανε στον ιδιωτικο τομεα τοτε το κρατος και λιγοτερα λεφτα θα πληρωνει σε μισθους και τους ιδιους φορους θα εισπρατει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχεις καταλαβει σωστα δεν ειναι οι δημοσιοι υπαλληλοι που δεν μπορουν να φοροδιαφυγουν ΑΛΛΑ οι μισθωτοι δηλαδη ολοι και δημοσιου και ιδιωτικου τομεα εργαζομενοι ΑΡΑ αμα μειωθουν οι δημοσιοι υπαλληλοι και πανε στον ιδιωτικο τομεα τοτε το κρατος και λιγοτερα λεφτα θα πληρωνει σε μισθους και τους ιδιους φορους θα εισπρατει.

Εδω κρύβονται 2 τοινά:

Ή φουλ αποκρατικοποίηση των πάντων... ή απλά κατάργηση % των δημοσίων...και ταυτόχρονη απορρόφηση τους από ιδιώτες εργοδότες....Ναι ..οκ στην συγκεκριμένη περίοδο όλοι οι ιδιώτες εργοδότες είναι στον δρόμο και ψάχνουν νέους υπαλλήλους....

Να τον "καταργήσεις" έτσι απλά χωρίς να του δώσεις κάτι...δεν παίζει. Ανεβάζεις την ανεργία. Η μήπως...παίζει;*

EDIT* Η Ισπανία ανακοίνωσε απολύσεις στον δημόσιο τομέα....Νάτα τα μέτρα από το επόμενο πακέτο που έρχεται.....για όσους είχαν αμφιβολίες.

Και οι επιχειρηματίες συνεχίζουν να ανοίγουν τον δρόμο της "Νέας Εποχής" στο πολιτικό μας σύστημα.....

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μετα σας φταινε οι μεταναστες?????

Υ.Γ. Πιστευω οτι η ειδηση ειναι μουφα παντως... Δεν μπορει να ειναι ΤΟΣΟ πουλημενοι! :hang3:

οχι βρε χαζουλη αληθεια ειναι , τις επομενες μερες θα διαβασεις οτι υποχρεωτικη θα γινει η πακιστανικη στα δημοτικα και οτι σε καθε εκκλησια θα εχουμε σε καθε καμπαναριο και μια ημισεληνο στη κορφη...απορω πως σου'ρθε οτι ειναι μουφα...

Link to comment
Share on other sites

βρε τους επιχειρηματίες τους κακούς. που λάδωναν -μαύρα- τους πολιτικούς αιρετούς και μη διότι αμα δεν τους λάδωναν την δουλειά θα την έπερνε κάποιος άλλος. Βέβαια ο επιχειρηματίας είναι ο κακός και όοοοοοχι ο πολιτικός της "Παλιάς Εποχής" πολιτικού συστήματος! Ο πολιτικός ήταν έντιμος, ενάρετος και άλλα τέτοια όμορφα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καρατζαφέρης: Από 6500 σε 4000.. να γίνει απολύτως κατανοητό στον κόσμο ότι γίνεται μεγαλύτερη θυσία από τους βουλευτές από ότι για τους πολίτες

ΡΕ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Έγινε επεξεργασία από DJD
ορθογραφικά λολ
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μετα σας φταινε οι μεταναστες?????

Υ.Γ. Πιστευω οτι η ειδηση ειναι μουφα παντως... Δεν μπορει να ειναι ΤΟΣΟ πουλημενοι! :hang3:

Τέτοια δημοσιεύματα δεν χρειάζονται. Η κατάσταση μιλάει από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

βρε τους επιχειρηματίες τους κακούς. που λάδωναν -μαύρα- τους πολιτικούς αιρετούς και μη διότι αμα δεν τους λάδωναν την δουλειά θα την έπερνε κάποιος άλλος. Βέβαια ο επιχειρηματίας είναι ο κακός και όοοοοοχι ο πολιτικός της "Παλιάς Εποχής" πολιτικού συστήματος! Ο πολιτικός ήταν έντιμος, ενάρετος και άλλα τέτοια όμορφα...

Βρε τον jaguar που δεν ξέρει να διαβάζει καλααααά τις λέξεις "γνωστός" και "κουμπααααάρος"

Βρεεεεεεεε.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εχετε παρατηρησει ολη την Αθηνα που ειναι γεματη με αφισες του Αντρεα (ακομα με αυτον ασχολουμαστε??) και απο κατω λεζαντα "Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες και οχι στους τραπεζιτες" και κατι τετοια...

Κι απο κατω "ΠΑΣΟΚ..."

Ρωτησα ενα φιλο μου που ψιλοασχολειται (απλα πιο πολυ απο μενα)...

"Καλα ρε μλκ μας δουλευουνε στα μουτρα μας?"

"οχι λεει δεν ειναι ακριβως ΠΑΣΟΚ, ειναι η... αντιπολιτευση του ΠΑΣΟΚ" κλπ κλπ

Μα το θεο ρε παιδια, εχει χαθει τελειως το μετρο... οτι και να παθουμε με αυτες τις κυβερνησεις, μας αξιζει. :(

Δηλαδη ειμαστε (ή μας εχουν για...) ικανοι να τα σπασουμε ολα, να πεσει ο Τζεφρυ μετα απο 5 μηνες σε εξουσια και να ξαναψηφισουμε ΠΑΣΟΚ γιατι μας επεισε η αφισα οτι το "κακο ΠΑΣΟΚ" τα εκανε ετσι, και αυτη τη φορα θα ειναι πανω το "καλο ΠΑΣΟΚ"...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας:

Η Ευρώπη αποφάσισε να κινηθεί αποφασιστικά και έστειλε στο ταμείο όσους έπαιζαν με τα spreads των PIIGS. Η κυρία Μέρκελ ακολούθησε μία καταστροφική τακτική και απέδειξε πόσο μεγάλο είναι αυτή τη στιγμή το έλλειμμα πολιτικών και πολιτικής στην Ευρώπη. Όλα αυτά δεν αλλάζουν πολλά πράγματα για μας τους Έλληνες, σε σχέση με τα όσα πρέπει να κάνουμε, αλλά δείχνουν, ταυτόχρονα, την ουσία του προβλήματος: Ή πραγματική Πολιτική Ένωση ή διάλυση...

Τον τελευταίο καιρό παρακολουθήσαμε το απόλυτο θέατρο του παραλόγου. Οι Γερμανοί στο όνομα της προστασίας του ευρώ έδωσαν άπειρο χρόνο στους επενδυτές του ολέθρου να στοιχηματίσουν στην κατάρρευση της Ευρώπης. Ήταν πολύ απλό να κόψουν το βήχα στον οποιονδήποτε από την πρώτη στιγμή. Δεν θέλησαν και το αποτέλεσμα το είδαμε όλοι.

και απο το ίδιο άρθρο:

Όταν μιλάμε για Ευρώπη ο καθένας έχει κάτι διαφορετικό στο μυαλό του. Εμείς οι Έλληνες, για παράδειγμα, θεωρούμε ότι η ενιαία και ισχυρή Ευρώπη θα προστατεύσει τα εξωτερικά μας σύνορα, καθώς δεν μπορεί παρά να θεωρούνται και σύνορα αυτής της ισχυρής οικονομικής και πολιτικής Ένωσης. Οι Γερμανοί, από την άλλη, έχουν στο μυαλό τους μία αυστηρά οικονομική Ένωση που θα υπερασπίζεται το δικαίωμά τους να πουλάνε ελεύθερα τα προϊόντα τους.

τελικά δεν ήταν μόνο δική μου εντύπωση....

πηγή: http://www.capital.gr/Articles.asp?id=965368

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέω τόσο καιρό.... Δεν πληρώνονται τις υπερωρίες και τα νυχτερινά κα τους δίνουν αυτό το επίδομα αποζημίωσης... Και όντως είναι όπως τα λέει ο Γιακουμάτος, αν πληρωνόντουσαν τις υπερωρίες θα έπαιρναν πολύ περισσότερα...

Ρε σεις εχετε παρατηρησει ολη την Αθηνα που ειναι γεματη με αφισες του Αντρεα (ακομα με αυτον ασχολουμαστε??) και απο κατω λεζαντα "Η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες και οχι στους τραπεζιτες" και κατι τετοια...

Κι απο κατω "ΠΑΣΟΚ..."

Ρωτησα ενα φιλο μου που ψιλοασχολειται (απλα πιο πολυ απο μενα)...

"Καλα ρε μλκ μας δουλευουνε στα μουτρα μας?"

"οχι λεει δεν ειναι ακριβως ΠΑΣΟΚ, ειναι η... αντιπολιτευση του ΠΑΣΟΚ" κλπ κλπ

Μα το θεο ρε παιδια, εχει χαθει τελειως το μετρο... οτι και να παθουμε με αυτες τις κυβερνησεις, μας αξιζει. :(

Δηλαδη ειμαστε (ή μας εχουν για...) ικανοι να τα σπασουμε ολα, να πεσει ο Τζεφρυ μετα απο 5 μηνες σε εξουσια και να ξαναψηφισουμε ΠΑΣΟΚ γιατι μας επεισε η αφισα οτι το "κακο ΠΑΣΟΚ" τα εκανε ετσι, και αυτη τη φορα θα ειναι πανω το "καλο ΠΑΣΟΚ"...

Είναι ένα ρέυμα μέσα στο ΠΑΣΟΚ που ονομάζεται Αριστερή Πρωτοβουλία. Σε όλα τα κόμματα υπάρχουν ομάδες, δεν είναι κάτι περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα ρέυμα μέσα στο ΠΑΣΟΚ που ονομάζεται Αριστερή Πρωτοβουλία. Σε όλα τα κόμματα υπάρχουν ομάδες, δεν είναι κάτι περίεργο.

Ναι ρε προφανως, και οπως ειπε και ο φιλος μου, "τυπικα, αλλο πραγμα η κυβερνηση κι αλλο πραγμα το κομμα". Γενικα ομως με την παρουσα κατασταση και ετσι οπως ειναι το θεμα, δεν σου φαινεται καθολου προκλητικη η ολη κινηση??

Δεν ειναι περιεργο, ουτε πρωτακουστο, ουτε καν παραλογο! Ειναι απλα κοροϊδευτικο!

Τι με νοιαζει εμενα και τι μου προσφερει, σαν πολιτη η Αριστερη πρωτοβουλια και οι αποψεις της?? Τοσες χιλιαδες κομματοσκυλα εχει το ΠΑΣΟΚ και το καθε κομμα. Ειμαι 100% σιγουρος οτι καποιος/καποιοι απο αυτους εχουνε μια χαρα αποψεις και ιδεολογικα και τα-παντα-ολα και ειναι και μαμω τα ατομακια!

Και???? Βλεπω κατι θετικο? Να συνεχιζω να ψηφιζω ΠΑΣΟΚ με την ελπιδα οτι η "Αριστερη Πρωτοβουλια" θα γινει καποτε κυβερνηση??

Να πω κι εγω οτι "φοβερη η ΝΔ... σαν κομμα... δεν εχει σημασια που εκανε αυτο κι αυτο και το αλλο.... ειχε πολυ ομορφη αντιπολιτευση!... Δωστης αλλη μια ευκαιρια!"

Στην τελικη αν θελει το "ρευμα" και η αντιπολιτευση να πει κατι χρησιμο/διαφορετικο.... ας πει "Ρε παιδια σορρυ για τον... κακο διδυμο αδερφο μας που κυβερναει". Εστω και σε φαση σχιζοφρενους διπλης προσωπικοτητας ας παρει καποιος μια ευθυνη ή ας ζητησει καποιος μια συγνωμη. Μην ειναι ΟΛΟΙ πια γλυφτες και η κυβερνηση και τα... ρευματα!

Και κατι ασχετο... ρωτοντας εναν απλο/αγνο ΠΑΣΟΚο (οποιος ξερει ας απαντησει)... κοντευουνε 20 χρονια που πεθανε ο αλλος. Ποσο ακομα θα τον εκμεταλλευονται??? Λενιν τον κανανε! Ουτε ο 2Pac να ητανε!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.