Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εγώ αυτό που προσπαθώ να πώ είναι ότι:

α) κατ' αρχήν είναι κρίμα και για τους ίδιους τους διαδηλωτές να επιτρέπουν να στιγματίζονται απο 10 - 20 - 100 ''λεβέντες'' με το πρόσχημα ''...που να μπλέκω τώρα...''

Δες στο λινκ το βίντεο και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Και μια και μιλάμε για τους γονείς μας: Δε μπορεί σίγουρα ακούσαμε όλοι όταν ήμασταν παιδιά το κλάσσικό ''κοίτα να μη με εκθέσεις''. Πώς γίνεται τώρα σε αυτή τους την ενέργεια (την πορεία) να επιτρέπουν να εκτίθονται απο άγνωστους ??

β) Δυστυχώς το τίμημα του ενεργού πολίτη ενίοτε μετριέται και με σπασμένα κεφάλια. Η άλλη επιλογή έιναι να εκτίθεται κανείς απο ''λεβέντες'' και να χαρακτηρίζεται αναλόγως. Α! και μια τρίτη επιλογή είναι να μην συμμετάσχει πουθενά, να ιδιωτευσει και να απολαύσει μόνος του αυτά που έρχονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν βλεπω να ριχνετε ευθυνες και σε Βγενοπουλο και το προισταμενο που δεν τους αφησε να φυγουν μονο τους απειλησαν να μεινουν μεσα ενω καιγοταν η αθηνα..οσο ενοχος ειναι αυτος που πεταξε την μολοτοφ αλλο τοσο ειναι υπευθυνοι ειναι και αυτοι που τους απειλησαν με απολυση αν φυγουν απο την τραπεζα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος χρεοκόπησε;

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος διορίζει τους προέδρους και τους συμβούλους για τις δημόσιες (τέως) κερδοφόρες επιχειρήσεις;

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν συζητάμε για τα μεγάλα σκάνδαλα που άδειασαν τα ταμεία που ΕΜΕΙΣ πάλι είχαμε γεμίσει με τους φόρους και τις εισφορές μας;

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσο χρόνο χρειάζεται για να ΑΠΟΛΥΣΕΙ νόμιμα και αναίμακτα αυτούς που διαχειρίζονται 30χρόνια τώρα την πατρίδα μου και το βιός μου;

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει καταλάβει που θα πάνε όλα αυτά τα εκατομύρια-εκατομυρρίων ευρώ επαναδανεισμού που θα χρεωθεί ο Έλληνας εργαζόμενος-φορολογούμενος;

Μπορεί να μου πει κάποιος πόσες φορές μέσα σε 20 χρόνια μας έχουν ζητήσει να σφίξουμε κι άλλο το ζωνάρι για το καλό μας;

Μπορεί να μου πει κανείς γιατί φταίει ο ηλεκτρολόγος που ήρθε να μου αλλάξει 5 φωτιστικά και του έδωσα 60€ και δεν ήθελα να μου κόψει απόδειξη για να μην του πάρουν σχεδόν τα μισά έμμεσοι και άμεσοι άδικοι φόροι;

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπόρεσαν οι εργαζόμενοι της Μαρφιν να απεργήσουν και αναγκάστηκαν να δουλέψουν την ημέρα του συλλαλητηρίου; (γνωρίζω πολλούς που εκβιάστηκαν ώστε να μην απεργήσουν εκείνη την ημέρα)

Ε, λοιπόν δεν θέλω να μου πει κανείς τίποτα για όλα αυτά.

Απλά αναλογιστείτε τις ηθικές και κοινωνικές σας ευθύνες και αφήστε τα οικονομοτεχνικά για αυτούς που η ζωή τους εκφράζεται με αριθμούς και οι κοινωνικές σχέσεις με οικονομοτεχνικά γκάλοπ.

Ξυπνήστε από τον λήθαργο...σας συμφέρει;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν βλεπω να ριχνετε ευθυνες και σε Βγενοπουλο και το προισταμενο που δεν τους αφησε να φυγουν μονο τους απειλησαν να μεινουν μεσα ενω καιγοταν η αθηνα..οσο ενοχος ειναι αυτος που πεταξε την μολοτοφ αλλο τοσο ειναι υπευθυνοι ειναι και αυτοι που τους απειλησαν με απολυση αν φυγουν απο την τραπεζα...

εγω ειμαι φασιστας και δικτατορας κι εχω κλεισει σ ενα κλουβι 4-5 αθωους......

εσυ απο την αλλη εχεις στα χερια μια μολοτοφ κι εχεις επιλογη αν θα την πεταξεις και να τους καψεις ζωντανους ή οχι..........

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι φασιστας και δικτατορας κι εχω κλεισει σ ενα κλουβι 4-5 αθωους......

εσυ απο την αλλη εχεις στα χερια μια μολοτοφ κι εχεις επιλογη αν θα την πεταξεις και να τους καψεις ζωντανους ή οχι..........

Εχεις κλεισει σ ενα κουβι ενω ξερεις οτι θα πεταξει ο αλλος μολοτοφ!!! αρα δεν εχεις διαφορα απο αυτον που την πεταξε..

Link to comment
Share on other sites

Στις πρόσφατες πολυεπισωδιακές διαδηλώσεις πάντως, ο μεγαλύτερος όγκος του πλήθους είναι σχετικά νεαροί 18-30kati.

Και με τη λογική του ότι οι Διαδηλωτές είναι μερικές δεκάδες χιλιάδες ενώ οι ταραξίες 20-30, δεν απαίτησε κανείς από το 15χρονο ή από τη μεσήλικη μητέρα να τα βάλει με αυτούς.

εσυ αν κατεβαινες θα ρισκαρες ενα μαχαιρωμα(τουλαχιστον) για να διωξεις τους γνωστους-αγνωστους?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν βλεπω να ριχνετε ευθυνες και σε Βγενοπουλο και το προισταμενο που δεν τους αφησε να φυγουν μονο τους απειλησαν να μεινουν μεσα ενω καιγοταν η αθηνα..οσο ενοχος ειναι αυτος που πεταξε την μολοτοφ αλλο τοσο ειναι υπευθυνοι ειναι και αυτοι που τους απειλησαν με απολυση αν φυγουν απο την τραπεζα...

Γνωρίζουμε οτι δεν άφησε τους υπαλλήλους να φύγουν εκείνη την ημέρα? και ότι τους απείλησαν με απόλυση?

Μη παρεξηγηθώ... και μόνο που δεν έκλεισε προληπτικά τη τράπεζα με δική του πρωτοβουλία ο προϊστάμενος εκείνες τις ώρες το θεωρώ εγκληματικής μορφής αναισθησία.

Αλλά άλλο αυτό και άλλο να προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε extra εντυπώσεις μειώνοντας ηθελημένα ή άθελα μας την ευθύνη που αναλογεί στους εγκληματίες που έριξαν μολότοφ σε ένα κτήριο με ανθρώπους μέσα.

Επίσης σχολίασα πράγματα που εμείς ο κόσμος μπορούμε να επηρεάσουμε άμεσα με τις πράξεις μας. Το ότι το σύστημα και όσοι το θέλουν σε αυτή τη κατάσταση, είναι *****, το ξέρουμε ήδη.

εσυ αν κατεβαινες θα ρισκαρες ενα μαχαιρωμα(τουλαχιστον) για να διωξεις τους γνωστους-αγνωστους?

Δε θα πήγαινα μόνος μου άνθρωπε μου. Μιλάμε για τους οργανωμένους διαδηλωτές.

Αν ξεκινούσα και δεν έβλεπα να είναι κανείς μαζί μου, φυσικά και θα έκανα πίσω. Δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας.

[edit]

Αυτό ακριβως περιγράφεται και στο post του geogeoland στη προηγούμενη σελλίδα.

Έγινε επεξεργασία από kaynd
Link to comment
Share on other sites

Από ότι (φαίνεται) (πρέπει) να είχαν χρόνο οι υπάλληλοι να αντιδράσουν για να σβήσουν την φωτιά με τα μέσα (εάν υπήρχαν και λειτουργούσαν) της τράπεζας

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=963176

Έγινε επεξεργασία από VIL
Link to comment
Share on other sites

Περαν τουτων ομως εχουν πληρη γνωση και ξερουν τι θα αντιμετωπισουν αν ενταχθουν σε αυτο το σωμα.Δεν ειναι και τυχαιο που οι περισσοτεροι τους ειναι στρατοτετοιοι,ακαρδοι και "γουσταρουν" εντασεις και ξυλο.

Λοιπόν αρχίσατε τα γνωστά κλισέ πάλι, οπότε πάει στράφι η συζήτηση.

Aλήθεια στο συμπέρασμα αυτό κατέληξες από προσωπική έρευνα;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε οτι δεν άφησε τους υπαλλήλους να φύγουν εκείνη την ημέρα? και ότι τους απείλησαν με απόλυση?

Ανοιχτή επιστολή εργαζομένου της Μarfin

● Τα στελέχη της τράπεζας απαγόρεψαν κάθετα και κατηγορηματικά στους εργαζόμενους να φύγουν, παρόλο που οι ίδιοι το ζητούσαν επίμονα από νωρίς το πρωί, ενώ επέβαλλαν στους εργαζόμενους να κλειδώσουν τις πόρτες και επιβεβαίωναν συνέχεια τηλεφωνικά το κλείδωμα του κτιρίου. Όποιος φύγει να μην έρθει αύριο για δουλειά, ήταν η μόνιμη απειλή. Τους έκλεισαν ακόμα και την πρόσβαση στο διαδίκτυο για να μην επικοινωνούν με τον έξω κόσμο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αρχίσατε τα γνωστά κλισέ πάλι, οπότε πάει στράφι η συζήτηση.

Aλήθεια στο συμπέρασμα αυτό κατέληξες από προσωπική έρευνα;

Σωστά, είναι οικογενειάρχες άνθρωποι με αξίες, αγαθά και αρχές... απλά η δουλειά τους είναι να τους διατάζουν, να ανοίγουν κεφάλια σε άλλους οικογενειάρχες, να πνίγουν με δακρυγόνα ετοιμόρροπα γερόντια ώστε να προστατέψουν τους Άγιους 300 από την γεροντόμαζα και φυσικά να κωλώνουν να αντιμετωπίσουν ένα τσούρμο νεαρών ή αλλοδαπών... μετά είναι πάλι σωστοί οικογενειάρχες άνθρωποι με αξίες, αγαθά και αρχές...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αρχίσατε τα γνωστά κλισέ πάλι, οπότε πάει στράφι η συζήτηση.

Aλήθεια στο συμπέρασμα αυτό κατέληξες από προσωπική έρευνα;

Για πες μου ποιος θα παει ΜΑΤατζης,ενω ξερει οτι:

1)Η μανα του θα πηγαινει και θα 'ρχεται στα στοματα των "διαδηλοτων".

2)Θα του λενε να κανει πραγματα αντιδημοκρατικα

3)Θα τον βαζουν να "κολαει" σε παιδια (αυτο απο "προσωπικη ερευνα") και να ειναι στο τσακ μην τα δειρει

4)Θα καθεται να τρωει πετρες και μολωτοφ

Για πες μου σε ποιον αρεσουν ολα αυτα?Εγω πιστευω πως εμεις (ο λαος) που διαδηλωνουμε ειμαστε πιο ελευθεροι απο αυτους.Αυτα περι εχω οπλο=εχω εξουσια ειναι μεγιστες χαζαμαρες και δεν σκεφτεται ετσι το καθε οργανο.

Δεν εχω κατι με ενστολους γενικα,γιατι δεν ειμαι τοσο κλειστομυαλος.Εχω γνωρισει πραγματικους λειτουργους της ασφαλειας.Οι συγκεκριμενη ομαδα για την οποια μιλαμε ομως ειναι στην πλειοψηφια τους τοσο σκληροι και ακαρδοι....

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή επιστολή εργαζομένου της Μarfin

● Τα στελέχη της τράπεζας απαγόρεψαν κάθετα και κατηγορηματικά στους εργαζόμενους να φύγουν, παρόλο που οι ίδιοι το ζητούσαν επίμονα από νωρίς το πρωί, ενώ επέβαλλαν στους εργαζόμενους να κλειδώσουν τις πόρτες και επιβεβαίωναν συνέχεια τηλεφωνικά το κλείδωμα του κτιρίου. Όποιος φύγει να μην έρθει αύριο για δουλειά, ήταν η μόνιμη απειλή. Τους έκλεισαν ακόμα και την πρόσβαση στο διαδίκτυο για να μην επικοινωνούν με τον έξω κόσμο.

Η μορφή της δημοσίευσης και η πυγή της (indymedia). Δε μου επιτρέπουν να τη θεωρήσω σά δεδομένο. Θα προτιμούσα να μου έλεγες οτι το ξέρεις εσύ επειδή το ακουσες απο κάποιο φίλο σου.

Πρώτα απ όλα η επιχειρηματολογία ειναι αηδιαστική το λιγότερο.

Ξοδεύει 6 points για να δείξει οτι ο χώρος δεν ειχε κατάλληλη πυροπροστασία.

1point λεγοντας οτι οι υπάλληλοι δεν ειχαν γνωσεις πρωτων βοηθειών (!!!)

κάπου εκεί πετάει και τις απειλές που δέχτηκαν περι απώλυσης οπως υποστηρίζει το κείμενο.

και μετά συνεχίσει οτι οι φύλακες έλειπαν κλπ...

Είμαστε σοβαροί? Ποιός σοβαρός άνθρωπος θα αναλωθεί σε μιας τέτοιας μορφής επιχειρηματολογία?

Αν είναι κανείς τόσο σίγουρος και γνωρίζει ότι δεν έχει βγάλει από το μυαλό του πράγματα και καταστάσεις, δε χρειάζεται να κάνει τόσες περιστροφές γύρω από ένα θέμα.

Αρκεί μια πρόταση και τέλος.

Οι τάδε απαγόρευσαν από τους υπάλληλους να φύγουν εκείνη την ημέρα από τη τράπεζα.

Αυτό και μόνο αποτελεί βόμβα από μόνο του! Όλα τα γύρω γύρω αποδεικνύουν ότι ο συντάκτης όχι μόνο φαντάζεται πράγματα, αλλά ότι δεν έχει τη κοινή λογική να αξιολογήσει τη σοβαρότητα των καταστάσεων…

αναμειγνύοντας μια τόσο σοβαρή κατηγορία με το ότι δεν γνώριζαν οι υπάλληλοι από πρώτες βοήθειες... έλεος δηλαδή.

[edit]

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπόρεσαν οι εργαζόμενοι της Μαρφιν να απεργήσουν και αναγκάστηκαν να δουλέψουν την ημέρα του συλλαλητηρίου; (γνωρίζω πολλούς που εκβιάστηκαν ώστε να μην απεργήσουν εκείνη την ημέρα)

Μιας και αναφέρεται όμως και απο άλλον που υποστηρίζει ότι γνωρίζει κάποιους που εκβιάστηκαν. Μένει στα υπ όψιν για μελλοντική επιβεβαίωση.

Έγινε επεξεργασία από kaynd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτοί μονάδες του συστήματος. Θα μπορούσε κάλιστα να είσαι και εσύ ένας τέτοιος όπως και εγώ. Κάνουν ένα επάγγελμα το οποίο ΔΕΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΚΑΝ να κάνουν όπως θα έπρεπε να το κάνουν. ΣΥΝ το ότι τους έμαθαν να είναι έτσι απαθείς. Τους έμαθαν να βαράν γερόντια και να απλά να κοιτάν τα τσογλανια όταν τα σπάνε στους δρόμους και στα γήπεδα...Και όπως εσύ και εγώ δεν κάναμε τόσα χρόνια κάτι να άλλάξει ΑΥΤΟ το σάπιο σύστημα...δηλαδή ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ...δεν κάναν και αυτοι....

Γιατί να παραιτηθεί ένας απο αυτούς όταν δεν έχει ποτέ κανέναν να κάνει κάτι παρόμοιο; Γιατί να άλλαξει αυτός τον κόσμο;

Ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω. Ούτε δικαιολογώ το να βαράς γριές και γερόντια, αλλά δεν μπορείς να τους "απομονώσεις" σαν ένα ξεχωριστό πρόβλημα της εποχής.

Λαλακίες του στυλ όμως...."γεννήθηκαν για να δέρνουν" δεν μπορώ να ακούω. Με την ίδια λογική...ο "ΚΑΚΟΣ" γιατρός γεννήθηκε να τα παίρνει και να σκοτώνει τους ασθενείς, ο "ΚΑΚΟΣ" δικηγόρος γεννήθηκε για να αφήνει εγκληματίες εκτός φυλακής, ο "ΚΑΚΟΣ" διακστής γεννήθηκε για να τους δικάζει 5 χρόνια μετά, ο "ΚΑΚΟΣ" οδηγός γεννήθηκε για να συγκρούεται μετώπικά στο αντίθετο ρεύμα...

Έγινε επεξεργασία από Snips
Καταλαβαίνω την οργή, ας αφήσουμε όμως το λεξιλόγιο..
Link to comment
Share on other sites

Η μορφή της δημοσίευσης και η πυγή της (indymedia). Δε μου επιτρέπουν να τη θεωρήσω σά δεδομένο. Θα προτιμούσα να μου έλεγες οτι το ξέρεις εσύ επειδή το ακουσες απο κάποιο φίλο σου.

Πρώτα απ όλα η επιχειρηματολογία ειναι αηδιαστική το λιγότερο.

Ξοδεύει 6 points για να δείξει οτι ο χώρος δεν ειχε κατάλληλη πυροπροστασία.

1point λεγοντας οτι οι υπάλληλοι δεν ειχαν γνωσεις πρωτων βοηθειών (!!!)

κάπου εκεί πετάει και τις απειλές που δέχτηκαν περι απώλυσης οπως υποστηρίζει το κείμενο.

και μετά συνεχίσει οτι οι φύλακες έλειπαν κλπ...

Είμαστε σοβαροί? Ποιός σοβαρός άνθρωπος θα αναλωθεί σε μιας τέτοιας μορφής επιχειρηματολογία?

Αν είναι κανείς τόσο σίγουρος και γνωρίζει ότι δεν έχει βγάλει από το μυαλό του πράγματα και καταστάσεις, δε χρειάζεται να κάνει τόσες περιστροφές γύρω από ένα θέμα.

Αρκεί μια πρόταση και τέλος.

Οι τάδε απαγόρευσαν από τους υπάλληλους να φύγουν εκείνη την ημέρα από τη τράπεζα.

Αυτό και μόνο αποτελεί βόμβα από μόνο του! Όλα τα γύρω γύρω αποδεικνύουν ότι ο συντάκτης όχι μόνο φαντάζεται πράγματα, αλλά ότι δεν έχει τη κοινή λογική να αξιολογήσει τη σοβαρότητα των καταστάσεων…

αναμειγνύοντας μια τόσο σοβαρή κατηγορία με το ότι δεν γνώριζαν οι υπάλληλοι από πρώτες βοήθειες... έλεος δηλαδή.

Ειναι αδυνατον να συμβαινουν ολα αυτα?? Τα αφεντικα ειναι γνωστο οτι δεν απειλουν για απολυσεις και σου λενε ευχαριστα να απεργησεις.. Αυτη η επιστολη ειναι σ ολο το ιντερνετ αλλα για τι δεν εχει βγει κανενας να την διαψευσει?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάλιστα να είσαι και εσύ ένας τέτοιος όπως και εγώ.

Όχι δεν θα μπορούσε...

Συμφωνώ ωστόσο ότι δεν γεννιούνται γι' αυτό... εννοείται εξάλλου... αλλά σημασία έχει αυτό που κάνουν και αυτό που αντιπροσωπεύουν... και αυτό που σίγουρα δεν αντιπροσωπεύουν, είναι την πλειοψηφία του κόσμου και τα ιδανικά της Δημοκρατίας... εννοείται ότι πολλά φταίνε για το πως κατέληξαν έτσι, αλλά δεν νομίζω ποτέ τα όργανα καταστολής να αντιπροσώπευαν κάτι καλύτερο... σε κανένα κράτος, σε κανένα πλανήτη... εξουσίες προστατεύουν και από αυτές διατάζονται (τις οποίες εξουσίες τις έχει ψηφίσει ο λαός βέβαια)...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή επιστολή εργαζομένου της Μarfin

● Τα στελέχη της τράπεζας απαγόρεψαν κάθετα και κατηγορηματικά στους εργαζόμενους να φύγουν, παρόλο που οι ίδιοι το ζητούσαν επίμονα από νωρίς το πρωί, ενώ επέβαλλαν στους εργαζόμενους να κλειδώσουν τις πόρτες και επιβεβαίωναν συνέχεια τηλεφωνικά το κλείδωμα του κτιρίου. Όποιος φύγει να μην έρθει αύριο για δουλειά, ήταν η μόνιμη απειλή. Τους έκλεισαν ακόμα και την πρόσβαση στο διαδίκτυο για να μην επικοινωνούν με τον έξω κόσμο.

παιδια εαν δεν βγουν επισημα να το διαψευσουν

ή εαν επιβαιωθει απο αλλους εργαζομενους

μιλαμε για συνενοχη σε εγκληματικο βαθμο...

τρια χρονια που εργαζομουνα στη Στουρναρα

μονο με την ανακοινωση καποιας πορειας

το καταστημα εμπαινε σε κατασταση ετοιμοτητας και

με το που πατουσαν ποδι οι διαδηλωτες σε ακτινα 10 λεπτου

το καταστημα εκλεινε και το προσωπικο πηγαινε για καφε μεχρι νεωτερας

στις μεγαλες δε πορειες δεν ανοιγε καθολου

δεν ειναι δυνατον να παιζουν με ανθρωπινες ζωες για να βγει η δουλεια μια ημερας

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδυνατον να συμβαινουν ολα αυτα?? Τα αφεντικα ειναι γνωστο οτι δεν απειλουν για απολυσεις και σου λενε ευχαριστα να απεργησεις.. Αυτη η επιστολη ειναι σ ολο το ιντερνετ αλλα για τι δεν εχει βγει κανενας να την διαψευσει?

Όχι δεν ειναι αδύνατον να συμβαίνουν όλα αυτα. και φυσικά αν επιβεβαιωθούν με οποιοδήποτε τρόπο από αυτούς που περιγράφει ο Κοπρίτης μιλάμε για πολλαπλό έγκλημα.

Αυτό που δε μου αρέσει είναι ο τρόπος που είναι γραμμένα αυτά στα διάφορα γνωστά και συνένοχα portals και ο όχι τόσο προφανής λόγος για τον οποίο γράφονται.

Έγινε επεξεργασία από kaynd
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυνατον να παιζουν με ανθρωπινες ζωες για να βγει η δουλεια μια ημερας

Και όμως συμβαίνει.

Και έγινε ΚΑΙ εχτές (πάλι) ΚΑΙ σήμερα (πάλι)

Σήμερα ήρθε ΠΑΛΙ γράμμα από τα κεντρικά να έχουμε φύγει στη 1.00 σαν ένδειξη πένθους, και ξέρεις τι μας είπαν?

«Αν θέλει κανείς μπορεί να φύγει, δεν υπάρχει λόγος για την ασφάλεια σας».

Σαν να σου λέει η γκόμενα, «αν θέλεις πήγαινε εκεί» , αλλά μόλις γυρίσεις θα σε ΓΑΜ….

Την 4η δεν μας είχαν πει ΤΙΠΟΤΑ ως ξαναέγραψα.

ΠΑΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως συμβαίνει.

Και έγινε ΚΑΙ εχτές (πάλι) ΚΑΙ σήμερα (πάλι)

Σήμερα ήρθε ΠΑΛΙ γράμμα από τα κεντρικά να έχουμε φύγει στη 1.00 σαν ένδειξη πένθους, και ξέρεις τι μας είπαν?

«Αν θέλει κανείς μπορεί να φύγει, δεν υπάρχει λόγος για την ασφάλεια σας».

Σαν να σου λέει η γκόμενα, «αν θέλεις πήγαινε εκεί» , αλλά μόλις γυρίσεις θα σε ΓΑΜ….

Την 4η δεν μας είχαν πει ΤΙΠΟΤΑ ως ξαναέγραψα.

ΠΑΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ.

αυτο ειναι μεγαλο ζητημα

το χω βιωσει κι εγω για αλλα ζητηματα

και να ξερεις (που σιγουρα το ξερεις ηδη)

οτι ο μονος τροπος να την βγαλει ο εργαζομενος αλωβητος απο τετοιου ειδους εμμεσους εκβιασμους

ειναι εφοσον δεν αποφασισει και πραξει σαν μοναδα

αλλα συνεννοημενα και συνολικα σαν προσωπικο καταστηματος/γραφειου κτλ...

και εαν δυνατον και με τη συμφωνη γνωμη του εκαστοτε τοπικου διευθυντη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.