Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν έχει προγραμματιστεί κάποια πορεία για τον θάνατο των 4 ανθρώπων??

Κοιτα απ'οσο ξερω δεν τους σκοτωσε καποιο ενστολο οργανο της πολιτειας.Οποτε ενταξει ξερεις ηδη την απαντηση.

Αλλα ...χμμ για να τους δω τωρα .... Γιανα τους δω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε πιάνω Hydra...

Αν και δεν ήθελα να φανεί η ερώτηση μου ειρωνική. Απλά αν έχει πάρει πραγματικά το αυτί κανενός κάτι για καμια πορεία,συγκέντρωση κάτι τέλος πάντων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=DddYGe4yjQE

Δειτε λιγο το βιντεο την ωρα που εβαλαν την φωτια στην τραπεζα αλλα νομιζω ανετα μπορουσαν να βγουν..αλλα μπορει να κανω και λαθος..

φίλος που είναι μέλος του Π.Α.Μ.Ε μου είπε ότι η υπάλληλη της τράπεζας είχα κλείδωση από μέσα την πόρτα με αποτέλεσμα όταν πέσανε η μολότοφ να μην μπορούν να ξεκλειδώσουν. κρίμα για τους ανθρώπους που χάσανε της ζωές τους τόσο άδικα , άλλα και κρίμα που η φωτιά αυτή δεν μπέικε στην βουλή να καούν τα καθίκια που τόσα χρόνια μας κυβερνάγανε :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Καλά οχι και να 'χουμε την απαίτηση από τους πολίτες που διαδηλώνουν να υποκαταστήσουν το νόμο.

3 με 4 φορές εχω πάει σε πορεία, και μια φορά που υποπτεύθηκα ότι κάτι συνέβαινε, άλλαξα δρόμο δυο οικοδομικά τετράγωνα μακριά από τις φασαρίες.

Σιγά μην πλησιάσω και τους δολοφόνους που καίνε για να τους σταματήσω.

Με την ίδια λογική θα έπρεπε να ορμάμε σε ληστές/πρεζόμπορους/χούλιγκανς κτλ.

Κοινά ποινικά εγκλήματα διαπράττουν και οι βάνδαλοι.

Άλλων δουλειά είναι να τους σταματήσουν, κι' εγω προσωπικά από αυτούς ΑΠΑΙΤΩ κάτι τέτοιο.

Θέλω να μου απαντήσεις και στην περίπτωση που στην τράπεζα δούλευε κάποιος συγγενής σου, φίλος σου. Όπως καταλαβαίνεις τα πάντα είναι σχετικά. Απλά στην κοινωνία που ζούμε ο καθένας ζει για το τομάρι του. Στο βίντεο που έβαλε ο φίλος παρακάτω διαδηλώνει ένα σωρό κόσμος, ατάραχος, λογικά όπως ακριβώς και κατά τη στιγμή της επίθεσης...

Φυσικά δεν χρειαζόμαστε batman. Χρειαζόμαστε ομαδική αλληλεγγύη σαν κοινωνία για να ξεπεράσουμε την κρίση. Η κατάρα αυτού του λαού είναι ότι για να ενωθεί χρειάζεται ΕΝΑ κοινό εχθρό. Ακόμη και τώρα είμαστε διχασμένοι γιατί ο καθένας από μας βλέπει σαν εχθρό τον συνάνθρωπό του... Ιδιωτικοί εναντίων δημοσίων, αριστεροί εναντίων δεξιών κοκ...

Link to comment
Share on other sites

O πρωθυπουργός την Μπανανίας πριν μιση ώρα στην απαντησή του προς τον Σαμαρά παραδέχτηκε οτι το νομοσχεδιο που ψηφίζεται σημερα είναι όλο δωσμένο από τροικα,εκτ.

Επρεπε να εχει ηδη παραιτηθεί !

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι λενε.Ο Καρατζαφερης μολις τελειωσε και φυσικα ειπε ως γνωστον τις αρλουμπιτσες του.Εδω ο κοσμος χανεται και το ΛΑΟΣ το βιολι-βιολακι του περι διαδηλωσεων-αριστερων-ΚΚΕ και τροπου αντιμετωπισης των ολων γεγονοτων.

Listen:

http://www.skai.gr/player/radiolive/

Link to comment
Share on other sites

Για όλους πάει αυτό αγαπητέ.. εδώ ο κόσμος καίγεται κι η Αλέκα ανέφερε ότι υπάρχει μια συστράτευση ΠΑΣΟΚ, Ν.Δ και ΛΑΟΣ κατά ΚΚΕ. Ό,τι να ναι είναι όλοι τους... ό,τι να ναι..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά κι έναν καιρό ένας ανάλγητος τύπος έκλεισε μέσα σε ένα τσουβάλι 3 γάτες και τις πέταξε στο νερό. Οι γάτες αντί να προσπαθήσουν να σκίσουν το τσουβάλι για να απελευθερωθούν άρχισαν να ξεσκίζουν η μία την άλλη….

Υ.Γ. Κάθε προσπάθεια σύνδεσης της παραπάνω ιστορίας με σύγχρονα γεγονότα στην Ελλάδα είναι εκ του πονηρού.

Από εδώ

Πόσο δίκιο έχει. Και πόσο καλά το έχουν καταφέρει αυτό οι πολιτικοί μας...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνω οτι φταιμε εμεις παντως γιατι δεν τα φαγαμε μαζι ολα τα λευτα και ουτε εμεις τους βαλαμε να τα φανε...Οποιοσδηποτε και να εβγαινε θα τα τρωγε γιατι αυτος ηταν ο σκοπος, να μας φερουν εδω που ειμαστε αλλα ευτυχως χθες αποδειξαμε οτι δεν ειμαστε ζωα και να δεχτουμε τα χαλια τους...

Αποδειξαμε επισης οτι εχουμε τοσο μισος μεσα μας που σκοτωνουμε συμπολιτες μας εν ψυχρω.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΙΑ ΕΞΟΡΙΑ ΡΕ ΣΑΥΡΑ???

Αυτή που θα τον στείλει ο λαός μετά από μερικούς μήνες ή μερικά χρόνια διότι αν το σαμάρι έχει σε ένα πράγμα δίκιο είναι ότι ο τυπάς επεδίωξε να μας πάει στο ΔΝΤ φωνάζοντας κάθε φορά που ήταν να δανειστεί "Βουλιάζουμε, καταστρεφόμαστε", "Εδώ Τιτανικός, Εδώ Τιτανικός" οδηγώντας τα spreads όλο και ποιο ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

καποιος , καπου ,θα επρεπε να τα καταγραφει ολα........

ζουμε ιστορικες στιγμες φιλοι μου , καποτε στο μελλον θα 'μας' αναφερουν στις μαυρες σελιδες της ιστοριας της χωρας μας.......

ελπιζω η αληθεια να μην θαφτει οπως εχει γινει για πολλα αναλογα στην συγχρονη υπαρξη μας.........

πχ. θα αναφερεται το βρωμικο παιχνιδι των ομολογων ,στην διαρκεια των τελευταιων εκλογων ? θα εχουν τιμωρηθει οι ενοχοι?

οχι οτι αυτο ειναι το προβλημα , αλλα αν το σκεφτει καποιος καλα, απο εκει ξεκινησε η ξαφνικη κατρακυλα των τελευταιων μηνων προς τον πατο (ή μαλλον αποπατο)

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας... Όποιος διαφωνεί, δημοκρατικά διαγράφεται. 3+1 έξω από τις κοινοβουλευτικές ομάδες. Πολλή Δημοκρατία ρε παιδιά, ξεχειλίζει σε κάθε σας κίνηση...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=DddYGe4yjQE

Δειτε λιγο το βιντεο την ωρα που εβαλαν την φωτια στην τραπεζα αλλα νομιζω ανετα μπορουσαν να βγουν..αλλα μπορει να κανω και λαθος..

Αυτο που με σοκαρε πραγματικα και εχω μεινει ΜΑΛ@Κ@Σ με ολη την σημασια της λεξης...

Καιγεται η τραπεζα ο κοσμος ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ να βρει εναν κουβα με νερο να τους βοηθησει αλλα προτιμαει να τραβηξει φοτο και βιντεο :blink::blink::blink:

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΛΔ.... :o

Έγινε επεξεργασία από o polonos
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.