Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Btw, χωρίς να κάνω quote κάτι ιδιαίτερο, το να "αθωώνουμε" τους δημοσίους υπαλλήλους και να βρίσκουμε δικαιολογία να τα ρίχνουμε και στους ιδιωτικούς είναι τραγικό λάθος και για αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα σε αυτό το αχούρι που ζούμε.

Ξεκινάς από κάτι που δεν νομίζω ότι το κάνει κανείς, δηλαδή να αθωώνει τους δημοσίους υπαλλήλους με ή χωρίς " ", θεωρείς ότι το να αναφερθούν οι ιδιωτικοί υπάλληλοι είναι απλά μια δικαιολογία που επίσης είναι λάθος και θυμίζει πολιτικό "Το να μιλάτε για τον μισθό μου είναι λαϊκισμός" για να καταλήξεις σε ένα συμπέρασμα που απλά βολεύει αυτούς που θέλουν να περάσουν ή στην τελική δεν τους χαλάει, την άποψη ότι για όλα φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι.

Εγώ ξέρω το εξής. Δημόσιος τομέας και ιδιωτικός δεν είναι ανεξάρτητοι. Μόλις κόψεις το ψηλό κεφάλι (μισθοί δημοσίου) έχεις κάθε δικαιολογία να κόψεις και το ποιο κοντό (μισθοί ιδιωτικού τομέα). Αλλά δεν τα κόβεις ποτέ έτσι ώστε να είναι ίσα. Πάντα αφήνεις το ένα να είναι λίγο ποιο ψηλό από το άλλο (προφανώς του δημοσίου μιας και αυτούς βαράς) ώστε να έχεις συνεχώς λόγο να κόβεις. Όλα είναι στο πρόγραμμα.

46448d1319563034-xrewkopia-elladas-asd.jpg

yanni : Τον αδικείς τον άνθρωπο.Είναι ο μόνος που πείραξε ΔΥ και συντεχνίες έστω και το λίγο αυτό.Βέβαια ταυτόχρονα φρόντισε να διατηρήσει τη διαφορά του ενός χιλιάρικου μεταξύ δημόσιου και ιδιωτικού τομέα οπότε ο ιδιωτικός τομέας μηδένισε(εξαφανίστηκε και αυτός που υπήρχε δηλαδή)!!!

Ο πρώτος μισθός που έκοψε ήταν του Φωτόπουλου. :p

post-188-1416075572,1931_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Καλά σιγοντάρανε και αυτοί όταν ήταν να μας βάλουν στο ΔΝΤ.Τώρα που το καράβι βυθίζεται οι αρουραίοι τη κοπανάνε πρώτοι!

To ΣΚΑΙ ναι, την ακριβοπούλου προσωπικά δεν την έχω δει να έχει πει κάτι υπέρ ΠΑΣΟΚ/ΔΝΤ, τουλάχιστον όσα έχω δει μέσω youtube μιας και ελληνική τηλεόραση δε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

To ΣΚΑΙ ναι, την ακριβοπούλου προσωπικά δεν την έχω δει να έχει πει κάτι υπέρ ΠΑΣΟΚ/ΔΝΤ, τουλάχιστον όσα έχω δει μέσω youtube μιας και ελληνική τηλεόραση δε βλέπω.

Τα έχωνε και αυτή στην αρχή όποτε κάποιος έκανε μια απεργία.Είναι στη γενικότερη γραμμή του σταθμού.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχωνε και αυτή στην αρχή όποτε κάποιος έκανε μια απεργία.Είναι στη γενικότερη γραμμή του σταθμού.

Τέτοια 'λουλούδια' που είναι αυτοί που κάνουν απεργίες τι ήθελες να κάνει....χεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

@Hydra

Η πικρή αλήθεια για τη Λιβύη! Τι κρύβεται πίσω από τη διάλυση της χώρας « www.olympia.gr

Οι ταραχές στη Λιβύη δεν ξέσπασαν εξ αιτίας μερικών νεαρών, που ζητούσαν αλλαγή, όπως έγινε στην Αίγυπτο ή την Τυνησία. Ξεκίνησε, όταν μια ομάδα με το όνομα “Ισλαμικό Εμιράτο του Μπάρκα” (το όνομα της πρώην βορειοδυτικής περιοχής της Λιβύης) έπιασε μερικούς ομήρους και σκότωσε δύο αστυνομικούς.

...Από που λοιπόν προέρχονται αυτές οι ξαφνικές διαμαρτυρίες; Η απάντηση βρίσκεται στο γεγονός, ότι οι ομάδες αυτές, που χρηματοδοτούνται εδώ και δεκαετίες από τις Ηνωμένες Πολιτείες, βρήκαν μετά την Τυνησία και την Αίγυπτο την ευκαιρία, να θέσουν ολόκληρη τη Λιβύη υπό τον έλεγχό τους

Γιατί είναι οι ΗΠΑ τόσο εναντίον του Καντάφι;

...Σύμφωνα δε με ρωσικά δημοσιεύματα, ο Καντάφι είχε ήδη ξεκινήσει προσπάθεια άρνησης του δολαρίου και του ευρώ και κάλεσε τις αφρικανικές και αραβικές χώρες να πουλάνε πετρέλαιο σε ένα νέο νόμισμα, το χρυσό δηνάριο.Μάλιστα προωθούσε την ιδέα μιας ενωμένης Αφρικής με 200 εκατομμύρια κατοίκους, που θα χρησιμοποιούσε αυτό το νέο νόμισμα.

...Όπως αναφέρει ακόμη το Market Oracle, η κεντρική τράπεζα της Λιβύης είναι 100% κρατική.

Θα τα βρουν από την Κίνα. Κοντός ψαλμός.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0GOQHI3nRDo]Why they want Gaddafi dead - YouTube[/ame]

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Η «αθώα» τράπεζα Dexia έδινε δάνεια στην ..Dexia!!! « www.olympia.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολλη παρεα κανει με τον Σαλλα και τα υπολοιπα καλόπαιδα τραπεζιτες. Ετσι ετσι, λενε οτι τους συμφέρει επειδη αν γινει αλλιως θα τους παρουν τα μαγαζια νυχτα και θα μεινουν με το πλι στο χερι. Κοντος ψαλμος αλληλουια ρε λαμογια. Black Rock και τα μυαλα στα καγκελα, και απο το 2012 να πανε σε αλλες τραπεζες να το παιξουν τσιφλικαδες.

Ο μοναδικος που χεστηκε η φοραδα στο Γεντι Κουλε ειναι ο Λατσης. Το πολυ πολυ να του παρουν την τραπεζα. Στα μυδια του εχει πλοια. Ο Σαλλας μονο θαλασσοδάνεια εχει :p

Link to comment
Share on other sites

Οι ταραχές στη Λιβύη δεν ξέσπασαν εξ αιτίας μερικών νεαρών, που ζητούσαν αλλαγή, όπως έγινε στην Αίγυπτο ή την Τυνησία.

Δηλαδή μερικοί νεαροί καταφέραν και αλλάξαν καταστάσεις σε αυτές τις χώρες έ;

Ρε για δες...και γω που νόμιζα ότι μόνο η Ελλαδα μας είχε την χαρά να γιορτάζει αλλάγες πολιτευμάτων χάριν κάποιων νεαρών....

Link to comment
Share on other sites

Πεφτω απο τα συννεφα! Αν ειναι δυνατον να κανανε τετοια πραγματα οι Αμερικανοι! Τσκ τσκ τσκ...

[MENTION=1143]Snips[/MENTION]

Δεν λεει οτι μερικοι νεαροι "καταφέραν και αλλάξαν καταστάσεις"... λεει οτι εξαιτιας μερικων νεαρων "ξεσπασαν ταραχες"... Εχει μια "α" διαφορα :p

Link to comment
Share on other sites

Άντε δεκτόν....

Βρήκαν "κάποιοι" ευκαιρία βλέποντας του νεαρούς και...άδραξαν την ευκαιρία....

Αν δεν ήταν αυτοί οι νεαροί....τα πράγματα θα ήταν όπως πριν σε Αίγυπτο και Τυνησία να υποθέσω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με 12.000 ευρώ κατά κεφαλήν εισόδημα,βενζίνη 6 λεπτά και τόσο χρυσό που είχαν ήταν Άρχοντες ,τώρα θα τους δεις σε 2 χρόνια μετανάστες εδώ μαζί με τους άλλους.

Όλα για τις τράπεζες γίνονται πλέον.

Το Ολύμπια/Ολυμπιάδα (όπως θέλει το λέει κανείς) είναι από τα κορυφαία blogs [MENTION=3917]Petrossortep[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια 'λουλούδια' που είναι αυτοί που κάνουν απεργίες τι ήθελες να κάνει....χεχεχεχεχε

Σίγουρα υπάρχουν και λουλούδια-όπως παντού άλλωστε-αλλά νομίζω ότι γενικεύεις.Στο Σκάϊ απ'όσο έχω δει,δεν συμμετέχουν σε απεργίες.ϊσως καλοπληρώνονται- γι'αυτό και άλλοι από τη Νετ τη κάνανε για εκεί- για να μην απεργούν και να κατηγορούν τους απεργούς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.