Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Θα της είπε ο φωτογράφος ότι του κλείδωσε η κόπια του photoshop οπότε πήγε στον *πλαστικό χειρούργο* για μια εγχειρησούλα για να βγεί η καλή η φωτογράφιση.

Τσαπ, πάνε τα λεφτάκια της φωτογράφισης :(

Poor poor lady Dήμητρα... ρε ουστ από δω!

Και όσο σκέφτομαι οτι υπάρχουν παιδιά που ζουν με 700€ και τα καταφέρνουν κι'ολας και αυτή να λεει οτι δεν της φτάνουν τα 1600€ τόσο πιο πολύ τσατίζομαι.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε; Ξέρει κανείς από σας τις πραγματικές της ανάγκες και υποχρεώσεις; Έλεος πια να τα ισοπεδώνουμε όλα....Αμάν πια....

{ συνεχίζοντας την ειρωνία :D }:

"Δίκιο" έχεις, μα γίνεται να ζεί κανείς χωρίς να:

1) Κουρέψει τις 5 τρίχες που έχει στο κεφάλι του στον κωμμωτή στην Φιλοθέη που παίρνει 300 ευρώ για ένα κούρεμα και χτενισματάκι ? ( απλό χτένισμα, το επίσημο πάει στα 500 ευρώ το σύνολο )

2) Να κάνεις 2 φορές μανικιούρ και πεντικιούρ την εβδομάδα, τι θα πούνε τα μυρμήγκια στο έδαφος όταν έρθουνε φάτσα κάρτα με τις ποδάρες σου στην παντοφλίτσα στην παραλία ?

3) Να μην πάρεις το καινούργιο φόρεμα που σχεδίασε η Versace για την Annalynne McCord ? τι και αν δεν μπαίνεις ούτε καν μέσα γιατί είσαι τριπλάσια της κοπέλας αυτής συν ότι δεν είσαι στην ηλικία για βαθειά ντεκολτέ και ξώπλατα μίνι...

4) Πάρεις τηλέφωνο τον ξάδερφο στο Νιού Τζέρσι από το κινητό σου να τα πείτε straight για 8 ώρες, να μιλήσετε για όλα τα σοβαρά θέματα ( αλήθεια, τι καιρό κάνει στο Fair Haven Τζόνυ ? )

5) Πάρεις τον νέο πίνακα του Πάριου γιατί είναι in

?

Είναι δυνατόν ?!

υ.γ. Δήμητρα, αν θες να φτιάξεις ένα συστηματάκι με SR-2 & 2 10πύρηνα Xeon εδώ είμαι :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε; Ξέρει κανείς από σας τις πραγματικές της ανάγκες και υποχρεώσεις; Έλεος πια να τα ισοπεδώνουμε όλα....Αμάν πια....

Δουλευόμαστε έτσι; Νομίζεις οτι λίγα της άφησε ο Ανδρέας; Αυτή την στιγμή εχει στο όνομά της 3 σπίτια. Αν δεν έχει να τα συντηρήσει ας τα πουλήσει. Τις δικαιολογίες περι συναισθηματικής αξίας των σπιτιών όταν παραδέχεται οτι έχει προβλήματα μου ακούγονται τουλάχιστον αστείες....

Link to comment
Share on other sites

Δουλευόμαστε έτσι; Νομίζεις οτι λίγα της άφησε ο Ανδρέας; Αυτή την στιγμή εχει στο όνομά της 3 σπίτια. Αν δεν έχει να τα συντηρήσει ας τα πουλήσει. Τις δικαιολογίες περι συναισθηματικής αξίας των σπιτιών όταν παραδέχεται οτι έχει προβλήματα μου ακούγονται τουλάχιστον αστείες....

Hold your horses. Μελος από το 2006 και βρίσκω παράξενο να μην καταλαβαίνεις το ύφος του φίλου Snips. Λίγο πολύ ξέρουμε μεταξύ μας τι ρόλο βαράει ο άλλος και προφανώς (το συνηθίζει άλλωστε) καυτηριάζει την είδηση με καθαρά ειρωνική διάθεση. Φιλικά πάντα Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο δίκοπο μαχαίρι να διαβάζεις τους Άγγλους σχετικά με την κρίση στην Ευρώπη, αν και εδώ πλέον υπάρχει θέμα και με την Αμερική. γενικότερα πάντως σχόλια Άγγλων για την οικονομία της Ευρώπης είναι σαν άρθρο Ολυμπιακού για τον Παναθηναϊκό. Μπορεί να σου πει την σκληρή αλήθεια διότι απλούστατα δεν θα έχει λόγο να μην το κάνει, μπορεί πάλι να αρχίσει να ξεφουρνίζει ένα κάρο υπερβολές από την χαρά του που έχεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευόμαστε έτσι; Νομίζεις οτι λίγα της άφησε ο Ανδρέας; Αυτή την στιγμή εχει στο όνομά της 3 σπίτια. Αν δεν έχει να τα συντηρήσει ας τα πουλήσει. Τις δικαιολογίες περι συναισθηματικής αξίας των σπιτιών όταν παραδέχεται οτι έχει προβλήματα μου ακούγονται τουλάχιστον αστείες....

Μα φυσικά και δενδουλευόμαστε....Πότε δεν ξέρεις ΤΙ φτώχια μπορεί να αντιμετωπίζει η γυναίκα! Σαν την ΚαίτηΦίνου ένα πράμα που ήταν star των VHS των 80s και μετά παρακαλούσε για ένα κομμάτι ψωμί...

Ρε παιδιά, αν βάλω smileys δεν θα έχει νόημα το post....

;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε; Ξέρει κανείς από σας τις πραγματικές της ανάγκες και υποχρεώσεις; Έλεος πια να τα ισοπεδώνουμε όλα....Αμάν πια....

Προσφορά -76% για ένα full body massage αρωματοθεραπείας στο Merlin Spa στο Κολωνάκι

Γιατί τώρα με την ακρίβεια, ψωνίζουμε έξυπνα!

Cucumber.jpg

Edit: τώρα που ξανακοιτάω τις απαντήσεις, ενδέχεται να τις μπέρδεψα...

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

kefaloniapress.gr - ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ !!! BOMBA απο τον Αντιπεριφερειάρχη Σωτήρη Κουρή!!

Το ποσό των ανεξόφλητων υποχρεώσεων από την τέως νομαρχιακή αυτοδιοίκηση ανέρχεται στο ποσό των 7 εκ. ευρώ περίπου. Σε 4 χρόνια...

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να χε και πιο ''exreme'' για μας εδω στο ελλαδισταν. ας πουμε καρφωνω 2-3 που κλεβουν την εφορια....γιατι να μην μου κανει εκπτωση μετα εμενα?οπως γινετε στο αμερικα...πολυ θα γουσταρα..να καρφωνε ο ενας τον αλλο...να δουμε μετα φοροδιαφυγη και @Ρχδι@...θα πεσει κατω απο το μεσο ευρωπαικο ορο.νομιζω? μακαρινα μουν μεγαλοεισοδηματιας και να τρωγα ολο μου το χρονο σε καταγγελιες προς παντων!απο τον ασυνηδειτο οδηγο που πεταει σκουπιδια απο το αυτοκινητο του μεχρι την βιομηχανια που μολυνει η κανει παρανομες εξαερωσεις και οτι μπορειτε να φανταστειτε με πραγματα παρανομα που βλεπυμε καθε μερα και τα κοιταμε σαν χανοι!θα ανοιγα και ενα γραφειο καταγγελιων για τα παντα και free.xaxa (θα μενα βεβαι στο φορτ-νοξ οχι σε κανονικο σπιτι, θα αλλαζα ονομα και εμφανιση.οκ δεν θα με πειραζε). μα ειναι δυνατον ρε γαμοτο?ολοι φοβουνται...πως να κανουντη δουλεια τους μετα οι υπηρεσιες του κρατους.πηγανε προσφατα το σδοε στα νησια και εκοψαν κατι προστιμακια και ΒΟΥΗΞΑΝ τα καναλια.φοβουνται.ολοι μας φοβομαστε.ειμαστε χεστες σαν λαος

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να δουλέψει το "κάρφωμα" για έναν απλό λόγο...

Θα καρφώσεις το μανάβη, το φούρναρη, άντε το γιατρό σου...

Το δικηγόρο σου; Σε συμφαίρει...;

Τον ιδιοκτήτη καφετέριας που τον προστατεύει η μαφία;

Τον μεγαλοεστιάτορα που τρώνε εκεί οι βουλευτές...;

Γιατί αυτοί τρώνε τα εκατομμύρια, όχι εσύ κι εγώ και οι μικρομαγαζάτορες...

Θα βρούμε 2-3 Αρτέμηδες θαμμένους ζωντανούς ή ακρωτηριασμένους και μετά οι υπόλοιποι θα συνεχίσουν να κοιτάνε τη δουλειά τους...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να κοιτάς κοντόφθαλμα και να κτίζεις ρουφιάνους.

Πρέπει να κτίσεις ευσυνείδητους πολίτες,

δίνοντας τους την κατάλληλη παιδεία

ΜΑ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ

εξασφαλίζοντας τους παροχές, σε όλους τους τομείς, που θα τους κάνουν να πληρώνουν

τους φόρους τους γιατί θα βλέπουν ότι τα λεφτά τους πιάνουν τόπο,

και οι ίδιοι απολαμβάνουν ανταποδοτικά οφέλη.

Επίσης πρέπει να τους δείχνεις σεβασμό και να τους κάνεις να νιώθουν ότι αυτό το κράτος είναι και δικό τους,

και όταν το χρειαστούν θα είναι δίπλα τους και οχι απέναντι τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας κάποιον δικό σου σε ένα από τα τρανταχτά "ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ" νοσοκομεία και βλέπεις να τον έχουν γραμμένο στα @@ τους κυριολεκτικά οι καθηγητές-doctorades-σπουδαμένοι-πρότυπα (προφανώς στα super duper πανεπιστήμια του εσωτερικού και εξωτερικού δεν διδάσκονται ΗΘΙΚΗ), επειδή ΔΕΝ πέρνουν λεφτά από το κράτος, μην του βάλεις στην τσέπη φακελάκι για να είσαι ήσυχος, ρίσκαρε το και πάρε ένα μαγνητοφωνάκι και ηχογράφησε τον, κατήγγειλε τον, πάρε τον άνθρωπο σου και πήγαινε τον σε ιδιωτικό νοσοκομείο όπου φυσικά θα τύχει να έχει όλη την προσοχή που του χρειάζεται. Θα έχεις πλήρώσει όμως ...κάτι παραπάνω. Θα πας έξω; Κάτι παραπάνω και κει....Κάτι...όχι πολλά.

Αλήθεια....πόσοι από τους "αδρά" κατά την κυβέρνηση, αμοιβόμενους μεσαίους μισθωτούς μπορούν να επισκεφτούν και να τύχουν περίθαλψης αλλά Dr. House σε παρόμοια νοσοκομεία στην Ελλάδα;

Ενσυνείδητος θα γίνω ως τρίτος...Δυστυχώς όμως, όταν αντιμετωπίζεις μια τέτοια κατάσταση δεν έχεις περιθώρια ηρωισμών...Για ζωές μιλάμε. Και το φακελάκι θα παίξει και ότι "μέσον" υπάρχει και δεν υπάρχει.

Πότε θα σταματήσει; Όταν ο γιατρός δεν θα έχει λόγο να ζητήσει φακελάκι. Δεν ξέρω τι ισχύει έξω και πόσος είναι ο μέσος μισθός ενός γιατρού σε νοσοκομείο, αλλά μην ζητάμε και σε αυτό το θέμα να αλλάξει η κατάσταση από την βάση. Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ok απλα ανακαλυπτω ποσο χεστες ειμαστε. i rest my case.

υ.γ. ειπα να καταγγελνω τους παντες και τα παντα,(εχοντας απειρους πορους απο πισω, δικαιωμα μου δεν ειναι να καταγγελνω δεν ΚΑΤΑΛΑΒΑ?) και το κρατος και το δημο και τον καθε παραβατη που υποβιβαζει την νοημοσυνη μου οσο μεγαλος η μικρος (παντα με οικονομικα κριτηρια) και ας θυσιασω την προσωπικη μου ζωη και την ασφαλεια μου...και ολα αυτα για εσας το συνολο...που κανω λαθος?οτι το κανω μονο αν ειχα πορους να μαι στηριξουν?μονο αυτο εχετε να προσαψετε μου σ αυτη την ιδεα και τιποτε αλλο κατ εμε.

Έγινε επεξεργασία από gio102004
Link to comment
Share on other sites

και ας θυσιασω την προσωπικη μου ζωη και την ασφαλεια μου.

Πάνω στην ορμή της νιότης να υποθέσω ε; Εγώ έλεγα χειρότερα... ;)

Ή δεν έχεις καταλάβει τι γράφω ή δεν έχεις φτάσει ποτέ στο σημείο που περιγράφω.

Καταγγελία για παράνομο σήμα "ΜΗΝ ΠΑΡΚΑΡΕΤΕ" και "ΔΕΝ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ" ο βενζινάς, η για την λακούβα στον δρόμο είναι τα απλά....Και τα κάνεις έχεις δεν έχεις όπως λες. Καλά θα κάνεις και συ και όλοι μας να καταγγέλνουμε 24/7 κάθε παραβάτη. Το επειδή δεν γίνεται, δεν έχει σχέση με καμιά κυβέρνηση και κανένα καθεστώς πλην του καναπέ μας...

Αν έκαναν 100 άτομα καταγγελία για το ίδιο πράγμα κάτι θα γινόταν. Όταν δεν κάνει κανείς..δεν γίνεται τίποτα. Αλλά άλλο αυτό και άλλο αυτό που σου εξηγώ πιο πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.