Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

και σήμερα εκεί ήμουνα το απόγευμα.

μην ανησυχεις......την τεταρτη παει προς ψηφιση στη Βουλή το μεσοπρόθεσμο.......οι φήμες θέλουν ο κόσμος να μαζευτεί από νωρίς να αποκλείσει τη βουλή για να μην μπεί κανείς μέσα και το υπερψηφίσει.......και θα έχουμε τα πρώτα αίματα με τις κλούβες και τα ματ.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπροστα που ειμασταν εγιναν αρκετα απροοπτα.

Γενικα το κλιμα ηταν "καπως".

Επειδη δεν το ακουσα ουτε απο εναν ,ουτε απο 2...αλλα απο παμπολα ατομα εκει γυρω μου,οφειλω να το πω.

Ολοι σχεδον μου ελεγαν οτι την Τεταρτη θα κανουμε το "επομενο βημα" ,δηλαδη ΝΤΟΥ.

Σημερα 2-3 πηγαν να περασουν τα καγκελα και στο παρα τσακ τους προλαβαμε.

Κατι ΣΥΡΙΖΑιοι (ΠΑΛΙ -.-) ειχαν ερθει με μια μικρη ομαδα για φασαριες.

Προσοχη !!!! Την Τεταρτη αμα πατε,προειδοποιειστε να μην φερει κανεις παιδια και να μην κατεβουν ατομα με κινητικες δυσκολιες!!!!

Το κλιμα θα ειναι πολυ αλλιωτικο την Τεταρτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη !!!! Την Τεταρτη αμα πατε,προειδοποιειστε να μην φερει κανεις παιδια και να μην κατεβουν ατομα με κινητικες δυσκολιες!!!!

Το κλιμα θα ειναι πολυ αλλιωτικο την Τεταρτη!!!!

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι την Τετάρτη θα πάνε λίγοι απο το κίνημα των αγανακτισμένων ???

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο να πω την αληθεια δεν ημουν μπροστα,αλλα ετσι μου ειπαν καμποσοι.

Δεν αργησα και πολυ να το πιστεψω,μετα απο τις βλακειες που τους εχω δει και εγω ο ιδιος να κανουν αρκετες φορες!!!

Τελοσπαντων,το σημαντικοτερο ειναι το αλλο που ειπα.Προσοχη παιδια!!Εγω θα το σκεφτω να κατεβω.

Ειμαι κατα σε κατι που δε θα ειναι ειρηνικο.

Link to comment
Share on other sites

Ο εκπρόσωπος τύπου του Αλαφούζου, λέρας Μπάμπης Παπαδημητρίου, αλλά και οι εκπρόσωποι τύπου των υπολοίπων μεγαλοεργολάβων ληστών του δημοσίου από το Mega channel ας μας πουν αν θα τους πάρουν και τα σώβρακα οι ξένες τράπεζες σε περίπτωση χρεωκοπίας της χώρας, και γιατί βάζουν εμάς να πληρώσουμε αυτά που έχουν κλέψει αυτοί και τις εγγυήσεις των κεφαλαίων που έχουν δανειστεί αυτοί.

Κανά κουτσομπολιό γ' αυτό έχουν?

Link to comment
Share on other sites

μην αναμασάς μπούρδες ρε Κώστα.....οι πραγματικοί ΣΥΡΙΖΑίοι ποτέ δεν ήταν και ποτέ δεν θα είναι υπέρ της φασαρίας.......
οπως είπα και παλιότερα......

αν δε σπάσεις αυγά....ομελέτα δε τρως.

Με μπερδεψες ρε μπαγασα Γιώργο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λετε ολοι να κανουμε ενα ντου.

Ωραια λοιπον,το κανουμε,μπαινουμε μεσα και αφου τα κανουμε λιμπα τι ακολουθει;

Αυτος ειναι ο σκοπος;Μονο να τους τιμωρησουμε;

1)θα χυθει αιμα ΔΙΚΟ ΜΑΣ

2)αν μας αναχαιτισουν την επομενη μερα θα εχουν κατεβει 800 ΜΑΤαδες με εντολη να ριξουν δακρυγονα στο πρωτο φταρνισμα!!!

Εν ολιγοις ΠΑΠΑΛΑ .

Εκτος και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως θα βοηθησουν τα σπρωξιδια με τους ΜΑΤαδες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λετε ολοι να κανουμε ενα ντου.

Ωραια λοιπον,το κανουμε,μπαινουμε μεσα και αφου τα κανουμε λιμπα τι ακολουθει;

Αυτος ειναι ο σκοπος;Μονο να τους τιμωρησουμε;

1)θα χυθει αιμα ΔΙΚΟ ΜΑΣ

2)αν μας αναχαιτισουν την επομενη μερα θα εχουν κατεβει 800 ΜΑΤαδες με εντολη να ριξουν δακρυγονα στο πρωτο φταρνισμα!!!

Εν ολιγοις ΠΑΠΑΛΑ .

Εκτος και αν μπορει καποιος να μου εξηγησει πως θα βοηθησουν τα σπρωξιδια με τους ΜΑΤαδες

Εκεί που έχουν φτάσει τα πράγματα, δεν είναι αυτός ο σκοπός, προέχουν άλλα όπως η τύχη του εαυτού σου, των γύρω σου της Χώρας σου. Θα ακολουθήσει η τιμωρία και θα είναι σκληρή.
Link to comment
Share on other sites

Πως περιορίζετε πάντως το "κακό παρελθόν" της χώρας από το 2004 και μετά....Τα προηγούμενα να μην τα θυμόμαστε γιατί τότε υπήρχε "ΚΑΛΟΣ" σοσιαλισμός ε;

Για να μπω λίγο στο μυαλό σου.. "Ο winters είπε ότι ο Παπανδρέου και ο Καραμνλής δεν ήθελαν να γίνουν Πρωθυπουργοί, άρα εννοεί ότι οι προηγούμενοι ήταν καλοί."

Τώρα εγώ τι να απαντήσω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω καν ότι έχει προθέσεις. Σαν το Καραμανλή είναι και αυτός.

Δεν τον ρώτησαν αν θέλει να γίνει Πρωθυπουργός, απλά τον έκαναν.

Διαφωνώ γενικότερα με το Ματσιακό σύνδρομο. (θέλανε η δε θέλανε) Αν δε θέλεις την καρέκλα και σε ενδιαφέρει το καλό του τόπου σου, με απόλυτη αξιοπρέπεια κρεμάς παπούτσια, πας σπίτι σου και αφήνεις άλλο στη θέση του προδότη/τηλεκατευθυνόμενου βλήματος. Για να κανείς κάτι τέτοιο όμως θες συνείδηση, σωστά?

Για να μπω λίγο στο μυαλό σου.. "Ο winters είπε ότι ο Παπανδρέου και ο Καραμνλής δεν ήθελαν να γίνουν Πρωθυπουργοί, άρα εννοεί ότι οι προηγούμενοι ήταν καλοί."

Τώρα εγώ τι να απαντήσω;

Δε μπορώ να καταλάβω επίσης γιατί γυρνάει σε προσωπική αντιπαράθεση. Αυτό που τονίζει ο snips είναι ότι η όλη σαπίλα ξεκινά δεκαετίες πριν το ορόσημο του 2004 και των τελευταίων 2 ηλιθίων πρωθυπουργών της έρμης τούτης χωράς. Πως το λαμβανεις ως προσωπικη επιθεση?

Έγινε επεξεργασία από amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω επίσης γιατί γυρνάει σε προσωπική αντιπαράθεση. Αυτό που τονίζει ο snips είναι ότι η όλη σαπίλα ξεκινά δεκαετίες πριν το ορόσημο του 2004 και των τελευταίων 2 ηλιθίων πρωθυπουργών της έρμης τούτης χωράς. Πως το λαμβανεις ως προσωπικη επιθεση?

Το quote τότε τι το ήθελε;

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες ρε μπαγασα Γιώργο.

μη μπερδεύεσαι Γιάννη......

το οτι ιδεολογικά είμαι πιο κοντά στο ΣΥΡΙΖΑ δε σημαίνει οτι ακολουθώ πιστά όλες τις γραμμές του επίσημου κόμματος.....

διαφωνώ σε πολλά με το ΣΥΡΙΖΑ.(μεταναστευτικό, αντιμετώπιση ακρο-αριστεράς)......και αν θυμάσαι βγήκα εξαρχής να τους κράξω που για τόσες μέρες δεν είχαν εναντιωθεί με επίσημη τοποθέτηση στα επεισόδια του Δεκέμβρη.

για μένα εδώ που φτάσαμε ο κόσμος δεν έχει πολλές επιλογές....

χρειάζεται ομοψυχία και αγώνας για πλήρη αλλαγή της κατάστασης.....τιμωρία των υπαίτιων αλλά και αλλαγή τρόπου σκέψης και ζωής όλων μας αποτινάσσοντας τις κακές μας συνήθειες που μας χαρακτήριζαν ως Ελληναράδες τόσα χρόνια.

η ομοψυχία και ο αγώνας απέναντι σε κυβερνήσεις που δεν υπολογίζουν τίποτα και ζουν σε διαφορετικό κόσμο.....θα χρειαστεί θυσίες.....

οι θυσίες αυτές μπορεί να είναι οικονομικές αλλά ίσως χρειαστούν και πιο εξτριμ.....

ίσως χρειαστούν δηλαδή και θυσίες που θα έχουν συμβολικό χαρακτήρα ωστέ να υπάρξει πλήρης αφύπνιση του που βρισκόμαστε και το τι πρέπει να ξημερώσει την επόμενη μέρα.

αν μου έλεγες δηλαδή τι προτιμώ να γίνει......θα σου απαντούσα....ντου στον οίκο των πολιτικών (βουλή) εν ώρα απαρτίας......αλλά και ντου στα σπίτια των οικονομικών μας τυράννων (μπόμπολας, αλαφούζος και λοιπά κεφάλια της λερναίας ύδρας).......φυσικά σαν άνθρωπος είμαι κατά τις βίας.....αλλά υπέρ της παραδειγματικής τιμωρίας....οπότε μετά το ντου αντί για μια σφαίρα στο κεφάλι θα ήθελα ατελείωτο ξύλο και μετά όλους σε ένα καράβι και πέταμα σε ξερονήσι να αλληλοφαγωθούν κανιβαλιστούν μεταξύ τους όταν η πείνα χτυπήσει κόκκινο.

αληθινοί αγώνες χωρίς αίμα δυστυχώς δεν υπάρχουν.......

γι αυτό και σε μπέρδεψα με την ομελέτα και τα αυγά........

πιστεύω δηλαδή και κλείνω οτι.............

φτάσαμε στο αμήν που έχουμε πεινάσει......μας μυρίζει ομελέτα.......και έχουμε σχεδόν αγγίξει τα αυγά......για να φάμε πρέπει να τα σπάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακουσα τον ιδιαιτερα προς εμε , συμπαθητικο, ανδρουλακη να λεει κατι σημαντικο : " οι ευρωπαιοι μας ωθουν να παρουμε λεφτα απο τραπεζες , να κανουμε ντου στη βουλη, να τα σπασουμε ,ωστε αυριο με δικια μας "ευθυνη" να μας βγαλουν απο το ευρω και να ερθουν αυτοι και να τα αγορασουν ολα. "

Συνεχιζει λεγοντας οτι αν παμε σε δραχμη ναι μεν θα χασουν το χρεος αλλα θα αγορασουν τα παντα για 1 κομματι ψωμι. Διαφωνει πληρως με τα μετρα που παιρνει ο παπανδρεου και αναρωτιεται που θα μπορουσε να βρεθει ηγετης να βγαλει τη χωρα απο την κριση.

Και κλεινοντας αναφερει, και μαλλον συμφωνω πληρως, οτι οσοι παρακινουν απο πισω τον κοσμο να τα σπασει , ειναι ακριβως αυτοι που θα ερθουν αυριο και θα τα αγορασουν ολα ( ειπε πως 5-6 εφοπλιστες πηγαν στην ελβετια 75 δις ευρω).

Οποτε ρωταω τον καθενα σας. Εστω τα καιμε, μετα τι?

Link to comment
Share on other sites

Ένας ο Χύτρας (με τις φήμες που ακούει), να μην κατέβουμε στο Σύνταγμα, δύο ο ανδρουλάκης.

Πολλοί άρχισαν να νοιάζονται για το καλό μας...

Τετάρτη πρωί θα είμαι και εγώ Αθήνα => απόγευμα Σύνταγμα.

Ελπίζω την Πέμπτη να μπορώ να παραστώ στην ορκομωσία μου ^^

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακουσα τον ιδιαιτερα προς εμε , συμπαθητικο, ανδρουλακη να λεει κατι σημαντικο : " οι ευρωπαιοι μας ωθουν να παρουμε λεφτα απο τραπεζες , να κανουμε ντου στη βουλη, να τα σπασουμε ,ωστε αυριο με δικια μας "ευθυνη" να μας βγαλουν απο το ευρω και να ερθουν αυτοι και να τα αγορασουν ολα. "

Συνεχιζει λεγοντας οτι αν παμε σε δραχμη ναι μεν θα χασουν το χρεος αλλα θα αγορασουν τα παντα για 1 κομματι ψωμι. Διαφωνει πληρως με τα μετρα που παιρνει ο παπανδρεου και αναρωτιεται που θα μπορουσε να βρεθει ηγετης να βγαλει τη χωρα απο την κριση.

Και κλεινοντας αναφερει, και μαλλον συμφωνω πληρως, οτι οσοι παρακινουν απο πισω τον κοσμο να τα σπασει , ειναι ακριβως αυτοι που θα ερθουν αυριο και θα τα αγορασουν ολα ( ειπε πως 5-6 εφοπλιστες πηγαν στην ελβετια 75 δις ευρω).

Οποτε ρωταω τον καθενα σας. Εστω τα καιμε, μετα τι?

Δεν καιει κανεις .Την προηγουμενη κυριακη που ημουν με το bawss εκει ,ειρηνικους ανθρωπους ειδα,ουτε διαδηλωσακηδες,ουτε καμενους ουτε κομματοσκυλα,μονο εκπροσωπους κομματων να μοιραζουν φυλλαδια.Δεν νομιζω πως ο κοσμος αυτος θελει να διαλυσει τα παντα ολα γυρω του.Απλα να σηκωθουν και να φυγουν αυτοι που απετυχαν ,να εκλεγει καποιος αλλος (κκε-λαος-λεβεντης-συριζα-ματσιος-βεργης γουωτεβα) και να δει τι μπορει να κανει εχοντας στον νου του οτι αν δεν τα παει καλα θα φυγει κλωτσηδον.Δηλ κανεις απο τους διαδηλωτες δεν θελει το χαος.Φανταζομαι την επομενη μερα πηγαν ολοι στις δουλειες τους κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

Εστω τα καιμε, μετα τι?

Είτε τα κάψεις, είτε όχι, το αποτέλεσμα με τα τωρινά ελληνικά δεδομένα θα είναι το ίδιο... όπως και να' χει για ένα κομμάτι ψωμί θα τ' αγοράσουν όλα και αυτοί που έχουν λεφτά θα πατήσουν όσους έχουν ανάγκη στον λαιμό... απλά στην πρώτη περίπτωση θα έχεις και την ευχαρίστηση (ίσως, λέω εγώ τώρα), ότι πήρες μαζί σου στην κόλαση και έναν κερατά από αυτούς...

Γνώμη μου πάντως είναι ότι όλο αυτό είναι καλά στημένο και στην ουσία θα γίνει (αν γίνει) αυτή η δολιοφθορά που λέγαμε εδώ και καιρό, τουλάχιστον αυτό φαίνεται από την προπαγάνδα που γίνεται... θα μπούνε μέσα παρακρατικοί, θα προκαλέσουν επεισόδια και όλο αυτό το κίνημα θα καταργηθεί...

Γενικά, δεν θα δωθεί λύση μέχρι η κοινωνία πραγματικά να μην έχει τίποτα να χάσει... δεν είναι τυχαίο ότι όλες οι μεγάλες αλλαγές βγαίνουν μέσα από το αίμα, γιατί καμία από τις δυο πλευρές δεν είναι διατειμένη ν υποχωρήσει, αλλά αυτό, από την πλευρά μας θα έρθει όταν οι περισσότεροι από εμάς δεν θα έχουν τίποτα να χάσουν, ούτε καν την ζωή τους... μέχρι τότε όλα θα' ναι στο περίπου...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] Δεν το ακουσα σαν φημη ,μου το παν ατομα...τωρα αν το εννοουν ή οχι το ντου.Δε ξερω.

Αυτο με το ΣΥΡΙΖΑ μου εγινε ψιλοευκολα πιστευτο,γιατι ειμαι εκει 15 μερες και εχω σταμπαρει μια συγκεκριμενη ομαδα ΣΥΡΙΖΑιων που ερχονται με δικη τους ντουντουκα και καθε φορα καταφερνουν να τραβηξουν τις παρατηρησεις του κοσμου.

Ο ενας που ντουντουκιζε μαλιστα στις αρχες ,κατα τις πρωτες βδομαδες,ειναι μελος της νεολαιας του ΣΥΡΙΖΑ και το γνωριζω,ειναι Περιστεριωτης.

Τωρα ας πιστεψει ο καθενας οτι θελει.Τα δικαιωματα τα δωσαν εδω και καιρο.Δεν θα με ξαφνιαζε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.