Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Διόρθωση, δεν τους διώξαμε, οι περισσότεροι δεν ζούσαμε τότε, αλλά έφυγαν νύχτα επί χούντας, γιατί τα βρήκαν σκούρα και είπαν λελέ και τσουπ στα Λονδίνα και τις Δανίες...

Εν αντιθέσει με τον Καραμανλή και τον Παπανδρέου που έμειναν εδώ και πάλεψαν για την ανατροπή του καθεστώτος ε;

Και αν και ξέρω ότι είπες το παρακάτω εν τη ρίμη του λόγου

επικράτησε η κοινοβουλευτική (ας την κάνει ο Θεός) Δημοκρατία

απλά για να είμαστε σωστοί, και στις δυο περιπτώσεις κοινοβουλευτική δημοκρατία είχαμε (με αρχή της δεδηλωμένης κτλ). Απλά η μια είναι βασιλευόμενη και η άλλη προεδρευόμενη. Κοινώς έχεις έναν χαραμοφάη στάνταρ εφ όρου ζωής που απλά παριστάνει τον όμορφο, ενώ στην άλλη περίπτωση τον αλλάζεις κάθε 5 χρόνια.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

Λαμόγια ήταν όλοι τους...

Και αν και ξέρω ότι είπες το παρακάτω εν τη ρίμη του λόγου

Ήταν περισσότερο προσωπικό, γιατί "βασιλευόμενη" και "Δημοκρατία", μου είναι ασύμβατες λέξεις για να τις βάλω δίπλα-δίπλα...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Προκόπης Παυλόπουλος. Άρθρο του στο περιοδικό ΕΠΙΚΑΙΡΑ για το κίνημα των "αγανακτισμένων" και την προωθούμενη παγκόσμια διακυβέρνηση.

ΤΟ ΛΥΚΟΦΩΣ ΤΩΝ ΗΓΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ «ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΩΝ» « www.olympia.gr

Τα γράφει αυτά κάποιος που έχει πάρει μέρος σε 2 συναντήσεις τις Bildeberg.

Αυτό το γράφω όχι για να απαξιώσω αυτά που λέει αλλά για να έχετε μια πιο πλήρη εικόνα διαβάζοντας αυτό το άρθρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λαμόγια ήταν όλοι τους...

Όπως και να το δούμε βελτίωση είναι να μπορείς να ξεσπάσεις κατηγορώντας αυτόν που σε κυβερνάει για προδοσία επειδή εξυπηρέτησε αλλότρια ( πχ Γερμανικά) συμφέροντα, από το να φτύνεσαι στον καθρέπτη σκεπτόμενος ότι στην τελική είναι πατριώτης

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Όπως και βελτίωση είναι να αποκτάς την δυνατότητα να καταλαβαίνεις ότι κάποιος σου βάζει το χέρι του βαθιά στην τσέπη του (πριν και γινόταν αλλά δεν το καταλάβαινες), αλλά δεν έχει κανένα νόημα αν απλά γυρνάς το βλέμμα από την άλλη... Δεν αρκεί η βελτίωση στα συναισθήματα, θέλει και λίγο άγριο σεξ (και καμιά σφαλιάρα που θα έλεγε και ο έλλην-βανγκαμπόντις)...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Χαζεύοντας στο internet :

http://www.nytimes.com/2011/06/12/world/12imf.html?_r=4 IMF Breach !!

Austria puts two mountains up for sale*|*Raw Replay 2 βουνα πουλά η Αυστρία για 175000 USD

http://twitpic.com/5a9120 κάτω το website τους γιατί συνέλαβαν "αγανακτισμένους"

Μας ζηλέβουν Τζίμυ μου, μας ζηλεύουν

Because the fund has been at the center of economic bailout programs for Portugal, Greece and Ireland — and possesses sensitive data on other countries that may be on the brink of crisis — its database contains potentially market-moving information. It also includes communications with national leaders as they negotiate, often behind the scenes, on the terms of international bailouts. Those agreements are, in the words of one fund official, “political dynamite in many countries.” It was unclear what information the attackers were able to access.
Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το ακόμα και αν ο Τσίπρας σας γυρίζει τα άντερα :

Δείτε το ακόμα και αν ο Παπανδρέου σας γυρίζει τα άντερα :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4vZo3cPp0r0]YouTube - ‪Απάντηση Πρωθυπουργού στον Α. Τσίπρα | 10.06.2011‬‏[/ame]

Link to comment
Share on other sites

εκτός από τα άντερα μόλις μου γύρισε και τα άλλα που είναι σε πληθυντικό...........νομίζει οτι μίλησε έξυπνα.....

αλλά βέβαια.......τώρα που δεν υπάρχουν επιχειρήματα μας πιάνουν οι συναισθηματισμοί.....πονάμε όλοι....έτρεχα για τονα για τ'αλλο......

νομίζει οτι θα τον λυπηθούμε........αμ ΔΕ.........οι ώρες σας τελείωσαν ψευτοήρωες που θέλετε και εθνική ανάταση.....εθνική ντροπή είστε.

σιχτίρ γύρισα ήρεμος από το ποτάκι μου και ξαναφόρτωσα πριν πάω για ύπνο.:triniti:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το ακόμα και αν ο Παπανδρέου σας γυρίζει τα άντερα :

Έχει να κάνει με το αν δίνεις βαρύτητα στα λόγια η στις πράξεις ενός ανθρώπου για να τον κρίνεις.

Παρά του ότι έχει βελτιωθεί στα λόγια, συνεχίζω να πιστεύω ότι ο πατέρας του μας κοίμιζε καλύτερα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει βέβαια επιμελώς το 70% αυτό ποιος το διόρισε, για τις ψήφους φυσικά. Δηλαδή μόνοι τους μπήκανε στο δημόσιο και φταίμε εμεις γιατι δεν ξέρανε να τραβήξουν χειρόφρενο στις προσλήψεις (ή δε τους συνέφερε).

Και που όλα αυτά, στο εξωτερικό, για να εμφανίζεται αρνάκι ο πολιτικός και λύκος ο Ελληνας πολίτης.

Ρεμάλια, ανθέλληνες. Θα θελα να ξερα ΤΙ εχει προσφέρει ο Παγκαλος στην Ελλαδα. Ένας νόμος, κάτι... Γιατί εκει υποτίθεται είναι για να προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

@winters: εγώ θα είμαι καλός στην κριτική μου απέναντι στον ΓΑΠ. Πιστεύω, ειλικρινά, ότι έχει τις καλύτερες των προθέσεων. Όμως, εφόσον θέλει το καλό του τόπου και του μικρομεσαίου, του συνταξιούχου κλπ και συνεχίζει να παίρνει τέτοια μέτρα, είναι το λιγότερο επικίνδυνος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κίνηση που κατεβάζουν τα sites πάντως, δεν λέω συμβολική μεν, αλλά χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι... ΔΕΝ τους νοιάζει, ακόμα και με 10,100, 1000, 10000, 100000 κόσμο εναντίων τους, μπορούν να τα βάλουν άνετα, ακόμα δεν έχουμε δει σκηνές εδώ που η αστυνομία και ο στρατός σκοτώνει εν ψυχρό κόσμο, οπότε να μην το θεωρούμε και αδύνατο...

Στην Συρία βλέπετε τι γίνεται... το ζώο ο Καντάφι έφερνε μισθοφόρους από άλλες χώρες για να σκοτώνουν χωρίς τύψεις, γιατί ο στρατός του λιποτακτούσε (και καλά έκανε)... εδώ αν ο στρατός και η αστυνομία λιγοψυχήσει, το θεωρείτε αδύνατο να φέρνουν σκοπιανούς, αλβανούς, ρουμάνους και δεν ξέρω τι άλλο, να τους δίνουν όπλα και να καθαρίζουν αυτοί κόσμο...? Το μυαλό τους δεν λειτουργεί όπως των υπόλοιπων ανθρώπων, είναι ταγμένοι στην εξουσία και στην άσκηση δύναμης και αν κάποιος πάει να τους το αφαιρέσει, δεν θα διστάσουν σε τίποτα, θα δώσουν εντολή να μας σκοτώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει τον εαυτό του, τους συναδέλφους του, την γυναίκα του, τους φίλους του, τους ψηφοφόρους του που τον επισκέπτονται στο γραφείο και γενικεύει. Και εκεί κάνει το λάθος. Στο να νομίζει ότι όλοι είναι άτιμοι όπως αυτός και οι γύρω του. Διότι από την στιγμή που βγάζει αυτό το συμπέρασμα βασισμένος στο τι έχει δει από τον εαυτό του και τους γύρω του, το μόνο σίγουρο συμπέρασμα είναι ότι αυτός και οι γύρω του άτιμοι.

Όλα αυτά είναι όμορφα αυτογκόλ αν κάτσει κάποιος να το σκεφτεί από μια διαφορετική οπτική γωνιά. Όλα αυτά δείχνουν το πόση σαπίλα περιφέρετε εντός της βουλής αλλά και γύρω από τους ίδιους του βουλευτές.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@winters: εγώ θα είμαι καλός στην κριτική μου απέναντι στον ΓΑΠ. Πιστεύω, ειλικρινά, ότι έχει τις καλύτερες των προθέσεων. Όμως, εφόσον θέλει το καλό του τόπου και του μικρομεσαίου, του συνταξιούχου κλπ και συνεχίζει να παίρνει τέτοια μέτρα, είναι το λιγότερο επικίνδυνος.

Εγώ δεν πιστεύω καν ότι έχει προθέσεις. Σαν το Καραμανλή είναι και αυτός.

Δεν τον ρώτησαν αν θέλει να γίνει Πρωθυπουργός, απλά τον έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω καν ότι έχει προθέσεις. Σαν το Καραμανλή είναι και αυτός.

Δεν τον ρώτησαν αν θέλει να γίνει Πρωθυπουργός, απλά τον έκαναν.

Πως περιορίζετε πάντως το "κακό παρελθόν" της χώρας από το 2004 και μετά....Τα προηγούμενα να μην τα θυμόμαστε γιατί τότε υπήρχε "ΚΑΛΟΣ" σοσιαλισμός ε;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες μερες στο συνταγμα εχω μονο μια απορια..

ΠΟΣΟ ΒΑΘΙΑ πρεπει να μπει πια για να μαζευτει ο κοσμος απο παραλιες, καφετεριες, μπουζουκια whatevah και να ερθει στο συνταγμα ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.