Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

In the mind of Harry Klynn: Οι 17 Έλληνες ολιγάρχες που χρωστούν €10.6 δις

Ποσες ΕΡΤ κλπ κλπ "ζημιογονοι" και ζημιογονοι οργανισμοι σωζωνται αμα παρει το κρατος τα χρωστουμενα???

Α ξεχασα δεν μπορουμε να τους αγγιξουμε γιατι ειναι οι πυλωνες αναπτυξης της χωρας!

Σε αυτους στηριζομαστε αλλωστε για να μπορεσουμε αυριο-μεθαυριο να πιασουμε μια δουλιτσα με 480 ευρω και να ξεκινησει η αναπτυξη και το success story.

Αν "κλεισουν" αυτοι ποιος θα ανοιξει θεσεις εργασιας? Φτου κακα

Link to comment
Share on other sites

In the mind of Harry Klynn: Οι 17 Έλληνες ολιγάρχες που χρωστούν €10.6 δις

Ποσες ΕΡΤ κλπ κλπ "ζημιογονοι" και ζημιογονοι οργανισμοι σωζωνται αμα παρει το κρατος τα χρωστουμενα???

Α ξεχασα δεν μπορουμε να τους αγγιξουμε γιατι ειναι οι πυλωνες αναπτυξης της χωρας!

Σε αυτους στηριζομαστε αλλωστε για να μπορεσουμε αυριο-μεθαυριο να πιασουμε μια δουλιτσα με 480 ευρω και να ξεκινησει η αναπτυξη και το success story.

Αν "κλεισουν" αυτοι ποιος θα ανοιξει θεσεις εργασιας? Φτου κακα

Αν κατάλαβα καλά το άρθρο μιλάει για χρέη προς τράπεζες και οχι προς το Δημόσιο.

Δε λέω ότι ξέρω πως δε χρωστάνε στο Δημόσιο. Αυτό που λέω είναι πως απο αυτή τη δημοσίευση δεν προκύπτει πως το Δημόσιο έχει να λαμβάνει κάτι.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Συμφωνείς με όλα τα σημεία του άρθρου που παρέθεσες;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] Δεν απαντώ (αφού μπορεί ο Στουρνάρας να μην απαντά στην Bουλή για σημαντικότερα θέματα, μπορώ και εγώ να μην απαντώ στο thelab), δεν ξέρω τι είδες και θες να μου φορτώσεις τώρα και δεν έχω καμία όρεξη.

Τελευταία δημοσκόπηση της VPRC, χωρίς αριστερό / δεξιό / κεντρώο κτλ σχολιασμό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] Δεν απαντώ (αφού μπορεί ο Στουρνάρας να μην απαντά στην Bουλή για σημαντικότερα θέματα, μπορώ και εγώ να μην απαντώ στο thelab), δεν ξέρω τι είδες και θες να μου φορτώσεις τώρα και δεν έχω καμία όρεξη.

Τελευταία δημοσκόπηση της VPRC, χωρίς αριστερό / δεξιό / κεντρώο κτλ σχολιασμό.

λολ ρε. Απλα είδα τη μομφή για το γεγονός ότι ο Στουρνάρας δεν είναι βουλευτής και θυμήθηκα ότι το κόμμα σου προτείνει ασυμβίβαστο βουλευτή και υπουργού (και το θυμάμαι βασικά διότι και εγώ συμφωνώ με αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το άρθρο μιλάει για χρέη προς τράπεζες και οχι προς το Δημόσιο.

Δε λέω ότι ξέρω πως δε χρωστάνε στο Δημόσιο. Αυτό που λέω είναι πως απο αυτή τη δημοσίευση δεν προκύπτει πως το Δημόσιο έχει να λαμβάνει κάτι.

Και ποιος έχει ξελασπώσει τις φεσωμένες τράπεζες όλα αυτά τα χρόνια; Άρα δεν έχει να λάβει, έχει να δώσει.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το άρθρο μιλάει για χρέη προς τράπεζες και οχι προς το Δημόσιο.

Δε λέω ότι ξέρω πως δε χρωστάνε στο Δημόσιο. Αυτό που λέω είναι πως απο αυτή τη δημοσίευση δεν προκύπτει πως το Δημόσιο έχει να λαμβάνει κάτι.

Έλα, κάνεις πλάκα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] & [MENTION=5181]winters[/MENTION]

Περιμένετε ρε σεις. Πόσα απο αυτά τα δάνεια είναι NPLs; Πόσα απο αυτά τα ομόλογα δεν εξυπηρετούνται; Το ξέρετε εσείς; Διότι εγώ πάντως ΔΕΝ το ξέρω. Απο πότε το δάνειο σημαίνει και φέσωμα;

Διαβάζετε κάτι στο διαδίκτυο (το οποίο σαν σκεπτικό είναι ΚΑΤΑΡΧΗΝ λάθος) και αμέσως ωωωωωω να που πήγαν τα λεφτά. Αράξτε και σκεφτείτε λίγο αν στέκει λιγάκι η λογική του άρθρου.

Link to comment
Share on other sites

Το Mega τουλάχιστον δεν μπορεί να αποπληρώσει. Ούτε τα υπόλοιπα μμε. Mig τα ίδια. Δεν το λέω εγώ. Η πράξη το λέει. Για να πάρει το μέγκα δάνειο έπρεπε να κινηθούν γη και ουρανός. Η mig πήρε λεφτά από το κράτος. Η αλατινη δεν πλήρωσε (αλλά ο Δαυίδ ανέλαβε καθήκοντα στη Eurobank, και το κράτος δε λέει τίποτα).

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις πεις ΑΝ και ΠΟΣΑ λεφτα εχει δωσει το κρατος σαν "οικονομικη βοηθεια" στις τραπεζες? Με καθε μορφη κλπ κλπ για να την κρατησει ορθιες...

Ευθεως τα δινει με νομοσχεδια κλπ κλπ

Επειδη σε τετοια μεγεθη νομιζω και εγω οτι τα 10δις ειναι οντως φραγκοδιφραγκα για αυτες και το διχως πατο βαρελι τους...

ιιιιισως να εχεις δικιο οτι τα 10 ψωρο-δις που χρωστανε δεν θα κανανε τιποτα για αυτες.

Ακολουθουν τα ΦΕΚ με τα 238 δις... απο τα λεφτα μας (ωωωωω να που πηγαν τα λεφτα)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 1ο)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 2ο)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 3ο)

ιιιιιισως ομως παλι να μπορουσε να δωσει 10δις λιγοτερα αν αυτες ζητουσαν τα χρωστουμενα??

Σε καθε περιπτωση μου φαινεται αστειο να μιλαμε για την "μαυρη τρυπα" της ΕΡΤ που χανει 1-2-10-100 εκ, οταν εχεις κανει γαργαρα τα δις των αλλονων...

Να την κλεισουμε την ΕΡΤ, κανενα προβλημα αλλα μην παρεξενευτουμε μετα οτι καναμε μια τρυπα στο νερο.

Εγω επιμενω οτι σε μια (ειλικρινη) προσπαθεια ανασυγκροτησης του κρατους οπως αυτη που προσπαθει να πεισει ο Αντωνακης οτι κανει... ξεκινας απο ψηλα και πας χαμηλα οχι το αναποδο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγενής μου δουλεύει στη Δ.Α.

Όταν μου το είπε, γύρισα και του ευχήθηκα: "ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!"

Link to comment
Share on other sites

11 Εβραίοι καθορίζουν τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία!

(μη σταθείτε στον τίτλο αλλά στο περιεχόμενο)

To ποστάρω με επιφύλαξη γιατι δεν γνωρίζω εάν ισχύουν όλα όσα γράφει και σε τι βαθμό.

Αν ισχύουν πάντως, έστω και μερικά από όσα λέει θα ήθελα να διαβάσω την απάντηση του LL_Neo που του φταίνει οι μισθοί και οι συντάξεις τους δημοσίου για το σημερινό χάλι.

Link to comment
Share on other sites

11 Εβραίοι καθορίζουν τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία!

(μη σταθείτε στον τίτλο αλλά στο περιεχόμενο)

Χμμμ...

Σώρρας: Με βλέπετε να κάνω πλάκα; Ναι, υπάρχουν 11 μέλη του ΚΙΣ που ελέγχουν τα βιβλία της ιστορίας ή των Θρησκευτικών που προωθούνται στα σχολεία. Εμείς δεν πήγαμε ποτέ στο Τελ Αβίβ να βάλουμε τέτοια θέματα.

Μόνο αυτά τα μαθήματα καθορίζονται από τους γνωστούς κύριους με τα μαύρα?

Αν ναι, τότε εχουμε χορτάσει ιστορία και θρησκεία.

Link to comment
Share on other sites

11 Εβραίοι καθορίζουν τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία!

(μη σταθείτε στον τίτλο αλλά στο περιεχόμενο)

To ποστάρω με επιφύλαξη γιατι δεν γνωρίζω εάν ισχύουν όλα όσα γράφει και σε τι βαθμό.

Αν ισχύουν πάντως, έστω και μερικά από όσα λέει θα ήθελα να διαβάσω την απάντηση του LL_Neo που του φταίνει οι μισθοί και οι συντάξεις τους δημοσίου για το σημερινό χάλι.

Επειδή προφανώς και δεν έχω περάσει βολτίτσα απο το Υπουργείο Παιδείας θα σταθώ μόνο σε ένα κομμάτι απο το κείμενο και πες μου εσύ αν σου φαίνεται ορθό.

Ερ: Αυτή τη στιγμή οι Ρότσαϊλντ, τι ποσοστό κατέχουν σε Εθνική και Τράπεζα Ελλάδος;

Σώρρας: 94% στην μία και 94% στην άλλη Τράπεζα! Και μετά θέλουμε να μάθουμε τι φταίει στην Ελλάδα;

ΠΗΓΗ: 11 Εβραίοι καθορίζουν τι διδάσκονται τα παιδιά μας στα σχολεία!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι «τεμπέληδες Έλληνες» δεν μαζεύουν φράουλες;

Στα τέλη Απριλίου, και μετά την κατακραυγή, οι παραγωγοί της Μανωλάδας επισκέφτηκαν τον Υπουργό Εργασίας, Γιάννη Βρούτση, προκειμένου να βρεθεί μια μόνιμη λύση στις εποχικές ανάγκες για εργάτες γης.

Σύμφωνα με παριστάμενο στη συνάντηση, ο Υπουργός είπε: «Να κάνετε πρώτα αίτηση στον ΟΑΕΔ. Να ζητήσετε Έλληνες εργάτες και μετά, αν δε δούμε αντίδραση, θα δούμε τι θα γίνει. Θα ζητήσουμε μετακλητούς (δηλαδή, εργάτες από Βουλγαρία ή Ρουμανία) κι αν δεν προχωρήσει αυτή η λύση θα προσπαθήσουμε να νομιμοποιήσουμε εργάτες από την Ασία.».

Στις αρχές Ιουνίου, εκπρόσωποι των δυο συνεταιρισμών της Μανωλάδας πήγαιναν από χωράφι σε χωράφι ρωτώντας τους παραγωγούς «Αύριο, εσύ πόσους εργάτες χρειάζεσαι;».

Έτσι, ΥΡΜΙΝΗ και ΗΛΙΔΑ μάζεψαν τον αριθμό των 4.468 ατόμων και, στις 6 Ιουνίου, κατέθεσαν αίτηση στον ΟΑΕΔ ζητώντας εργάτες γης για λογαριασμό 114 παραγωγών.

Μετά από λίγες μέρες, ο ΟΑΕΔ τους απάντησε ότι οι εργάτες ΟΓΑ δεν περιλαμβάνονται στους καταλόγους τους, οπότε αδυνατούν να ανταποκριθούν στο αίτημα. Ωστόσο, άτυπα, ενημέρωσαν κάποιους ενδιαφερόμενους.

Σύμφωνα με τον ΟΑΕΔ, αυτούς τους λίγους ενδιαφερόμενους, οι παραγωγοί έκαναν τα πάντα για να τους αποθαρρύνουν, λέγοντας ότι η δουλειά είναι για λίγες μέρες, ότι η σεζόν τελείωσε και βρίσκοντας προφάσεις για να μην τους κρατήσουν. Σαν αποτέλεσμα, κανείς δεν εργάστηκε ολόκληρη ημέρα στα χωράφια, όπως παραδέχονται τόσο από τον ΟΑΕΔ όσο κι από την πλευρά των παραγωγών.

Στα τέλη Ιουνίου, οι παραγωγοί έστειλαν φαξ στον ΟΑΕΔ ζητώντας «προσωρινή παύση της αίτησης» κι ενημερώνοντας ότι όταν έχουν ανάγκη θα επανέλθουν.

Η αίτηση, όπως παραδέχονται οι πηγές μου, κατατέθηκε επειδή το ζήτησε ο Υπουργός Εργασίας, προκειμένου να προχωρήσει η επόμενη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις πεις ΑΝ και ΠΟΣΑ λεφτα εχει δωσει το κρατος σαν "οικονομικη βοηθεια" στις τραπεζες? Με καθε μορφη κλπ κλπ για να την κρατησει ορθιες...

Ευθεως τα δινει με νομοσχεδια κλπ κλπ

Επειδη σε τετοια μεγεθη νομιζω και εγω οτι τα 10δις ειναι οντως φραγκοδιφραγκα για αυτες και το διχως πατο βαρελι τους...

ιιιιισως να εχεις δικιο οτι τα 10 ψωρο-δις που χρωστανε δεν θα κανανε τιποτα για αυτες.

Ακολουθουν τα ΦΕΚ με τα 238 δις... απο τα λεφτα μας (ωωωωω να που πηγαν τα λεφτα)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 1ο)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 2ο)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ ΤΑ 238 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΟΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ. (ΜΕΡΟΣ 3ο)

ιιιιιισως ομως παλι να μπορουσε να δωσει 10δις λιγοτερα αν αυτες ζητουσαν τα χρωστουμενα??

Σε καθε περιπτωση μου φαινεται αστειο να μιλαμε για την "μαυρη τρυπα" της ΕΡΤ που χανει 1-2-10-100 εκ, οταν εχεις κανει γαργαρα τα δις των αλλονων...

Να την κλεισουμε την ΕΡΤ, κανενα προβλημα αλλα μην παρεξενευτουμε μετα οτι καναμε μια τρυπα στο νερο.

Εγω επιμενω οτι σε μια (ειλικρινη) προσπαθεια ανασυγκροτησης του κρατους οπως αυτη που προσπαθει να πεισει ο Αντωνακης οτι κανει... ξεκινας απο ψηλα και πας χαμηλα οχι το αναποδο.

Έλα τώρα το είδα.

Έχουμε και λέμε.

Αν εξαιρέσεις το δάνειο του Καραμανλή και την πρόσφατη ανακεφαλαιοποίηση όλες οι άλλες οι περιπτώσεις είναι παροχές εγγυήσεων και σε καμία περίπτωση δε συνεπάγονται χρηματική ροή. Ειδικά στην περίπτωση του EFSF

α) Τα χρήματα αυτά θα επιστραφούν στην Ελλάδα μόλις αρχίσουν να ενεργοποιούνται τα warrants ή θα πάψουν να υπάρχουν στο χρέος της Ελλάδας αν τελικά περάσει η πρόταση για απευθείας δανεισμό απο τον ESM (μεταξύ μας χλωμούτσικό το δεύτερο).

β) νομίζω ότι η εναλλακτική ήταν η συμμετοχή των καταθετών για τη διάσωση των τραπεζών. Απο ότι θυμάμαι απο την ψηφοφορία στην οποία θυσίασα το παπάρι μου δεν ήμασταν και πολλοί που θέλαμε κάτι τέτοιο (και βασικά ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό. Ο μέσος labιτης δηλώνει εξαθλιωμένος και όμως έχει ο μπαγάσας λεφτά στην τράπεζα?). Όταν εαν και εφόσον ενεργοποιηθεί κάποια απο αυτές τις εγγυήσεις το συζητάμε.

Μέσου labιτη το εγκώμιο συνέχεια. Μπαίνει ο μπαγάσας μέσα βλέπει "238 δις δόθηκαν στις τράπεζες", πάρε τα καντήλια στις τράπεζες, πάρε τα like στο ποστ. Αν δεν είχα κόψει ήδη το ματζαφλάρι μου θα το ξαναβαζα στοίχημα ότι ούτε 2-3 δε μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν τι είναι αυτά τα 238 δις ή απο το αρχικό κείμενο πως το Δημόσιο έχει να λαμβάνει 11 δις απο επιχειρηματίες.

Αν εγώ χρωστάω στον DJD 10 και ο DJD στον SLN 50, αυτό πρώτον δε σημαίνει ότι εγώ δεν πληρώνω τακτικά και στην ώρα μου τον DJD και δεύτερον όσο υφίσταται ο DJD, ο SLN μπορεί να απαιτήσει απο μένα φράγκο.

Hint: Το πιθανότερο είναι μπόλικοι επιχειρηματίες να χρωστάνε στο Δήμόσιο, στο ΕΟΠΠΥ κτλ κάμποσα δις. Θέλετε να κολλήσετε αντιστασιακά ένσημα; Ποστάρετε κάτι τέτοιο. Και αληθινό θα είναι, και πραγματικό θα είναι και δε θα βιάζει τη λογική όπως εκείνος ο κοκάκιας τη Μόνικα :inlove::inlove::inlove::inlove: στην υπόγεια διάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Έλα τώρα το είδα.

Έχουμε και λέμε.

Αν εξαιρέσεις το δάνειο του Καραμανλή και την πρόσφατη ανακεφαλαιοποίηση όλες οι άλλες οι περιπτώσεις είναι παροχές εγγυήσεων και σε καμία περίπτωση δε συνεπάγονται χρηματική ροή. Ειδικά στην περίπτωση του EFSF

α) Τα χρήματα αυτά θα επιστραφούν στην Ελλάδα μόλις αρχίσουν να ενεργοποιούνται τα warrants ή θα πάψουν να υπάρχουν στο χρέος της Ελλάδας αν τελικά περάσει η πρόταση για απευθείας δανεισμό απο τον ESM (μεταξύ μας χλωμούτσικό το δεύτερο).

β) νομίζω ότι η εναλλακτική ήταν η συμμετοχή των καταθετών για τη διάσωση των τραπεζών. Απο ότι θυμάμαι απο την ψηφοφορία στην οποία θυσίασα το παπάρι μου δεν ήμασταν και πολλοί που θέλαμε κάτι τέτοιο (και βασικά ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό. Ο μέσος labιτης δηλώνει εξαθλιωμένος και όμως έχει ο μπαγάσας λεφτά στην τράπεζα?). Όταν εαν και εφόσον ενεργοποιηθεί κάποια απο αυτές τις εγγυήσεις το συζητάμε.

Με τρελλαινει οταν μιλας με ορολογιες της πιατσας! Θα ελεγα επιστημονικα αλλα ειναι γνωστη η αποψη μου για τα οικονομικα.

Και μιας που εμεις δεν καταλαβαινουμε (βαζω μεσα ΚΑΙ οσους εγραψαν το αρθρο και εκατσαν και βρηκαν ολα τα ΦΕΚςςς) να κανω μια χαζη ερωτηση.

Αφου λοιπον ΔΕΝ δοθηκαν καθολου λεφτα και ΔΕΝ υπηρχε καμμια χρηματικη ροη οπως λες... αλλα ειναι ολα εγγυησεις (οτι κι αν σημαινει αυτο, θα το παρω με την σημασια που εχει στην κανονικη γλωσσα) τοτε τι ειναι αυτο που θα επιστραφει που λες στο α)??? Οι εγγυησεις??

Ποιο "χρεος" θα σβηστει απο το ESM/NSA/FBI κλπ κλπ ή οταν ενεργοποιηθουν τα warrants (ωραιο κι αυτο, θα το κλεψω) Αφου λεφτα δεν δοθηκαν... λεω να μην το πουμε πουθενα και να σφυριζουμε.

Καταλαβαινω οτι ολο το χρηματοπιστωτικο συστημα ειναι "στον αερα" ή σε κατι σκληρους και excel-οφυλλα και αλλαζουν χερια (νομιζω αυτη ειναι και η ουσια του συστηματος, να αλλαζουν χερια) αλλα με αυτα τα "αερινα" εχουμε φαει 3+ χρονια το τ-αβλι του ναυτη.

Σε ολη αυτη δηλαδη την αλλαξοκ#$%λια των 238 δις (αντε εξαιρουντα τα 80-90 ψωροδις του Κωστακη και η πρσφατη ανακεφαλαιοποιηση) δεν μετραει τιποτα αρνητικα στον τελικο ισολογισμο? Ολα καλα, ολα ωραια??

Οι εγγυησεις δηλαδη δεν "μετρανε" πουθενα? Κανεις "γνωστης" δεν εχει βγει να πει το αναποδο?

Το β) δεν το σχολιαζω. Ετσι κι αλλιως εκει θελουν να μας πανε και εκει θα παμε ειτε εχεις ειτε δεν εχεις πουλι και ειτε εχει 99% κατα η ψηφοφορια του λαμπ, ειτε εχει ο μεσος εξαθλιωμενος labitis καταθεσεις, ειτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.