Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Status φίλου στο fb:

...ο ενας για 1677€ χανει το σπιτι του

...ο αλλος με 1 εκ χρεη και ακινητα 800,000€ παει βολτιτσα στο ΣΔΟΕ και φευγει

...ο τριτος κλεινει μια εταιρεια και πλεον διευθυνει την τραπεζα στην οποια χρωσταει

...οι εργαζομενοι θα ειναι ελαστικοι και ως προς τις μερες-τις ωρες εργασιας και θα αμοιβονται με 350€ (κατα τον Μορς της τροικας) και θα απολυονται κατα βουλησην

...οταν η χωρα εχει γινει η χαρα του "επιχειρηματια" γιατι ν'αλλαξει το διδυμακι της εξουσιας ;

...κατα τα αλλα πυκνωνουν οι στρακαστρουκες περι συγκλισης ΧΑ-ΝΔ με σημαιοφορους Βοριδη-Πολυδωρα (εκεινον που μιας μερας προεδρος της Βουλης προλαβε να διορισει την...κορη του !!!)

εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις...

καλημερα λοιπον !!!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] το φέρνω εδώ γιατί νομίζω ταιριάζει καλύτερα.

Αλλά κοίτα να δεις πως μπορώ να αντιστρέψω το όποιο point του post σου. Εγώ λοιπόν ο βολεμένος, δεν ξέρω απο φτώχεια, ανέχεια, δεν κατανοώ την αγωνία των παιδιών του forum που είναι αντιμέτωπα με την ανεργία. Καλά μέχρι εδώ. Αν λοιπόν εγώ είμαι ο λακαμάς της υπόθεσης, τότε όσοι χαίρονται με τον υποτιθέμενο λόξυγγα στις σχέσεις Cosco-Ελλάδας διότι αποδυναμώνει τα επιχείρηματα της ΝΔ, που παρόλο που ξέρουν τι σημαίνει (βιολί να παίζει στο background παρακαλώ) φτώχεια, ανέχεια, ανεργία χαίρονται που δε θα δημιουργηθούν δουλειές τι είναι μου λες;

Επειδή ΠΟΛΛΕΣ φορές έχεις πει κάτι ανάλογο, θα το πω μία φορά μόνο.

"Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρό καλάθι"

Με άλλα λόγια, όλοι είμαστε υπέρ της ανάπτυξης, αλλά είμαστε και πιο σκεπτικιστές*.

Τι να την κάνω εγώ την επενδυσάρα αν θα δίνει ψίχουλα σε όσους πιάσουν δουλειά ή δεν δώσει δουλειά σε Έλληνες; (Βλέπε εργατικό δυναμικό από την Κίνα).

Τι να την κάνω την επενδυσάρα αν είναι καταστροφική για κάτι άλλο;(Βλέπε περιβάλλον, βλέπε υποβάθμιση περιοχής, βλέπε καταστροφή άλλων επιχειρήσεων/καταστημάτων/whatever τριγύρω)

Τι να την κάνω την επενδυσάρα, αν η άδεια/ανάθεση δώθηκε στα γνωστά Ελληνικά λαμόγια, που εμπλέκοντε σε σκάνδαλα, ή που έχουν περίεργα πάρε-δώσε κάτω από το τραπέζι με πολιτικούς;

Τι να την κάνω την επενδυσάρα των 5000 θέσεων εργασίας (φανταστικός αριθμός), όταν προχθές η κυβέρνηση Σαμαρά απέλυσε 4000 ΔΥ και έριξε άλλους τόσους ΙΥ στην ανεργία γιατί δεν έχει κίνηση η αγορά?

Την να την κάνω την επενδυσάρα αν αφορά στην πραγματικότητα ξεπούλημα δημόσιας περιουσίας, τόσο μαμάτοι είναι οι επενδυτές; Δεν θα μπορούσε το κράτος να διαχειριστέι τους πόρους του σωστά ώστε να πάρει όλα τα οφέλη;

Και τέλος, τι να την κάνω την επενδυσάρα, αν το κράτος δεν κερδίζει από αυτήν όσα θα έπρεπε να κερδίζει (Όσα θα κέρδιζε από την ίδια εταιρεία, για την ίδια αναλογικά επένδυση, ένα άλλο κράτος, όπου δεν κυριαρχεί η διαφθορά και η ασυδοσία.)

*Και πως να μην είμαστε βλέπουμε με μισό μάτι τις αποφάσεις μια κυβέρνησης που από το πρώτο λεπτό ξέχασε τις προεκλογικές δεσμευσεις της και που δεν έχει κάνει τίποτα το αξιοσημείωτο και κοινωνικά αποδεκτό από την πλειοψηφία της κοινωνίας μέχρι στιγμής?

Είμαι κατά της συγκεκριμένης κυβέρνησης γιατί θεωρώ ότι εφαρμόζει λάθος πολιτική. Η κυβέρνηση προσπαθεί απεγνωσμένα τον τελευταίο καιρό να πείσει για κάποιο success story, που πιστευω ότι δεν υπάρχει. Οποιαδήποτε είδηση δείχνει ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα λέει το Mega και το SKAI, και δείχνει ότι το success story είναι ψευτικο, για εμένα είναι ένας τρόπος να δείξω ότι η κυβέρνηση είναι γτπ και πρέπει να παραιτηθεί. Για αυτόν τον λόγο χαίρομαι, όχι για αυτούς που είπες.

Γκέγκε?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Τι να την κάνω εγώ την επενδυσάρα αν θα δίνει ψίχουλα σε όσους πιάσουν δουλειά ή δεν δώσει δουλειά σε Έλληνες; (Βλέπε εργατικό δυναμικό από την Κίνα).

Φαντάζομαι ότι θα δώσει μισθούς ανάλογους με αυτούς που ισχύουν τώρα. Δεν ήρθε η μητέρα Τερέζα στην Ελλάδα. Εταιρία για επένδυση ήρθε.

Τι να την κάνω την επενδυσάρα αν είναι καταστροφική για κάτι άλλο;(Βλέπε περιβάλλον, βλέπε υποβάθμιση περιοχής, βλέπε καταστροφή άλλων επιχειρήσεων/καταστημάτων/whatever τριγύρω)

Ενώ ας πούμε αν δεν έρθει η Cosco ο Πειραίας θα χάσει τη γαλάζια του σημαία και ένα μιλλιούνι κορμοράνοι δε θα χρειαστούν να τσιμπήσουν χαρτάκι με έξωση (αλα Βοτανικός, άλλη ζώνη νατούρα απο εκεί τρομάρα σας)

Τι να την κάνω την επενδυσάρα των 5000 θέσεων εργασίας (φανταστικός αριθμός), όταν προχθές η κυβέρνηση Σαμαρά απέλυσε 4000 ΔΥ και έριξε άλλους τόσους ΙΥ στην ανεργία γιατί δεν έχει κίνηση η αγορά?

Μα ΕΙΔΙΚΑ σε αυτή την περίπτωση οι 5000 θέσεις είναι πολύτιμες!!!!

Την να την κάνω την επενδυσάρα αν αφορά στην πραγματικότητα ξεπούλημα δημόσιας περιουσίας, τόσο μαμάτοι είναι οι επενδυτές; Δεν θα μπορούσε το κράτος να διαχειριστέι τους πόρους του σωστά ώστε να πάρει όλα τα οφέλη;

Όπως δείχνουν τα σχεδόν 200 χρόνια της πρόσφατης ιστορίας μας προφανώς και όχι! Κακοδιαχείρηση και εργατοπατέρες μας έφεραν εδώ που μας έφεραν

Και τέλος, τι να την κάνω την επενδυσάρα, αν το κράτος δεν κερδίζει από αυτήν όσα θα έπρεπε να κερδίζει (Όσα θα κέρδιζε από την ίδια εταιρεία, για την ίδια αναλογικά επένδυση, ένα άλλο κράτος, όπου δεν κυριαρχεί η διαφθορά και η ασυδοσία.)

Εδώ να συμφωνήσω. Όταν είσαι σε ανάγκη σε πιάνουν απο τα @@. Νόμος της ζωής.

Είμαι κατά της συγκεκριμένης κυβέρνησης γιατί θεωρώ ότι εφαρμόζει λάθος πολιτική. Η κυβέρνηση προσπαθεί απεγνωσμένα τον τελευταίο καιρό να πείσει για κάποιο success story, που πιστευω ότι δεν υπάρχει. Οποιαδήποτε είδηση δείχνει ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα λέει το Mega και το SKAI, και δείχνει ότι το success story είναι ψευτικο, για εμένα είναι ένας τρόπος να δείξω ότι η κυβέρνηση είναι γτπ και πρέπει να παραιτηθεί. Για αυτόν τον λόγο χαίρομαι, όχι για αυτούς που είπες.

Με αυτό που λες ενισχύεις τη θέση μου περι εθνικής μειοδοσίας. Να στο πω απλά. Αν αντιστραφούν ποτέ οι ρόλοι, εγώ θα χαρώ πραγματικά να βγω ο μαλαξ της υπόθεσης και ο Τσίπρας να καταφέρει να σκίσει το μνημόνιο και παράλληλα να μην πτωχεύσουμε και γυρίσουμε στη δραχμή. Εσύ απο την άλλη χαίρεσαι. Διαφορά νοοτροπίας και κουλτούρας υποθέτω.

Γκέγκε?

Πήρε τηλέφωνο ο Πετρόχειλος. Θέλει την ατάκα του πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Wizard επέτρεψέ μου να διαφωνήσω με το άρθρο που ανέβασες. Δεν είναι σχέδιο των ΗΠΑ όσα συμβαίνουν. Πρόκειται για γελοιότητες και αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που τυγχάνουν τέτοιας δημοσιότητας. Είναι σχέδιο των μεγάλων της Ευρώπης όσα γίνονται από το ξεκίνημα κιόλας. Προετοιμάζουν της Ευρώπη για την κατάργηση του κοινωνικού κράτους και την δρομολόγηση δόλιων ιδιωτικοποιήσεων.

Κανένας σε όλη την Ευρώπη, ούτε καν τα κόμματα της αντιπολίτευσης, δεν τολμούν να πουν στους λαούς ότι το ευρώ ισοδυναμεί με κατάργηση της ανεξάρτητης δημοσιονομικής πολιτικής, των εργασιακών δικαιωμάτων και τον περιορισμό του κράτους ακόμα και σε τομείς όπου είναι βλαπτικός(π.χ. βασικά αγαθά). Είναι η κερκόπορτα για επιβολή φιλελεύθερης ατζέντας.

Με το ευρώ δεν μπορείς να ισοσκελίσεις το ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών με υποτιμήσεις. Άρα μένει ο δρόμος της εσωτερικής υποτίμησης, δηλαδή της φρίκης που ζούμε:

-Ανομοιομορφία στην κατανομή των βαρών(δεν θίγονται όλοι αναλογικά όπως στην υποτίμηση)

-Επιβάρυνση κυρίως όσων καταναλώνουν το μεγαλύτερο μέρος του εισοδήματός τους, που είναι οι πιο ευάλωτοι(μισθωτοί και συνταξιούχοι), γιατί στόχος του κράτους είναι ο περιορισμός των εισαγωγών.

-Εξόφθαλμη επέμβαση του(φιλελεύθερου κατά τα άλλα κράτους) στην αγορά ακινήτων με πρωτοφανείς φόρους.

-Κατάργηση κάθε εργασιακού δικαιώματος, όπως συνέβαινε στη βιομηχανική Αγγλία του 19ου αιώνα, για να προσαρμόζονται γρήγορα οι μισθοί.

-Παρατεταμένη ύφεση μέχρι να προσαρμοστούν οι τιμές(αμοιβές και τιμές αγαθών).

-Αδυναμία προσαρμογής τιμών σε βασικά αγαθά, παρά τις διαβεβαιώσεις των τραγικών φιλελεύθερων οικονομολόγων, λόγω των ολιγοπωλίων(καρτέλ).

-Αδυναμία άσκησης κοινωνικής πολιτικής πέρα από το επίπεδο του "φιλοδωρήματος" στους πένιτες.

Μετά απ'αυτά αναρωτιέται ο colt3003 τί εναλλακτικές υπάρχουν; Με τέτοια ύφεση(χωρίς τέλος), ανεργία, πτώση εισοδημάτων, υφαρπαγή περιουσιών με φορολόγηση ανύπαρκτων εισοδημάτων, αν δεν συμμορφωνόμασταν τί κακό θα μας έβρισκε ρε colt και LL_NEO; Ένα ετοιμόρροπο στα 100τ.μ. θέλει 180 € φόρο με το νέο νομοσχέδιο που ετοιμάζουν. Συν τις νέες μειώσεις στους κατώτατους μισθούς, στις συντάξεις, τις αυξήσεις τιμολογίων, εισητηρίων, κουρέματα και πολλά άλλα.

Εννοείται πως υπάρχουν και οφέλη στο κοινό νόμισμα(διευκόλυνση ενδοκοινοτικού εμπορίου), αλλά τα μειονεκτήματα είναι πολύ ισχυρά για να αντισταθμιστούν. Είτε γίνεται η Ε.Ε. κράτος είτε θα διαλυθεί αργά ή γρήγορα. Η οικονομική θεωρία και πράξη έχουν δείξει ότι το επίπεδο της ολοκλήρωσης είναι θετική συνάρτηση των προβλημάτων που μπορούν να αντιμετωπιστούν. Δεν υπάρχουν όμως ενδείξεις για κοινωνικά ευαίσθητη Ευρώπη. Τα πρότυπα είναι καθαρά νεοφιλελεύθερα και όλα δείχνουν ότι τα επόμενα χρόνια θα είναι όλο και χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απ'αυτά αναρωτιέται ο colt3003 τί εναλλακτικές υπάρχουν; Με τέτοια ύφεση(χωρίς τέλος), ανεργία, πτώση εισοδημάτων, υφαρπαγή περιουσιών με φορολόγηση ανύπαρκτων εισοδημάτων, αν δεν συμμορφωνόμασταν τί κακό θα μας έβρισκε ρε colt και LL_NEO; Ένα ετοιμόρροπο στα 100τ.μ. θέλει 180 € φόρο με το νέο νομοσχέδιο που ετοιμάζουν. Συν τις νέες μειώσεις στους κατώτατους μισθούς, στις συντάξεις, τις αυξήσεις τιμολογίων, εισητηρίων, κουρέματα και πολλά άλλα.

Η ερώτησις για εμένα τουλάχιστον είναι ρητορική. Οι τελευταίες σοβαρές εναλλακτικές για εμένα εξαντλήθηκαν στις 17/06/2012. Ηταν η τελευταία ευκαιρία να παρθεί μια απόφαση, επίπονη ίσως, αλλά θα είχε σαφώς λιγότερες επιπτώσεις απο σήμερα. Σήμερα οποιαδήποτε απόφαση παρθεί, θα φέρει πολύ περισσότερη βία. Αυτή είναι η εκτίμησή μου. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά το μέλλον φέρνει είτε αυτό που περιέγραψες είτε εμφύλιο. Άλλωστε τα ''στρατόπεδα'' έχουν στηθεί ήδη. Μένει μόνο ''το ατύχημα''.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει πει και ο Πατερούλης, "Δεν έχει σημασία ποιος και τι ψηφίζει. Σημασία έχει ποιος μετράει."

Στην εποχή του αυτά. Δεν θα χωνέψω ποτέ πως σχεδόν 3 εκατομμύρια άνθρωποι έγραψαν το μέλλον τους εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Και μονο για αυτό, ότι και να έρθει μας αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κινέζος, το παράσημο και ο παχουλός

Θέτω όμως το ερώτημα τι είναι ηρωική πράξη στις μέρες μας. Είναι πολύπλοκη η απορία μου και δέχεται πολύπλοκη απάντηση.

Ήρωας αυτή τη στιγμή είναι ο μέσος Έλληνας που με φραγκοδίφραγκα πενηνταράκια προσπαθεί να στείλει το παιδί του στο σχολείο, να φάει, να κρατηθεί κοινωνικά και να πληρώσει τους απεχθείς φόρους και το δυσβάστακτο στεγαστικό.

Μην μου πείτε ότι αυτό δεν είναι ηρωισμός; Ε, λοιπόν, αυτόν τον Έλληνα δεν θα τον παρασημοφορήσει κανένας. Υπάρχουν όμως άλλοι που παρασημοφορούνται χωρίς να υπάρχει καμία προϋπόθεση ηρωικής πράξης.

Πέρασε στα ψιλά των εφημερίδων πριν από λίγες μέρες η απονομή ενός παρασήμου σ’ έναν αξιωματούχο της COSCO, το οποίο απένειμε προσωπικά ο κύριος Βαγγέλης Βενιζέλος. Τον γνωρίζω προσωπικά τον κύριο Βενιζέλο και οφείλω να ομολογήσω ότι τις 2 ή 3 φορές που συνφάγαμε στη ζωή μας εκτίμησα πολύ τη λεπτομερειακή του μόρφωση. Ήξερε απίστευτα πράγματα και τα σερβίριζε στο τραπέζι προς επίδειξη των γνώσεων του και τέρψη των συνδαιτυμόνων. Αυτό όμως δεν άλλαζε την ουσία του πράγματος, δηλαδή τη μόρφωση. Αυτός λοιπόν απένειμε ένα παράσημο -πρώτης τάξεως, αν θυμάμαι καλά- τον Μεγαλόσταυρο του Φοίνικα στον Κινέζο αξιωματούχο της COSCO, πράγμα που του δίνει πρόσθετη βαρύτητα. Για να γίνει αυτό συνωμότησε μια ομάδα ανθρώπων. Η Επιτροπή Παρασήμων του Υπουργείου Εξωτερικών ή και Εσωτερικών, ακόμα και ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Στις πιο προσωπικές μου στιγμές χρόνια πριν, όταν ονειρευόμουνα το μέλλον μου σκεπτόμουνα μήπως κάνω μια μεγάλη ηρωική πράξη και με τιμήσει και εμένα το κράτος. Τώρα δεν το θέλω το παράσημό σας ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος Έλληνας, ακόμα και αν σώσουμε την Ελλάδα από το χρέος.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι οι πραγματικοι ηρωες. Τα ποσά που οφείλουν στη ΔΕΠΑ οι ιδιώτες ηλεκτροπαραγωγοί - NEWS247

Χρωστανε λεφτα τα οποια για να μαζευτουν πρεπει να κοπουν συνταξεις δυο φορες.

Link to comment
Share on other sites

Στα 317,8 δισ. ευρώ διαμορφώνεται το δημόσιο χρέος - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr

Ερωτηση, στα ~€250 δισ. δεν ειμασταν οταν μπηκαμε στο ΔΝΤ?

Και κατά πολλούς, πολύ λιγότερα, αφού υποστηρίζουν ότι φούσκωσαν τα νούμερα, ακριβώς για να μπούμε.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που λες ενισχύεις τη θέση μου περι εθνικής μειοδοσίας. Να στο πω απλά. Αν αντιστραφούν ποτέ οι ρόλοι, εγώ θα χαρώ πραγματικά να βγω ο μαλαξ της υπόθεσης και ο Τσίπρας να καταφέρει να σκίσει το μνημόνιο και παράλληλα να μην πτωχεύσουμε και γυρίσουμε στη δραχμή. Εσύ απο την άλλη χαίρεσαι. Διαφορά νοοτροπίας και κουλτούρας υποθέτω.

Στα σοβαρα τωρα... Εστω οτι βγαινει και εστω οτι σκιζει το μνημονιο κλπ κλπ... πιστευεις οτι εσυ και οι ομοιοι σου θα του δωσετε 3+ χρονια για να φερει την ... αναπτυξη...

Λεω συντηρητικα το νουμερο 3... Ειναι απο το Καστελοριζο οσο ειμαστε μνημονιο... μεχρι σημερα που επιτελους ειναι ορατο το φως στο τουνελ (μην πω οτι εχουμε ηδη βγει, εχουν περασει τα δυσκολα κλπ κλπ

Αντε επειδη τοτε ητανε πασοκοι-αλητες και κατεστρεψαν (παλι) την χωρα...

Θα του δωσεις 1 χρονο (οσο εισαστε εσεις πανω δηλαδη) ή θα ξεκινησετε την μιρλα απο την 1η μερα... ??

Απλα το λεω για το ουτοπικο (μην πω ψευτοκουλτουρε, εμεις οι γαλαζιοι προωθουμε τον διαλογο και ειμαστε ανοικτοι κλπ κλπ) της φρασης σου "θα χαρω να βγει ο Αλεξ... κλπ κλπ"

Εκτος αν εννοεις θα χαρεις "να βγει ο Αλεξ, μεσα σε κανα 3ωρο να σκισει το μνημονιο, σε 1-2 μερες μαξ να εχουμε γυρισει στην δραχμη και στην βδομαδα πανω να ειμαστε ηδη σε προ-2000 επιπεδα."

Πιστευω το παραπανω ειναι ενα ρεαλιστικο timetable ωστε να προλαβει και να μην αρχισουν ολοι να λενε κωλοτουμπα τον Ερνεστο Αλεξη :p

Και παλι ακομα κι ετσι νομιζω οτι την εβδομαδα δεν θα την βγαλει... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρα τωρα... Εστω οτι βγαινει και εστω οτι σκιζει το μνημονιο κλπ κλπ... πιστευεις οτι εσυ και οι ομοιοι σου θα του δωσετε 3+ χρονια για να φερει την ... αναπτυξη...

Λεω συντηρητικα το νουμερο 3... Ειναι απο το Καστελοριζο οσο ειμαστε μνημονιο... μεχρι σημερα που επιτελους ειναι ορατο το φως στο τουνελ (μην πω οτι εχουμε ηδη βγει, εχουν περασει τα δυσκολα κλπ κλπ

Αντε επειδη τοτε ητανε πασοκοι-αλητες και κατεστρεψαν (παλι) την χωρα...

Θα του δωσεις 1 χρονο (οσο εισαστε εσεις πανω δηλαδη) ή θα ξεκινησετε την μιρλα απο την 1η μερα... ??

Απλα το λεω για το ουτοπικο (μην πω ψευτοκουλτουρε, εμεις οι γαλαζιοι προωθουμε τον διαλογο και ειμαστε ανοικτοι κλπ κλπ) της φρασης σου "θα χαρω να βγει ο Αλεξ... κλπ κλπ"

Εκτος αν εννοεις θα χαρεις "να βγει ο Αλεξ, μεσα σε κανα 3ωρο να σκισει το μνημονιο, σε 1-2 μερες μαξ να εχουμε γυρισει στην δραχμη και στην βδομαδα πανω να ειμαστε ηδη σε προ-2000 επιπεδα."

Πιστευω το παραπανω ειναι ενα ρεαλιστικο timetable ωστε να προλαβει και να μην αρχισουν ολοι να λενε κωλοτουμπα τον Ερνεστο Αλεξη :p

Και παλι ακομα κι ετσι νομιζω οτι την εβδομαδα δεν θα την βγαλει... :hehe:

Να στο πω απλα; Ναι κατάργηση ΜΕΡΩΝ του Μνημονίου ΧΩΡΙΣ στάση πληρωμών είναι το καλυτερο δυνατό σενάριο για την Ελλάδα. Ξεκάθαρη η κουβέντα μου;

Είναι εφικτό ένα τέτοιο σενάριο; Κατα τη δική μου άποψη όχι.

Αν λοιπόν έρθει ο Τσιπρας, επαναφέρει τους μισθούς και τις συντάξεις στα προ της κρίσης επίπεδα και οι Τροικανοι δε τσινισουν τότε ούτε κάτι θα χω για να φωνάζω και απεναντίας ναι θα χαίρομαι που αποδεικτηκα λάθος.

Αν απο την αλλη έρθει, αρχίσει τις παλικάριες και εισπραξει παυλοταταρα ζεστά και διακοπεί η απαραίτητη χρηματοδότηση με οτι αυτο συνεπάγεται προφανώς ο δεξιός ο κεντρωος και ο αριστερός θα διαμαρτυρηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο χρονο θα του δωσεις πριν αρχισεις να γκρινιαζεις?

Εγω αυτο ρωτησα οχι το με τι θα ηθελες να κανει και με τι εισαι χαρουμενος ΑΝ το κανει....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.