Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μα τι καλες που ειναι αυτες οι τραπεζες....

Δυο ερωτησουλες.

Αν κατάλαβα καλα πιστεύεις ότι παίρνουν πολλά.

Αρα φαντάζομαι ότι ξέρεις ποιος είναι ο ρόλος του structurer και του dealer manager?

Επίσης απο περιέργεια μήπως ξέρεις ποσά φράγκα θα πληρώσεις σε μια τράπεζα ή ΑΧΕ ή ΕΛΔΕ αν πας να αγοράζεις μετοχές ή ομόλογα;

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι η τσεπη μου δεν εχει μια πλεον και θεωρω προκλητικο να δινονται τετοια ποσα σε μαγαζια τυπου "Morgan Stanley".

Μην μου αραδιασεις τεχνικους ορους για να με πεισεις οπως κανεις συνηθως. Χαμενος χρονος.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι η τσεπη μου δεν εχει μια πλεον και θεωρω προκλητικο να δινονται τετοια ποσα σε μαγαζια τυπου "Morgan Stanley".

Μην μου αραδιασεις τεχνικους ορους για να με πεισεις οπως κανεις συνηθως. Χαμενος χρονος.

Έχεις δίκιο. Ο πιτσαδορος δεν έπρεπε να δεχτεί να κάνει το bond buy back επειδη ο kadmos δεν έχει μια.

Link to comment
Share on other sites

Μην μου αραδιασεις τεχνικους ορους για να με πεισεις οπως κανεις συνηθως. Χαμενος χρονος.

Ενώ το x.blogspot.gr παρέχει έγκυρη ενημέρωση, το δεχόμαστε και το διαδίδουμε απλόχερα.

Αν θέλει ο κόσμος να πειστεί, θα βρει πατήματα παντού.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνοφρένεια (ον δε νετ) - Φράσεις που έφυγαν νωρίς? [6-12-2012]

Είναι φράσεις που μέχρι πριν τρία χρόνια, τις χρησιμοποιούσαμε πολύ συχνά , για να περιγράψουμε εικόνες και καταστάσεις της καθημερινότητάς μας. Σήμερα έχουν εξαφανιστεί από το φρασεολόγιό μας, λίγο πριν εξαφανιστούμε και εμείς. Ο κατάλογος που ακολουθεί μπορεί άνετα να εμπλουτιστεί, από την πλούσια εμπειρία του καθενός. Εικόνες και καταστάσεις που έπαψαν να υπάρχουν, φράσεις που απέδρασαν από τις συζητήσεις μας.

Που να βρεις τέτοια ώρα ταξί.

Με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα και μου είπαν ότι εγκρίθηκε το δάνειο σπιτιού.

Σήμερα ο προϊστάμενος μου ανακοίνωσε αύξηση μισθού.

Ήμουνα για ψώνια στα μαγαζιά.

Φούλαρα το ρεζερβουάρ του αυτοκινήτου.

Γέμισα την δεξαμενή πετρέλαιο για όλο τον χειμώνα.

Σήμερα στην δουλειά μας έδωσαν το ετήσιο μπόνους.

Μου ήρθε το εκκαθαριστικό της εφορίας. Έχω επιστροφή.

Βρήκα δουλειά!

Το ΜΕΓΚΑ είναι το πιο έγκυρο κανάλι!

Προτιμήσαμε να πάρουμε σπίτι με δάνειο. Οι δόσεις πια είναι σαν ενοίκιο.

Άνοιξα λογαριασμό καταθέσεων, στην τράπεζα.

Ευτυχώς στην Αθήνα δεν έχουμε άστεγους, όπως έχουν οι άλλες ευρωπαϊκές πόλεις.

Άσε, κερνάω εγώ σήμερα.

Αν κόψεις λεφτά από τον έλληνα θα ξεσηκωθεί. Κανείς δεν θα το τολμήσει να του περικόψει μισθό και επιδόματα, γιατί θα γίνει χαμός. Είναι ατίθασος ο έλληνας. Και υπερήφανος.

Έγραψα το παιδί στο ιδιωτικό σχολείο, στο φροντιστήριο, στα αγγλικά και το χορό.

Έχω πάντα φυλαγμένα στο σπίτι δυο τρείς χιλιάδες ευρώ, για μια άμεση ανάγκη.

Καλές δουλειές! (σε εγκαίνια μαγαζιού).

Πάω κάθε μέρα στη δουλειά με το αυτοκίνητο. (δύο στα δύο)

Τι να το κάνω το ποδήλατο;

Μα δεν βλέπεις ότι το γάλα έχει λήξει. Πέτα το μην πάθουμε τίποτα.

Τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου; (σε ανυποψίαστα παιδάκια)

Σου έχω αφήσει λεφτά για να πληρώσεις το ΤΕΒΕ.

Πετάξου ως το φαρμακείο για να πάρεις το φάρμακο που πρέπει.

Με καλύπτει η συλλογική σύμβαση εργασίας.

Θα λείψουμε για τριήμερο.

Ήμουνα σε συναυλία της Δήμητρας Γαλάνη. Ήταν πολλοί επώνυμοι εκεί. Είδαμε και τον Μανώλη Καψή.

Χαθήκαμε τι έγινε; Έχω πολύ δουλειά τις τελευταίες μέρες. Πνίγομαι.

Απολύθηκε, αλλά τουλάχιστον, μετά από τόσα χρόνια, πήρε καλή αποζημίωση.

Ο Κουβέλης είναι σοβαρός πολιτικός.

Τι να πουν και οι Ισπανοί με 20% ανεργία;

Βρήκε και δεύτερη δουλειά για συμπλήρωμα. (για τον νιόπαντρο ανιψιό)

Σε δύο χρόνια βγαίνω στην σύνταξη. (λόγια ενός αφελούς 62χρονου)

Ε δεν είμαστε όλοι αριστεροί, σαν και εσάς κύριε Ψαριανέ! (φράση από τηλεοπτικό πάνελ).

Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη. (Η ειρωνεία εδώ και για την πολλή δουλειά αλλά και για τον αφέντη)

Τέλος,

Οι έλληνες δεν είναι ρατσιστές. Ούτε φασίστες.

Και…

…Είστε τυχεροί παιδί μου, που δεν ζήσατε πείνα και κατοχή…

(το κείμενο αυτό δημοσιεύτηκε στο 11ο τεύχος του Unfollow)

Θύμιος Κ.

sad but true ....

Link to comment
Share on other sites

Προίκα 232 εκατομμυρίων ευρώ στον μνηστήρα της ΕΥΔΑΠ - NEWS247

μη σας μπαίνουν υποψίες. Όλα για το καλό της χώρας γίνονται. Μην έχετε αυτό μέσα σας.

Αντώνη προχώρα, αποτελείωσέ τα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησουλες.

Αν κατάλαβα καλα πιστεύεις ότι παίρνουν πολλά.

Αρα φαντάζομαι ότι ξέρεις ποιος είναι ο ρόλος του structurer και του dealer manager?

Επίσης απο περιέργεια μήπως ξέρεις ποσά φράγκα θα πληρώσεις σε μια τράπεζα ή ΑΧΕ ή ΕΛΔΕ αν πας να αγοράζεις μετοχές ή ομόλογα;

Αν καταλαβα κι εγω καλα εσυ, που τα ξερεις ολα αυτα τα "fancy terminology" καλυτερα απο μενα, πιστευεις οτι η παγκοσμια κατασταση (οικονομικη κριση) εγινε ετσι επειδη οι τραπεζες δεν βγαζουν αρκετα λεφτα οποτε δεν νομιζω οτι εχουμε κατι αλλο να πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα κι εγω καλα εσυ, που τα ξερεις ολα αυτα τα "fancy terminology" καλυτερα απο μενα, πιστευεις οτι η παγκοσμια κατασταση (οικονομικη κριση) εγινε ετσι επειδη οι τραπεζες δεν βγαζουν αρκετα λεφτα οποτε δεν νομιζω οτι εχουμε κατι αλλο να πουμε.

Οοοοοχι δεν είπα ποτε κάτι τέτοιο. Αυτο που προσπαθώ να πω είναι πολύ απλό.

Αυτή είναι η ταρίφα για αυτές τις υπηρεσίες. Η να στο πω αλλιώς. 100,000 ευρώ για ένα σπορ αμάξι είναι παρά πολλά για τον μέσο άνθρωπο. Ομως 100,000 η και παραπάνω μοιάζει λογική τιμή για ένα λεωφορείο η ένα φορτηγό.

Μακάρι να είχε ο ΟΔΔΗΧ παρέδωσε με τα hedge funds άμα τον κόσμο και να μη χρειαζόταν ούτε structurer ούτε dealer ούτε τίποτα. Αλλα δυστυχώς χρειάζεσαι το μεγαλύτερο GGB desk στον κόσμο προκειμένου να φέρεις είς πέρας αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε σαλιο για φαρμακα, δεν εχουμε λεφτα για συνταξεις, δεν εχουμε λεφτα για κρατος, δεν εχουμε λεφτα -ακουσον ακουσον- ακομα και για την... Eurovision 2013, αλλα λεφτα (μπολικα) για αγορα "παροχης υπηρεσιων" (και οχι για αγορα φορτηγου/εξοπλισμου) απο εταιριες με μεγαλο GGB, NBA, MVP, CIA εχουμε μπολικα...

Προφανως υπαρχει χαωδης διαφορα προτεραιοτητων.

Θυμηθηκα κι αλλο ενα urban legend απο κανα υποπτο blogspot αμφιβολου αξιοπιστιας για μια αλλη τρελλη αγορα "παροχης υπηρεσιων" απο GS που εκαμαμεν αρχες το 2000 με τον Κινεζο και τον Προβο. Ακομα την πλερωνουμε.

υ.γ. Εντελως φιλικα, μην χασεις χρονο να γραψεις 1-2 γραμμες γιατι αυτη η υπηρεσια που μας προσφερεται ειναι ζωτικης σημασιας για την Ελλαδιτσα μας και ποσο χρειαζομαστε την συγκεκριμενη "ανασα" μηπως και γλυτωσουμε την ... ατακτη χρεοκοπια ή κι εγω δεν ξερω τι. Καλυτερα (για τον χρονο σου) να πας για wow.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε σαλιο για φαρμακα, δεν εχουμε λεφτα για συνταξεις, δεν εχουμε λεφτα για κρατος, δεν εχουμε λεφτα -ακουσον ακουσον- ακομα και για την... Eurovision 2013, αλλα λεφτα (μπολικα) για αγορα "παροχης υπηρεσιων" (και οχι για αγορα φορτηγου/εξοπλισμου) απο εταιριες με μεγαλο GGB, NBA, MVP, CIA εχουμε μπολικα...

Προφανως υπαρχει χαωδης διαφορα προτεραιοτητων.

Θυμηθηκα κι αλλο ενα urban legend απο κανα υποπτο blogspot αμφιβολου αξιοπιστιας για μια αλλη τρελλη αγορα "παροχης υπηρεσιων" απο GS που εκαμαμεν αρχες το 2000 με τον Κινεζο και τον Προβο. Ακομα την πλερωνουμε.

υ.γ. Εντελως φιλικα, μην χασεις χρονο να γραψεις 1-2 γραμμες γιατι αυτη η υπηρεσια που μας προσφερεται ειναι ζωτικης σημασιας για την Ελλαδιτσα μας και ποσο χρειαζομαστε την συγκεκριμενη "ανασα" μηπως και γλυτωσουμε την ... ατακτη χρεοκοπια ή κι εγω δεν ξερω τι. Καλυτερα (για τον χρονο σου) να πας για wow.

Μπααααα δεν πρόκειται να έγραφα κάτι. Πως να μιλησεις άλλωστε ένα 6χρονο που έχει βουλωσει τα αυτιά του και λέει δεν ακούω δεν ακούω λαλαλαλαλα;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] φιλε μου καλέ καλέ μου φίλε μας έχεις πρήξει στην μπουρδολογία πασπαλίζοντας με ζαχαρίτσα (επιστημονικολογείς χωρίς ουσία για να στο πω απλά). Υπερασπίζεσαι το σύστημα, τις λαλακίες του οποίου δεν τις λούζονται με ultrex οι υπαίτιοι αλλά ο απλός κόσμος που δεν συμμετέχει και δεν εστερνίζεται την εφαρμοζόμενη πολιτική. Λυπάμαι που σκέπτεσαι έτσι...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

ισχύει αυτό που γράφει εδώ ο ποιητής;

"Με μεγάλη χαρά παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες την ρεαλιστική στροφή του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Άρχισε να μιλά πλέον για ιδιωτικές επενδύσεις και σταμάτησε να αναφέρει τα περί μονομερούς καταγγελίας και άλλων ηχηρών αλλά «κούφιων» διαπραγματευτικών χαρτιών...

Ο περιορισμός των σταλινικών συνιστωσών και της ανεδαφικής δραχμικής ρητορείας του «Αριστερού Ρεύματος» στην πρόσφατη συνδιάσκεψη φαίνεται πως του έχει λύσει τα χέρια."

plz confirm...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5271]sstav[/MENTION]

Κανε μια καλη και πες μου που είναι η επιστημονολογια στο quote μου.

Λέω αυτο που πιστεύω. Αν αυτο που λέω δε σου αρέσει και ως εκ τούτου τα θεωρείς μπουρδολογια στον φουτσο μου λουλούδια και γύρω γύρω μέλισσες.

Είπα ότι μακάρι να μπορούσε μόνος του ο ΟΔΔΗΧ να έφερνε είς πέρας την όλη διαδικασία. Απλα δε γίνεται. Πρέπει να έχεις ανθρώπους που α) να ξέρουν ποιος που και ποσά ομόλογα έχει και β) να κάτσεις κάτω να τους μιλήσεις. Αν εσύ ή ο οποιοσδήποτε άλλος φωτεινός σκατογνωστης νομίζει ότι μπορεί να το κάνει καλύτερα και φτηνοτερα Νίκης 5 στο ψηλό κτίριο γωνία Ερμού (πισω απο το μαγαζί της Nike) είναι το γραφείο του Στουρναρα. Πανε κανε pitch και ψηστονα.

Οοοοοχι δεν είπα ποτε κάτι τέτοιο. Αυτο που προσπαθώ να πω είναι πολύ απλό.

Αυτή είναι η ταρίφα για αυτές τις υπηρεσίες. Η να στο πω αλλιώς. 100,000 ευρώ για ένα σπορ αμάξι είναι παρά πολλά για τον μέσο άνθρωπο. Ομως 100,000 η και παραπάνω μοιάζει λογική τιμή για ένα λεωφορείο η ένα φορτηγό.

Μακάρι να είχε ο ΟΔΔΗΧ παρέδωσε με τα hedge funds άμα τον κόσμο και να μη χρειαζόταν ούτε structurer ούτε dealer ούτε τίποτα. Αλλα δυστυχώς χρειάζεσαι το μεγαλύτερο GGB desk στον κόσμο προκειμένου να φέρεις είς πέρας αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

O structurer για πιο ακριβώς κομματι της διαδικασίας επαναγοράς ομολόγων χρειάζεται; Για τον dealer οκ χρειάζεται.

Γιατι καλές οι @@ριες, αλλα εσυ το έκανες λάστιχο.

Επίσης, αφου κάνεις επιλεκτικο κουρεμα, γιατι δεν το κανεις σωστά; Κυριοι δίνω τόσα, οποιος θελει (εκτος τραπεζων και ταμειων που τους τον φοράω yet again και οι τραπεζες θα τα παρουν πισω με την δοση, τα ταμεια go f yourselfs) ερχεται. Ηδη σε εχουν σε επιλεκτικη χρεοκοπεια στα ratings. Τι χειροτερο θα σου συμβει αμα πηδηξεις λιγο και τα hedge funds?

καλημέρα,

ισχύει αυτό που γράφει εδώ ο ποιητής;

"Με μεγάλη χαρά παρακολουθώ τις τελευταίες μέρες την ρεαλιστική στροφή του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Άρχισε να μιλά πλέον για ιδιωτικές επενδύσεις και σταμάτησε να αναφέρει τα περί μονομερούς καταγγελίας και άλλων ηχηρών αλλά «κούφιων» διαπραγματευτικών χαρτιών...

Ο περιορισμός των σταλινικών συνιστωσών και της ανεδαφικής δραχμικής ρητορείας του «Αριστερού Ρεύματος» στην πρόσφατη συνδιάσκεψη φαίνεται πως του έχει λύσει τα χέρια."

plz confirm...

Nope.

Και στην τελικη δεν σε νοιαζει αν ισχυει ή οχι. Αφου σου αρεσει η ιδιωτικη πρωτοβουλια, η ελαχιστοποιηση του κρατους και γενικα το νεοφιφλελευθερο οικονομικο μοντελο, θα πρεπει να εισαι και fan την ταχειας κινησης ανθρωπινου δυναμικου. Κοινως αν βγει ο Τσιπρας και η παρεα του και τα κανουν Σοβιετ, πας στην Γερμανια/Αγγλια/Αμερικη/whatevah να βρεις την τυχη σου.

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Nope.

Και στην τελικη δεν σε νοιαζει αν ισχυει ή οχι. Αφου σου αρεσει η ιδιωτικη πρωτοβουλια, η ελαχιστοποιηση του κρατους και γενικα το νεοφιφλελευθερο οικονομικο μοντελο, θα πρεπει να εισαι και fan την ταχειας κινησης ανθρωπινου δυναμικου. Κοινως αν βγει ο Τσιπρας και η παρεα του και τα κανουν Σοβιετ, πας στην Γερμανια/Αγγλια/Αμερικη/whatevah να βρεις την τυχη σου.

δεν καταλαβαίνω το νεοφιλελεύθερο...Φιλελεύθερο σκέτο. Κοίτα, και εγώ πιστεύω ότι άμα βγει ο Τσίπρας θα συνεχιστεί το έργο του ΠΑΣΟΚ του 1981 και θα εφαρμόσει πολιτικές σοβιετίας κλπ κλπ. Αν όμως ακολουθήσει μια φιλοευρωπαική πολιτική όπως λένε ότι κάνει στροφή ίσως τα πράγματα είναι λιγότερο δυσοίωνα.

Το έχω πει ότι άμα βγει ΣΥΡΙΖΑ 1ο και η Χ.Α. 2η, έχω σηκωθεί και φύγει με την πρώτη ευκαιρία, ειδικά αν προχωρήσει σε πολιτικές όπως μονομέρη καταγγελία κλπ κλπ.

Δεν θα φύγω γιατί γουστάρω φιλελευθερισμό κλπ. Αλλά δεν θα γουστάρω το χάος που θα επικρατεί εδώ...Ακόμα και στην Κίνα δηλαδή καλύτερα θα είναι από δω...

edit: και ψάχτηκα λίγο παραπάνω για την έννοια του φιλελευθερισμού γιατί όλο μου τσαμπουνάτε πέρι νεο-φιλελευθερισμού. Υπάρχουν ας το πούμε πολλές παραλλαγές αυτού.

http://en.wikipedia.org/wiki/Liberalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Social_liberalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Classical_liberalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Neoliberalism

δεν μαρέσουν αυτά που γράφονται πέρι neoliberalism, και εξηγούμε παρακάτω με δύο παραδείγματα

Neoliberalism refers to economic liberalizations, free trade and open markets, privatization, deregulation, and enhancing the role of the private sector in modern society. Today the term is mostly used as a general condemnation of policies that deregulate and enhance the role of the private sector.

Ποτέ δεν έχω πει ότι πρέπει να γίνει το απόλυτο deregulation. Το κράτος πρέπει να έχει κανόνες και να φροντίζει να τηρούνται...

A reaction against social liberalism in the late twentieth century, often called neoliberalism, led to monetarist economic policies and a reduction in government provision of services. However, this reaction did not result in a return to classical liberalism, as governments continued to provide social services and retained control over economic policy.[10] The term "social liberalism" is often used interchangeably with "modern liberalism".

Δεν θα μου άρεσε να μην υπήρχε ΔΩΡΕΑΝ παιδεία και υγεία για όλους. Μπορεί να έχω πει για ιδιωτικοποίηση των σχολείων. Αλλά έχω πει ότι το κράτος πρέπει να πληρώνει για την παιδεία δίνοντας κουπόνια στους πολίτες.

Τέσπα όποιος θέλει τα διαβάζει και κρίνει ανάλογα...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω το νεοφιλελεύθερο...Φιλελεύθερο σκέτο. Κοίτα, και εγώ πιστεύω ότι άμα βγει ο Τσίπρας θα συνεχιστεί το έργο του ΠΑΣΟΚ του 1981 και θα εφαρμόσει πολιτικές σοβιετίας κλπ κλπ. Αν όμως ακολουθήσει μια φιλοευρωπαική πολιτική όπως λένε ότι κάνει στροφή ίσως τα πράγματα είναι λιγότερο δυσοίωνα.

Το έχω πει ότι άμα βγει ΣΥΡΙΖΑ 1ο και η Χ.Α. 2η, έχω σηκωθεί και φύγει με την πρώτη ευκαιρία, ειδικά αν προχωρήσει σε πολιτικές όπως μονομέρη καταγγελία κλπ κλπ.

Δεν θα φύγω γιατί γουστάρω φιλελευθερισμό κλπ. Αλλά δεν θα γουστάρω το χάος που θα επικρατεί εδώ...Ακόμα και στην Κίνα δηλαδή καλύτερα θα είναι από δω...

Γιατι εισαι τοσο πεπεισμενος οτι ο Τσιπρας θα ακολουθησει την πολιτικη ΠΑΣΟΚ;

Το οτι παιρνουν οι τράπεζες τα σπιτια και οχι το ΚΟΜΜΑ ποια διαφορα εχει;

Γιατι βλέπεις την μονομερη καταγγελία και την μετέπειτα διαπραγματευση (για την οποια δεν μιλαει κανενας) τοσο κακη;

Γιατι πιστευεις οτι θα μπει τάξη αν εφαρμοστει το "Ιδιωτικη πρωτοβουλια Uber Alles" σκεπτικο;

Τί σε κανει να πιστευεις οτι η Ιδιωτικη ΔΕΗ θα ειναι καλυτερη απο την δημόσια; Η Δημόσια κατεβαζει διακοπτες με το ετσι θελω, η Ιδιωτικη θα επικαλειται ελειψη παραγωγής (με το ιδιο αποτελεσμα) γιατι δεν θα εγκρινονται τα αυξημενα τιμολογια.

Τί σε κανεια να πιστευει οτι η Ιδιωτικη Πανεπιστημιακη Εκπαίδευση δεν θα στηρίζεται αποκλειστικα στο λάδωμα για να δινει πτυχια;

Δες λιγο περα απο την πασπαλισμένη με εξαισια γαρνιτουρα τουρτα του νεοφιλελευθερισμου. Εχει σκατο για παντεσπανι μεσα.

Edit: Το deregulation δεν γινεται αυτην την στιγμη στα εργασιακα; Δεν γινεται στην υγεια; Οχι ευθέως αλλα εμμεσα. Δεν σου λεει πληρωσε για να εχεις φάρμακα, αλλα δεν πληρώνει ο ΕΟΠΥΥ, με αποτελεσμα να μην δινουν φάρμακα οι φαρμακοποιοι. Στην τελικη το ιδιο αποτελεσμα δεν εχει;

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.