Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

αυτή είναι η λύση που προτείνει μέλος του ΣΥΡΙΖΑ αν δεν περάσουν τα μέτρα...

Δ. Στρατούλης: Μονομερής διαγραφή χρέους αν δεν περάσουν τα μέτρα - Capital.gr

με μια λέξη να χρεοκοπήσουμε...για αυτό λέω και παραπάνω

συγγνώμη αλλά αυτή τη πολιτική απλά την θεωρώ απλά ανεύθυνη και επικίνδυνη...

Oπότε η πολιτική του "ζεις με 300 ευρώ, φορολογώ και τον αέρα που αναπνέεις και σε κάνω τον νέο Λευκό Κινέζο" φαντάζει αρκετά δελεαστικότερη ε??

Παράλογοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

έχω πει την άποψη μου για τους φόρους και οποιαδήποτε μέτρα που έχουν πάρει οι εκάστοτε κυβερνήσεις...

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις εσύ και ο Στρατούλης ότι αν κάνουμε μονομερής διαγραφή απλά πέφτουμε στον γκρεμό και είναι και επιλογή μας... Προτιμώ να κρατηθώ με νύχια και δόντια παρά να πέσω. Οι συνέπειες θα είναι απλά τρισχειρότερες από το να επιλέξουμε να αλλάξουμε και να διορθώσουμε το κράτος μας που πονάει επίσης αλλά έχει καλύτερη προοπτική.

Μη μου ξανααπαντήσεις με ειρωνεία σε παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η λύση που προτείνει μέλος του ΣΥΡΙΖΑ αν δεν περάσουν τα μέτρα...

Δ. Στρατούλης: Μονομερής διαγραφή χρέους αν δεν περάσουν τα μέτρα - Capital.gr

με μια λέξη να χρεοκοπήσουμε...για αυτό λέω και παραπάνω

συγγνώμη αλλά αυτή τη πολιτική απλά την θεωρώ απλά ανεύθυνη και επικίνδυνη...

Ενώ τώρα ακολουθούμε υπευθυνη και ακίνδυνη πολιτική?

(Ρητορική ερώτηση, νομίζω ξέρω την απάντηση σου)

Α! Χρεοκοπημένοι είμαστε ήδη, απλά, με τα δάνεια πάνω στα δάνεια και την δόση πάνω στην δόση καθυστερούμε (και ενδυναμώνουμε) το αναπόφεκτο αυτής της πολιτικής.

Πήρανε μέτρα 1 φορά, 2 φορές, 3 φορές.. Μέτρα για τον ορθολογισμό τους Κράτους πήρανε? @@ Για την καταπολέμηση της διαφθοράς? @@ Για την την φοροδιαφυγή? ΝΑΙ Συλλάβανε αυτόν που έβγαλε την λίστα που έχασαν. Και στους φοροκλέφτες κάνουν χάρες και εφαρμόσουν ότι πιο αργό νόμο υπάρχει.

ΕΔΙΤ:

να επιλέξουμε να αλλάξουμε και να διορθώσουμε το κράτος μας που πονάει

ω ναι να αλλάξουμε.. καμιά ιδέα? ΠΑΣΟΚ-ΝΔ μας τελοίωσαν, ίδιοι είναι δεν ήταν αλλαγή.

Μήπως επιμένεις στον κύριο "Θέλουμε άλλο μνημόνιο , βασικά το ίδιο μνημόνιο, απλά να κάνουμε όσα λέει και όχι τα μισά, Α!!! κάτσε, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ 200.000 Δ.Υ" τον κύριο "1.5%+1.5%" για να μπούμε στην Βουλή? Τον κύριο πρώην ΝΔ?

Η συνταγή που απέτυχε, δεν ήταν το μνημόνιο επειδή δεν ακολουθήθηκε, η συνταγή (που πέτυχε) ήταν "Βγάλε τους το λάδι μέχρι να λυγίσουν για να αγοράσουμε φθηνά"

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

αν νομίζεις ότι θα σου πω ότι η πολιτική που ακολουθείτε από το 2009 και έπειτα είναι υπεύθυνη και ακίνδυνη είσαι γελασμένος...Ξέρεις πολύ καλά τι ήθελα να είχε γίνει με γοργές κινήσεις και χωρίς μα μου...

Χρεοκοπημένοι είμαστε αλλά δεν θέλω να το επισημοποιήσουμε κιόλας με μονομερή διαγραφή έτσι για να κάνουμε τους νταήδες, και να ψάχνουμε για φαγητό στα σκουπίδια ή στο ντουλάπι του γείτονα που παράνομα θα έχουμε ανοίξει.. Αυτό πιστεύω ότι θα γίνει.. ΑΝ τώρα δεν περάσουν και ΑΝ ο ΣΥΡΙΖΑ βγει κυβέρνηση μετά...θα τα δούμε... Αφήστε ειρωνείες και επιθέσεις επειδή πιστεύω κάτι αντίθετο και περιμένετε να δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ από το 1821 μέχρι σήμερα δε βλέπεις ανάμειξη ξένων δυνάμεων στην Ελλάδα, ε; Το Αγγλικό κόμμα, το Γαλλικό κόμμα και το Ρώσικο κόμμα προήλθαν από παρθενογέννηση ή ήταν η αμοιβή των ξένων δυνάμεων για το Ναυαρίνο; Το 1922, οι ίδιες ξένες δυνάμεις δεν αποφάσισαν τα σύνορά μας; Το 1945 πάλι για ποιούς σφαχτήκαμε; Το ΚΚΕ μέχρι το 1989 από που χρηματοδοτόταν; Οι άλλοι;

Όχι, Γιάννη την Επαναστάση του 1821 την χάσαμε και μας την κέρδισαν άλλοι και από τότε είμαστε προτεκτοράτο.

ΟΚ, ίδια ερώτηση και σε σένα. Θα ήσουν καλύτερα αν ήσουν στην θέση των Κούρδων με δεδομένο ότι θα ήσουν(?)* και χριστιανός;

* Το ερωτηματικό δεν το έχω βάλει για να αφήσω ανοιχτή την περίπτωση να ήσουν άθεος. Δεν νομίζω ότι το άθεος με το χριστιανός έχουν διαφορά σε μια χώρα σαν την Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

αν νομίζεις ότι θα σου πω ότι η πολιτική που ακολουθείτε από το 2009 και έπειτα είναι υπεύθυνη και ακίνδυνη είσαι γελασμένος...

Δεν ήμουν γελασμένος, απλά λες για αλλαγή, όταν και αυτό έγινε πρόσφατα, κιαι αυτό που θες, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΗ.

Link to comment
Share on other sites

Η επανάσταση απέτυχε να μας απελευθερώσει. Αυτό που πέτυχε είναι να μας ρίξει σε άλλο κηδεμόνα. Σαφώς και οι Ευρωπαίοι είναι καλύτεροι από τους Τούρκους, δε το συζητάω. Αλλά δεν είμαστε αυτόνομοι. Αυτό λέει ο Γιάγκος και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Η επανάσταση απέτυχε να μας απελευθερώσει. Αυτό που πέτυχε είναι να μας ρίξει σε άλλο κηδεμόνα. Σαφώς και οι Ευρωπαίοι είναι καλύτεροι από τους Τούρκους, δε το συζητάω. Αλλά δεν είμαστε αυτόνομοι. Αυτό λέει ο Γιάγκος και εγώ.

Ναι ρε παιδιά αυτό λέτε, αλλά υπερβάλετε στο "απέτυχε" στον βαθμό που είστε κατά την γνώμη μου εντελώς λάθος. Και η πίτα ολόκληρη και το σκυλί χορτάτο; Δεν απέτυχε καθόλου. Σήμερα τον κηδεμόνα δεν τον γλυτώνεις όταν είσαι μια μικρή χώρα σε στρατηγικό σημείο περικυκλωμένη από καλούς γείτονες που δεν θα τους χάλαγε και πολύ αν εξαφανιζόσουν από τον χάρτη. Δεν μπορείς να είσαι 1,50 μέτρα ύψος και να τον έχεις 3 μέτρα μήκος πως να το πω; Το ότι έχουμε εορτασμούς την 25 Μαρτίου για μια αποτυχημένη για σας επανάσταση, αντί στις 24 Απριλίου ημέρα μνήμης για μια αντίστοιχη και ίσως χειρότερη ημέρα γενοκτονίας όπως οι Αρμένιοι, για μένα είναι επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] μόλις είδα το edit σου....

απλά θα πω ότι για να συνεχίσει το κράτος να πληρώνει συντάξεις, μισθούς, εργολάβους και λοιπά έξοδα πρέπει από κάπου να βρει λεφτά... Λεφτά όπως έλεγε ο βλαξ (ΓΑΠ) τελικά δεν υπάρχουν...και δεν υπάρχουν ούτε από Ρωσσίες ούτε από Κίνες ούτε από πουθενά. Το να πεις θα σταματήσω να πληρώνω τα δάνεια που απλά θα οδηγήσει σε καταστροφή από την οποία ΔΥΣΚΟΛΑ θα επανέλθουμε γιατί (αφού λέτε περί Αργεντινής) δεν έχουμε τα πλεονεκτήματα της Αργεντινής σε εξαγώγιμα προιόντα, ούτε έχουμε ανεξάρτητο νόμισμα που είχαν αυτοί για να υποτιμήσουμε, ούτε τίποτα...συνεπώς είμαστε στα σκ@τ@ ούτως ή άλλος.

Τώρα για να φτιαχτεί η κατάσταση έπρεπε να είχε μικρύνει το κράτος με ιδιωτικοποιήσεις με πολύ γοργές κινήσεις ώστε οι Δ.Υ. να μην χάσουν την δουλειά τους, αλλά να γίνουν Ι.Υ.. Έτσι θεωρητικά οι φόροι δεν θα ήταν απαραίτητοι. Αυτά με πολύ λίγα λόγια έπρεπε να είχαν γίνει.

Τώρα για τους φοροδιαφεύγοντες που λες, ναι πρέπει να τους πιάσουν και να φορολογηθεί η περιουσία τους με τα ανάλογα πρόστιμα, αλλά δεν είναι η μόνη λύση καθώς θα βρεθούν λεφτά προσωρινά.

Πρέπει να δημιουργηθεί και να αναπτυχθεί η βιομηχανία στην Ελλάδα (με ΙΔΙΩΤΙΚΗ πρωτοβουλία ΠΑΝΤΑ και χωρίς χρηματοδοτήσεις) ώστε να εξάγει η χώρα και να μπαίνουν λεφτά από το εξωτερικό στην χώρα και όχι από το κράτος τα οποία είναι/ήταν δανεικά.

Τώρα εδώ που είμαστε δυστυχώς αλλαξοπίστησα και πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να απολυθούν Δ.Υ., αλλά η μόνη λύση είναι να ιδιωτικοποιηθούν κάποιες εταιρείες του δημοσίου και να αναλάβει ιδιώτης την χρηματοδότησή τους και τις απαραίτητες επενδύσεις. Έτσι θα κρατησουν την δουλειά τους και θα μειωθούν τα κόστη του κράτους. Αυτά τα λίγα...Ελπίζω να μην μπέρδεψα κανέναν...

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι η λύση που προτείνει μέλος του ΣΥΡΙΖΑ αν δεν περάσουν τα μέτρα...

Δ. Στρατούλης: Μονομερής διαγραφή χρέους αν δεν περάσουν τα μέτρα - Capital.gr

με μια λέξη να χρεοκοπήσουμε...για αυτό λέω και παραπάνω

συγγνώμη αλλά αυτή τη πολιτική απλά την θεωρώ απλά ανεύθυνη και επικίνδυνη...

Πρωτογενές έλλειμμα 2 δισ. σύμφωνα με την εκτέλεση του Κρατικού Προϋπολογισμού στο εννιάμηνο Ιαν.-Σεπ.

Από τη στιγμή που μπορούμε να κόψουμε 13.5 δις, πιστεύω ότι μπορούσαμε να κόψουμε 2 δις ή να τα δανειστούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτογενές έλλειμμα 2 δισ. σύμφωνα με την εκτέλεση του Κρατικού Προϋπολογισμού στο εννιάμηνο Ιαν.-Σεπ.

Από τη στιγμή που μπορούμε να κόψουμε 13.5 δις, πιστεύω ότι μπορούσαμε να κόψουμε 2 δις ή να τα δανειστούμε.

Ένα κράτος δεν πρέπει να δανείζεται αλλά να ξοδεύει όσα βγάζει. Και το πρωτογενές έλλειμμα 2 δις δεν περιλαμβάνει τα έξοδα για να πληρώσει τα δάνεια που ξεπληρώνουμε... Άρα πρέπει να δανειστείς πολλά παραπάνω από 2 δις...

H λύση που θα προτείνει η ευρωπαϊκή ένωση (αν συνεχιστεί η χρηματοδότηση από αυτούς, που φυσικά σημαίνει ότι πρέπει να ψηφιστούν τα μέτρα) είναι να υπάρξει νέο κούρεμα στα ομόλογα που έχει στην κατοχή της η ΕΚΤ...Αυτό έχουν αρχίσει και ψιθυρίζουν...

Για αυτό κάντε υπομονή να δούμε πως θα εξελιχτούν τα πράματα... Χαμό προβλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για να φτιαχτεί η κατάσταση έπρεπε να είχε μικρύνει το κράτος με ιδιωτικοποιήσεις με πολύ γοργές κινήσεις ώστε οι Δ.Υ. να μην χάσουν την δουλειά τους, αλλά να γίνουν Ι.Υ.. Έτσι θεωρητικά οι φόροι δεν θα ήταν απαραίτητοι. Αυτά με πολύ λίγα λόγια έπρεπε να είχαν γίνει.

Με το συμπάθειο αλλά για μένα ο συλλογισμός σου είναι λάθος. Οι ιδιωτικοποιήσεις το μόνο που προσφέρουν είναι να χάνεις τις πιο κερδοφόρες επιχειρήσεις που έχεις για ένα κομμάτι ψωμί. Αν πουλήσουμε ΟΛΕΣ τις υπηρεσίες, πώς θα βγάζει λεφτά το κράτος μετά; Τι μένει; Φόροι, έξτρα φόροι και ακόμα περισσότεροι φόροι.

Link to comment
Share on other sites

Μονομερής διαγραφή -> σταματάνε να σου δανείζουν -> σταματάς να ξεπληρώνεις δάνεια

άρα ξεκινάς από το μηδέν ψάχνοντας 2 δις

Για τις ρήτρες που προβλέπει το Δίκαιο που έχουν εκδοθεί τα ομόλογα (Αγγλικό) έχεις ενημερωθεί ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23]DJD[/MENTION] Με το συμπάθειο αλλά τώρα με τον κρατισμό που έχει εφαρμοστεί βλέπεις ότι τα πράγματα είναι χάλια.

Αν ιδιωτικοποιήσεις ας πούμε τον ΟΠΑΠ και ανοίξεις και το επάγγελμα του τζόγου στην Ελλάδα. Μπορεί τα κέρδη σου να είναι πολλαπλάσια από ότι νομίζεις.

1. Θα σταματήσεις να πληρώνεις καθαρίστριες με μισθό 100.000 το χρόνο.

2. Θα έρθουν οι betoto, bwin, whatever και θα ανοίξουν Προπατζίδικα έχοντας α. υπαλλήλους β. πληρώνοντας ενοίκια γ. αγοράζοντας εξοπλισμο

3. Θα έχεις κέρδη λοιπόν από τους φόρους που θα παίρνεις από τις εταιρείες αυτές.

Αυτό σε μια αγορά του τζόγου.

Θα σου αναφέρω και το παράδειγμα του εθνικού μας αερομεταφορέα που ΕΥΤΥΧΩΣ την χάρισαν στον Βγενόπουλο και γλυτώσαμε. Η ολυμπιακή είχε γεμίσει με άχρηστα πλάσματα και είχε μείνει τόσο πολύ πίσω σε οργάνωση που τα αεροπλάνα της καθυστερούσαν να πετάξουν και χίλια άλλα μύρια. Με αποτέλεσμα η εταιρεία να μπαίνει πολλά εκατομμύρια ευρώ την μέρα...

Τέλος εσείς πιστεύετε ότι μπορούν τέτοιες εταιρείες να τις κάνουν κερδοφόρες...Ε λοιπόν εγώ διαφωνώ..Θα βάλουν τον μπατζανάκη τους να τις διοικεί (και να δουλεύει σε οποιοδήποτε γραφείο) και θα την καταστρέψει...Ο ιδιώτης τουλάχιστον θα φοβάται και θα προσπαθήσει να σεβαστεί την επένδυσή του. Ο βυζματίας CEO όμως θα σου πει με τα λεφτά του κράτους παίζω...Στα @@ μου...

Link to comment
Share on other sites

Για τις ρήτρες που προβλέπει το Δίκαιο που έχουν εκδοθεί τα ομόλογα (Αγγλικό) έχεις ενημερωθεί ?

μάλλον όχι...φίλε darien αν κάνεις μονομερή διαγραφή ετοιμάσου για μεγάλο πανηγύρι και όχι 2 δις πρωτογενές έλλειμμα....αλλά πολλά περισσότερα και με τρομερό πληθωρισμό...

Link to comment
Share on other sites

έχω πει την άποψη μου για τους φόρους και οποιαδήποτε μέτρα που έχουν πάρει οι εκάστοτε κυβερνήσεις...

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις εσύ και ο Στρατούλης ότι αν κάνουμε μονομερής διαγραφή απλά πέφτουμε στον γκρεμό και είναι και επιλογή μας... Προτιμώ να κρατηθώ με νύχια και δόντια παρά να πέσω. Οι συνέπειες θα είναι απλά τρισχειρότερες από το να επιλέξουμε να αλλάξουμε και να διορθώσουμε το κράτος μας που πονάει επίσης αλλά έχει καλύτερη προοπτική.

Μη μου ξανααπαντήσεις με ειρωνεία σε παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Που το ξέρεις; Εζησες χρεοκοπημενος; Σταματα να νομίζεις οτι το κρατος ειναι επιχειρηση και οταν χρεοκοπησει κλεινει. Τα κράτη δεν χροκοπουν. Κηρυττουν στάση πληρωμων. Ξεκαθαρισε αυτες τις εννοιες πρωτα και μετα το συζηταμε.

Μονομερής διαγραφή -> σταματάνε να σου δανείζουν -> σταματάς να ξεπληρώνεις δάνεια

άρα ξεκινάς από το μηδέν ψάχνοντας 2 δις

Δεν ξεκεινάς απο το μηδεν. Τα βρισκεις ευκολα. Πριν απο 3 μηνες η Ελλάδα δανίστηκε 5δις εκτος μνημονιου. Απο τους Ελληνες. Εντοκα γραμματια.

μάλλον όχι...φίλε darien αν κάνεις μονομερή διαγραφή ετοιμάσου για μεγάλο πανηγύρι και όχι 2 δις πρωτογενές έλλειμμα....αλλά πολλά περισσότερα και με τρομερό πληθωρισμό...

ΚΑι να κηρυξεις σταση πληρωμων δεν σημαινει οτι πατας το κουμπι του off στα παντα. Η οικονομια θα πρεπει να αλλαξει προσανατολισμο και απο την στιγμη που εχεις τροφικη και φαρμακευτικη επαρκεια, την ενεργειακη την φτιαχνεις με διμερης συμφωνίες. Αλλα στην περιπτωση μας μεχρι να χρειαστει να φτάσουμε εκει θα εχει καταρρευσει η ευρώπη και κατ' επεκταση Βορεια Αμερικη και στην συνέχεια Κινα.

Χωρις να θελω να σε προσβάλω, παρτο οπως θες, μοιαζεις με παπαγαλακι των ειδησεων στις 8

Link to comment
Share on other sites

όταν λες κάποιον παπαγαλάκι τον προσβάλλεις.... αυτή είναι η άποψή μου...δεν σου αρέσει και διαφωνείς...δεκτό.

Πρόσεξε την διαφορά. ΔΕΝ ΘΕΛΩ να χρεοκοπήσει το κράτος...γτ πιστεύω ότι απλά θα υπάρξει χάος που δεν θέλω να ζήσω... Να θυμίσω ότι όταν είχαν πει "Δυστυχώς επτωχεύσαμε" μετά βομβάρδιζαν τον Πειραιά. Δλδ δεν πιστεύω ότι θα φτάσουν σε αυτό το άκρο (πόλεμο δλδ) αλλά θα υποστούμε τις όποιες κυρώσεις... Γουστάρεις; Εγώ όχι ούτε στο 0,0000001% πιθανότητας... Test drive να κάνουμε δηλαδή;;;;

και απο την στιγμη που εχεις τροφικη και φαρμακευτικη επαρκεια,

δεν έχουμε ούτε το ένα ούτε το άλλο...αν ήταν έτσι δεν θα εισάγαμε κρέας από Ολλανδία π.χ. ή πατάτες από Αίγυπτο...όπως καταλαβαίνω θες χάος και αναρχία που ΔΕΝ ξέρεις καν που θα οδηγήσουν την χώρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκεινάς απο το μηδεν. Τα βρισκεις ευκολα. Πριν απο 3 μηνες η Ελλάδα δανίστηκε 5δις εκτος μνημονιου. Απο τους Ελληνες. Εντοκα γραμματια.

Αυτή τη βλακεία δε θα περίμενα να την ακούσω απο κάποιον που έχει δουλέψει σε dealing room. Ωραία τα δανειστηκες. Τώρα θα χρειαστεί να τα απο πληρώσεις. Αρα να φανταστώ αν δεν πάρουμε τη δόση θα πρέπει να τα ρολλαρουμε. Με τι επιτόκιο αν οι αγορές όρο εξοφλήσουν ότι δεν παίρνουμε άλλη δόση;

Αρα αν το έλλειμα μείνει σταθερό να υπόθεσω ότι στο τέλος του 2012 θα βρεθείς να τσουλας 7 δις;

Και ποιος σου λέει ότι θα καταφέρεις να τα ρολλαρεις ξανά μόλις κυρηξεις στάση πληρωμών;

Link to comment
Share on other sites

έχω πει την άποψη μου για τους φόρους και οποιαδήποτε μέτρα που έχουν πάρει οι εκάστοτε κυβερνήσεις...

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις εσύ και ο Στρατούλης ότι αν κάνουμε μονομερής διαγραφή απλά πέφτουμε στον γκρεμό και είναι και επιλογή μας... Προτιμώ να κρατηθώ με νύχια και δόντια παρά να πέσω. Οι συνέπειες θα είναι απλά τρισχειρότερες από το να επιλέξουμε να αλλάξουμε και να διορθώσουμε το κράτος μας που πονάει επίσης αλλά έχει καλύτερη προοπτική.

Μη μου ξανααπαντήσεις με ειρωνεία σε παρακαλώ. Ευχαριστώ.

Παρακαλώ να παραθέσεις επιχειρήματα και γεγονότα σε περίπτωση στάσης πληρωμών και ίδρυσης ελεγκτικής επιτροπής για αναθεώρηση του ΠΑΡΑΝΟΜΟΥ χρέους.

Με τις απαντήσεις τριςχειρότερα, θα σκάσουν εξωγήινοι, θα πέσει ο Nibiru στην κεφαλή μας...δεν ...δεν , πως να το κάνουμε, δεν πείθεις.

Με το να έχεις δουλειά με 300 ευρώ και φορολογία του σκ@τού μας, δεν θα υπάρξει ανάπτυξη εις τους αιώνες των αιώνων αμήν, άνοιξε και διάβασε ένα βιβλίο Οικονομικών για πρωτοετείς, μιας και τα λένε όλοι οι Οικονομολόγοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.