Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Και για να μην το ξεχάσω: Εκει στον ΣΥΡΙΖΑ προσοχή μην σας σκιστεί το ροζ καλσόν της νομιμότητας που τους έχετε ταράξει.

Μετάφραση: Αν δεν κάνετε κατί σύντομα και συνεχίσετε με το ιδιο "ταραγμα στην νομιμότητα", aka να περιμένετε να πέσει η κυβέρνηση για να βγείτε εσείς, ο κόσμος θα σας χέσει για τα μάτια της οποιασδήποτε, εντός ή εκτός νόμου ΧΑ και θα έχει δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Απόφαση "βόμβα" του Συμβουλίου της Ευρώπης: Παράνομη η μείωση των μισθών για τους νέους | AlfaVita - Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Δίκτυο | Έγκυρη και Έγκαιρη Ενημέρωση - Συνεχής Ροή Ειδήσεων

Τί @@ λεει το Συμβούλιο της Ευρώπης; Τί ειναι αυτά; Να επέμβει αμέσως ο Λάτσης, ο Αλαφούζος και να τους κάνει μήνυση ο Δένδιας μαζί με αυτην που θα καταθέσει εναντίον της Guardian για απειλή της δημοκρατίας.

:hehe:

το καλύτερο όμως είναι αυτό:

Η απόφαση αυτή δικαίως χαρακτηρίζεται ως ''βόμβα'' καθώς όπως αναφέρει το Reuters:''Η απόφαση μπορεί να αποδειχθεί ενοχλητική για την Αθήνα και τους πιστωτές της

Φαντάσου τώρα να εμφανιστεί κανένας επενδυτής που θα τον προσελκύσουν οι χαμηλοι μισθοί και οι συνδικάλιστές να τον προγκήξουν όπως κάνουν για τις εταιρίες που βασίζουν την παραγωγή τους στην παιδική εργασία. Χαρά που θα πάρουν οι επενδυτάδες που θα τους αποκαλούν σύγχρονους δουλέμπορους ....

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

E TON BΡΩΜΙΑΡΗ, ΤΟΝ ΕΛΕΪΝΟ!!! Χωρίς δελτίο αποστολής! Μετά θα τις έτρωγε με τους φίλους του και θα έλεγε "Έλα σκάστε, μαζί τα φάγαμε!"

Πέρα από την ειρωνία.

800 ευρώ. Αυτές δεν ήταν τυρόπιτες. Μάλλον χρυσόπιτες ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο:

ΠΟΣΟ πιο ΔΟΥΛΙΚΟ υφος να εχει κάποιος;;; ΠΟΣΟ ρε pizza boy?

fd6Ca.jpg

το υφος σε πειραξε εσενα? αυτα που λεει ειναι να τραβας τις κωλοτριχες σου, κατι για γκινες ακουσα...

ΥΓ και τι επρεπε να κανει δλδ, να την εχει αποψω και να της λεει απομνημονευματα του καραισκακη?

Link to comment
Share on other sites

το υφος σε πειραξε εσενα? αυτα που λεει ειναι να τραβας τις κωλοτριχες σου, κατι για γκινες ακουσα...

ΥΓ και τι επρεπε να κανει δλδ, να την εχει αποψω και να της λεει απομνημονευματα του καραισκακη?

Οποιος πολιτικος τρέχει να βγει μια φωτο με την θεια απο Ευρώπη ή τεσπα τον θειο απο εξω για να παρει λιγους πολιτικους ποντους στο εσωτερικο ειναι αξιος μουντζας, πολιτικα και ηθικα.

Ο συγκεκριμενος ειναι απλα γλειφτρονι. Τιποτα αλλο. Εχει σκυψει και μαζι εχει ξεβρακωσει και την Ελλάδα ολοκληρη

#stadiala

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τους εχουν μετρησει. Μαζι με τους δεν-παταω-στην-υπηρεσια-αλλα-πληρωνομαι-κανονικα ειναι 11.000 περιπου Εκτός δημοσίου 11.000 επίορκοι, «ακατάλληλοι» και κοπανατζήδες υπάλληλοι | iefimerida.gr

Aν και μου φαίνονται λίγοι εκείνο που δε μου αρέσει με τους πολιτικούς είναι η κουτοπονηριά τους. Περιμένουν την τρόικα να πιέσει και να φανεί κακή, αντί αυτοί από τώρα να αρχίσουν να απολύουν. Ε έτσι δε γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχουν και άλλοι με το σκεπτικό μου...

http://imageshack.us/a/img802/9440/28455718.jpg

από το in.gr η δημοσκόπηση..εγώ ψήφισα τα γνωστά :sarcastic:

ρίξτε και σεις μια ψήφο...καλό θα κάνει να είναι αντιπροσωπευτικό και το δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχουν και άλλοι με το σκεπτικό μου...

http://imageshack.us/a/img802/9440/28455718.jpg

από το in.gr η δημοσκόπηση..εγώ ψήφισα τα γνωστά :sarcastic:

ρίξτε και σεις μια ψήφο...καλό θα κάνει να είναι αντιπροσωπευτικό και το δείγμα.

Και εγώ "μάλλον ναι" είχα βάλει πριν 1-2 μέρες, αλλά προφανώς δεν εννοώ "ΑΠΟΛΥΣΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ", αλλά "Απολύστε όσους δεν πάνε στην δουλειά ή έχουν πιαστεί να μην κάνουν σωστά την δουλειά τους, έχουν χρεώσει το δημόσιο περιττά έξοδα κ.τ.λ.".

Πέραν λοιπόν του ότι καμιά ιντερνετική ψηφοφορία δεν είναι αξιόπιστη (π.χ. η φασιστικού τύπου παραποίηση των αποτελεσμάτων ψηφοφορίας μεταξύ νουτέλας και μερέντας στο thelab.gr την οποία.... στηρίζω απόλυτα!) το "Ναι" στην παραπάνω ψηφοφορία έχει πολλές διαβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχουν και άλλοι με το σκεπτικό μου...

http://imageshack.us/a/img802/9440/28455718.jpg

από το in.gr η δημοσκόπηση..εγώ ψήφισα τα γνωστά :sarcastic:

ρίξτε και σεις μια ψήφο...καλό θα κάνει να είναι αντιπροσωπευτικό και το δείγμα.

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα (και καταλήγουμε πάντα στα ίδια, αφού εγώ εκνευριστώ μαζί σου, εσύ μαζί μου κτλ)?

Ότι η πρόταση "Θέλετε να απολυθούν Δ.Υ.?" δεν βάζει προϋποθέσεις, όρους και κανόνες.

Αν οι Δ.Υ. είναι τελμπεχανάδες, δεν πατάνε, μπήκαν με βύσμα κτλ κτλ, τους μεταθέσουν και τους κόψουν τον μισθό (σαν δευτερη ευκαιρία) και συνεχίσουν τα ίδια, ναι ας απολυθούν.

Αν είναι οι γιατροί όμως κάποιου νοσοκομείου που ριμάζεται λόγο υποχρηματοδότητησης? (και εννοώ τους καλούς γιατρούς, όχι τους φακελογιατρούς με την μερσεντές), όχι να μην απολυθούν.

Αν είναι οι εργαζόμενοι σε ΧΡΗΣΙΜΕΣ υπηρεσίες που καταργήθηκαν / πουλήθηκαν σε ιδιώτες? (δεν εννοώ τον ΟΣΕ, εννοώ τον ΟΕΔΒ κτλ) γιατί να τους απολύσουν? (η μητέρα μου ήταν εκεί, τώρα την έχουν βάλει στο υπουργείο, αλλά ακόμα δεν είναι μόνιμη εκεί, είναι μεγάλη γυναίκα, δύσκολα θα βρει αλλού δουλειά, και φυσικά τόσα χρόνια δούλευε σαν το σκυλί).

Καταλαβαίνεις τι λέω ελπίζω.. Συμφωνούμε σε μία βάση που λέει "Έξω τα κοπρόσκυλα", διαφωνούμε σε κάτι που λέει "έξω 200.000 άνθρωποι".

Η ψήφος σου όμως στο "ΝΑΙ", δεν είναι με προυποθέσεις, είναι "Ολοι όσοι θέλει η εκάστοτε κυβέρνηση να απολυθούν".

Άρα και οι γιατροί, και οι χρήσιμοι, και δεν βγαίνει συμπέρασμα ότι θα απολυθούν τα κοπρόσκυλα.. (πόσο μάλλον όταν αυτοί είναι διευθυντές υπηρεσιών, που τοποθετήθηκαν από εκεί από τις πολιτικές ηγεσίες, και όταν κλείνουν τις υπηρεσίες (παράδειγμα ΟΕΔΒ) γίνοντε οι διευθυντές των ιδιωτικών υπηρεσιών (περίεργα πράγματα)).

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Nα απολυθούν ΟΛΟΙ οι Δ.Υ! Οι Ιδ.ΥΠ. να πάρουμε μισθό 350 Ευρώ (μικτά παρακαλώ) , να ξε-πουληθούν όλες οι ΔΕΚΟ και οι συνταξιούχοι να ανοίξουν έναν τάφο και να μπουν από τώρα μέσα.

Δημοσκοπήσεις για αγγούρια και Μegalicious Pizza Antonio.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] συμφωνώ ρε και καταλαβαίνω τι λες...εγώ θα διαφωνήσω μόνο στο εξής που λες..

"Αν οι Δ.Υ. είναι τελμπεχανάδες, δεν πατάνε, μπήκαν με βύσμα κτλ κτλ, τους μεταθέσουν και τους κόψουν τον μισθό (σαν δευτερη ευκαιρία) και συνεχίσουν τα ίδια, ναι ας απολυθούν."

Συγγνώμη αλλά είναι ντροπή και αίσχος ένας Δ.Υ. να πληρώνεται από φόρους που πληρώνω και να κάνει αυτά που γράφεις...Τιμωρία λοιπόν για παραδειγματισμό ώστε να σταματήσει και αυτή η νοοτροπία του Έλληνα "α μακάρι να βρω μια θεσούλα στο Δημόσιο για να τα ξύνω όλη μέρα".. Επίσης να σταματήσει η ρουσφετοπολιτική και να αφοσιοθούν εν τέλει να κάνουν και τίποτα (από πολιτικής πλευράς)...

[MENTION=9719]kuza[/MENTION] όχι το 99% και φαντάζομαι ότι κάνεις humor...δεν λέω πρέπει και να λειτουργήσει η κρατική μηχανή...Επίσης δεν μπορείς από την μια μέρα στην άλλη να πεις έχω 1.000.000 Δ.Υ. τώρα θα έχω 500.000. Αυτά μπορούσαν να είχαν γίνει όταν η ανεργία ήταν σε χαμηλότερα από τα σημερινά επίπεδα (2004-2006) και με το δημόσιο πιο οργανωμένο. Και πάλι όλα αυτά μόνο σε θεωρητικό επίπεδο αφού δεν έγινε τίποτα τελικά και το μόνο που διάλεξαν ήταν να βάλουν φόρους που μόνο ύφεση φέρνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνει, τον Ιανουάριο θα έχει μπόνους μέτρα αφού το πετρέλαιο δεν πουλάει και φυσικά το κράτος δεν θα πάρει τα αναμενόμενα ( αυτά τα υπολογίζουνε πάντα με υπέρμετρα οπτιμιστικό βαθμό :D ) λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.