Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

όχι φίλε μας συγκρίνω με τους καλύτερους και δεν μας υποβιβάζω επ ουδενί...είμαστε μέλος της Ευρωπαϊκής ένωσης και αυτό κάτι σημαίνει...

Επίσης ελπίζω να προοδεύσουμε και να φτάσουμε τους Ολλανδούς και άλλα έθνη σε θέματα οργάνωσης, παροχών και υπηρεσιών...

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μας συγκρίνω με τους καλύτερους και δεν μας υποβιβάζω επ ουδενί...είμαστε μέλος της Ευρωπαϊκής ένωσης και αυτό κάτι σημαίνει...

Επίσης ελπίζω να προοδεύσουμε και να φτάσουμε τους Ολλανδούς και άλλα έθνη σε θέματα οργάνωσης, παροχών και υπηρεσιών...

Aπό την στιγμή που τα μνημόνια, με τις ευλογίες της ΕΕ , μας εντάσσουν στα Βαλκάνια ότι και να λέμε αυτομάτως ακυρώνεται!!

Ολλανδία, Γερμανία, Γαλλία και άλλα προοδευτικά "ευρωπαικά" έθνη δεν θα τα αγγίξουμε ποτέ.

Είμαστε χώρα του Νότου, ο νέος Λευκός Κινέζος.

Φθηνό εργατικό δυναμικό και σύντομα χωρίς υγεία, παιδεία και βούληση για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μας συγκρίνω με τους καλύτερους και δεν μας υποβιβάζω επ ουδενί...είμαστε μέλος της Ευρωπαϊκής ένωσης και αυτό κάτι σημαίνει...

Επίσης ελπίζω να προοδεύσουμε και να φτάσουμε τους Ολλανδούς και άλλα έθνη σε θέματα οργάνωσης, παροχών και υπηρεσιών...

Εγώ μισώ τους ακροδεξιούς και τους φασίστες, κάποιοι άλλοι μισούν τον Τσίπρα και εσύ μισείς τους Δ.Υ.

Ολλανδία, δεν βλέπω μίσος, το Άμστερνταμ είναι πιο πολυεθνική πόλη από την Νέα Υόρκη, αλλά στο σούπερ μάρκετ, την Κυριακή (που μένει ανοιχτό) ο Ολλανδός θα σε βοηθήσει.

Δεν θα τσαντιστείς στον δρόμο αφού κανείς δεν θα πάει να σε πατήσει (παιδιά είναι απίστευτο, σταματάω με το ποδήλατο να περάσει το αυτοκίνητο με την γιαγιά, και η γιαγιά φρενάρει και μου κανει σήμα να περάσω)...

Στο μπαρ θα πιω την μπύρα μου χωρίς να με ενοχλεί ο καπνός του διπλανού και η μηχανοργάνωση σκίζει..

Συμπέρασμα? Άσε τις τρόικες, αν δεν αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι, στα ίδια θα παραμείνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μισώ τους ακροδεξιούς και τους φασίστες, κάποιοι άλλοι μισούν τον Τσίπρα και εσύ μισείς τους Δ.Υ.

Συμπέρασμα? Άσε τις τρόικες, αν δεν αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι, στα ίδια θα παραμείνουμε.

Θα μείνω σε αυτά τα δύο.

Μην μου βάζεις ταμπέλα ότι μισώ τους όλους Δ.Υ. . Μισώ τους αργόσχολους. Αριστεροί είναι, δεξιοί είναι, μετανάστες είναι, φιλελεύθεροι είναι whatever, αυτούς μισώ. Για αυτό άσε τις ταμπέλες Plz.

Στο δεύτερο θα συμφωνήσω.. Είμαστε διχασμένοι και δεν έχουμε καμιά όρεξη να συνεργαστούμε. Δεν παύω όμως να ελπίζω ότι επιτέλους στο νιονιό του Έλληνα θα μπει κάποια στιγμή αυτή η νοοτροπία του Ευρωπαίου να την πω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μισώ τους ακροδεξιούς και τους φασίστες, κάποιοι άλλοι μισούν τον Τσίπρα και εσύ μισείς τους Δ.Υ.

Ολλανδία, δεν βλέπω μίσος, το Άμστερνταμ είναι πιο πολυεθνική πόλη από την Νέα Υόρκη, αλλά στο σούπερ μάρκετ, την Κυριακή (που μένει ανοιχτό) ο Ολλανδός θα σε βοηθήσει.

Δεν θα τσαντιστείς στον δρόμο αφού κανείς δεν θα πάει να σε πατήσει (παιδιά είναι απίστευτο, σταματάω με το ποδήλατο να περάσει το αυτοκίνητο με την γιαγιά, και η γιαγιά φρενάρει και μου κανει σήμα να περάσω)...

Στο μπαρ θα πιω την μπύρα μου χωρίς να με ενοχλεί ο καπνός του διπλανού και η μηχανοργάνωση σκίζει..

Συμπέρασμα? Άσε τις τρόικες, αν δεν αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι, στα ίδια θα παραμείνουμε.

Εσύ φίλε μου όταν ήσουν στην Ελλάδα και έπεφτες πάνω σε καμιά ερειστική κυράτσα σε κάποιο ταμείο του δημοσίου δεν την "μισούσες"; Δεν μισούσες την μονιμότητα; Δεν μισούσες το ότι ουσιαστικά την πλήρωνες για να σε εξυπηρετήσει; Έχεις βάλει όσους θέλουν να καθαρίσει το δημόσιο από αυτή τη λέρα των ανθρώπων που έχουν μάθει ότι είναι αυτονόητο (!) να μην εργάζονται και να πληρώνονται στην κατηγορία "μισάνθρωποι". Δεν μισούμε κανέναν από χόμπι. Απλά θέλουμε να μην αναστενάζουμε κάθε φορά που σκεφτόμαστε τις δημόσιες υπηρεσίες. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε μου όταν ήσουν στην Ελλάδα και έπεφτες πάνω σε καμιά ερειστική κυράτσα σε κάποιο ταμείο του δημοσίου δεν την "μισούσες"; Δεν μισούσες την μονιμότητα; Δεν μισούσες το ότι ουσιαστικά την πλήρωνες για να σε εξυπηρετήσει; Έχεις βάλει όσους θέλουν να καθαρίσει το δημόσιο από αυτή τη λέρα των ανθρώπων που έχουν μάθει ότι είναι αυτονόητο (!) να μην εργάζονται και να πληρώνονται στην κατηγορία "μισάνθρωποι". Δεν μισούμε κανέναν από χόμπι. Απλά θέλουμε να μην αναστενάζουμε κάθε φορά που σκεφτόμαστε τις δημόσιες υπηρεσίες. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Καλημέρα :)

Εμείς ως λαός συντηρήσαμε τις βδέλλες αυτές και κάναμε τα στραβά μάτια ,έχοντας την ελπίδα ότι κάποτε θα μας βάλουν και εμάς στο Δημόσιο.

Εμείς ως λαός υποδεχτήκαμε τους Αλβανούς και τους βάζαμε να δουλεύουν στα χωράφια μας , ενώ τα παιδιά μας κοπροσκύλιαζαν βλέποντας MEGA και προσπαθώντας να θωπεύσουν την Βασούλα μέσα στην στάνη.

Μας ενοχλεί τώρα που έρχονται οι Γερμαναράδες και μας πατούν κάτω...ρε καλά μας κάνουν!

Ραγιάδες απέμειναν στο έθνος αυτό και η θέση τους είναι αυτή του ραγιά.

Over and out.

Πάμε να προσκυνήσουμε με τον Καιάδα την Μεγαλόχαρη τώρα.:triniti:

Link to comment
Share on other sites

σαν σήμερα βγήκε ο Παπανδρέου το 1981 (ύμνος Ο ήλιος ο πράσινος ο ήλιος που ανατέλει μας οδηγεί... κτλ), σαν σήμερα έχει και ο επίτιμος γεννέθλια....94 ετών....ουτε καν 100....

Ο κάθε ΠΑΣΟΚΟΣ είναι συνυπεύθυνος για το σημερινό χάλι...ξεγελάστηκε από τους Άκηδες αλλά είναι τόσο κουτοπόνηρος -χαζός που υπονόμευσε τα παιδιά του και τα εγγόνια αφού για κάθε τι που το δόθηκε-χαρίστηκε έκλεβαν πίσω από τις πλάτες του (ή και μπροστά του) 100.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Για δέστε και τους Ευρωπαίους κατά που πάνε - Αυξάνεται η φτώχεια σε Ιταλία και Γερμανία | Newsbomb.gr

Μπορεί να ακουστεί τετριμμένο αλλά αυτό είναι απόδειξη του ότι ο καπιταλισμός απλά δε δουλεύει σωστά. Ή μάλλον, δουλεύει σωστά για τους κεφαλαιούχους, για τους υπόλοιπους δεν δουλεύει. Η οικονομία της Γερμανίας ανεβαίνει σταδιακά εδώ και 15 χρόνια και ταυτόχρονα ανεβαίνει και το ποσοστό των ανθρώπων που ζουν κάτω από τα όρια της φτώχιας. Το 2007 το ποσοστό ήταν στο 8-9%, τώρα είναι στο 16%! 16% είναι παραπάνω από τον πληθυσμό της ελλάδας! Και θέλουμε να ακολουθήσουμε την πολιτική που μας αναγκάζουν; :suicide2:

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει καλά ο καπιταλισμός, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Επίσης σίγουρο είναι ότι δεν θα προλάβουμε να ζήσουμε την μετάβαση σε κάποιο άλλο σύστημα, αφού δεν υπάρχει κανένα "άλλο σύστημα" που να αφυπνίσει τις μάζες ώστε να απαιτήσουν την εφαρμογή του.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά την "επιτυχία" της επίσκεψης Μέρκελ , τα φιλικά χτυπήματα αληλλεγγύης από τους εταίρους μας συνεχίζονται - Δεν θα έχει πρόσβαση η Ελλάδα στα χρήματα της δόσης των 31,5 δισ. ευρώ | Newsbomb.gr

Ντόρος να γίνεται ή κάτι άλλο;; Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι.. Μιλάμε για την δόση που μελετούσαν πριν 5 μήνες? Αυτή που προεκλογικά έλεγαν ότι πρέπει να πάρουμε ΑΜΕΣΩΣ μετά τις εκλογές γιατί αλλιώς τα ταμεία θα ήταν άδεια στα τέλη Ιουλίου και άρα μετα βίας θα βγάζαμε τον Αυγουστο?

Έχουμε πάρει κάποια δόση από τις εκλογές και μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Απόφαση "βόμβα" του Συμβουλίου της Ευρώπης: Παράνομη η μείωση των μισθών για τους νέους | AlfaVita - Εκπαιδευτικό Ενημερωτικό Δίκτυο | Έγκυρη και Έγκαιρη Ενημέρωση - Συνεχής Ροή Ειδήσεων

Τί @@ λεει το Συμβούλιο της Ευρώπης; Τί ειναι αυτά; Να επέμβει αμέσως ο Λάτσης, ο Αλαφούζος και να τους κάνει μήνυση ο Δένδιας μαζί με αυτην που θα καταθέσει εναντίον της Guardian για απειλή της δημοκρατίας.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.