Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

και πήρε πάνω από 10% στις εκλογές ? Και ΟΛΑ τα άλλα κόμματα έκαναν τουμπεκί για το θέμα ? Και ο Άρειος Πάγος στο κόλπο ?

Μειώσεις έως και 50% σε μεγαλοϊδιοκτήτες για το χαράτσι | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] δεν έφυγες ακόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Για το IBC και τον Λάτση όλοι ΜΟΚΟ.

Αλλά μπράβο στο Σοφάκι. Μου αρέσει που τους τα χώνει στα ίσια.

Όσο για τον Φωτόπουλο, ήδη συμπεριφέρεται ως βουλευτής.

Link to comment
Share on other sites

και πήρε πάνω από 10% στις εκλογές ? Και ΟΛΑ τα άλλα κόμματα έκαναν τουμπεκί για το θέμα ? Και ο Άρειος Πάγος στο κόλπο ?

Μειώσεις έως και 50% σε μεγαλοϊδιοκτήτες για το χαράτσι | TVXS - TV Χωρίς Σύνορα

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] δεν έφυγες ακόμα ?

πφφφ λεπτομερειες.

Κοιτα εδω---> Αποτελέσματα Αναζήτησης Εγγράφων Εταιρείας

Ισολογισμος της ΕΚΟ με τα πετρελαιοειδη για το οικονομικο ετος 2008 (pdf νo 28)

Κυκλος εργασιων 2.285.945.000 ευρω- Φοροι 2.364.000 ευρω.

Ισολογισμος της ιδιας εταιριας για το οικονομικο ετος 2011 (pdf νο 4)

Κυκλος εργασιων 2.162.857.000 ευρω -Φοροι 864.000 ευρω

Link to comment
Share on other sites

οι της END πρωι πρωι στον Παπαδάκη...

μας είπαν οτι μέχρι το μεσημέρι θα ανακοινωθει απο διεθνες τραπεζικο φορουμ η τράπεζα που κατέχει πλεον τα 600δις στον Καναδά και η οποία πλεον λογω αυξησης κεφαλαιοποιησης γινεται κολοσσος!

επισης μας ειπαν οτι εγινε ραντεβου με Χριστοφια και ειναι σε διαπραγματευση και ότι με εγγραφο στις 28/9 κοινοποιηθηκε σε Βουλη,Αρειο Παγο και ΣτΕ η προταση τους προς αξιολογηση

τρια πραγματα σκέφτομαι...

1)κάτι "ωραιο" θα γίνει στην Ελλάδα προσεχως και μας ριχνουν σταχτη στα ματια να ασχολουμαστε..ειναι βαλτοι απο το "συστημα"

2)οι τυποι ειναι απατεωνες οπότε σε 2-3 μέρες θα αποκαλυφθουν

3) σωθήκαμε!!

:upside:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξέρω το αν, μέσα στην εβδομάδα. Αν ναι, πρέπει να είμαι στο πόστο μου, 5/11...

Να σε διευκολυνουμε με ενα poll

"Πιστευετε πως ο Wizard! πρεπει να μεταναστευσει

1)Να μεταναστευσει ΧΘΕΣ

2)Να μεινει εδω

3)ΙΖΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Να σε διευκολυνουμε με ενα poll

"Πιστευετε πως ο Wizard! πρεπει να μεταναστευσει

1)Να μεταναστευσει ΧΘΕΣ

2)Να μεινει εδω

3)ΙΖΟΛ

Εμπεδρεύθεις... Δεν εξαρτάται από εμένα, εγώ την απόφαση την έχω πάρει. Η εταιρία που θα συνεργαστώ περιμένω να πει το ναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμπεδρεύθεις... Δεν εξαρτάται από εμένα, εγώ την απόφαση την έχω πάρει. Η εταιρία που θα συνεργαστώ περιμένω να πει το ναι ;)

Πες τους ότι είναι τελευταία τους ευκαιρία. Μόλις πάρει τα 600δις η Ελλάδα και σωθεί οι Έλληνες θα... ακριβύνουν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION]

Έλεγχος τους κράτους στις τιμές σημαίνει έλεγχος τιμών και αποτροπή δημιουργίας καρτέλ σε μια χώρα που δεν βασιλεύει η μίζα. Τα παραδείγματα σου είναι λογικά όσο αφήνουμε έξω από την εξίσωση τον παράγοντα άνθρωπο. Μόλις βάλεις στην εξίσωση τον παράγοντα άνθρωπο, απλά το ξεχνάς.

Αυτό με τον παράγοντα άνθρωπο με είχε προβληματίσει όταν διάβαζα για τον κομουνισμό. Όσο καλός κι αν είναι στη θεωρία, πάσχει στην εφαρμογή του από τους ανθρώπους. Τότε είδα ένα ντοκυμαντέρ για τη ζωή στην αρχαία Σπάρτη. Εκεί σκοτώναν τα προβληματικά νεογέννητα, ήταν μια ζωή φαντάροι, έβλεπαν γυναίκα μετά τα 20 και οι συνθήκες ζωής τους στον πόλεμο ήταν καλύτερες από την ειρήνη. Κι όμως εφάρμοζαν αυτή την κοινωνία στο έπακρο. Τι σκ@τα; Σε μια κοινωνία που προσπαθεί για καλύτερες συνθήκες ζωής, τα μέλη της λοξοδρομούν με την πρώτη ευκαιρία, και σε μια κοινωνία "κόλαση" τα πάντα δουλεύουν ρολόι οικειοθελώς; WTF?

Guess what. Το μυστικό είναι στο κοινό όραμα. Στην αρχαία Ελλάδα υπήρχε. Στην νέα Ελλάδα ούτε για δείγμα. Στα ομαδικά αθλήματα, οι ομάδες ξέρουν ότι μόνο μέσω της συνεργατικότητας θα φτάσουν στη νίκη. Οι κοινωνίες είναι ομαδική υπόθεση. Σήμερα δεν έχουμε όραμα και δεν παίζουμε ομαδικά. Δεν ξέρουμε τι κοινωνία θέλουμε. Θέλουμε καλές δημόσιες υπηρεσίες αλλά δεν θέλουμε απολύσεις σε όσους δεν προσφέρουν δημόσιες υπηρεσίες. Θέλουμε πάταξη της φοροδιαφυγής και όταν μας παίρνει φοροδιαφεύγουμε. Θέλουμε οι μετανάστες να τιμάνε τη χώρα που τους φιλοξενεί και στην πρώτη ευκαιρία τους πλακώνουμε αδιάκριτα στο ξύλο. Θέλουμε τα πάντα χωρίς να ξέρουμε το πως και το γιατί και θέλουμε τα πάντα για ΜΑΣ αδιαφορώντας για τους ΑΛΛΟΥΣ.

Σε μια τόσο κατακερματισμένη κοινωνία σαν τη δικιά μας, πρώτα χάθηκε η συνοχή και μετά οι δουλειές. Όλοι ζούσαμε για χρόνια προστατεύοντας ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ τον μικρόκοσμό μας ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ -ΔΕΞΙΟΙ ΚΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ- ΚΛΕΒΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ. :hehe: Τραγική ειρωνεία ε; Σήμερα ΟΛΟΙ κόπτονται για το ποιος αγαπάει περισσότερο το κράτος και ποιος ξέρει το καλό του και ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ. Έχουμε πλάκα τελικά. Η υποκρισία έγινε εθνικό σπορ. Επί 30 χρόνια δεν ψηφίζαμε για ένα καλύτερο κράτος, αλλά για μια καλύτερη θέση στο δημόσιο και σήμερα νίπτουμε τας χείρας μας και δείχνουμε την τρόικα. Σήμερα επαναστατούμε από τον καναπέ μας ζητώντας επιτέλους ένα καλύτερο κράτος. Φυσικά δεν θα το αποκτήσουμε ποτέ. Ξέρετε γιατί; Όχι μόνο γιατί ένα καλύτερο κράτος προϋποθέτει να βάλουμε το γενικό καλό πάνω από το προσωπικό. Αλλά γιατί αποτελεί ένα καλό όραμα. Τρελό ε; Οι Έλληνες σήμερα συνασπίζονται μόνο για το μίσος. Το μίσος για τους μπατσους καίει την πόλη. Το μίσος για τους εργοδότες καίει την πόλη. Το μίσος για τους πολιτικούς καίει την πόλη. Το μίσος για τους γάβρους καίει την πόλη. Το μίσος για τους μετανάστες καίει την πόλη. Η αγάπη για μια καλύτερη πόλη απουσιάζει παταγωδώς.

Αν υπάρχει μια ελπίδα για καλύτερη κοινωνία είναι μόνο αν κάποτε δούμε το γενικό πάνω από το προσωπικό καλό. Αυτή θα ήταν επανάσταση.

Link to comment
Share on other sites

in.gr - Φόρους 400 ιταλικών δήμων μάζευε εταιρεία, αλλά τα χρήματα έμεναν στο ταμείο της - Ειδήσεις - Κόσμος

και σε άλλες χώρες υπάρχουν μαφίες :triniti:...αλλά το κράτος λειτουργεί...έστω και αργά...

Link to comment
Share on other sites

πφφφ λεπτομερειες.

Ισολογισμος της ΕΚΟ με τα πετρελαιοειδη για το οικονομικο ετος 2008 (pdf νo 28)

Κυκλος εργασιων 2.285.945.000 ευρω- Φοροι 2.364.000 ευρω.

Ισολογισμος της ιδιας εταιριας για το οικονομικο ετος 2011 (pdf νο 4)

Κυκλος εργασιων 2.162.857.000 ευρω -Φοροι 864.000 ευρω

Δεν φορολογείται ο κύκλος εργασιών, αλλά τα καθαρά κέρδη μετά από κάποιες προσαρμογές.

Απ'οτι καταλαβαίνω η εταιρεία εφαρμόζει ΔΛΠ και ο φόρος το 2011, όπου έχει ζημιά, είναι αναλογούν φόρος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορολογείται ο κύκλος εργασιών, αλλά τα καθαρά κέρδη μετά από κάποιες προσαρμογές.

Απ'οτι καταλαβαίνω η εταιρεία εφαρμόζει ΔΛΠ και ο φόρος το 2011, όπου έχει ζημιά, είναι αναλογούν φόρος.

Το τηλεφωνο σου σε πμ. Λιεκ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε τα παρακάτω σχετικά με την υποθεση των 600δισ που γίνεται ντόρος τώρα τελευταία και όλα τα μεγάλα μέσα ενημέρωσης δεν κάνουν κουβέντα καθόλου....

E.N.D.: 600 δισ για την Ελλάδα. Και... 50 για την Κύπρο | Sigma Live

Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΜΕ ΤΑ 600 ΔΙΣ ΤΗΣ ΕΞΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥ ΧΡΕΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ

Δηλαδή πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω ποια...αλλά να γίνεται τόσος ντόρος και να προσπαθούν οι ανθρωποι της END να ενημερώσουν και να μην ακούγεται τίποτα απο τα μέσα είναι πολύ ύποπτο, γιατί δεν μπαίνει στον κόπο η πολιτεία να κάνει έναν έλεγχο για όλα και να μας πουν με αποδειξεις ότι είναι όντως απατεώνες, όπως φωνάζουν κάποιοι δεξιά και αριστερά....

Link to comment
Share on other sites

Μια λογική υπόθεση. Σύμφωνα με τη λίστα Forbes με τους πλουσιότερους ανθρώπους στο κόσμο, το άθροισμά τους είναι 4,3 τρις δολάρια. Αυτός από που βρήκε τα 600 δις ευρώ;

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

Μια λογική υπόθεση. Σύμφωνα με τη λίστα Forbes με τους πλουσιότερους ανθρώπους στο κόσμο, το άθροισμά τους είναι 4,3 τρις δολάρια. Αυτός από που βρήκε τα 600 δις ευρώ;

μια λογικη απαντηση θα ηταν οτι και καποιος Λαλιωτης εχει περιουσια που μετριεται σε δις και καμιά λιστα forbs δεν τον αναγραφει ουτε στο παραρτημα...

και εχω και υποψιες για καμια 300αρια ακομα, με εκκαθαριστικο 50.000 κ περιουσια πραγματικη στη σφαιρα των εκατονταδων μυριων..

το παραπανω,δεν αναιρει το οτι ο Σωρρας προφανως μας πουλαει φουμαρα σε ποσοτητες δις στρεμματων..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.