Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Μου παραπονιόσουν ότι αναφέρω την Ολλανδία. Τώρα μου παραπονιέσαι που απαντάω σε σχόλιο στο οποίο αναφέρεσαι προσωπικά σε μένα

"ίσως αυτό χρειάζεται για να δω επί τέλους τον yanni στην πορεία"

Δηλαδή εσύ αναφέρεσαι σε μένα ξεκάθαρα, σχολιάζεις το που μπορεί να είμαι και το τι να μην κάνω, εγώ δεν μπορώ. Μάλιστα. Αν σε πείραξε το "κάθε Myralis" sorry, έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο. Αν σε πείραξε η ουσία αυτού που έγραψα, να με συγχωρείς αλλά έτσι τα βλέπω εγώ τα πράγματα. Για αυτό και η μόνη πορεία/συγκέντρωση/διαδήλωση/οτιδήποτε στην οποία συμμετείχα ήταν αυτή των αγανακτισμένων, έστω και για 1-2 φορές. Εκεί έσπασε το ρόδι και εκεί θα με ξαναδείς. Σε πορείες όπου θα βγαίνει ο κάθε κομματάρχης στα κανάλια να κάνει "επαναστατικές" δηλώσεις, αλλά εσύ 100% αντικειμενικά και ακομμάτιστα δεν θα βλέπεις κανένα καπέλωμα αυτής της πορείας, εγώ δεν συμμετέχω.

Νόμιζα πως ήταν αστείο έτσι όπως το έγραψα, αλλά μάλλον ήθελε smileys για να φαίνεται καλό..

Ότι είπα ήταν υπέρ της πορείας, όχι υπέρ της πορείας του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά εσείς κολλάτε έναν ΣΥΡΙΖΑ δίπλα μου κάθε φορά. Μην διαμαρτύρεσαι και εσύ λοιπόν, αν κολλάμε διάφορα σε εσένα. (δεν απάντησες στην ερώτηση μου βέβαια αλλά anyway).

Για τα περι καπελώματος, από ότι καταλαβαίνω, καπέλωμα στην περίπτωση μας είναι η προσπάθεια "ιδιοποίησης" κάποιου κινήματος ή κάποιου αποτελέσματος από κάποια κινητοποίηση. Πάνω σε αυτό, δεν καταλαβαίνω που έκανε τέτοιο καπέλωμα ο Τσίπρας, η Παπαρήγα ή ο οποιοσδήποτε.

Πραγματικά δηλαδή, ήταν εκεί, κανείς δεν μπορεί να τους το απαγορέψει, και δεν είπαν ΤΙΠΟΤΑ παράξενο. Αν θέλεις εσύ λοιπόν, ή ο [MENTION=22080]tavliban[/MENTION] δείξτε μου αυτό το πράγμα γιατί θα τρελαθώ. Που προσπάθησαν να δείξουν ότι ήταν δικός τους αγώνας μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως ήταν αστείο έτσι όπως το έγραψα, αλλά μάλλον ήθελε smileys για να φαίνεται καλό..

Ότι είπα ήταν υπέρ της πορείας, όχι υπέρ της πορείας του ΣΥΡΙΖΑ, αλλά εσείς κολλάτε έναν ΣΥΡΙΖΑ δίπλα μου κάθε φορά. Μην διαμαρτύρεσαι και εσύ λοιπόν, αν κολλάμε διάφορα σε εσένα. (δεν απάντησες στην ερώτηση μου βέβαια αλλά anyway).

Για τα περι καπελώματος, από ότι καταλαβαίνω, καπέλωμα στην περίπτωση μας είναι η προσπάθεια "ιδιοποίησης" κάποιου κινήματος ή κάποιου αποτελέσματος από κάποια κινητοποίηση. Πάνω σε αυτό, δεν καταλαβαίνω που έκανε τέτοιο καπέλωμα ο Τσίπρας, η Παπαρήγα ή ο οποιοσδήποτε.

Πραγματικά δηλαδή, ήταν εκεί, κανείς δεν μπορεί να τους το απαγορέψει, και δεν είπαν ΤΙΠΟΤΑ παράξενο. Αν θέλεις εσύ λοιπόν, ή ο [MENTION=22080]tavliban[/MENTION] δείξτε μου αυτό το πράγμα γιατί θα τρελαθώ. Που προσπάθησαν να δείξουν ότι ήταν δικός τους αγώνας μόνο?

Τώρα για τα smiles άσε. Και εγώ πλάκα σου έκανα 1-2 φορές και με έκραζες με πμ. Οπότε, άστα. Και δεν διάβασες την απάντηση θέλεις να πεις, ΒΕΒΑΙΑ, όχι ότι δεν σου απάντησα. Ξανά δες τι σου έγραψα ή μάλλον σκέτο δες τι σου έγραψα, διότι μου φαίνεται το ποστ αυτό που έκανες τώρα το είχες έτοιμο πριν καν σου γράψω την απάντηση. Γράφεις πράγματα λες και δεν υπάρχει καν το προηγούμενό μου ποστ.

Γιατί, κατηγόρησε κανείς την πορεία του ΣΥΡΙΖΑ ΕΙΔΙΚΑ? Ρε συ σοβαρά τώρα καταλαβαίνεις ΤΙ γράφουμε ή όχι; Κατανοείς ότι το θέμα δεν είναι η πορεία του ΣΥΡΙΖΑ ή του ΚΚΕ, αλλά το ότι δεν υπάρχει ΜΙΑ ΠΟΡΕΙΑ; Το ότι στην περίπτωση των αγανακτισμένων δεν περίμενες κάποιον αρχηγό κόμματος ή συνδικαλιστή με 3 συντάξεις να πάρει το μικρόφωνο και να λέει τα δικά του ή να βγαίνει αργότερα στην τηλεόραση με φόντο το πλήθος να κάνει δηλώσεις; Δηλαδή πρέπει σαν τον Παπανδρέου να πάει να κάτσει μπροστά στα δακρυγόνα για να πάρεις χαμπάρι ότι δεν κατέβηκε στην πορεία μόνο για συμπαράσταση; ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΗΜΑΙΕΣ ΤΟΥΣ. Το κατανοείς;

Και περιττό να σου πω ότι αναφέρεσαι ποιο πολύ στο ΣΥΡΙΖΑ από ότι εμείς που λες ότι ασχολούμαστε με τον ΣΥΡΙΖΑ και μας φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ.

Υ.Γ. Ψάχνω να δω στα τελευταία posts που αναφέρομαι αποκλειστικά στον ΣΥΡΙΖΑ. Για βοήθα λίγο ρε Myralis.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν συννενοούμαστε νομίζω.

Όχι, δεν είχα έτοιμη απάντηση.

Ναι το είχα διαβάσει, απάντηση στο "διαβάζετε τι γράφω ή κολλάτε πάντα ένα ΣΥΡΙΖΑ δίπλα μου και το διαβάζετε διαγώνια?" δεν πήρα.

Δεν σε έκραξα, σου ζήτησα κάτι..

Κατηγορείς ευθέως την παρουσία του Τσίπρα και άλλων στην πορεία, δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Δεν κατηγόρησες την πορεία του ΣΥΡΙΖΑ, απλά τα στελέχη του που κατέβηκαν, μας δουλευεις νομίζω. Μαζί σου στο να υπάρχει μία πορεία, η διαφορά είναι ότι δεν έχω πρόβλημα να υπάρχει και πανο ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΜΕ, και ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ και Αν.Ελ. στην πορεία αυτή, εσύ θα έχεις όμως.

Και εμένα μου την σπάνε οι συνδικαλλιστές και οι εργατοπατέρες, αλλά στην πορεία πάω για τον δικό μου αγώνα, όχι για να ακούσω αυτούς.

Για τον Παπανδρεόυ, ωραίο το "βρείτε της ομοιότητες", αλλά έλεος, λες και πριν δεν πήγαινε στις πορείες ο Τσίπρας, και ο οποιοσδήποτε Τσίπρας.

Σταματάω για 1-2 μέρες να γράφω εδώ να ηρεμήσω και εγώ και εσύ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν συννενοούμαστε νομίζω.

Από ότι φαίνεται δεν.

Όχι, δεν είχα έτοιμη απάντηση.

Ναι το είχα διαβάσει, απάντηση στο "διαβάζετε τι γράφω ή κολλάτε πάντα ένα ΣΥΡΙΖΑ δίπλα μου και το διαβάζετε διαγώνια?" δεν πήρα.

Στην έδωσα μια χαρά την απάντηση, σου έδωσα και δίκιο από την μεριά σου. Δεν το κατάλαβες οπότε αυτή τη φορά θα στο πω ξεκάθαρα ότι προσωπικά - δεν ξέρω για τους άλλους - δεν διαβάζω στραβά τα ποστς σου ακριβώς διότι παραπονιέμαι ΧΡΟΝΙΑ τώρα όταν άλλοι διαβάζουν το avatar και όχι το κείμενο. Το ότι κάποιος διαφωνεί σε αρκετά μαζί σου δεν σημαίνει ότι διαβάζει στραβά τα posts σου. Μια χαρά τα διαβάζω τόση ώρα και μια χαρά κάνω quote το κείμενο και όχι το avatar. Δεν έχω μιλήσει ΠΟΥΘΕΝΑ ειδικά για τον ΣΥΡΙΖΑ και με έχεις πρήξει ότι ασχολούμαι μόνο με τον ΣΥΡΙΖΑ τον Τσίπρα και τα στελέχη του. Άλλος λοιπόν κοιτάει το avatar.

Δεν σε έκραξα, σου ζήτησα κάτι..

Τέλος πάντων δεν έχω κρατήσει το πμ.

Κατηγορείς ευθέως την παρουσία του Τσίπρα και άλλων στην πορεία, δεν καταλαβαίνω τον λόγο.

Να πάει στην μέση της πορείας μακριά από μικρόφωνα και αν θέλουν οι κάμερες να τον βρουν να τον ψάχνουν 3 ώρες. Δύσκολο;

Δεν κατηγόρησες την πορεία του ΣΥΡΙΖΑ, απλά τα στελέχη του που κατέβηκαν, μας δουλευεις νομίζω.
Ρε με το ζόρι ότι μιλάω αποκλειστικά για τον ΣΥΡΙΖΑ. Μετά κράζεις ΕΜΑΣ!?
Μαζί σου στο να υπάρχει μία πορεία, η διαφορά είναι ότι δεν έχω πρόβλημα να υπάρχει και πανο ΣΥΡΙΖΑ και ΠΑΜΕ, και ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ και Αν.Ελ. στην πορεία αυτή, εσύ θα έχεις όμως.

Όχι αν δεν παίζουν ξύλο για το ποιος θα είναι στην κεφαλή της πορείας.

Και εμένα μου την σπάνε οι συνδικαλλιστές και οι εργατοπατέρες, αλλά στην πορεία πάω για τον δικό μου αγώνα, όχι για να ακούσω αυτούς.

Προφανώς.

Για τον Παπανδρεόυ, ωραίο το "βρείτε της ομοιότητες", αλλά έλεος, λες και πριν δεν πήγαινε στις πορείες ο Τσίπρας, και ο οποιοσδήποτε Τσίπρας.

Άμα δεν έγραφες το "οποιοσδήποτε Τσίπρας" θα σε ξανά έκραζα. Και δεν σου είπα να βρεις τις ομοιότητες, αλλά τις διαφορές.

Σταματάω για 1-2 μέρες να γράφω εδώ να ηρεμήσω και εγώ και εσύ..

Μια χαρά ήρεμος είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ελεύθεροι επαγγελματίες γλιτώνουν το συντελεστή φόρου 35% [65345]

o.O

35% ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΑΣ ΡΕ

Εν τω μεταξύ, οι "μισθωτοί με καθεστώς εξαρτημένης εργασίας που αμείβονται με μπλοκάκι" είναι ως επί το πλείστον δημοσιογράφοι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ελεύθεροι επαγγελματίες γλιτώνουν το συντελεστή φόρου 35% [65345]

o.O

35% ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΑΣ ΡΕ

Εν τω μεταξύ, οι "μισθωτοί με καθεστώς εξαρτημένης εργασίας που αμείβονται με μπλοκάκι" είναι ως επί το πλείστον δημοσιογράφοι.

Είχε προετοιμαστεί το έδαφος για κάτι τέτοιο...

Πάνω από 70 δισ. δήλωσαν οι μισθωτοί

Link to comment
Share on other sites

RizospastisI.jpg

806.jpg

αυτή δεν είναι ΣΥΡΙΖΟεφημερίδα? (με κάθε επιφύλαξη το post)

Η ΑΥΓΗ | Cosmo.gr

edit στο βικιπαίδεια λέει ότι είναι, επίσης στο site έχει banners full του ΣΥΡΙΖΑ.... άρα καπελάκι και εδώ...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

Σιγά και δεν θα συμφωνούσε ο Κουνέλης, λαμόγιο μεγαλύτερο από τον Καρατζαφύρερ.

4 χρόνια με κάτι ΔΙΣ επιπλέον στην καμπούρα μας.

ΑΜΕΑ και ξύλο:

NewsIt.gr: Ελλάδα | ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ! Αστυνομικοί χτύπησαν και κλώτσησαν τα άτομα με αναπηρία έξω από τη Βουλή

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπετε το καπελο ρε παίδες δηλαδή; Ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ φωνάζουν εδώ και καιρό να βγει ο κόσμος στους δρόμους γιατί απλά δεν υπάρχει άλλη λύση και το μόνο που είπαν και δείχνουν είναι ότι η πορεία είχε κόσμο. Και ναι ο κόσμος του ΠΑΜΕ ήταν ο μεγαλύτερος στην πορεία, τι σας ενοχλεί τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Να το δεχτώ ίσως για τον Ριζοσπάστη επειδή λεεί "του ΠΑΜΕ" (εκτός αν η φωτό είναι όντως το μπλοκ του ΠΑΜΕ, που δεν το αποκλείω), για την Αυγή, δεν καταλαβαίνω από κάπου να καπελώνει.

Για εξήγησε μου [MENTION=22080]tavliban[/MENTION]. Τι ακριβώς λέει και ιδιοποιεί την πορεία?

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Έστω και δέκα να μην ήταν του ΠΑΜΕ, είναι καπέλωμα. Ξέρουμε όλοι ότι δεν ήταν 10, ήταν 100 και 200 και 300. Αλλά όντως δε χρειαζόμαστε τέτοια παραδείγματα. Στους Αγανακτισμένους είχαν δείξει τα ίδια δείγματα καπελώματος. Εκεί απλώς ήταν πιο εμφανή.

Υ.Γ: Να αποφύγω την παρεξήγηση, δεν με νοιάζει αν καπελώνουν κόσμο ή όχι καθόλου, απλώς δίνω τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπετε το καπελο ρε παίδες δηλαδή; Ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ φωνάζουν εδώ και καιρό να βγει ο κόσμος στους δρόμους γιατί απλά δεν υπάρχει άλλη λύση και το μόνο που είπαν και δείχνουν είναι ότι η πορεία είχε κόσμο. Και ναι ο κόσμος του ΠΑΜΕ ήταν ο μεγαλύτερος στην πορεία, τι σας ενοχλεί τώρα;

ανάφερα τους προσωπικούς μου προβληματισμούς σε παραπάνω ποστ. Οι αγανακτισμένοι που απλά μούτζωναν την Βουλή και όποιος πήγαινε να βάλει σημαία με κόμμα μέσα τον έδιωχναν, ήταν κάτι στο οποίο έλαβα μέρος... Δεν είχε δηλαδή πολιτική χροιά, αλλά ήταν μια διαμαρτυρία του κόσμου όλου, ανεξάρτητα από τα πολιτικά του πιστεύω.

Όταν όμως παίρνεις μια πορεία και την εκμεταλλεύεσαι πολιτικά για να τσιμπήσεις ψήφους και να εδραιώσεις την λαϊκίστικη σου πολιτική, ε συγγνώμη αλλά ενοχλούμαι και μάλιστα πολύ...

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] έλεος ρε βγάλε τις παρωπίδες, μόνο εσύ δεν το καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα να ενοχλεί "τώρα". Θα τους χάλαγε δλδ να γράφανε την ίδια πρόταση άνευ της τελευταίας λέξης? Ή ακόμη καλύτερα να την αντικαθιστούσαν με το "λαού"/"Ελλήνων"?

ακόμη και την γραμμή στο χάρτη κόκκινη την κάνανε

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπετε το καπελο ρε παίδες δηλαδή; Ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ φωνάζουν εδώ και καιρό να βγει ο κόσμος στους δρόμους γιατί απλά δεν υπάρχει άλλη λύση και το μόνο που είπαν και δείχνουν είναι ότι η πορεία είχε κόσμο. Και ναι ο κόσμος του ΠΑΜΕ ήταν ο μεγαλύτερος στην πορεία, τι σας ενοχλεί τώρα;

Επειδή είναι αριστεροί.

Έχουμε μείνει σε πεποιθήσεις Β'Παγκοσμίου Πολέμου.

Οι Αγανακτισμένοι που βρίσκονται τώρα?

Κάνουν γαργάρα στον Κουνέλη?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.